Aktuální stránka:16 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-02, 18:27
no jde mi o to, jestli by nebylo zas zbyte?n? zat?žující, pokud bych cht?la o?kovat biocanem (kv?li možnosti té mnou požadované dvojkombinace).

aby nakonec nebylo lepší dát rad?j jiné o?kování a (minimáln?) t?i nemoci.... :o/

dilema, fakt jo

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-02, 18:33
Vydrž, Lee to ?etla, takže nastuduje a dá v?d?t...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-02, 18:37
Martino, celkem te? nechápu: pokud chceš o?kovat polyvalentní vakcínou (slabší jak puppy) tak je tu nap?. Biocan DP.

Já myslela, že ti jde z o to, z Biocan puppy odd?lit tu složku parvovirozy, aby tak byla vakcína jen monovalentní, ?iže jen proti psince.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-02, 19:00
ta se samotná píchnout nedá, musí se v n??em rozmíchat (t?eba ve vzteklin?, jak jsem to ud?lala já nebo možná to jde i v n?jakém roztoku, to se snad dozvíme).

jde mi ale i o to, jestli to v?bec má smysl, pokud je puppy natolik silné oproti "dosp?láckému" o?kování, že je praš? jak uho?, jestli zatížím fretku hodn? silným o?kováním jen psinky nebo jí píchnu slabé dosp?lácké o?kování v mixu dvou látek.

(dosp?lácký biocan se taky nedá odd?lit, lze JEN u BIOCANU PUPPY)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 02.07. v 19:01.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-02, 19:20
Jo Lee ?íkala, že by to asi šlo rozmíchat v injek?ním roztoku, ale je to jenom p?l litrové balení..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-02, 19:24
Martino, i tak t? asi nechápu... :-)
Že se samotná ?ást Biocanu puppy píchnout nedá, to vim taky, pá? je tuhého skupenství :-)
MVDr. Pun?ochá?ová práv? zjiš?uje u výrobce, jestli by se ta tuhá složka psinky (v Biocan puppy) dala rozpustit (dala by se ur?it?...ale ?ím by to bylo vhodné).

Já bych osobn? dosp?lou fretku o?kovala Nobivacem puppy DP...když se tedy psalo, že cca p?ed 15 lety byli se zna?kou Biocan co do psinky špatné skušenosti (ale o co tenkrát šlo konkretné už asi nezjistí nikdo).
Taky bych na své fretce neexperimentovala s rozpoušténím tuhé ("psinkové") složky Biocanu puppy i kdyby to "rozpouštédlo" doporu?il sám výrobce...pá? on to na fretkách netestoval.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:29
Musím navázat na Martinu. Dnes jsme byly na 3.p?eo?kování a vet na píchnul také jen D. Chodíme s Martinou na jednu veterinu. Byla jsem tam už na 2. dávce, ale m?la nás jiná vetka a píchla nám D i P.

PS: M?že se alergická reakce objevit až u t?etí dávky? Chvíli poté, co jsme se vrátily(n?co po šesté) se Mína dvakrát pozvracela...jen bílá p?na a asi 5 granulek. Pak si šla sama lehnout. Tak jsem jí dala do klece, tam šla normáln? na zách?dek, ale p?lku hovínka m?la ?idkou. Po?ád spinká.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:33
reakce se m?že projevit kdykoliv. na první dávku ale reakce nebývá, není na co reagovat, reakce bývá až u dalších p?eo?kování

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:38
m?že být tohle tedy alergická reakce na o?kování?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:39
pr?jem, zvracení, malátnost ur?it m?že být reakce.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:45
nereido,
a s ?ím vám to vet rozmíchal? to dé?ko se úpln? samostatn? píchnout nedá, v n??em se to musí rozmíchat. leda by to míchal v tom injek?ním roztoku, jak výše píše majda.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:46
Tak už je vzh?ru. ?ádí jako kdyby jí nic nebylo.
Možná se jí jen ud?lalo špatn?!? Mn? se taky ob?as ud?lá špatn?, a když se vyspim je to ok.

Spadnul mi kámen ze srdce....Bre?ela jsem tu jak malá holka a sed?la u její klece.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: nereida dne 09.07. v 21:48.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:47
Reakce na vakcinaci nemusí být na ú?innou látku, ale múže být na nosi? vakcíny. Múže se projevit kdykoli, když je zví?e ?ímkoli imunitn? oslabené. To? jen co sem na?etla....odborníci a? mne opraví....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:47
malou hlídej, snad to bude v po?ádku. v?tšinou o?kování prob?hne dob?e, n?kdy je lehká reakce, no a n?kdy je to špatný - viz nap?. zany sára :o/

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:49
ufff... tak než jsem napsala, tak je to SNAD dobrý :o)
jo, to mohla být reakce na o?kování, to je stejný jako s lidma - n?kdy má d?cko teplotu, n?kdy zvrací... hlavn? s ní te? necho? asi týden ješt? nikam ven, ani žádnou zv?? cizí dom?.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:53
Martino s n??ím to míchal, tak p?edpokládám že v tom injek?ním roztoku.
Ur?it? jí budu hlídat, kdyby n?co napíšu sem a mám mobil na dr. Vaculína(tam kam jezdíme do Mostu).

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:55
já vím :o) on mi te? i ?íkal, že tam byl n?kdo s fretkou, došlo mi, žes to byla ty.
a v o?kováku máš napsaný jen biocan D? nic jinýho?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:59
jj je tam jen ta nálepka Biocan puppy D a jinak nic.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: nereida dne 09.07. v 22:20.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-09, 22:55
Konzultovala sem s vety z SR - ?ekám na jejich zjišt?ní. U Biocanu puppy je ú?inná látka psinky v tuhé formn?.... naše vetka zjiš?uje u výrobce (myslím Zentiva) ?ím by bylo vhodné tu tuhou složku samostatn? rozpoušt?t.
Ergo....pokud vet podal z Biocan puppy DP jen D a zozpustil toto ?ímkoli (bez konzultace s výrobcem vakcíny) o?ekávala bych reakci na cokoli......
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-07-09, 23:09
Johanko výrobce je Bioveta a.s.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-09, 23:33
Nereido, asi se mýlím s výrobcem....každopádn? sem výše napsala, že "myslím Zentiva" nebyla sem si jistá a nemn?la sem ?as to hledat....tož sorry. To ovšem nic nemn?ní na ostatním co jsem napsala.
Omlouvám se za špatn? uvedeného výrobce, již je to správn? [www.bioveta.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 09.07. v 23:53.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-07-10, 09:59
To nebylo nic proti tob? Johanko :(
Omluvat se nemusíš, jen jsem to opravila, kdyby se po tom cht?l pídit n?kdo další.

Mína je na tom po?ád sv?le. Žádné zhoršení nenastalo. Spapala konzervu s výživou i granulky. Stolice už je normální konzistence.
Tak to byla našt?stí jen velmi slabá reakce.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: nereida dne 10.07. v 10:08.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-10, 10:13
Nereido, v pohod? :-)
...sem ráda, že je Mín? dob?e! :-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-07-10, 11:39
Ješt? dotaz. Za m?síc jdem na nao?kování proti vzteklin?. Mám pokra?ovat v o?kovacích látkách Biocan, jak u vztekliny tak další rok na p?eo?kování?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-10, 11:52
nemusíš, vzteklinu m?žeš o?kovat n??ím jiným než biocanem.
p?eo?kování se názory r?zní - jestli st?ídat nebo stejnou látkou... :o/

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-13, 21:55
tak ted koukám k Semovi do o?kováku na jeho "d?tský" o?kování, který prod?lal ješt? u chovatele, první vakcína je Biocan D, nic jinýho v tu dobu o?kovaný nem?l, takže to museli v n??em "rozmíchat". p?eo?kovaný byl po 3 týdnech vakcínou Biocan DHPPi, ob? o?kování provedla n?jaká MVDr. Jutta Ko?ková.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-11, 22:32
Naše vetka má už odskoušený ten Biocan puppy DP (balené zvlášt D a P), št?nata o?kuje ob?ma látkama, a fretky jen jednou - proti psince. Zatím žádná fretka nem?la jakýkoli problém po tomto o?kování. Konzultovala to prý, a je to takto možné použít.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-11, 22:41
Božo, ?ím tu složku u Biocan puppy DP...tu proti psince... rozpouští? Ona je v tuhé formn?....mooooc by mne to zajímalo! P?esný název "rozpoušt?dla" a jeho výrobce. Mohla bys to pls zjistit??????

Žofiro, o?kovat u fretéte primovakcinaci selektovanou puppy Biocan puppy DP (výrobce pokud vím neuvádí pro tuhou složku D rozpoušt?dlo) a druhou revakcinaci tetravelentním Biocanem mi p?ijde dost šílené......proboha pro? p?i revakcinaci tetravalentka a ne t?eba Biocan puppy DP?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 12.08. v 09:25.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-11, 22:45
Johanko, pro? netuším, já ho neo?kovala...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-11, 22:50
Jo,ja to ješt? zjistím,,?íkala mi to jako zajímavost,a matn? jsem si vzpomn?la, že jste to tu rozebírali. Jenže ja na veterin? dycky zapomenu i hlavu, nikdy se nezeptám a nekoupím upln? všechno co jsem m?la v plánu. Takže prosím o strpení, je to se mnou t?žký.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Aktuální stránka:16 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist