Aktuální stránka:20 z 39
Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-03-03, 20:17
chudinka. Drzime pesti. Jak jsou na tom ledniny?

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-06, 10:13
Kdo se bojí ch?ipky a terorist?, a? se koukne na [www.eprdel.cz]

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-06, 13:39
Tak ten je výbornej!!! Ihned jsem rozeslala!!! :o)))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-06, 13:55
P?iznávám, v první chvíli jsem m?la hroznou chu? to poslat panu doktoru Náglovi, ale dostala jsem strach, aby to jeho t?žce zkoušená psychika vydržela.
(Vysv?tlení pro neznalé: pan doktor Nágl je veterinární patolog z SVÚ, zlatý ?lov?k se zlatýma rukama a srdcem, který už mi pitval víc fretek, než mi bylo milé, ale vždy spolehliv? a se znalostí nejnov?jších poznatk? fret?í vet.medicíny - tedy nap?íklad um?l odhalit hyperestrogenismus nebo psinku v dob?, kdy tyto problémy u fretek ostatní vetové považovali za zjevení bílé paní a i kdyby do ní vrazili, prost? na ní programov? nev??ili. Te? má chudák plné ruce práce, protože musí pitvat každého chcíplého holuba, kterého donese n?jaká hysterická d?chodkyn?. Myslím, že po epidemii paniky z pta?í ch?ipky si už do smrti nedá ku?e.)
V?nujme tedy alespo? tichou vzpomínku dosud jediným ?eským ob?tem viru H5N1 - veteriná??m, kte?í se musí od rána do noci rýpat v každém ope?enci sešlém p?irozenou smrtí.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-06, 16:26
P?ipojuji se ke vzpomínce na rozpitvané veteriná?e!
B?hem zimy by m? taky p?ešla chu? na ope?ené maso. Každou chvíli najdu chcíplého ptáka, kterém "ch?ipka" užrala noži?ky, b?íško, hlavi?ku, ?i jiné ?ásti t?la, neb na n? ?íhá za každým rohem i v samotném krmítku - ty ko?ky jsou fakt bestie!!!!
Moje vyd?šená maminka pietn? pálila umrlou sojku (loni touto dobou jsem p?ed dve?ma našla totéž - jsou už všichno, chudáci, vysílení zimou), aby na to místní nep?išli a neotrávili ko?ky a nevymlátili své i cizí chovy slepic (stejn? na to dojde - myslím na chovy, ale a? jsou alespo? ko?ky v klidu)... :o(((
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-06, 16:38
Jak t? znám, jestli se u tvých dve?í objeví n?jaká další toulavá ko?ka, žeroucí ptá?ky, pojmenuješ ji Ch?ipka ;op

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-06, 17:38
No, popravd?...toulá se nám okolo kocour a už umí i dovnit?...Ale pššššššššššt! Ješt? je plachý!!!!! (...si myslí p?ítel...);o) :o)))) Ch?ipka je výbornej nápad!!!!
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-06, 18:49
jojo jmeno je to vazne dokonaly!!
Na otazku kdo tu zabiji ptaky, odpovis Chripka ;o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-03-06, 21:07
:-D A všichni sousedi se po..... strachy! Normáln? už to doléhá i na fretka?e, už jsem m?la i hovor na téma, že je sice blbé, když fretka není o?kovaná proti psince, ale ješt? to neznamená, že nesmí ven kv?li pta?í ch?ipce. Logika lidí je n?kdy fantastická.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-07, 21:30
ále fujjjj...

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-03-07, 21:45
to Markéta: nebylo by pro kocoura lepší Bacil? :o)))))))))) Nebo Vir?:o))))))))

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-07, 21:51
nebo H5N1 když jsme u toho ´=)

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-03-07, 22:04
ne kocour by mel byt Plasan, protoze je prece plachy
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-07, 22:20
anebo Vloudil, jako, že se nenápadn? vloudil. ;o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-08, 09:31
ne ne, já hlasuju pro knedlík nebo špenát nebo nanukovej dort! já chci doplnit jídelní?ek! ;o))
(ale myslím si, že markéta nás k tomuhle teda rozhodn? nepot?ebuje, ta už má ur?it? n?jaké úžasné jméno v rukávu! :o)))

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-03-08, 12:48
Jo jo, nanukovej dort je dobrej!! :-) Jak je v?bec Cibuli?
Už jsem to sem psala, taky mám docela hr?zu z hysteráku lidí, že se houfn? z obavy p?ed nákazou za?nou zbavovat ko?ek.
A ta naše bestie fakt ty ptáky chytá a žere...doma jí neudržím ani náhodou, po?ád trajdá venku....nevíte, jestli existuje n?jaká vakcína pro zví?ata? Já totiž vid?la v novinách fotku, jak se vakcinujou slepice proti ch?ipce....
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-03-08, 14:07
Tezko bude vakcina proti kmenu chripky adaptovane na ptaky pro savce (kocky, fretky, psy...). Vzdyt i u lidi se ceka na prvni prusvih ("pandemickou mutaci"), ze ktere se pak rychle udela vakcina...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-08, 14:17
Noj, Lee, máš pravdu, ale m? nejvíc dostala ta úvaha, že o?kování proti psince má vliv na to, jestli fretka chytí H5N1 ;o)

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-03-08, 14:19
To jsou mi veci:-))) Nekterym lidem se holt nedaji vysvetlit ruzne veci a stejne "budou mit svou pravdu" a my jsme jen blbi a neprejici.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-03-08, 14:31
Vid?li jste n?kdo v?era zprávy? Bylo tam n?co o t?ech ko?kách nakažených pta?í ch?ipkou, které jsou v izolaci a ?ekají až se uzdraví. Ale vid?la jsem to jen jedním okem, takže nevím, jestli to ?íkám dob?e.

M? by zajímala jiná v?c: jak vlastn? poznám, že ko?ka má pta?í ch?ipku, jestli je to pro ni smrtelné, nebo jí bude jen pár dní blb?, vy?erpá si jeden ze svých 9 život? a pak bude zase vše OK?

Moje ko?ky totiž taky chodí ven :-( A ani jim v tom nechci moc bránit, po?ád ješt? vidím v?tší riziko v ob?as projížd?jících autech a poslední dobou, s p?ibývajícím množstvím lehkých šarvátek a nedorozum?ní mého 11 letého syna s venkovskými synky soused?, vzr?stá m?j strach hlavn? o kocoura Osvalda, aby se na n?m n?jaký debil nemstil a n?kde mi ho neutýral. Oproti tomu je myslím pta?í ch?ipka zatím fakt ješt? daleko. Aspo? doufám.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-03-08, 14:43
Myslím si, že tu ta ch?ipka už dávno je, jenom ješt? nikdo nenašel nakaženýho ptáka :-(
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2006-03-08, 14:51
Na ko?i?í diskuzi jsem ?etla,že po dalších testech ani jedna ko?ka nebyla nakažena PCH. Ale nevím p?esný zdroj.Asi to zase tak divoký nebude.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-03-08, 16:53
Jen pro vaši informaci, p?ed 14 dny jsme byli na víkend na horách v N?mecku a ve zprávách povídali, že testovali psy a ko?ky na h5n1 a jedna šestina zkoumaných zví?at byla nakažená. Ne?íkali, kolik bylo zkoumaných zví?at. Bohužel v n?m?in? nejsem moc zdatná, tak to mohlo být trochu jinak, takže tuhle moji informaci berte s rezervou - hodn? velkou... Kdyby to byla pravda, nova už by z toho ud?lala povyk ("senzaci"), zatím jen dávali, že v N?mecku byla nakažená pouze jedna ko?ka.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-08, 17:10
Aha, tak asi zkoumali šest podez?elch ko?ek a jedna šestina z nich byla nakažená ;o)
Jasn? že už H5N1 asi je v republice (pro? by zrovna u nás nebyl, že) ale to je smutné zatím tak nanejvýš pro labut?. Jasn? že se i u nás m?že stát, že chcíplého ptá?ka sežere ko?ka a onemocní a um?e. NO, ale to m?že na milión dalších v?cí, které tímto stylem m?že chytit - a ty jaksi nikoho nevzrušují.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-03-08, 17:21
M? to taky napadlo, že t?ch zví?at bylo šest ;o)
Zd?raz?uji, že ta informace není ni?ím podložená, tudíž nevím, co je na tom pravdy a mít ko?ku, tak bych rozhodn? neza?ala panika?it...

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-08, 18:43
btw tak m? napadá, je dob?e, že se o tom v?bec mluví - p?edstavte si, kdyby ne.. to by bylo v?tšího povyku!

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-03-08, 19:57
A víš o kolika stejn?/více nebezpe?ných agens se nemluví? ;o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2006-03-08, 20:25
Myslím si,ze ptaci chripka není nic nového, akorát to nekdo pojmenoval, vzbudil hysterii a udelal kseft atd. Nebo pred pár lety delal nekdo takový "brajgl" kolem mrtvé labute ci kachny ?
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-08, 21:46
V?elé díky za tipy na jména. Mn? se Ch?ipka, potažo Ch?ipajzna docela líbí, ale ješt? zvážím ten jídelní?ek...má to ?as, kocour je stále plachý. Chodí jen až do kuchyn?, ale jak se objevím, zdvo?ile prchne (na okno do koupleny zvenku, kam mu sypu jako ptá?k?m :o)))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-03-09, 09:05
Jo jo myslím, že na týhle panice farmaceutický firmy vyd?lají takovej balík, že se nám o tom asni nesnilo :(
Avatar

Aktuální stránka:20 z 39


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist