Aktuální stránka:27 z 39
Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-06-05, 16:44
Aha, koukam, ze jsem na chovu zvirat na kraliky chybela:-) No alespon jsem o neco chytrejsi:-) Diky holky za info :-)

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-05, 17:55
:oD My to nebrali, teda já, žádnou takovou školu nemá, jen se dívám kolem sebe ;o) prost? v inzerátech je tolik p?íklad?, že už to v pov?domí mám ;o) ale odborník p?es králíky práv?, že v?bec nejsem.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-06-05, 19:30
Lee - a jak se ta fretka má jmenovat? P?i pohledu na ni m? napadlo jen fretka TLUSTÁ albinotická :o)))
Ale vážn? - co chcete od hnojárny, zvlášt? pak na J?U? :o)))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2006-06-05, 23:34
Ked uz sme pri tom, tak mi volal jeden z nasich chovatelov, ze ma problem, ze jeho fretica ma problem s kakanim a podobne. Podla priznakov mi to vyzeralo na zapal pachovych zliaz (bohate skusenosti s nasou Sarou). Tak som ho odkazala na veta, nech ju pozrie a tak podobne. Veterinarka na nu ani nepozrela a povedala, ze take ona nerobi, ze jej bude pachnut cela ordinacia a ze ak chce, tak si to ma urobit chovatel sam na zelenej luke a dala mu nejake tabletky na odcervenie. ODCERVIT VETERINARKU!!!!!!
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-06-06, 00:07
a vyndat pachový žlázy - n?co v té ordinaci opravdu smrdí!!!!!
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-06-06, 12:53
To je zbyte?ný, tý už zjevn? ud?lali lobotomii.
Ale Majo, nestraš každého hned se zán?tem pachových žláz, já vím, že když ?lov?k u svojí fretky n?co prožije, má tendenci to diagnostikovat u všech ostatních, jenže tohle zrovna je problém VELMI vzácný. Mnohem pravd?podobn?jší p?í?ina je t?eba to, že zví?e n?co spolklo a ucpalo si st?evo. Bohužel takový chovatel, když p?ijde na veterinu s "hotovkou", že má zán?t žláz, tak veta ani nenapadne to moc zkoumat (protože u ps? je to p?ece b?žné) a vede to k brutálním konc?m viz poradna (pro neinformované znásiln?ní fre?áka prstem v kone?níku). A pro? u fretek k zán?t?m p.žláz prakticky nedochází? Jednoduše proto, že se jim neucpávají. A pro? se jim neucpávají když ps?m ano? Protože jejich sekret je tekutý, zatímco u psa tvarohovité konzistence.
Howgh, jdu makat, další p?ednáška p?íšt? ;o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-06, 20:42
No tak to sem s Majou dalsi vyjimka, neb sem prave dolecila Xavy - mela ucpane zlazy ;o) A za druhe osobne si myslim, ze zrovna Maja nekonstatovala jen tak od boku, ale ze si to nejprve rozmysli a vyslechne priznaky..
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-06-06, 23:18
No, zán?tu bych ešt? v??ila, ale ?ímpa se vám ucpaly? ;o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-06, 23:26
No nevim jestli mi vykas, neb o ucpani pisu jen ja.. Kazdy pochopi o co jde, neb je potreba zlazky uvolnit a zanet odstranit - proto slovo "ucpane" neni nic spatneho. ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 06.06. v 23:27.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-06-07, 08:29
Pochopí každý krom? toho, kdo VÍ, jakými mechanismy vzniká zán?t žlázy. Ale tím se netrap, to je obvyklé, že ?ím mén? o n??em víš, tím ti to p?ipadá jednodušší a jasn?jší ;o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2006-06-07, 09:18
No, k zapalu zliaz som prisla po vypocuti si priznakov a vsetko tomu nasvedcovalo. Na upchate crevo to nevyzeralo, ale nevylucila som to. Veterinarka ovsem mladeho muza vobec nepocuvala a zjavne sa fretky stitila.
Co za tyka upchatia, sorac, budem dodrziavat pojmologiu a hovorit a pisat vysostne o zapale, aj ked Sare teda vet tohto roku UPCHATIE diagnostikoval (mala to zdurene, tvrde a tuhe), po vytlaceni vysla hmota tuhsej konzistencie a zapal tam nastastie nebol (skontrolovane UTZ).
Nediagnostikujem to kazdemu, chran boh, to by som si dala...;-)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-06-07, 23:14
To Marketa: Kdyz uz pry mame z jejich materialu cerpat my, tak jsem cekala, ze to bude proverene -minimalne tim, kdo to po nas pak chce (no, ale po te zkousce se nicemu nedivim:))))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-06-08, 00:41
Lee - samosebou neznám veterinu, ale vzhledem k mým zkušenostem ze 2 vysokých škol, u?ej tam jen lidi, u?ebnice a odborná pojednání taky píšou jen lidi...v??ím pr?m?rn? jen 50% svých u?itel? asi tak jako doktor?m - jsem koneckonc? taky u?itel, by? jen základoškolský :o)) (na pajd? to bylo 80% ned?v?ryhodných, ale velmi podrazáckých...:o)))
PRAXE! PRAXE! PRAXE!!!
T? nau?í - to mám z hlediska ú?i i zdravotní sestry!
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-06-15, 15:47
Tohle je spíš pro zasmání:
Dotaz z Poradny ze dne: 2006-06-10
> Od:Daniela
> Dotaz: Pot?ebovala bych poradit co nejvíce o fretce jak se o ní starat a co ji
> dávat jist d?kuji:
> Odpov??: To je doufám vtip. To chcete vážn? napsat TOHLE VŠECHNO do
> poradny? A nebylo by jednodušší si p?e?íst tyhle stránky? P?ípadn? n?jakou
> knihu? Tam to totiž všechno je ;o)

Odpov??:
tak to diky nemam cas nic cist

Otázka zní: tak pro? mám proboha n?co psát????
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-15, 15:56
jo tu jsem taky ?etla (teda zatím jen tu první ?ást), a takový lidi si cht?j po?ídit fretku (když nemaj ?as ?íst nebudou ho mít ani na ni...)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 15.06. v 15:57.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-06-15, 15:59
potvrdzuje sa, že existuje len jedna veli?ina, ktorá je schopná dosiahnu? hodnotu nekone?na...?udská blbos? :-)))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Miel (IP)
Datum: 2006-06-15, 16:12
To se snad ani neda komentovat.. Asi si slecna myslela ze dostane rychlokurz jak mit fretku snadno a rychle..

Aneb nekterym lidem nestaci ani dobre minena rada kde presne najdou co hledaji.

Jen lituju to zviratko, protoze jejich vychova neni snadna ani rychla..

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-16, 20:58
tak už vím, kam v most? ur?it? chodit s fretkou nebudu. uf, to jsem se tak dneska roz?ílila!!
volala jsem na veterinu, abych zjistila, ?ím o?kují - jako první mi pan doktor nabídl CANVAC. po mé námitce, že ale canvac.... se doktor rozzu?il tak, že jsem ?ekala, že m? pošle n?kam. ?val na m? n?co v tom smyslu, že nesnáší, když n?kdo plácá kraviny a že canvac je speciáln? pro kožešinová zví?ata a kde jsem takovou hovadinu, že by na to fretky umíraly slyšela a zavolejte si do brna dr..... (jméno jsem zapomn?la, nebyl to dr. jekl) a ..... než jsem stihla ?íct cokoli dalšího, prásknul mi s telefonem. p?itom je to p?i osobní návšt?v? velmi milý pan doktor, hodný na zví?ata i lidi, totáln? mi vyrazil dech.
no nedalo mi to, vytiskla jsem leták s p?íbalovou informací (od dyntec s. r. o.) a "Informace o vakcínách Canvac pro veteriná?e" z titulky www.fretka.cz a napsala k tomu následující dopis:

Vážený pane doktore ........,

protože se odmítáte bavit s laikem (možná podle vás s blbem?) o o?kování fretek, dovolila jsem si Vám vytisknout pár informací, které pro Vás budou pravd?podobn? novinkou. Prosím, v?nujte pár minut svého ?asu na p?e?tení alespo? této jedné stránky, v jejímž záv?ru je pár odkaz?, protože dívat se na své zví?e jak trpí (a v tomto p?ípad? naprosto zbyte?n?!!), jist? nep?ejete žádnému ze svých klient?. P?ikládám i p?íbalovou informaci spol. Dyntec k Canvacu. D?lám to proto, že i m? to potkalo, resp. mojí první frete?ku, protože v té dob? ješt? nikdo netušil, co m?že canvac jednomu z kožešinových zví?at, pro které je speciáln? ur?en, zp?sobit. A bohužel to nebyl ojedin?lý p?ípad, vzhledem k tomu, že jsem dlouholetou ?lenkou Klubu chovatel? a p?íznivc? fretek, znám takto postižených pár desítek, v n?kolika p?ípadech i potvrzených pitevní zprávou (ne každý nechával provád?t pitvu, ale p?íznaky po o?kování vedoucí k úmrtí zví?ete byly totožné).
D?kuji za Váš drahý ?as a p?eji vše dobré ve Vaší veterinární praxi
Martina ......, tel. ?. ............ podpis
P. S. Omlouvat se mi nemusíte, i mistr tesa?... Telefon udávám jen proto, aby dopis nep?sobil tak anonymn?, budu ráda, když poslouží dobré v?ci a nezem?e zbyte?n? další domácí milá?ek.


za dopisem pak následuje "Informace o vakcínách" + leták dyntec s. r. o.

sedla jsem do auta a odvezla panu doktorovi. zatím opravdu nevolal - ale kdyby to náhodou ud?lal a uznal svojí chybu, možná i já p?ehodnotím sv?j postoj, protože zrovna tady na té veterin? se mi vždycky moc líbilo. se psem, i pozd?ji s fretkami.... škoda.... :o(

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-06-16, 21:17
'Martino, to byl ten Hasilik?? :-o
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-16, 22:29
jo, to byl on... >:o(

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-06-17, 23:07
Rikala jsem si, ze jsem tam dneska jeste neco chtela.. zitra to reknu svemu, at ho nedoporucuje, kdyby nekdo nevedel kam.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-06-20, 11:41
Já to teda nechápu. Nemá ?as ?íst, ale starat se o fretku ano? To je mi ale divná logika.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-07-05, 12:00
V?era jsem byl v prodejn? Zv??rokruh v Kauflandu. Mají tam malé albínky, ale kdyby jste vid?li jaké to jsou mali?ké stvo?ení, tak bych ?ekl že mají s bídou 5-6 týdn?.
Prodava?ky ?íkali, že jim to dodala centrála z prahy jako 7mi týdenní. Prý je jim jasné, že to nebude pravda, ale jejich veteriná? v Praze to prý podepsal, že jsou starší. Prý už jednu prodali a p?išli jim ji vrátit, protože prý um?ela.
Který dobytek mohl prodat tak mali?ké fretky.
Tady v prodejn? se o n? zkouší starat a dokrmují je. Kdybych to ohlásil, tak to valný zvrat nebude mít. Tady u nás ty prodava?ky mají aspo? snahu se dob?e postarat o zví?ata, a co je to platné, když Pražáci si d?lají co cht?jí. A to nevím ani jakým zp?sobem jim to ta jejich centrála poslala.

z+pozor+




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 20:03.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-07-05, 12:46
M?žu ti to ?íct ?pln? p?esn?,v krabici a n?jakym tranzitem nebo jsou lidi kte?í to posílají vlakem jako balík a na n?m je napsáno "K?EHKÉ"tak takhle to asi chodí.Síla co?!Jo kšeft je kšeft,stim nic neud?láš.Peníze jsou d?ležit?jší než život n?jakej malejch zví?at.To mi ?íkala jedna prodava?ka ve zverá?i,n?jak jsme se otom byvily a dosp?ly k tomuto.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-07-05, 13:15
Kdyby se fretky m?ly ze zákona prodávat až v 8 týdnech dalo bys docela snadno zjistit zda jsou mladší, takhle t?žko poznáš v?k když jsou t?eba podviživený a nekrmeny jen od matky. a Matka ze sebe vydá co dá, ale sama když není krmena kvalitn?...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-07-05, 14:15
Je to bída,m?žem se stav?t na hlav?,ale stejn? nic nezm?žem.Lidi jsou r?zný.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-07-06, 20:16
Podle zákona se nesm?jí p?epravovat (natož prodávat) mlá?ata savc? p?ed odstavem. Velikost sice neprokáže, jak jsou fre?ata stará, ale protože sedmitýdenní fre?ata zrovna p?ezubují, dá se snadno a spolehliv? prokázat, že jsou mladší než je uvedeno. V takovém p?ípad? jde již o prokazatelné klamání spot?ebitele (uvedení mylných informací o prodávaném zboží) a z hlediska zákona na ochranu zví?at o týrání. Takže bych v takovém p?ípad? doporu?ila: kouknout fre?at?m do tlamy a p?esv?d?it se, zda už p?ezubují, pokud ne, oznámit veterinární správ? prodej p?ed?asn? odstavených mlá?ata a ?OIce klamání spot?ebitele.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-07-06, 22:19
No tak to ty fre?ata u nás nemohli mít šest týdn? ani náhodou, protože ješt? nem?li pomalu vylezlý ani ?ezáky, tak by se jim do týdne nem?lo co p?ezubit!!! Tak to si teda budu dávat bacha...

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-07-06, 22:57
My máme dneska 7. týden a tém?? všichni dublovaný zuby :o) (fre?ata samoz?ejm?)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-07-07, 11:15
Jordi, a ty ne? Co seš to za fretku??? ;op :oD
Avatar

Aktuální stránka:27 z 39


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist