Aktuální stránka:12 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-19, 21:57
jo, POKUD JSOU P?EMIS?OVÁNI MEZI ?LENSKÝMI STÁTY, tak to jo, souhlas, to být o?kované MUSÍ

a zase kecám - o o?kování tam není slovo, jen o "pase", kv?li zjišt?ní totožnosti.

takže mn? z toho plyne - v ?r fretka o?kovaná být nemusí, pokud se p?emis?uje do ciziny, záleží na zákonech té dané zem?-



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 19.05. v 22:00.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:03
ja ne?íkám že musí,
ja jen mám svý zkušenosti s ou?edníkama, a vysv?tluj jim to.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:07
myslím, že by sta?ilo doty?nému ú?edníkovi str?it pod nos onu novelu se zvýrazn?ným paragrafem - a jestli umí ?íst, tak nem?že mít námitek. spíš tu novelu neznaj a jedou po?ád postaru. stejn? jako t?eba vetové s canvacem :o(

ale chápu, že dohadovat se s ú?adem - který notabene budeš t?eba za tejden pot?ebovat pro n?jaký povolení, p?ípadn? dotaci, je hodn? nep?íjemný.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:08
Pavlo, o té monovalentní vakcín? pro fretky proti psince už bylo psáno na CZ i SK foru myslím tak i 1-2 roky dozadu. Skusím to vyhledat. A spojím se i s našimi vety ohledn? názvu a výrobce.

Též za?ínám zvažovat letošní o?kování Vl?áka proti psince (5 let, zdravý, ak?ní). Jediné co mi napovídá abych ho o?kovat dala, že si venku neskute?n? rád hraje se št??aty...no i když vždy znám majitele psíka, kdo ví.
Mám m?síc na rozmyšlenou :-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:11
od št?nǎt psinku nedostane, ur?it? je majitel o?kuje, to je d?ležitý!
a p?tiletýho samce bych neo?kovala rozhodn?, už takto má zad?láno dost a dost

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:15
Martino, jak už sem psala, je v?cí ?lenského státu EU jaké má zákony (p?itvrdit vú?i sm?rnicím EU múže, zmírnit nesmí)

Takže znova: pokud nékdo pojede na dovolenou s fretkou do SR, nesmí mít o?kování zvtekliny starší jak 1 rok. To je striktní zákon SR.
Hranice p?ejedeš...ale jestli ti na území SR fretka škrábne spratka a nemáš dle zákona SR platné o?kování...máš problém...

Zákony ?R neovládám, ale v tomto sou asi benevolentn?jší....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:19
Božo, já sice znám majitele t?ch šté?at...no o?kováky sem od nich nevid?la.

Ale asi si mne definitivn? p?esv?d?ila....a nedám tu psinku už o?kovat letos o?kovat! :-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:22
jo, jasn?, dopsala jsem to v tomhle smyslu i to toho starého p?ísp?vku (nutnost zjistit si p?i cestách se zví?etem zákony dané zem?)
cht?la jsem, a? je to všechno pokup?, proto jsem i p?ejmenovala p?ísp?vek, aby se to líp hledalo.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:25
Johanko když byl p?t let o?kován proti psince tak je podle m? už doživotn? ochrán?n...
M?j ?endík je te? 7 let a v p?ti letech jsem ho o?kovala na psinku (jinak jsem ho o?kovala už dvakrát tou samou vakcínou p?ed tím) a málem to nep?ežil... n?kde to tu je napsaný. To mi fakt sta?ilo :-( Byla jsem "takhle" malinkatá když blinkal a kakal krev a pak upadl do kómatu...

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:40
Pavlo, Vl?ák byl na psinku o?kován dote? od mala všim možnym - Biocan, Eurican, Vanguard, Trivirovax....nikdy žádná reakce. P?ed rokem byl o?kován tím Nobivac Puppy DP (co jako laik považuji za najšetrnejší vakcínu na psinku pro fretky)...
Ale už sem se rozhodla: letos ho už na psinku o?kovat nedám!
Díky moc za rady, Tob? i Boži!
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:46
Johanko, v Nobivac Puppy DP se o?kuje proti psince tímto vakcina?ním agens: Virus febris contagiosae canis (CDV, Ondestepoort) >= 10 na 5,0 TCID50 a
<= 10 na 6,0 TCID50.
Mrknu se do databází, jestli se mi poda?í n?co najít... jak dlouho je p?edpokládaná doba imunity zví?ete po aplikaci této látky.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-19, 22:52
Pavlo,monovalentní vakcína proti psince pro fretky je Purevax vyráb?ný Merialem. Je to tak rok zpátky co jsme se pokoušeli všemožn? se k té vakcín? oficiální cestou dostat..neoficiální si koleduješ o parádní pr?ser...bohužel bez výsledku...Poslední informace od MVDr.Gojdy z Mevetu byla ta, že se za?íná vyvíjet vakcína pro evropský strh,ale že to je záležitost 4-5 let. Takže asi tak...
Nicmén? opráším korespondenci s Mevetem a optám se na stav ...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 19.05. v 22:54.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-19, 23:13
Taky n?co zkusím.
Nep?jde o "neoficiání" cestu, ale pokusím se najít n?jaké publikace z literatury o té látce,která je v tom obsažena. To m? m?že dál navést k informacím...

Kdyby to existovalo a bylo to "bezpe?né- vyzkoušené", tak bych do toho šla i za cenu vyšších náklad?...

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-19, 23:24
Pavlo, pokud by šlo o schválení nového vet. léku v ?lenském stát? EU, mohlo by se narazit na legislativu konkrétního státu. Tím chci ?íct, že by bylo záhodno prokopat legislativu ?R a SR...kde by to bylo schúdn?jší a rychlejší.
To? jen návrh...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-19, 23:38
Johanko ne,
registrace lé?iv, to je m?j denní chleba, fakt.
Dnes se již tém?? vše registruje jen evropskými procedurami.
Pokud registruješ národn? (v n?jaké zemi) tak už nesmíš registrovat v jiné evropské zemi.Jedin?, že by jsi ten p?vodní,jedinný stát požádala aby Ti ud?lal referen?ní stát, vypracoval Ti report a pak na základ? toho registruješ dál evropsky - tzv. MRP procedurou (mutual recognition procedure - metoda vzájemného uznávání)
Je to pom?rn? složitý, ale ne zas tak.
Každopádn?,pokud chce n?kdo registrovat originální lé?ivo (ne generické - kopii originálu), tak musí spl?ovat hromady p?edpis? co se týká kvality molekuly a p?ípravku, preklinického (na zví?atech) a klinického (na cílovém druhu) vývoje, tím myslím i studie.
Studie probíhají pod pravidly GLP (správná laboratorní praxe - u preklinik) a GCP (správná klinická praxe - u klinik, u lidí ?i cílových druh? zví?at).
Pokud toto výrobce nov? vyrobeného originálního lé?iva splní podá tento "spis" (mnohdy je to t?eba 300 šanon?) k registraci u p?íslušného tzv. referen?ního státu EU (kterého si vybere, nebo který je ochotný vypracovat úvodní správu) a pak to dále registruje do všech tzv. "dot?ených" stát? EU.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-19, 23:51
Pavlo, sorry, já sem v tomto jen laik. Ovládám legislativu EU, žel "z jiné brandže"....a zjevn? postupy nejsou identické.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-19, 23:56
JOhanko, pro? sorry, já jen že registraci u "nás" ur?it? nepom?žeme...
Ale není d?ležité jestli je lék registrovaní v ?R nebo SK, d?ležité je jestli je: kvalitní, ú?inný a bezpe?ný. T?i základní kriteria.
To se práv? pokusím zjisit.
Pak bych se rozhodla jestli jsem "ochotná" tím o?kovat, a jestli ano, pak to prost? seženeme v jiném stát?...tam kde to registrované je :-).



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 19.05. v 23:57.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 00:43
Holky já zírám a už nevím ?í jsem - pro?etla jsem n?kolik stran zpátky a stejn? to nechápu.

Takže prosím n?jaký rekap pro m? i ostatní zmatence:

O?kovali jsme základní 3 dávky standardního psího o?kování b?hem prvního roku + s odstupem od posledního i vzteklinu. Máme nebo nemáme o?kovat letos znovu? (Vet si nás pozval po roce) A když, tak na vzteklinu nebo na ten psinkomix? Nebo máme veta ignorovat a neo?kovat nic a nijak? Jaké jsou pro a proti?

Omlouvám se, vím že už to tu bylo ?e?eno, ale dohadujete se jo/ne, líp/h??, v?bec/po pátém roce. Tak prosím prosím shr?te to n?jak, docela jste m? rozhodily!!!

A omlouvám se za opakovací opruz - jen že tohle je d?ležité a na rozdíl od t?eba r?zných nemocí to musíme ?ešit VŠICHNI. Navíc brzo budeme posílat do sv?ta naše mimi nálepky, tak abych mohla budoucím majitel?m - nefóra??m dát správná doporu?ení. Ohrozit chybným doporu?ením 12 fretek.,, to bych si fakt vy?ítala do smrti!
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-20, 00:48
Zana, chápu že pro ?lov?ka co neni na tomto foru denn? 5 let v kuse je to asi...ehm "binec".

Snad se poznatky poda?í shrnout do ucelené informativní stat?. Žel chce to ?as....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-20, 00:50
pochybovat budeš tak jako tak, pá? polovina lidí zde ti ?ekne rozhodn? o?kovat ! a ta druhá ti doporu?í neo?kovat, a nechat to na p?íštích majitelích.

Je to jen a jen na tob?, jak se rozhodneš,co si o tom nastuduješ a který názor jakých vet? je pro tebe d?ležitý :)


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-20, 01:12
p?esn? tak - nejen co chovatel, to pomalu jiný názor, ale bohužel i co vet...

ono oboje má svoje pro i proti (o?kovat/neo?kovat), takže sta?í se rozmyslet, co je d?ležitý pro tebe, resp. co si myslíš, že je d?ležit?jší pro tvoje fretky, resp. vyhodnotit rizika. snadný, ne? :o)

trochu ti to uleh?ím - aspo? u vztekliny p?emýšlet nemusíš, teda pokud se nechystáš za hranice :o)

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 09:47
No jo, ale zas se ?íká, že k mimíšk?m ani nesmí žádná zví?ecí návšt?va, dokud nejsou o?kovaní... A že by fre?ule p?ed prnvím o?kováním rozhodn? nem?la p?ijít do styku se psy....

TAkže rozhodnuto - první dávku si "našlehnou" ješt? s naším požehnáním. A pak se uvidí, co s nimi podniknou noví páne?ci....

No dík... Ale že byste mi pomohly.... ts ts, spíš k totální nejistot? :o)))) (se neurážejte, to je vtip :o) Jsem fakt strašn? ráda že tohle forum existuje!
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-20, 09:54
Zana: Dle mne jako laika - pokud necháš mimískúm píchnout první o?kování proti psince, ale noví majitelé nadaj ty další dv?, tak si myslím, že i to první bylo zbyte?né, jen to zatížilo organismus a ú?inek to nemá. Takže když nemám zaru?ené, že noví majitelé budou v za?até vakcinaci pohra?ovat, asi bych mimískúm nedávala ani to první.
Vycházím z toho, že první o?kování proti psince je na 3-krát.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-20, 10:17
Hele co sem našla :-)
[www.uskvbl.sk]
U Nobivac Puppy DP, kterým sme vloni o?kovali proti psince my, je celkem dost rozepsáno i vakcina?ní schéma. Je to sice všechno na psi, ale snad se to múže hodit i tak :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 20.05. v 10:19.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 10:19
No takže...o tom jestli o?kovat nebo neo?kovat vzteklinu bych v?bec nep?emýšlela...ta si myslím je vcelku jasná ..po té co m? zrafal náš Pedro a díky veteriná?i, který nenalepil do o?kováku správnou nálepku z ampule a hrozilo mi 14 dní v nemocnici, tak není o ?em..jenom jak jsem z té naší kapánek zmatené diskuse pochopila, je možné p?eo?kovávat po dvou letech. Co je velmi diskutabilní je o?kování proti psince..Pavlo jsi schopna rict, jaka vakcina ktera momentalne na trhu je pro fretky nejsetrnejsi z hlediska jejicho slozeni? Pokud by se k tomu mohli vyjád?it i další ..jako t?eva Lee a Vendulka, byla bych docela ráda....
Jdu psát do Mevetu..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-20, 10:23
želvo, už sem taky víckrát ?etla, že první o?kování na psinku bylo na 2-krát...asi je to podle druhu vykcíny a snad i podle toho, v jakém v?ku se podá první dávka...ale toto by spíš mohla vysv?tlit Pavla - pro? n?kdy na 3-krát a n?kdy na 2-krát.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 10:24
Zatím sem zkop?ím dva maily od Mevetu....jsou ze za?átku roku 2008


Dobrý den,
>
> o tom, zda a eventuáln? jakým zp?sobem by bylo možné u nás použít
> neregistrovaný veterinární p?ípravek (v tomto p?ípad? tedy Purevax pro
> fretky), byste dostali pravd?podobn? nejp?esn?jší informace na Ústavu pro
> státní kontrolu veterinárních biopreparát? a lé?iv v Brn? (www.uskvbl.cz),
> konkrétn? asi od dr.Bureše, s nímž jsem p?ed ?asem problematiku vakcinace
> fretek krátce diskutoval.
>
> Pokud se ovšem týká p?ípadného dovozu tohoto p?ípravku tzv. na výjimku
> (tzn.
>
> z Merialu USA naším prost?ednictvím), obávám se, že by to asi bylo v
> sou?asnosti nereálné (viz.naší p?edchozí e-mailovou komunikaci).
>
> Z Vašeho pr?zkumu vyplynulo, že vakcína EURICAN vykazovala vysokou míru
> bezpe?nosti, respektive, že v žádném z osmdesáti p?ípad? o?kování touto
> vakcínou nebyla zaznamenána nežádoucí postvakcina?ní reakce. Také
> neoficiální informace, které se k nám dostaly z MERIALu (tedy od výrobce),
> hovo?í o obdobn? p?íznivých zkušenostech i jinde v Evrop?. Myslím, že
> to
> podporuje tuto vakcínu jako sou?asnou volbu pro vakcinaci fretek v našich
> podmínkách (pravd?podobn? i v rámci Evropy), p?ed níž stojí veterinární
> léka?, na n?hož se obrátí majitel fretky s žádostí o o?kování.
>
> Na druhé stran? - z hlediska legislativního - není použití vakcíny pro
> druh
> zví?ete, pro n?hož není registrována, zcela ideální. Domnívám se však, že
> za
>
> situace, kdy taková o?kovací látka není k dispozici, je použití vakcíny
> ur?ené pro jiný druh zví?ete (pokud možno druhov? co nejbližší, v daném
> p?ípad? pro psy) obhájitelné, protože p?ípravek se specifikovaným ur?ením
> pro fretky zde není (alespo? já o tom nevím) a riziko infekce fretek
> vzhledem k jejich vnímavosti je pom?rn? zna?né.
>
>Vážená paní Š,

s možným dovozem vakcín Purevax pro fretky je to v sou?asné dob? skute?n?
tak, jak jsem Vás informoval v p?edchozí zpráv?. Vzhledem k tomu, že se
nejedná o evropskou vakcínu, která nemá ani evropskou registraci, nebude
MERIAL dovozy této vakcíny realizovat.
Evropská ?ást výzkumného a vývojového odd?lení MERIAL shromáž?uje v sou?asné
dob? poznatky z terénu v rámci podmínek jednotlivých stát? Evropy a vedení
spole?nosti v návaznosti na výsledky tohoto pr?zkumu rozhodne, zda se
p?íprava evropské vakcíny pro fretky v laborato?ích MERIAL odstartuje a zda
se bude následn? realizovat i její produkce.

Navíc povolení k mimo?ádnému dovozu veterinárního p?ípravku (tedy takového,
který není u nás ani v jiném ?lenském stát? EU registrován) by se v tomto
p?ípad? st?ží poda?ilo získat, protože dle platné legislativy m?že být
mimo?ádný dovoz veterinárního imunologického p?ípravku povolen pouze v
p?ípad? závažných nákaz (týkají se prakticky pouze hospodá?ských zví?at).

Pokud by došlo ke zm?n? stávající situace a dovoz vakcíny pro fretky z
laborato?í MERIAL by byl možný, mohu Vám v tomto sm?ru podat informaci.
Osobn? se ale domnívám, že takováto situace nenastane a že lze spíš o?ekávat
objevení se nové vakcíny na evropském trhu -a? už z produkce MERIAL ?i
jiného veterinárního farmaceutického výrobce. To však rozhodn? nebude v
horizontu m?síc?, spíše let.


S pozdravem,

M.Gojda
MEVET s.r.o.


Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-20, 10:47
Purevax je jediná na sv?t? dostupná monovakcína pro fretky, ovšem byla vyvýjena na geneticky upravených bu?kách, a to je d?vod,pro? jí sem EU nikdy nepustí, i když k tomu není žádnej rozumnej d?vod. Podle toho, co jsem pochopila z diskuze tady vet?, tak jiná cesta,jak se dostat k vakcín? pro fretky neexistuje,jedin? p?es genetiku. A to je v EU zakázáno,ovšem ne kv?li farmacii,ale kv?li pot?aviná?ství,nesm?jí se ze Stát? dovážet žádné geneticky upravené látky. I když v Evrop? se p?stují taky geneticky upravené obiloviny nap?íklad. Blbárna, nic jinýho.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 10:51
No z toho pr?zkumu co jsem tu pro Mevet d?lala opravdu vyšel nejlépe Eurican...m?l nejmén? vedlejších reakcí..takže když o?kovat, tak asi tím...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-05-20, 11:20
holky, a jakej eurican? jediný který jsem našla na svscr je EURICAN DHPPi2-LR - Aktivní imunizace ps? proti psince, hepatitid?, parvoviróze, laryngotracheitid?, parainfluenze, leptospirózám a
vzteklin?.

to myslíte tuhle vakcinu?
Avatar

Aktuální stránka:12 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist