Aktuální stránka:31 z 39
Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-02, 13:08
Ach jo. Ocituji vám kousek z ?lánku na vebové stránce ji?ínské veterinární kliniky(http://www.jicinvet.cz/) : "Fretka...má pouze jednu vadu, která mnoho lidí dosud odrazuje od po?ízení této domestikované kunovité šelmy. Je to její p?irozený zápach. Pro skalní chovatele našt?stí existuje ?ešení. Nechají svého mazlí?ka podstoupit chirurgický zákrok, p?i kterém se odstraní ob? pachové žlázky odpov?dné za zmín?ný nep?íliš p?íjemný ?ichový zážitek."
Poslala jsem jim e-mailem tohle:
Dobrý den,
p?i surfování na internetu jsem náhodou narazila na Vaše stránky. Zaujal m? ?lánek o odstran?ní pachových žlázek u fretky. A? laik, ráda bych Vás trochu poopravila: myslím, že skalní chovatelé fretek v?dí, že odstran?ní pachových žlázek u fretky (samoz?ejm? pokud k tomu nejsou zdravotní d?vody), je týráním zví?at ve smyslu Zákona na ochranu zví?at proti týrání, který zná i pojem propagace týrání zví?at. (Ocho?ená fretka navíc pachové žlázky používá výjime?n? – to, co lidem v?tšinou vadí, bývá pach ?íjného zna?kujícího samce ?i p?irozený „šelmí“ pach fretek).
V??te, že m? opravdu mrzí, když takový ?lánek ?lov?k najde na stránkách veterinární kliniky, u níž bych p?edpokládala, že stojí spíš na opa?né stran? barikády.
S pozdravem



Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-02, 13:09
Skv?lé, Silvo, jen tu barikádu bych vynechala, to p?sobí moc bojovn?. Ale jinak je to naprosto fundované!

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-02, 13:10
Silva: Hezký... když to nevymažou, á se to n?kam poslat, že by z toho m?li problémy??? Když to práv? propagujou??? Jako pokutku a podobn??
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-10-02, 13:12
Silva : opravdu skv?le napsaná odpov??.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-02, 13:13
Rynn, vyhledávej - jasn?, pokuty jsou dost mastné, obzvláš? pro vety.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-02, 13:14
I za tu propagaci.... dobrý...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-02, 13:23
MF: s tou barikádou máš pravdu, jenomže jsem to už bohužel poslala. Pou?ení pro p?íšt?: nejd?ív si dám chvíli klidu, abych vychladla...

Po?kám na odezvu... V každém p?ípad? mám od minula v adresá?i ješt? kontakt na šéfa p?íslušného odboru Veterinární správy :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 02.10. v 13:25.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-10-02, 13:29
No, kdo jinej má v?d?t co je v zákonech:-/
To je ostuda.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-02, 15:38
Rynn, zase na obranu normálních smrtelník? musím ?íct, že, ono v t?ch našich zákonech aby se prase vyznalo:-) Vím, o ?em mluvím, neb se nyní hrabu v porovnání zákoníku práce:-)

Nicmén? se tím nezastávám zmín?né kliniky, nebo? ?eské zákonodárství ´má takovou tu p?knou zaklínací v?ti?ku, že neznalost zákona neomlouvá. Jen jsem se cht?la politovat a vyjád?it tím soustrast i ostaním, co to musí taky d?lat:-)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-10-02, 17:31
Silva: Nemá to cybu.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-02, 23:16
Nessie- to já docela chápu, ale zase... to už by mohli v?d?t :))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-10-03, 13:51
Silva:Skv?lá odpov??.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-10-03, 17:21
Nessie: Já mám taky pocit, že jsou ty zákony ?asto sprasené.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-03, 17:46
Tak to každopádn?!! :-) Ale osobn? si myslím, že záležitost veteriná?? a odstra?ování pachových žlázek není o neznalosti zákona. To bude spíš základní právní pou?ka, v ?echách tuze oblíbená, a ta zní "CO MI NEVYHOVUJE, TO PRO M? NEPLATÍ"...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-10-03, 17:56
A neochota akceptovat nová pravidla.
Máš úplnou pravdu.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-10-03, 18:17
Bohužel.
Avatar

uf, to jsem se pobavila!
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-03, 23:38
Wow, tak jsem našla v poradn? tohle:

30. 09. 2006 (adela audova) : najde se fotka fredky
Odpov??: Asi ne. Ale fotka fretky ur?it?. Co zkusit fotogalerii?


N?kdy se ?lov?k musí smát, co lidi napíšou..
T?eba aby jí ta fretka nezdochla, když si jí koupí :o))) Matko fretko, hrozn? t? obdivuju, že na tohle m?žeš odpovídat!!! Já vim, že už jsem ti to asi psala, ale fakt si dobrá!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 03.10. v 23:38.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-03, 23:43
Jojo.... n?kdy je to fakt hustý... a n?jaký odpov?di MF jsou hustý... T?eba to, jestli m?že v t?hotenství od fretky chytit n?jakou tu nemoc a MF n?co v tom smyslu, že toxoplazmozu jenom v p?ípad?, že by sn?dla syrovou fretku :D n?kdy se ?lov?k pobaví, ale taky... docela MF obdivuju, nezvládla bych to... t?eba jak tam napsala holka, že už 4 m?síce nemá menstruaci a co má d?lat.... :)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-03, 23:48
Cožeeee????? Tak to jsem teda ne?etla!!! Ježíš, já bych takový lidi musela posílat n?kam. Jo má s náma MF trp?livost...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-03, 23:49
To je tak kolem ledna 2006... cca, já nevim, jsem te? v listopadu 2005 a bylo to n?jak ke konci... oboje... to jo, hlavn? když MF holce poradila, že by si m?la koupit t?hotenský test a vym?nit gynekologa... trp?livá... hodn? :) a syrová fretka??? Já se málem po??rala smíchy, když jsem to ?etla :D
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-10-04, 10:00
Dost hustý.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-04, 10:27
Kolikrát mám ?íkat, abyste m? nep?echválily! Jednak se budu ?ervenat a jednak ješt? zpychnu a co potom? Navíc s tou svatou trp?livostí to není tak žhavé, Pár lidí by mohlo vypráv?t, jak p?ed zasednutím k poradnám ob?as biju hlavou o ze?... n?kdy i týden, než jsem schopná to napsat slušn? ;op

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-04, 10:29
MF: A nemáš potom toho omlácenou hlavu a boule??? Spíš by to cht?lo vzít ty lidi a omlátit JIM hlavu o ze? :)) A chválit... chválit se musí, abys s poradnou nesekla :))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-04, 10:49
Dík. No, jednu bouli zrovna mám, ale to bych radši nerozvád?la, jak jsem k ní v pond?lí ve t?i ráno p?išla, nebo m? tu zas n?kdo obviní, že ho kazím ;op

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-04, 10:50
:D to zní podez?ele :D
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-04, 10:51
MF: A tohle by m? zrovna zajímalo:-D
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-10-04, 10:54
M? takýýýýý :oD
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-04, 11:02
tvrdá pelest a lehká ztráta prostorové orientace p?i no?ním p?istání na letišti ;op

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-10-04, 11:04
a odkud jsi p?istávala? Nebo p?ilet?la? :o) seš šikulka, ale nechci si ani p?edstavit ten slovník cos ur?it? použila :o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-04, 11:09
It's OK, honey.

Aktuální stránka:31 z 39


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist