Aktuální stránka:51 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-27, 16:33
Tak sme s tou záhadou na tom P?irození byli u veta. Kroutili nad tím veti hlavama, že nikdy nic takového nevidéli...že to p?ipomíná néjaký herpes virového púvodu. Máme to mazat masti?kou na herpesy a když se to do týdne nezlepší, bude se dumat dál...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-04-27, 16:45
Johanko,a nemáš náhodou ty herpes na rtu, jako jestli si ho ne?uchala na b?íšku:-)))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-27, 16:51
...nene, já herpes nemam a nikdy v životé sem nemnéla...akorát se to mo?im už druhý týden s ch?ipkou...což je taky virus...tak ?ert ví...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-04-27, 17:04
herpes m?že pouze p?enést, já ted zrovna mám jeden velikej:-))po tý pa?b? v pátek. Sem myslím po Mikejla dopíjela víno a taky po n?kom panáka:-))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-04-27, 17:24
to je ale hygiena :D fuj, fuj, fuj :D :D :D

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-04-27, 19:22
Ne že bych se d?lala chytrou, ale jisté v?domosti mi ješt? z?staly z mého p?sobení na odd?lení pro choroby kožní a pohlavní - virus herpesu si každý z nás nosí v t?le, jen n?kte?í jsou více ?i mén? náchyln?jší na jeho propuknutí a zjevení se a? už na rtu, nebo ve form? opar? pásových- takže po n?kom skleni?ka není rozhodující - vyvolat ho m?že t?eba je p?ejdení pr?vanem, ?i n?jaká chvilková zlost, stres, p?etížení v práci atd.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-27, 19:48
atevi, ale u fre?áka? Múj fre?ák na stresy náchylný není, je to flegmoš. Mohl by to vyvolat múj virus ch?ipky? Krom toho, on už 4 mésíce bere ten PlerasanV na posilení imunity, pá? o vánocích mu diagnostikovali ECE....sem z toho jelenice!
Ale ta chvilková zlost...to mne napadá, že ve ?tvrtek fre?ákovi švihlo v bedné a za?al úto?it na p?íteláka...kvokal, dorážel, kousal...vzali sme ho ven, lítal jak dostihovej kú?. To kousání p?íteláka ho drželo i v pátek...pak p?ítelák odjel a fre?ák byl naráz jak vymnénénej, hodnej, vzorné chodící na záchod, klidnej, hravej....že by tohle byl ten spouštécí stres?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 27.04. v 19:59.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-04-27, 19:57
Johanko, pásový virus vyvolává virus neštovic....a to si asi nem?la ...:-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-27, 20:00
majdo, vetka ?íkala spíš že ji to p?ipadá jako ten herpes co se délá na puse...nebo afty v ústech...ne pásový herpes....
No celkem sem z toho vedle...už vidim všelijaké kožní tumory...chjo...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 27.04. v 20:02.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-04-27, 20:04
Johanko, já psala jen své v?domosti u lidského pokolení, netuším, že by tenhle vir mohly mít fretky v sob? - velmi a hodn? bych o tom pochybovala. T?žko radit, když ani odbornící neví o co jde. Troufala bych si odhadovat u lidí, ale nikdy ne u zví?átek - krom? v?cí, které jsem vid?la - co ud?lá zán?t od zub? dlouho nelé?ený s dogou atd.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-27, 20:19
atevi, právé že i veti uvažovali o analogii s lidskými herpesy, nebo afty...proto pro za?átek ta mast. Ono zví?e krom zví?ecích nemocí múže...bohužel...schytat snad i mvšechny lidské....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-04-27, 21:00
V inzerátech na fretce jsme nalezli inzerát od Evy, od které jsme dostali ješt? s Ku?etem p?titýdenní mimísky. Vzhledem k tomu, že když jsme si Zippíka brali, ješt? nebyli narození, tak p?i datu odb?ru 4.5., které uvádí, jim op?t nebude více než 5 týdn?. Máte n?kdo "dobré" styky s veterinární správou, aby se na to podívali?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-04-27, 21:01
johanko, v lednu bo únoru se mi vyrašil takovej pásovej opar na hub?, ale našt?stí to asi nepropuklo fest, bo po týdenním drn?ení zub? mi fakt už hrabalo. (a velikým št?stím bylo to, že jak zmizel opar, zmizelo i drn?ení ... a bylo to p?i zkouškovém = stres .. :-/ )

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-27, 21:15
Luk: žel já neporadím, jsem z jiného státu...ale nékdo sem kontakt na KVS dával.....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-27, 21:54
napsal/a:
-------------------------------------------------------
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-04-27, 21:00

V inzerátech na fretce jsme nalezli inzerát od Evy, od které jsme dostali ješt? s Ku?etem p?titýdenní mimísky. Vzhledem k tomu, že když jsme si Zippíka brali, ješt? nebyli narození, tak p?i datu odb?ru 4.5., které uvádí, jim op?t nebude více než 5 týdn?. Máte n?kdo "dobré" styky s veterinární správou, aby se na to podívali?
--------------------------------------------------------
luku,

tohleto se, bohužel, dalo ?ekat. kontakty na veterinární správu jsou tady:
[www.svscr.cz]
oslovte tu, která je k bydlišti paní evy místn? nejbližší. doporu?ovala bych zavolat tam a zkusit to nejd?ív telefonicky, aby n?jakou akci v?bec stihli, pokud budou trvat na písemném podn?tu, m?žete to napsat a poslat až následn?.
?ekla bych jim i to, že p?titýdenní mlád? prodávala i vám a že jste si ho vzali, protože jste v té dob? nev?d?li, že je to protizákonné. myslím, že to pro n? bude d?ležitá informace - tedy pokud v?bec budou mít zájem n?co ?ešit, taky je možný, že ne... :o(

držím palce, a? se vám poda?í n?co s tím ud?lat.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 27.04. v 21:55.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-04-27, 22:59
ahoj, pot?ebiovala bych poradit kdo má zkušenosti s chovem? dneska jsem ange a jejím mimíšk?m vym?nila pelíšek ale je to hrozné co ona d?lá, miminka dává pod ten pelech a oni jsou na d?ev? a to je studené zkoušela jsem vše možné dát tam jen hadru nebo polštá?ek ale ona je po?ád dává pod to a já se bojím že se tam udusí a nebo že na tom studeném se nachladí mají teprve 3 dny. :-( tak v?bec už nevím co mám d?lat ten vym?nený pelíšek tkerý tam m?la p?ed tím je mokrý pral se

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2008-04-28, 13:02
To je normalni. Delaji to vsechny samicky. Proto je dobre mit nachystanych par pelisku, co jsou jak kapsa..miminka das do ni a samicka bude spokojena, ze je ma pod hadrou a ty budes spokojena, ze nejsou na hole zemi:)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-28, 13:33
Tak milí p?átelé fretka?i... Zuzanka to má za sebou... kastraci p?ežila, je probuzená z narkozy a te? je na cest? dom?, do teplí?ka a bude v opatrování mé drahé, avšak ne lepší(než já) polovi?ky :-D

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-04-28, 14:03
jsem ráda, že je Zuzanka v po?ádku, p?ejeme ?ádné a rychlé zotavení

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-28, 14:10
atevi: mocka Ti d?kuju, jsi hodná :-)


Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-04-28, 14:12
Kamcul, p?ejeme Zuzce rychlou rekonvalescenci a moc držíme palce Vikouškovi!! Držte se.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-28, 14:18
Jeanette: d?kuju moc, pozdravy vy?ídím, ty pozdravuj manžela a fre?ule :-))

Zuzanka prý ješt? lehounce ublinkává, ale jinak že je ok..

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-04-28, 14:31
kam?ul, my taky gratulejem k úsp?šné kastraci a Vám a Vikouškovi hodn? síly a zdaru!!!!

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petronelka dne 28.04. v 15:22.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-28, 15:03
petronelka: d?kuji Ti, a podrbej za anás všechny kožíšky a frete?ky posílají velký a hlasitý kvokanec do ucha

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-04-28, 15:22
Kamcul: Velke gratulace a drzte se dal.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-28, 15:23
Lucifina: d?kujeme za všechny tcho?e, taky zdravíme

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: LucikSimik (IP)
Datum: 2008-04-29, 09:24
Dobrý den, p?ed ?asem jsem se Vás tady ptala na svoji fretku - m?la falešnou b?ezost. Cht?la jsem se ješt? zeptat zda je normální, že když ji vezmeme do ruky hrozn? se klepe.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-29, 09:28
LucikSimik: Jestli se klepe hned po trobuzení, tak takhle se klepe dost fretek. Ale jestli kdykoli...tak to nevím, snad ji ukázat vetovi...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-29, 09:32
LucikSimik: opravdu, po probuzení tohle m?že být normální, m? to d?lají všichni t?i, pokud je t?eba v místnosti chladno nebo tak. Ale pokud ne, m?že to být t?eba nedostatek vápníku nebo tak a tam už ti poradí jedin? vet.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-29, 13:53
Tak sme byli s t?ma bouli?kama/kuli?kama na Vl?ákovo p?irození u další vetky (chovatelky fretek). Jeji same?kové to mají, nebo mn?li skoro všichni. Jsou to cysty, napln?né n?jakou tekutinou. Pokud jsou vétší, jako u nás (v?tší špendlíková hlavi?ka) je to vhodné odstranit (propíchnout a odsát). Takže se objednáme na zákrok.
Takže kdo máte same?ky, kontrolujte jin "pindiky".
Avatar

Aktuální stránka:51 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist