Aktuální stránka:13 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-20, 11:38
želvo, tak podle tohoto: [archiv.kvlsr.sk]
(asi v polovin? textu, výrobce Merial S.A.S. Frencie) sem našla Eurican od tetra až po hexavalentní...tedy dle mne šílen? moc zbyte?ných složek, které fretky vúbec nepot?ebují....tak nevim....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 20.05. v 11:39.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 11:52
Tak se mi kone?n? poda?ilo dát dohromady výsledky pr?zkumu reakcí na o?kovací látky. Myslím, že Vás to bude zajímat. Co m? docela šokovalo, že n?kte?í ješt? stále o?kují Canvacem, jak jsem zjistila z došlých dotazník? :-((((((
Takže:
NOBIVAC - 64x , z toho 2x lehká reakce, 2x anafylaktický šok
EURICAN - 80x bez jakýchkoliv reakcí
BIOCAN - 206x, z toho 2x lehká reakce
DURAMUN - 79x, z toho 3x anafylaktický šok, 3x lehká reakce
TRIVIROVAX - 9x, z toho 1x lehká reakce
VANGUARD - 15x, z toho 1x lehká reakce, 1x anafylaktický šok, 1x úmrtí
FORT DODGE - 1x
CANVAC - 8x, z toho 1x úmrtí
TETRA DOG - 1x
HEXA DOG - 2x

Zkopírovala jsem výslednou tabulku z pr?zkumu co jsme d?laly pro Mevet

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-20, 11:55
Tak Purevax ferret je asi oprvadu jediná dostupná monovalentní vakcína proti psince ur?ená p?ímo pro fretky.
Majdi pro? ji nechce Merial dovést z US?
Vím, že není registrovaná v žádné z EU zem? a brání tomu ?která legislativní fakta...to nevy?ešíme.
Ale pro? ji necht?jí dovést na vyžádání t?eba veteriná?e? Pak by byla aplikace na jeho zodpov?dnost a není to nelegální pokud to oznámí USKVBL.
Jinak všechny jiné vakcíny (polyvalentní),které obsahují vakcínu proti nemoci,kterou fretky nem?že chytit jsou na prd. Možná mají nízké nežádoucí ú?inky, ale kdo vám poví co to s fretkou ud?lá za pár let...

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 11:59
No vím, že tenkrát byl problém i najít veteriná?e, který by neschválenou vakcinou tady o?koval...nedokážu si potom p?edstavit další distribuci tý vakciny po ?R...v Praze by se to ošet?it dalo (když by se veteriná? našel)
, ale zbytek ?R? a když jsem Mevet ?ekla, že bychom se jednalo o cca 100 vakcin, tak se docela zasmáli, že 100 vakcin sem nikdo z USA fakt posílat nebude....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:00
to že na vakcinu nejsou žádné prvotní reakce, neznamená,že fretka za rok ?i za dva nebude mít lymfom,lymfosarkom a podobný hnusy, který jsou fret?í populací prorostlý a jedna v teorií ?íká,že je to práv? tímhle o?kováním. Výzkum na to hotový není,pá? takovej musí trvat deset let nejmín,aby byl prokazatelnej,ale když se kouknem kdo má potíže s onemocn?níma lymfy, tak to jsou vždycky o?kovaný fretky p?knejma polyvalentníma hnusama, a kdo je st?ídal tak ma zad?láno tím víc.

já se s tím potýkám taky, Pí?ulka s Beruškou jsou jasný p?íklad, co ti m?li v o?kováku,když sem p?išli, vetka nechápala. A Beruška už není, u Píduli jsem to objevila hodn? brzo,takže je na Prednisonu už dva celý roky.
A jen se modlím aby Ruda do toho nespadl, i když já jsem ho nechala o?kovat jen jednou Biocan DP,ale p?išel s Duramune 7 dvakrát, božemuj.
A jestli si vzpomínáš,tak to tvrdím už dva roky, a kamenuje mne dycky celý forum jak Jonáše u Sedl?an.
Uvidíme,kam se dohrabeme v budoucnu. M? to p?ipadá logický, jen to není podloženo dlouhodobým výzkumem,pá? jak známo,fretkama se ješt? p?ed pár lety nezabejval v?bec nikdo.


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 23:03.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:22
boža napsal/a:
-------------------------------------------------------
> to že na vakcinu nejsou žádné prvotní reakce,
> neznamená,že fretka za rok ?i za dva nebude mít
> lymfom,lymfosarkom a podobný hnusy, který jsou
> fret?í populací prorostlý a jedna v teorií ?íká,že
> je to práv? tímhle o?kováním. Výzkum na to hotový
> není,pá? takovej musí trvat deset let nejmín,aby
> byl prokazatelnej,ale když se kouknem kdo má
> potíže s onemocn?níma lymfy, tak to jsou vždycky
> o?kovaný fretky p?knejma polyvalentníma hnusama, a
> kdo je st?ídal tak ma zad?láno tím víc. Howg :o)
>
> **************************************************
> *****


nechci rozhodn? polemizovat o tom, jestli o?kování polyvalentní vakcínou je nebo není možným p?vodcem rakovinového bujení, nebo to n?jak zpochyb?ovat. je to možné. jen se ptám:
dostanou se do statistiky úmrtí na rakovinu i fretky mén? "aktivních" majitel?, tedy t?ch, kte?í je ani neo?kují, ani s nimi nechodí na veterinu, když jim n?co je, natož aby zjištovali, na co vlastn? zem?ely? že to byla rakovina - aniž kdy m?ly jakékoli o?kování?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:26
No já si myslím, že pokud n?kdo chce o?kovat, pak by si m?l vybrat vakcinu s nejmenším po?tem prvotních reakcí..k tomu byl pr?zkum mezi fretka?i i ur?en...následné zdravotní problémy spojené s o?kováním polyvalentní vakcinou asi nejsme schopni v globálu a ani jako laici prokázat...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:26
to netuším,já ten výzkum ned?lám,d?lají ho na r?zných pracovištích v GB a tady , nejsem si jistá,ale Poláci prý taky.

Ale co o výzkumech vím, tak se d?lají vzorové po?ty , to znamená že je to celkem jedno,jestli chodíš nebo nechodíš, oni si vyberou fretky co jsou o?kovaný r?znejma vakcinama a ty sledujou a porovnávaj s t?mi, které o?kované nejsou v?bec.Takež co se d?je v terénu není sm?rodatný.

majdo p?esn? tak,je to prost? na každém tom chovateli, jak jsem psala v?era.A pochybnosti budeme mít dycky, jen idiot nepochybuje.



*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 23:06.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:31
A safra, tak jsem rychle koukla do o?kovák?.. :(
Pí?uch je v pohod?, celej život dostává Nobivac puppy DP a Nobivac R
Oghí u p?vodního majitele Biocan puppy DP a Rabisin, to jako mimino Biocan jen jedna dávka v 8 týdnech, Rabisin ve 4?ech m?sících, to teda nechápu, pak se v roce a p?l dostal ke m?, takže s o?kováním na novo a to dostával Vanguard DA2Pi CPV a Rabisin
Babule - u chovatelky Biocan puppy P (je mi jasný, že k ni?emu), u m? to samý co Oghí, jen na vzteklinu jednou použit Nobivac a dvakrát Rabisin. P?i posledním o?kování reakce - otekla a zvracela, podán prednison a byla v klidu
Gap?a - Biocan DHPPi + Rabisin
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:47
[www.drugs.com]
Pavli tady jsou n?jaký informace o Purevaxu....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:51
[www.ferret-fact.org]
Ješt? n?co
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:53
Majdi, díky,kouknu na to.
Jinak Martino, tam nejde o to, že by o?kování zp?sobovalo rakovinu. Takto to v globále nefunguje.Jde o to, že nadm?rná zát?ž imunitního systému jedince se m?že po delší dob? projevit maligním onemocn?ním imunitního systému.
Což jsou bílé krvinky (leukemie, lymfomy...) a tkán? lymfatického systému- lymfatické uzliny a slezina (lymfosarkomy, lymfomy...).
Oni pot?ebují jen vtzteklinu a psinku (na ostatní není o?kování - fret?í parvovira atd...). Všechno ostatní co je v t?ch vakcínách to je tak zbyte?ná darda na tu imunitu, že záleží na genetické výbav? každého jedince jak se s tím vypo?ádá, ale hematologické malignity jsou ur?it? nasnad? :-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 20.05. v 12:55.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 13:44
Ješt? n?co k té vzteklin?...


17.3.2009
Vakcína RABISIN® má schválenou 3-letou imunitu!

Vakcína Rabisin® má kone?n? sjednocený text v registra?ní dokumentaci, nesoulad mezi zn?ním p?íbalové informace a oddílu SPC se poda?ilo odstranit.
P?estože p?íbalová informace hovo?ila již od uskute?n?né registrace v ?R a SR na za?átku devadesátých let o revakcina?ním cyklu v intervalu 1, 2 nebo 3 let, v závislosti na legislativ? zem?, v oddílu SPC byl jako vakcina?ní interval uveden pouze 1 rok. Tento nesoulad donedávna nevadil, protože zákonem byla stanovena povinnost každoro?ního o?kování ps?, resp. ostatních masožravc?, proti vzteklin?. Omezením se tato diskrepance stala až po nedávné zm?n? zákona, která umož?uje revakcinaci podle délky ú?innosti o?kovací látky, uvedené výrobcem. Vzhledem k „nad?azenosti“ SPC nad p?íbalovou informací v hierarchii oddíl? registra?ní dokumentace bylo nutno doložit odpovídající podklady od výrobce, aby mohlo být zn?ní SPC uvedeno do souladu s p?íbalovou informací. To se v uplynulém období uskute?nilo a registra?ní text se poda?ilo sjednotit.

Dne 13.11.2008 vydal ÚSKVBL v Brn? rozhodnutí o zm?n? registrace veterinárního lé?ivého p?ípravku RABISIN® inj. ad.us.vet.. Touto zm?nou je rozší?ení intervalu imunity z 1 roku na 3 roky u ps? a ko?ek (viz. P?íloha k rozhodnutí o zm?n? registrace veterinárního lé?ivého p?ípravku).



Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-20, 13:47
Majdi a to jsi vzala kde? Já když byla na podzim o?kovat Babuli, tak jí dával práv? Rabisin a ?íkal, že je to na t?i roky. Pak kouknul do n?jaký knížky jen o vakcínách a tam se u Rabisinu psalo, že pro psy 3roky, pro ko?ky 2 roky a pro fretky 1 rok. N?kde jsem to tady kdysi psala...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 13:48
Tohle je zkopírovaný p?ímo ze stránek Mevetu
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-20, 13:50
Aha, tak nevím, co jsme to tam tenkrát ?etli.. Tak se omlouvám za mystifikaci..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 13:55
Nó, po?kej....te? jsme volala na Mevet....tak mi to zjiš?ujou, jak je to s fretkama....budou mi volat...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-20, 13:57
tady n?kde byla zve?ejn?ná tabulka, kde byly ty o?kovací látky a jak dlouhou to má ú?innost pro psy,ko?ky ,fretky, zas to nemožu najít.Dost se to lišilo se psama.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-20, 13:59
Majdi, já ani nevím, co to bylo za knížku, byla tak 2 cm tlustá a byl v tom seznam všech vakcín a podrobný info k tomu. Nechci plašit a nechci do diskuze vkládat bláboly... Jen m? tohle napadlo..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:05
jo zde:
[www.svscr.cz]

odstavec 3, p?íloha otev?ít v adobe acrobat.

Rabisin - revakcinace psi,ko?ky každé 3 roky, skot, ovce, kon?, lasicovití 1 rok


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 23:07.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:13
jestli na to dob?e koukám, tak pro fretky je revakcinace po roku u všech pro n? použitelných vakcín.....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:22
jen ten Biocan R po revakcinaci 2 roky. To znamená, do 6 m?síc? první., po roce druhá a pak až za dva roky další.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:22
Takže - m?žu to rámcov? shrnout tak, že pokud o?kujeme, je to nejlepší takto:

EURICAN na psinku 3x + 1x ro?n?, po 5. roce už ne
RABISIN na vzteklinu 1x ro?n? z hlediska legislativy a platností (výstavy, srazy, cesty), 1x za 3 roky z hlediska ú?innosti látky (a doufejme že nepokoušou n?jaké š?ourálky...)

v p?ípad? nedostupnosti EURICANU je látkou druhé volby BIOCAN.


Chápu v jádru správn?? kdyžtak m? v podobném duchu opravte...

a ješt? - Eurican je b?žn? dostupný, nebo ho Vetové nemívají? (jasn? že s 11ti nálepkama se tak jako tak musíme domluvit p?edem, ale potom...) Pokud ?eknu jen obecný název, ví VET co myslím, nebo musím uvád?t celé ty specifikace látky?

Pokud je fretka o?kovaná dosud n??ím jiným (nap?. práv? BIOCANem) je lepší p?ejít na EURICAN, nebo rad?ji nemíchat látky a z?stat na stávajícím?

Dík moc za odpov?di :o)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:25
no po?kej, nesta?í jen název vakcíny, nesmí to být DPPI, DHPPI a podobn?,ale pouze DP.
a nemíchat. jestli o?kuješ Biocan,tak jen Biocan DP

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:29
Tak jsem tady aspo? n?plašila nadarmo a nepoušt?la do éteru n?jaké bláboly... No tak já asi z?stanu u Nobivacu a Vanguardu a m?nit to nebudu, ale s p?íští fretkou si dám bacha.. Mimina budou o?kovaná Nobivacem, tady bohužel neznám veta, kterej by o?koval Euricanem :o(
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:30
No to mi hlava nebere....pro? ko?ky a psi po 3 letech a zbytek po jednom chjo..to je zas n?jakej ú?ední šiml...
To se teda omlouvám, že jsem to tu kapáne?ek rozví?ila, ale m?la jsem takovou radost, že to bude platit i pro fretky...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 20.05. v 14:32.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:33
Oki. Takže Stikynku pokra?ovat s Biocanem DP, po roce jak to má ?oporu?eno Vetem. Ale prcky dáme nao?kovat od za?átku Euricanem DP (taky DP, p?edpokládám?). Seženou ho pak majitelé bez problém?? Jako - je to b?žn? u Vet? na sklad??

Holky fakt moc díky, tahle diskuze je d?sn? zajímavá ale fakt zmatek. Jste skv?lé že to info dokážet odn?kud takhle vysosat - já jsem na tohle levá, proto lezu na forum kde mi to nacpete až pod nos :o))))
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:38
Zana, nevím jak v ?R, ale ve schváleném seznamu vet. lé?iv pro SR sem Eurican DP nenašla...jen Eurikan minimáln? tetravalentní :-(
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:44
[forum.fretka.cz]
Tadyhle jsem našla ješt? n?jakou diskusi ohledn? o?kování
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-20, 14:53
Když já furt nedokážu p?ekousnout ty polyvalentní vakcíny.
O?kovat fretky zbyte?n? proti nemocem co nem?žou chytit... to je tak biologicky nesmyslný :-(
Škoda, že nemáme tu monovalentní psinku pro fretky, všechno by bylo vy?ešené.
O?kovala by se monovalentn? vteklina a manovalentn? psinka a žádná jiná zbyte?ná zát?ž...která b?hví co ?asem natropí.

Aktuální stránka:13 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist