Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 39
uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-24, 10:24
Tak vyšel zase jeden ?lánek o fretkách. Ale moc radosti mi neud?lal, posu?te sami.
P?ed ?asem jsem zavolala do redakce ?asopisu Bertík (pro d?ti) a nabídla jim ?lánek o fretkách, nechala na sebe kontakt. ?lánek o fretkách vyšel, ale z?ejm? si ho splichtili sami, protože tam bylo tolik blbostí, že by je odhalil pr?m?rn? se?t?lý návšt?vník tohoto fóra. Je možné, že n?kdo napíše takové blbiny i když má možnost je n?komu dát zkouknout a opravit? Z ostrého majlíku do redakce vybírám úryvky komentující nesmysly:
Prvním bludem starým cca p?l století (a p?ed ?tvrstoletím spolehliv? vyvráceným) je p?vod fretky v tcho?i sv?tlém. Tomu snad (s výjimkou notorických opisova??) v??il naposledy Konrad Herter v padesátých letech minulého století! Od té doby ale v?da pokro?ila a genetické výzkumy v sedmdesátých letech fretku jednozna?n? za?adily k tcho?i tmavému.
Pro chovatele to ovšem samoz?ejm? není životn? d?ležitý omyl. Tím je na druhou stranu ubytování fretky v kleci pro hlodavce bez dalších úprav. V?tšina fretek se z ní totiž dostan? b?hem prvního dne. Proto je pot?eba klec ur?ená speciáln? pro fretky, zabezpe?ená voliéra nebo klec pro hlodavce s dodate?nými úpravami. Chovatel který dá na Vaše rady o fretku pravd?podobn? rychle p?ijde. V?tev s k?rou na šplhání pak v t?chto souvislostech budí spíš pousmání (jist? jste ?erpali z knihy Lenky Skoupé - v jiné knize na našem trhu tento nesmysl snad není) a to i u fretky, kterou šplhání po v?tvích v 99% p?ípad? ani nenapadne. Jak správn? tušíte, fretka je domestikovaný tcho?, nikoliv veverka. A jelikož tcho? je zví?e terestrické, je tomu tak i u fretky. Obzvláš? samci jsou rádi, když se vybi?ují k horolezeckému výkonu, jakým je vysko?ení na gau? :o)
Také krmení ko?i?ími granulemi je dnes p?ekonané, protože na trhu je (narozdíl od doby napsání všech dostupných knih - už s nakladatelem jednám alespo? o drobných korekcích dotisku té své) asi šest druh? granulí speciáln? pro fretky. Obsahují více bílkovin a tuk? a tudíž mnohem lépe vyhovují požadavk?m na obsah živin. Doporu?ení obilovin bez dalšího up?esn?ní (t?stoviny, va?ená rýže) pak budí dojem, že se fretka má krmit zrním. Osobn? jsem se setkala s n?kolika zví?aty, která na podobný omyl málem doplatila životem.
Postrojky nabízené v obchodech jsou pak dalším zp?sobem, jak o fretku p?ijít. Z n?kterých z nich se fretky dostanou kdykoliv cht?jí - ?ada zví?at se už tímto zp?sobem ztratila. Proto si chovatelé nechávají postroj d?lat na míru.
U poznámky k o?kování by se slušelo doplnit proti ?emu - dokonce i veteriná?i v této otázce ob?as chybují a o?kují fretku proti jiným nemocem, než kterými m?že onemocn?t - byla by to dv? slova v závorce navíc (psinka, vzteklina).
atd atd...


Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-24, 10:31
Ted jeste aby si to precetli :-/ Hmm dala jsi jim dobry napad a investovat do nej nechteli, tak to dali svemu redaktorovi. No, uprimne te lituju a asi i nekolik stovek deti. Jen se obavam, ze je naprava zajimat nebude..
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-24, 10:34
To víš že nebude. Kdyby trubky alespo? n?co ušet?ili, ale vždy? já bych jim to zlektorovala klidn? zadarmo. Jednu stránku p?e?tu natotata a v ?em mají blbosti jsem jim napsala tak jako tak - jen kdyby to bylo p?ed vydáním, neší?ili by bludy.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-02-24, 10:39
no to je strasny((
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-24, 11:36
Tak kupodivu odepsali. Takové to: ?erpali jsme z literatury, je to t?žké, jestli se ješt? n?kdy k fretkám vrátíme, uvedeme to na pravou míru... Stejn? si mají d?ti hledat další informace.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-24, 11:38
Jee a vyjde priste clanek o papouskach?

Papousek
Najdete si sami informace z knihy te a te a uvedte si informace, ktere bychom tu napsali na pravou miru.

:-)))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: L?ca (IP)
Datum: 2005-02-24, 11:47
No tak tam postupn? všichni napíšeme, že jsme to ?etli a že to je blbina ten ?lánek a že by m?li zjednat nápravu. Nedávno nap?. v Rady ptáka ... dávali reportáž o potkanech a m?li tam n?jakou chovatelku, která je m?la ur?it? pro hady (o t?ch povídala v jiném díle) a tvrdila, že potkan nap?. nemusí mít v zim? vodu (NAPROSTÝ NESMYSL), že mu sta?í voda z ovoce a i jiný blbiny tam plácala. Zkušení chovatelé potkan? tam mejlovali(co ona tam brbentila bylo opravdu o život potkan?) jak diví a na www už jsou n?jaké textové úpravy k té nahrávce.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-24, 11:55
Luco nevzrusuj se. To byla urcite ta co tam povidala i o konich, papouskovi a ja nevim o cem jeste. Proste ona vi vsechno nejlip a tak si ji platej. To uz se resilo na jinem vlakne. Najdi si Opet budou fretky v televizi (alespon myslim) a tam se pokochej nad inteligenci dane pani z loskutaka.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-24, 16:12
To je fakt, ta je tutová :o) Kam se hrabe Všev?d.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-24, 18:58
POšleme na Ní Zelený Míry, nebo Svobodu zví?at!!!T?eba jí ukamenujou...ti p?ece všechno ?ešej tak že po lidech (a i jejich mazlících) házej kameny!
;-)
Takový lidi by se m?li st?ílet...co je zav?it do klece pro králíka a krmit senem bez vody? :o/
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-02-24, 19:12
Prokristapána, to je fakt strašidelný!!!!!
Koukám, že dneska už m?že kdokoli d?lat (psát) cokoli.
Tu babu z Loskutáka bych cht?la poznat osobn? a spole?n? s ostatními si hodit kamenem - Adélku p?idat k tomu:o)
Nedalo by se to n?jak n?kam oznámit? Pokud takhle neustále a intenzivn? ší?i bludy do tupého národa (protože kolik chytrých sleduje Loskutáka, že?:o), považuju to za všeobecné ohrožení týráním zví?at...!

A ?asopis Bertík - no to jsou taky liboví v?dáto?i! Aspo?že na rozdíl od Loskutáka jsou s to odpov?d?t.

Holt tím víc se musím v?novat d?tem v prvouce, p?írodov?d?, slohu (ale i literatu?e, ?eštin?, d?jepisu a angli?tin? atd.:) Jezdí nám z celé ?R, takže ší?ím v?domosti o fretkách (a nejen o nich)jako virus :o))))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-24, 19:18
T?žko ?íct.....lidi nad tím prost? mávnou rukou...protože nikohoi nezajímá že to zví?ata trápí (týrá) p?ímo...:-/ Zažalovat je za to, by nám vyšlo tak leda za mo?em u Amík?
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-02-24, 19:37
Ob?as mi ty americké kauzy p?ipadají fajn. To by totiž mohli Bertíka i Loskutáka idioti zabalit...:o((((
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-24, 19:46
Markéta: No jo, ale takovéhle v?ci jsou možné jen díky tomu, že maj porotu, která je složená z ob?an?:-)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-24, 20:59
Náhodou paní Loskuták - HOlá se taky ozvala. Prý jí n?kdo z klubu pohrozil trestním oznámením za propagaci týrání zví?at (doporu?ovala fretkám odstranit pachové žlázy) a tak se zavolala omluvit. Nicmén? navrhované ?ešení reportáží na téma Fretky a paragrafy je z?ejm? nezaujalo.
Pokud jde o Bertíky - ?asem ten ?lánek naskenujem na stránky, ale kdo ho chce d?ív, pošlu mu ho klidn? te? mailem, p?ípadn? i s e-mailem na redakci ;o) T?eba dostanou "tisíce d?kovných dopis?" :oD

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-24, 21:34
MF: Pošli!I s mailem!
Když se nudíém prudím ve?ejnost....
Btw kone?n? mi poslali karti?ky od Regostrtu...po n?kolika mailech a jejich slibech že p?ijdou b?hem ledna...p?išli dnes;-)

E-mail: Lakejja@seznam.cz (nevím zda mám skryto:-) )
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-02-25, 05:50
Radka. M? m?ly karty p?ijít minulý týden, volala jsem znova mají p?ijít p?íští týden a ur?it? budu volat znova a to už tam ud?lám táááákový bengál, že si to neum?j p?edstavit. poslala jsem jim papíry už v prosinci! a volám a volám...
MF: m? prosím taky flosina@centrum.cz
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-02-25, 10:11
To je fakt hrozné.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-02-25, 10:21
Petro, prosím, mn? taky!!!! Ud?lám jim radost odpov?dí z knihovny, která pracuje s u?iteli a tím následn? i s d?tmi a ty by m?ly p?ece dostávat informace správné, ne?
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-25, 11:10
Tak jsem poslala ?lánek Radce, Iv?e a Erin. Mám naskenováno ve dvou rozlišeních, jeden soubor má kolem 500 kb, druhý asi dvakrát tolik.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-02-25, 12:25
MF: prosím taky i s mailem, d?kuju
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-02-25, 16:00
D?kuji, došlo, už jsem odpov?d?la panu redaktorovi.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-02-25, 19:29
matka fretka - mn? taky, prosííím!
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-25, 22:50
Iv?a: Já to posílala v listopadu...nebo n?kdy za?átkem prosince (myslím) a poslala jsem jim dva maili a ?ekala jsem na konec února, že jim pošlu další mailík s tím jejich ("ur?it? p?ijdou b?hem ledna") ;o) nezvdávej to...a nepiš to slušný...já jim tam napsala.

Píšu vám druhý mail, neb na ten první jste mi neodpov?d?li. Vážn? bych ráda v?d?la zda jste opbrželi katry mých fretek (v záv?su jejich ?ísla) a kdy vlastn? dodržím jejich karty. na druhý mail odpov?d?li. pak jsem se p?ipomn?la...psali jste že karty máte. Karty jste mi slíbili poslat a stále nedorazili. Nemohli se ztratit cestou? A to už odsílali....já to píšu,jak to mám na jazyku...p?es maily bývám až nechutn? up?ímná...n?kdy prost? ty lidi nemám srdce se?vat a to i do telefonu...do o?í to jo...ale telefony nemám ráda.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-02-25, 23:37
Radka - už m? to nebaví, za?ínám mít strach abych se v?bec do?kala do ?ervence kdy máme odjet do ciziny. Stále mi nic nep?išlo a až tam budu volat znovu (pot?etí) tak už jim tam asi ud?lám bordel. Jsem klidná, milá, hodná,(no co trochu samochvály... :o))) ) nemám ráda spory, ale co je moc je moc a už i já za?ínám ztrácet trp?livost... Tak mi drž p?sti?ky, a? to pošlou a já se nemusím vztekat :o)))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-26, 11:07
Iv?a: Vyložen? jim ?ekni že prost? hodláš jet do ciziny a tam pot?ebuješ ty karty a potvrzení že jsou regostrovaní, že už na to m?li dost ?asu a cht?j si pohovo?it s ?editelem...ono je to popostr?í:-);o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Íví (IP)
Datum: 2005-02-26, 12:07
Matko Fretko,také prosím o ten ?lánek i s mailem.Pracuji v sezon? jako pr?vodkyn? v CK pro d?ti a o zví?átkách si povídáme.Doufám že to ty moje d?ti?ky ne?etly.Je nezodpov?dnost, ší?it v ?asopisech (a nejen a pro d?ti) nesmysly.A´t už se týkají ?ehokoli.Hrrrrrrrr na n?:-)

D?kuju

ivanaberanova@seznam.cz[/img]

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-26, 13:52
Tak...dneska ve?er budu mít haaafooo ?asu takže si to p?e?tu...zneužiju Petry senza?ní p?ednášku kterou nám poskytla v Se?i o p?vodu Fretky. Napíšu jim tam všechno co vím:-) (vim že toho moc není, ale aspo? n?co:-))
MF: Je v knihovn? (klubové) n?jaká v?tší knížka o p?vodu fretky? Biologie? Nemyslím te? chov doma. POdmínkou je,že to musí být v ?eštin?...moje ajina je strašn? mizerná:-/A to si chci zkusit v anglii koupit Harryho POttra 6 díl a p?eložit si ho...mno...uvidíme za jak dlouho m? elán opustí (asi až se v obchod? podívám na první t?i strany,..zjistím že znám tak maximáln? ur?ité a neur?ité ?leny:-D)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-26, 14:22
Zde leží Ivan Optimista :oD
Víš, Radko, mám obavu, že taková kniha neexistuje nejen v ?eštin?, ale ani jiném jazyce. O historii využití fretek ?lov?kem toho nejvíc píše v AJ Mc Kay, o genetických záležitostech to existuje ve francouzštin? (neumím), angli?tin? a ruštin? - to je to, co jsem ?etla. Ale není to žádná kniha, ale v?decké ?lánky (G okraska chromozomov kuniceobraznych, Karyotypes of Europian Mammals). Pak je tu a tam úryvek a st?ípek - v u?ebnicích o vývoji savc?, osteologii, v ?láncích v odborných ?asopisech (t?eba Small Carnivor Conservation, JOurnal of Zoology...).

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Íví (IP)
Datum: 2005-02-26, 17:49
Tak jsem tam taky poslala reakci na jejich báje?ný ?lánek:-)
MF:d?kuju za jeho poslání,dovolila jsem si malinko citovat Vaše ?lánky a publikace,samoz?ejm? jsem to tam uvedla.
Myslíte že nám n?kdo odpoví??Jsou to troubové.Byl n?kde v tom ?asopisu uve?ejn?n zdroj z kterého ?erpali???[/b]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Íví dne 26.02. v 17:51.

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 39


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist