Aktuální stránka:15 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-19, 16:25
no víc než zna?ka je d?ležitý, jestli je polyvalentní, a to Vanguard je, tak vybrat tu nejmén?.A taky jak moc nadupaný byl ten p?edchozí Eurican. Prost? ?ím jednodušší , tím lepší.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 16:26
jinak koukni ješt? sem: je tu rozepsaný ?ím tu kdo fretky o?kuje, jaké byli reakce a podobn?. [forum.fretka.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-19, 17:02
Ve všeobecnosti bych hledala vakcínu, která má za názvem jen skratky DP (psinka, parvoviroza) pá? taková má "navíc" jen toho parváka. Nap?íklad Nobivac Puppy DP, Biocan Puppy DP (Eurican ve skladb? DP myslím neni, aspo? v seznamu schválených vet. lé?iv pro SR sem ho nenašla).
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2009-06-19, 18:41
Tak jsem te? doma koukla do o?kováku. Malej jako první dávku dostal Eurican DHPPI2.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 18:42
tak tím bych neo?kovala ani dosp?lou. já fretku o?kuju vakcínou biocan puppy DP a nebo biocan DP.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 19:11
eurican je uvád?nej jako jedna z t?ch pro fretky nejvíce doporu?ovaných vakcín (spolu s trivirovaxem a nobivacem). biocan je v t?sném záv?su (protože kultivován na opi?ích bu?kách, ale velká ?ást s ním o?kuje a problémy nebývají).
hlavn?, jak už bylo ?e?eno, vybrat co nejjednodušší vakcínu, která není "proti všemu", ale obsahuje co nejužší spektrum nemocí. a "puppy" znamená, že je ur?ená mimin?m, takže šetrn?jší i pro fretku (i dosp?lou)

tohle jsou nemoci, proti kterým bylo vaše první o?kování, vytáhla jsem to z jednoho johaninýho p?ísp?vku (v "první pomoci")
D = psinka
P = parvoviroza
Pi = parainfluenza
H = infek?ní hepatitída psú
všechno krom psinky je "navíc a zbyte?né", ale nevím, jestli konkrétn? u euricanu je možnost i t?eba jen "dvojkombinace", což by samoz?ejm? bylo lepší.

jako další jsem ve starších vláknech (op?t k nahlédnutí v "první pomo?i") našla radu od lee (studentka veteriny), že LEPŠÍ je p?i sérii z?stat u jednoho o?kování, aby se protilátky lépe "uchytily" (lepší neznamená NUTNÉ).
co se tý?e ro?ního p?eo?kovávání, tam se názory r?zní, zda po?ád stejnou látkou nebo to st?ídat.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-19, 19:57
Martino až na to, že Trivirovax je (aspo? v SR) minimáln? tetra až pentavalentví, neni jen DP.

Doplním ješt? pár skratek, které se v názvech vakcin vyskytují:


L = leptospiroza
Co = coronaviroza (psú)
La = infek?ná laringotracheititída

I toto je pro fretku zbyte?né o?kovat....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 20:06
runo, doporu?uju p?e?íst si ješt? tohle [forum.fretka.cz] a tohle [forum.fretka.cz]

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2009-06-19, 20:17
Ješt? jednou moc díky. Jdu hledat veta, který na Kladn? o?kuje Euricanem, co nejmén? valentním...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-19, 20:19
Runo, práv? že mám dojem, že zrovna Eurican jen polyvalentní (jen DP neni)

Dej si do googlu "seznam veterinárních lé?iv" a mn?l by ti vyplavat. Tam si najdeš, které vakcíny sou jen DP.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 19.06. v 20:31.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2009-06-19, 20:29
Johanko, koukala jsem, že z Eurican? je EURICAN DHPPI2 ten "nejjednodušší". Podle Majdina výzkumu na n?j žádná fretka nem?la jakoukoliv negativní reakci. A navíc, p?ihlédnu-li k názoru Lee, nem?l by se p?i první "t?ísérii" o?kování druh vakcíny m?nit. Proto jsem myslela, že bych dokon?ila Euricanem a na další o?kování už jen ty mírn?jší vakcíny... :o(
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-19, 20:35
Runo múj freták s tim byl taky o?kovaný (p?ed 5 lety, kdy sme nemn?li tyto info) a v pohod?. Akorát sou tam 4 "složky" pro fretku zbyte?ný. Proto taky v SR Euricanem fretky neo?kují.
Múj vet SR te? o?kuje ten Nobivac Puppy DP a Biocan Puppy DP nebo Biocan DP.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2009-06-19, 20:40
Nobivac nebo Biocan Puppy DP bych práv? cht?la na ta další o?kování. A ten Eurican te? už jen proto, aby nebyla porušena ta ?ada...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 21:02
runo, klid.... stovky (a možná tisíce) fretek prošly o?kováním, nikdo to moc ne?ešil a bylo to v dobrý.
canvac už je vy?ešenej, tím o?kovat nebudeš, mn? osobn? se nelíbí ani vanguard - ale nedokážu ti ?íct pro?, prost? mi "není sympatickej" - šla bych do n?které jiné z výše jmenovaných-doporu?ených.

neboj, to bude v pohod? :o)

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-19, 21:06
Martino, Vanguard je taky tetra nebo penta valentka :-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-28, 19:04
Mrkn?t? na to n?kdo zkušeným a znalým okem...

o?k+rada+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:41.

Přílohy: Bez názvuII.jpg (90kB)   Bez názvu.jpg (94kB)  
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-28, 19:22
jo, o?kovací schéma odpovídá a biocan pat?í mezi bezproblémová o?kování. vyber si biocan DP, je "jen" proti dv?ma nemocem. vakcína samostatn? psinka neexistuje (u nás)

p.s. s ozna?ením "puppy" (šetrn?jší, vhodný i pro dosp?lou fretku na p?eo?kování)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 21:06.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-06-28, 22:23
Me by celkem zajimalo odkud to ma vet :o) Je tam na tom moje Piskvorka - teda ma fotka a jeste ta druha je z galerie od koho ale nevim (tusim, ze asi Cenda od MF?) :o)

Jinak jj pro miminka setrnejsi puppy DP prvni druha davka - treti je uz biocan DP





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 28.06. v 22:24.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 18:33
tak dámy (a pánové, pokud se tu n?co takového vyskytuje :o)), vracím se z o?kování a práv? jsem zjistila, že za á - matu ve?ejnost tvrzením, že vakcína "puppy" je "šetrn?jší" (no jo, usoudila jsem - a to je ta chyba!! - že když pro mlá?ata, tak šetrn?jší...).
práv? naopak - je KONCENTROVAN?JŠÍ, PROTOŽE PRO MLÁ?ATA, p?eo?kovávání už není pot?eba tak silné (teda on to asi nebude rozdíl "smrtící", ale n?jaký tam je). takže si sypu popel a omlouvám se všem, kte?í mi uv??ili...
tolik první ?ást informace.
ta druhá je - BIOCAN PUPPY je (údajn? u nás jediné nebo aspo? mezi t?mi doporu?ovanými pro fretky) o?kování, které lze aplikovat POUZE PROTI PSINCE. dívala jsem se na lahvi?ku, je to tak - ozna?ení pouze "D". parvoviroza (nebo s ?ím se to nej?ast?ji míchá, tuším že je to práv? parvo) se k tomuhle o?kování (a jen a pouze k n?mu, na to jsem se výslovn? ptala, a zas mluvím o doporu?ovaných pro tahle malá zví?ata) p?imíchává p?ed aplikací.

a te? úkol pro všechny, koho tohle zajímá (m? ur?it?) a kdo chodíte k fretvet?m, nebo aspo? vet?m, kterým v??íte - ZEPTEJTE SE NA TO, PROSÍM, NA VAŠÍ VETERIN?!

navíc pokud je to tak, zas dilema - o?kovat koncentrovan?jší "puppy" (v?tší zát?ž), ale zas JEN PSINKU, nebo slabší oby?. biocan (nebo n?co jiného, tohle se týká jen biocanu!!), ale v kombinaci s n??ím dalším, také zbyte?ným??

PROSÍM, ZEPTEJTE SE NA SVÝCH VETERINÁCH!! a? tu zas neší?ím poplaš?áky, a? je to potvrzené z více stran a hlavn? co by vet doporu?il jako pro fretku šetrn?jší - "siln?jší" (biocan)puppy nebo "slabší" vakcínu, ale proti min. dv?ma nemocem v jednom o?kování??

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:18
Martino, podle tohoto (je to info p?ímo ze stránky výrobce - Bioveta) [www.bioveta.cz] je Biocan Puppy polyvalentní vakcína p?imo a je proti psince a parvoviroze.
?iže nic se "nep?imíchává" dodate?n?, složky D a P nelze oddelit.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:25
já tedy nevím, ale loni mi fretky o?kovali práv? biocan puppy D a P, ale nálepky máme dv? - jednu s P a druhou s D, takže jsem si taky myslela, že vakcíny jsou takto "odd?len?" a z každý lahvi?ky je jedna nálepka..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:28
ne, johanko, když se na to podíváš, tak je to opravdu VE DVOU ?ÁSTECH
a) lyofilizát složka (D)
Virus febris contagiosae canis min. 104,2 TCID50 - max 10 5,0 TCID 50
lyofiliza?ní médium ad 1 ml
b) tekutá složka (P)
Parvovirus enteritidis canis

i na obrázku vpravo naho?e jsou DV? lahvi?ky, ba?a dostal tu fialovou (nebo modrou nebo co to je za barvu), ozna?ená jako "D"

ale jestli se to dá takhle odd?len? píchat a neztrácí to n?jak ú?inek, jestli není práv? to "namixování" to podstatné... netuším...

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:37
když jsem byla o?kovat p?edloni - poprvé na klinice, tak mi ?íkali, že o?kují biocan DP, pá? je zbyte?ný dávat ty složit?jší (do tý doby jim vet píchal celej komplet t?ch nesmysl? i s leptospirozou), takže to dostali biocan DP a loni je nao?kovali biocan puppy DP, takže pak zas nechápu, pro? by jim píchali i tu prvovirozu, ale jdem o?kovat koncem m?síce, nebo tedy spíš až se urá?íme poskládat do stavu vhodnýho pro o?kování, tak se optám...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-01, 20:56
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ne, johanko, když se na to podíváš, tak je to
> opravdu VE DVOU ?ÁSTECH
> a) lyofilizát složka (D)
> Virus febris contagiosae canis min. 104,2 TCID50
> - max 10 5,0 TCID 50
> lyofiliza?ní médium ad 1 ml
> b) tekutá složka (P)
> Parvovirus enteritidis canis
>
> i na obrázku vpravo naho?e jsou DV? lahvi?ky, ba?a
> dostal tu fialovou (nebo modrou nebo co to je za
> barvu), ozna?ená jako "D"
>
> ale jestli se to dá takhle odd?len? píchat a
> neztrácí to n?jak ú?inek, jestli není práv? to
> "namixování" to podstatné... netuším...

Martino, to je práv? to, na co se optám :-) jestli to mixování je mixování dvou ú?inných látek, nebo ?eho vlastn?....sem v tomto laik, skusím pátrat.


Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 21:31
jo a ješt? jedno podstatný info - ten lyofilizát (práv? psinka, o kterou nám jde) se samostatn? píchnout nedá (konkrétn? mluvím zas o téhle vakcín? - biocan puppy DP), to jsem n?jak nepochopila pro?, ale prost? se musí v n??em rozmíchat. a míchá se práv? s tou tekutou ?ástí (proti parvo).

a to je možná (??) d?vod, pro? se "nedá" píchat samostatn?.

jenže já o?kuju najednou se vzteklinou (jen mimina zvláš?, velkány vždycky najednou), tak mi to rozmíchal práv? ve vakcín? proti vzteklin? (taky biocan) - a tohle mi nabídnul vet sám, že to TAKHLE JDE ud?lat, když chci jen psinku a ne i parvo.

takže sice taky dv? nemoci naráz, ale aspo? ob?, který "chci" a ne zbyte?n? n?jaká další navíc. a možná by to šlo rozmíchat i v n??em jiném, v n?jakém roztoku, výživ?, vitamínech... ?

PROSÍM, POPTEJTE SE, díky

teda holky, jestli já ho tím koktejlem zabila!! :o/
tak si švihnu... :o(
zatím je dobrej, te? teda chrápe, chrápou všichni t?i.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 01.07. v 21:33.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-07-02, 11:21
Tak jsem omrkla o?kováky : Felipe p?i t?etím p?eo?kování byl píchnut taky rovnou vzteklina a psinka - na první dv? injekce jsme byli u Chylíkové kv?li tomu podez?ení na vadu páte?e a ?ekla mi, že pokud to bude v pohod?, tak p?i t?etí psince píchneme rovnou vzteklinu. Na t?etí várku jsme byli v Jablonci-dokonce náhoda- vetka je spoluža?ka Chylíkové a v o?kováku se skví- Biocan Puppy-D a Biocan-R a to za cenu 230K? dohromady (u Chylíkové 470K? za jednu) . Já teda o?kuju taky najednou a ?uk ?uk zatím všechno v po?ádku. P?ijde mi to takhle jako nejlepší varianta, protože nejsou o?kováni proti ni?emu zbyte?nému navíc. Pokud to teda zví?e zvládá.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Jeanette dne 02.07. v 11:24.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-02, 18:02
Takže jsem dostala souhlas zve?ejnit SZ od Lee týkající se problému zda o?kovat ?i neo?kovat.
Názor Lee je ANO o?kovat a zde je její zd?vodn?ní:



Psinka: ja psinku videla. Nechci ji videt znovu. Snadno se to prenasi a lecit se to neda. Malokdy se to zvire z toho podari dostat bez nasledku, ale vetsinou stejne uhyne. Nahoda je blbec a to, ze tu TED zrovna psinka neni uplne casta, je jen diky tomu, ze chovatele se chovaji zodpovedne a ockuji... S fretkami moc ven nechodim, ale obcas jo, obcas je beru mezi "neproverene" psy, protoze to obcas jinak nejde, sama jsem s jinymi zviraty ve styku - nebudu trnout, zda zrovna tenhle... Vakcinace muze zpusobit komplikace, ale psinka komplikace zpusobi. Na "skodlivost" vakcinace jako takove (individualne muze dojit k problemum. Fajn-kdo mi zaruci, ze bez vakcinace by k nim nedoslo) z hlediska sveho vzdelani odmitam verit - zejmena ve srovnani klady vs. zapory.

- vzteklina: z novely vypadla fretka jako zvire nutne vakcinovat proti vztekline. Obcas cestuji, obcas sebou mozna fretky povezu. Proto ockovat budu, protoze se mi nechce fretku nejak "pasovat", pro vyjezd do vetsiny zemi, kam bych potencialne jela, je vyzadovana platna vakcinace. Navic se odmitam dohadovat (byt bych se obhajila), kdyz ma fretka nekde nekoho kousne. Me proste uz nebavi delat osvetu a vysvetlovat, takze zamavam hystericke matce ockovacim prukazem a hotovo. Vztekliny se nebojim, ne ve strednich Cechach (ale ja jsem proti ni ockovana, protoze treba v Rakousku je a ne tak vzacne), ale beru to jako "pojistku".

Jinak co se týká problematiky vakcin Puppy..konkrétn? Biocanu...Lee se na to mrkne a dá mi v?d?t. S BIocanem nemá zkušenosti. Tahle vakcina v 93 a 94 zlikvidovala asi 40% populace ps? v ?R, takže n?kte?í veteriná?i ji nepoužívají.
Doporu?uje Eurican nebo Nobivac...

Co je pro m? velmi d?ležitá informace...psinku vid?la cca p?ed rokem.

No a MVDr. Skrejvalová by skute?n? m?la nastoupit ve Vetcentru ve Stod?lkách.

o?k+rada+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 02.07. v 18:17.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-02, 18:07
Pokud jde o Biocan Puppy...už na tom pracuje i MVDr. Pun?ochá?ová :-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-02, 18:13
holky, díky
ptaly jste se i na to, jak je to s koncentrací? je opravdu puppy "siln?jší" a jak moc?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-02, 18:22
Martino, to že je Puppy "siln?jší" jako DP mi v ned?li ?íkala Lee. Jak s koncentrací, to nevim...a taky nevim, jestli by mi to jako laikovi k n??emu bylo...:-)
Avatar

Aktuální stránka:15 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist