Aktuální stránka:22 z 39
Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-03-10, 21:23
ja si myslim ze jsou uplne vyhrabani a ze tu praci vlastne nesnaseji tak si ji spestruji takhle

my jsme chovali domaci zvirata kvuli masu (slepice,kralici,kozy,ovce,prasata,kachny,kruty atd atd atd) ale NIKDY NIKDY NIKDY neprozily zvirata tenhle teror ani z jedne miliontiny procenta! dokonce jsme ani nedopustili, aby nektere jine zvire videlo ci slyselo cokoli, kdyz se jedno muselo zabit. s vetsimi zviraty nam vzdy pomahal profesionalni reznik...vse rychle a co nejmin bolestive... ACH JO

mozna se ted ve vasich ocich zmeni pohled na me, ale vim aspon, jak to chodi a ze to jde i jinak, s laskou...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-03-10, 21:41
Jsem ráda, že Martina i fr?an p?emýšlejí. Zkuste p?emýšlet s námi:
1) co je vlastn? na tom filmu?
Vid?la jsem ho celý. Je tam stahování a ubíjení mývalovce a lišky a poté záb?ry na klece se zví?aty na kožešinové farm?. Mu?ení zví?at se ale odehrává ve zcela jiném prost?edí, na n?jakém nám?stí p?ed budouvou, na traktoru. Kolem stojí dav fandících ?umil?. Po farm? ani vidu ani slechu.
2) pro? to n?kdo d?lá?
Je farmá?i k n??emu dobré stahovat zví?e za živa? Ne, protože zbyte?n? riskuje pokousání, navíc se tímto postupem srst znehodnotí pro kožešiná?ské využití (a to mám p?ímo od kožešiná??, kte?í vybírají pro každý druh zví?ete ten nejhumánn?jší - i když n?kdy nejdražší - zp?sob usmrcení už proto, že p?i stresu zví?e pouští chlupy, což m?že kožku zcela znehodnotit. Navíc, sv?te div se, mají svoje zví?ata rádi a stejn? jako d?da králíky je zabíjejí prost? pro užitek, ne pro pot?šení)
3) Kdo nato?il video?
N?jaký ochránce zví?at? Tak pro? klidnou rukou drží videokameru p?i detailním záb?ru na umírající zví?e stažené zaživa z k?že a nedá mu ránu z milosti? Nebyl to spíš n?jaký fanoušek podobn? zvrhlé zábavy, provozované nejspíš pokoutn? na návsi pro zábavu nebo sázku podobn? jako t?eba kohoutí zápasy?
4) Co by kdo m?l z toho, smontovat podobné amatérské video se záb?ry z kožešinové farmy?
Tak na to odpovídá Peta sama tím, že p?ímo pod b?žícím filmem máte tla?ítko "pošlete nám prachy", kterým se odkliknete na litanii o tom, jak naše peníze pto?ebují, aby mohli pomáhat zví?átk?m. Osobn? jsem nikdy nikoho z nich nevid?la skute?n? pomoct n?jakému zví?eti, ale pokud n?komu k?ivdím, mileráda p?ípadné dobrovolníky odkážu na brigádu do záchranné stanice. Ona totiž pomoc zví?at?m nespo?ívá v tom n?kde se producírovat "radši nahá než v kožichu", ale t?eba v tahání ?erv? z k?ídla poštolce poran?né elektrickým proudem - to je ale mén? "chutné". Klidn? se vsadím, že t?eba taková Markéta, která se sice nezavírá nahá do klece z proutí, ale ošet?uje rány kdejaké toulavé potvo?e, d?lá pro ochranu zví?at mnohem víc než kdokoliv z Peta a podobných spolk?.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-11, 03:01
matka fretka - d?kuji v?ele za ocen?ní mého vrtání se v kdekterém fujtajxlu :o))) Zárove? vy?izuji i své matce a sest?e, která kdysi nap?. založila pom?rn? slušný chov z pom?rn? nechutných pražských postižených holub? (pod veterinárním dohledem ovšem!) na Šumav? :o))))
Jinak souhlasím s Tvou logikou nato?eného. Pouze jedna poznámka, o níž nevím, kde jsem ji vzala (ale BLESK a ŠÍP ne?tu!!!)a ta m?že být klidn? vykonstruována n?jakým podobným "režisérem" - Prý je kožka kvalitn?jší, když se stáhne zaživa (patrn? jen variace na ?ínské mu?ení ps?, kt. jsou prý lepší na chu? za podobných okolností) :o(((


fr?an - maso jí v?tšina z nás a víme, že bez zabití to nejde. Jsem ráda, že m?žu tady na Šumav? kupovat od ?ezníka, který je sice dražší, ale zato jsem si jistá, jak pe?liv? svá zví?átka chová.
Už jsem to tu n?kde uvád?la - citát z Babi?ky Boženy N?mcové - "Když to musí být, spánembohem to zabte, ale hlavn? ne litovat, to to pak nem?že um?ít!!!" A nikdy nepoušt?la svá vnou?ata k zabíjení zví?at - prost? rychle a s co nejmenším utrpením, a aby o tom to zví?e p?edem v?d?lo co nejmí?...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-11, 03:03
matka fretka - i když nahatá v kleci z proutí... hergot, zajímavá myšlenka!!!! A není to ani moc pracný...!
(Práv? mi totiž prskla Cibule do ksichtu pta?í ch?ipku :o)))))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-11, 10:24
aha,
takže jsem byla jen kousek vedle, co?
nebo možná to i to - to?í se to jednak pro zvrácené zr?dy a druhak proto, aby se z t?ch "m?kkosrdcatých" vytáhly prachy...
Pane Bože, ty musíš bejt zvrácená bestie, zr?dná a šílená, když jsi nás vytvo?il k obrazu svému!!!

fr?ane,
nemusíš se, myslím, bát, že by t? n?kdo s mozkem odsoudil. mn? je úpln? jedno, co má kdo v jídelní?ku, ale žádné zví?e - a? už je to k??, prase, had, kapr nebo ko?ka - NESMÍ TRP?T jen proto, že se n?kdo z lidí chce najíst, když to p?ece doprdele jde jinak!! ach jo... :o((

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-03-11, 11:30
ja se toho nebojim :) no proste "flakota je flakota", clovek bude jist maso i po techhle zkusenostech. jen par vyjimek se prida k vegetarianum a veganum. neznamena to ale, ze prestanou lidi chovat zvirata pro maso natoz pro kozesiny. je to nalej-vylej...

ja ten film videla taky cely, ono to nejhorsi je stejne na zacatku...ale neni o co stat. muj pritel odesel po prvni vterine.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-03-11, 12:21
až na to, že maso lidi pot?ebují (s výjimkou veget.), ale kožešiny ne.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-11, 12:22
Martina - Pánbu za to nem?že. Vzpome? si na kreslenku Stvo?ení sv?ta. On nem?že miliardy vodit za ru?i?ku - základem ?lov?ka je svoboda myšlení a rozhodování - co si tím zaviní, a zda mu to "Boží mlýny" spo?ítaj, už je jeho v?c. Aby se všichni m?li rádi, nikdo nikoho a nic netejral a neexistovala lidská debilita .... to je Ráj, že? A to už tu dle všech možných náboženství bylo... Takže Ráj na Zemi už nikdy nebude - zavinil to Adam (nebo kterejkoli jinej chlap), neb byl trouba a nechal se oblbnout ženskou ;o))))

fr?an - na podobné filmy nekoukám více než pár vte?in neb jest mi šoufl z lidí. I tak se denodenn? setkáváme s lidskou demencí a marn? v tom hledáme logiku :o(
Ale vegetariánství a veganství - ano, pro? ne, když to ten doty?ný chce - ale ?ím bychom živili tcho?e, ko?ky, psy aj. ?

(I když Vendelín má te? nasazenou bezmasou dietu...;o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-11, 12:56
A stejn? mi prase nechutná ;o) a ani krávu moc nemusím. Snad jen trochu dr?beže a sem tam rybu. Ale nikdy nechci jíst to, co chovám sama. :o( A na mase až tak závislá nejsem.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2006-03-11, 13:06
Musim rict, ze z videa se mi udelala zle. Takove tyrani pri zabijeni zvirat je nechutne. A souhlasim s tim, ze clevek je ta nejhorsi stvura na zemekouli. Zadne zvire, se k druhemu zvireti nechova tak krute jako mi ke zviratum. I selma, kdyz lovi, tak zabiji co nejrychleji a svoji obet pri tom abytecne netrapi. Opravdu se stidim za to ze jsem clovek.Tem lidem, kteri toto delaji bych udelal totez, co delaji tem nebohym zviratum.
A teke musim souhlasit s MF, ze solidni chovatel kozesinovych zvirat, zabiji zvirata co nejsetrneji,protoze pri stresu dochazi k znehodnoceni nejen kuze, ale i masa, napr. u nutrie.
Naposledy, kdy radoby ochranci vypustili, z kozesinove farny v CR {byli tam myslim norci} vsechny zvirata, to byla take zrudnost. Asi si ve svych malych mozeccich neuvedomili, ze tak zviratum zpusobi pomalou smrt a ne ze jim daruji zivot. Na majitelich bylo tenkrat videt, ze maji z toho vseho slzy v ocich.
Nerikam, ze bych chtela bych majitelem kozesinove farmy, ono je to myslim v dnesni dobe trochu prezitek, ale pokud uz chovam takova zvirata tak je chovam v dobrych podminkach a bez stresovych situaci a venuji se jim jak jen to je v takovych podminkach mozne.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-11, 13:11
martkéto,
já jen ?íkám, že jestli nás n?kdo "stvo?il" a to "k obrazu svému", musel to být jedin? bestiální, škodolibej, úchylnej, zr?dnej a zlomyslnej šílenec... anebo lempl. nic víc.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-11, 13:56
Martina - nepovedem tady teologické disputace - nebo na to zavedem jiné vlákno :o) - ale v?ta "k obrazu svému - je výmysl ?lov?ka. (Nebo se to holt Stvo?iteli vymklo díky tý Ev? :o))))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-03-12, 12:24
Blanka má pravdu - to, že by kožešina stažená zaživa byla kvalitn?jší, je naprostý nesmysl a kožešiná?i to moc dob?e v?dí. Logická reakce zví?ete ve stresu je uvolnit chlupy. Slouží to k tomu, aby zví?e chycené predátorem m?lo nad?ji, že mu z?stane v tlam? jen pár chlup? a sva?inka ute?e. Proto je zví?ata chovaná na kožešinu nutné usmrcovat rychle a bezbolestn? (ne tedy t?eba vykrvácením jako maso pro n?která náboženství), aby kožka nelínala. Tu zmi?ovanou farmu znám a pro zví?ata d?lali první poslední, aby se jim vedlo dob?e. Jen m?li tu sm?lu, že š?ourali do vosího hnízda - majitel byl ve svazu kožešiná?? a p?ipravoval zprávu pro parlament, díky které byl zamítnut návrh na zákaz kožešinových chov?. Takže kdyby drželi hubu a m?li zví?ata zanedbaná, nikdo by jim je nejspíš nepustil (jako na mnoha jiných farmách, kterých si "ochraná?i" ani nevšimnou), ale takhle holt nikoho nezajímalo, že ke zví?at?m vstávají za svítání, dovážejí nork?m špi?kové (a drahé, ale zato šetrné) vakcíny z USA, každý druh zví?at smrtí jiným zp?sobem (protože zjistili, že p?i použití stejného zp?sobu, jakým se zabíjejí lišky, norci zbyte?n? trpí, jelikož jsou mén? citliví). Nakonec norky a lišky chytala celá vesnice, ale v?tšina lišek stejn? zahynula hladem, zatímco norci (pokud p?ežili špacír po silnici) te? zvesela vyžírají zví?átka v okolí. ?ekla bych, že jim jsou za "darovanou svobodu" moooc vd??ní :o(
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-03-12, 15:39
no proste zase se clovek ukazal v plne parade

:(
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-03-13, 12:37
Mám prosbu: mám v po?íta?i n?jaké fotky toho nedomrlého miminka Hel?i, i s její krásnou voliérou, pora?te mi prosím, jak to sem nejjednodušeji vložit....[/url][/img]
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-13, 12:50
Jani: fotku zmensis a kdyz napises svou zpravu, tak tam kde davas odeslat je take pripojit soubory, kde je napsano:
• M?žete p?ikládat soubory s t?mito p?íponami: gif;jpg
• Žádný soubor nesmí být v?tší než 100kB

Pipadne pokud se ti to nepodari zmensit, muzes fotky poslat Webmasterovi a da je do Galerie.
Nebo jeste moznost si zalozit nekde album (priklad treba foto.tiscali.cz) kam sve fotky ulozis a pak jen sem napises odkaz na album
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-03-13, 12:53
JanaG.
dole, kdyz pises zpravu je ikonka prilozit soubory.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-03-13, 13:06
D?kuji
Avatar

Přílohy: Fre?ule 004.jpg (56kB)  
Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-03-13, 13:09
Huráá, povedlo se mi to. Holky díky moc za rady.

Takže to je ta "moje" malá vakofretka, te? už vlastn? Hel?a od Pavla. A jeho vlastnoru?n? vyrobená voliéra - pro zájemnkyn?.... :-)
Avatar

Přílohy: Fre?ule 002.jpg (83kB)  
Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-13, 13:12
Pani to je kralovstvi :o) krasna popelka :o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-13, 13:17
Ta je p?k?ou?ká :o) Už se nem?žu do?kat jara, mlá?átek, .... já chci taky fre?átko!!!!!!!!!!!
Víte pro? se vyšlechtilo tolik barev fretek? No p?ece abychom si mohli vždycky ?íct: Takovou ješt? nemám ;op

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-03-13, 13:21
Já už mám barvy t?i... že bych si po?ídila ješt? ?tvrtou :-) ?

Mimochodem, nevím nevím, jestli u nás letos náhodou nebudou miminka, naše 4-letá bezd?tná a v??n? uhryzaná Dáša se mávnutím proutku (nebo n??ím jiným?) zm?nila v neuv??itelného mazlíka. Když ji pustím, tak si hned p?ijde ke mn? na klín, sto?í se do klubí?ka a tvá?í se, že spí...l To nikdy neud?lala, ta vždycky p?išla jen hryznout....
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-03-13, 13:49
Pora?te, jaká barva by k nám ješt? ladila?
Avatar

Přílohy: Moje t?i kila chlupaté lásky.JPG (75kB)  
Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-03-13, 13:52
To JanaG: No to je jesné: strieborný harlekýn :-)))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-13, 13:55
Jana G - nebo šampa?.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-03-13, 13:57
Šampan? mám!!! To je ten nejv?tší vzadu - Shrek.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-13, 14:00
Aha, tak to jsem z té fotky nepoznala. Sorry

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-13, 14:28
Shrek se tvá?il nenápadn? jakoby tam ani nebyl ;op Samoz?ejm? si d?lám srandu, toho nejde p?ehlédnout. A? drží ség?e pale?ky, dnes mi ji p?inesou od ženicha (první krytí p?ed m?sícem nevyšlo :o( ) Možná by to cht?lo do ?tve?ice p?idat úpln? tmavou ?ernohn?dou - aby byly dva odstíny sv?tlé a dva tmavé.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-13, 14:43
Jani koukni na muj avatar.. a mas na vyber ;o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-03-13, 15:05
No mn? by se taky líbil ten harlekýn...:-) Ale doma by mi to asi neprošlo.... :-(
Avatar

Aktuální stránka:22 z 39


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist