Aktuální stránka:14 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Freya (IP)
Datum: 2009-05-22, 17:20
Ahojte, pot?ebuju poradit. Moji dva p?íšeráci byli nao?kováni ješt? u chovatelky Biocanem DHPPi za dva týdny s nimi jdu na p?eo?kování. Je možné je p?eo?kovat mén? valentní vakcínou nebo to musí být ta, kterou byli prvn? nao?kováni? D?kuju

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-05-22, 17:29
M?žeš mén? kombinovanou ale z?sta? u Biocanu.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-22, 19:49
Freya: myslím že práv? Biocan má vakcínu Biocan DO, kde je psinka a navíc je jen ta parvovitoza. Já bych o?kovala tímto.
Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-05-22, 21:10
Majda napsal/a:
-------------------------------------------------------
> No to mi hlava nebere....pro? ko?ky a psi po 3 letech a zbytek po jednom chjo..to je zas n?jakej ú?ední šiml...
To se teda omlouvám, že jsem to tu kapáne?ek rozví?ila, ale m?la jsem takovou radost, že to bude platit i pro fretky...


Majdo, vím že v papírech veterinární správy je, že fretky každoro?n?, ale náš veteriná? ?ekl, že nechápe, co je to za blbost a že máme p?ijít na další o?kování za t?i roky. Že to p?sobení té látky je u každýho zví?ete stejná, takže je to docela zmatek i pro m? (jak pro psy, ko?ky, tak i fretky) a nevím, co budem d?lat, ale nejspíš ho poslechnu :o) když každý ?íká n?co jiného :-D



Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: petulevrtule dne 22.05. v 21:13.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-22, 21:36
Holky, já se rozhodla, že psinku už ani letos Vl?ákovi nezao?kuji.
Sice chodí ven, ale jak sem prov??ovala vete. ordinace v regionu kde se pohybujeme, nikdo nijaký výskyt psinky nezaznamenal za poslední roky.
Fre?ákovi je 5 let, tak si myslím, že bych ho tou vakcinací jen zbyte?n? zat?žovala.

Co si o tom myslíte?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-05-22, 23:59
Já o té ú?innosti vakcín mluvila s vetem a on mi ?ekl, že se domnívá, že je to kv?li tomu, že na fretce to prost? není odzkoušený(fretek je málo, tak pro? plýtvat financema na zkoušky), tak tam napíšou nejkratší možnou dobu a je to.

Johanko, já pat?ím mezi zastánce o?kování, ale po porad? s vetem šestiletýho Matesa už neo?kuju a u p?tiletýho Freda taky nejsem rozhodnutá. Jednak s nima už nikam moc nechodím, a jednak mi bylo ?e?eno, že p?i pravidelném o?kování má p?tiletá fretka nejspíš už stejn? doživotní imunitu. Ale až zas jednou budu mít mladý fretky, proti psince o?kovat budu.

stá?í+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 22:13.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-23, 15:50
Silvo, p?esn? takto to myslím i já. Fre?átko bych taky znova nao?kovala, fretku p?eo?kovávala tak cca do 5 let, pak už ne. To o té imunite mi ?eklo stejn? jako tob? n?kolik vetú nezávisle na sob?.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-23, 15:59
No tak mi ale ?ekn?te jednu v?c....dejme tomu, že fretka podle zákona má být o?kovaná proti vzteklin? po roce. N?koho zrafe, doty?nýmu to nate?e, p?jde k doktorce a doktorka bude chtít od veteriná?e potvrzení, že zví?e nemá vzteklinu. Veteriná? vystaví o?kování na základ? a) potvrzení o o?kování v o?kováku za b) podle klinických p?íznak? zví?ete, které musí být v karantén? a vyšet?eno po p?ti dnech od první prohlídky znova. Fretku nechcete nechat o?kovat každý rok, takže de facto když veteriná? bude debil, tak Vám to potvrzení nevystaví , doty?ný zrafaný skon?í na 14 dní v nemocnici kde mu budou do b?icha prát 60 injekcí. M?že tenhle pitomej scéná? nastat?
O psince je diskuse zbyte?ná, tam se musí rozmyslet každej sám, ale vzteklina je trochu n?co jinýho...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 23.05. v 16:00.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-23, 16:02
majdo, pitomej scéná? m?že nastat kdykoli s ?ímkoli.
navíc te?, když fretka už o?kovaná proti vzteklin? být nemusí, myslím si, že v?tšina chovatel? od toho upustí - teda aspo? soudím podle sebe, možná se pletu - tak v?bec nevím, jak by se postupovalo.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-23, 16:54
U nás tento scéná? nastat nemúže, v SR je ze zákona stále povinnost o?kovat vzteklinu po roce. Myslím že byla v návrhu n?jaká zmn?na legislativy, ale jaksi je o tom ticho. Optám se na to veta.
Celkem bude asi problém, když n?kdo pojede z ?R s fretkou do SR...to ji bude muset mít podle mne o?kovanou podle SR zákona, ?iže vakcinace ne starší jako rok...
Avatar

Re: O?kování, cestování s fretkou, podmínky pro vycestování do zahrani?í, zahrani?ní cesta
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-23, 20:14
kdo chce cestovat s fretkou, musí jí mít (krom jiného) o?kovanou proti vzteklin?. viz cestování se psem, ko?kou, fretkou - Státní veterinární správa ?R

ces+zahr+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:28.

Re: O?kování - vyšet?ení vzteklina
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-05-25, 20:04
Takže - co se o?kování proti vzteklin? týká - byli jsme dnes u paní doktorky Jungwirtové. Je bezvadná.
Nejen, že fretka být o?kovaná nemusí, ale pokud by n?koho kousla, tak se vyšet?í na veterin? a znovu po p?ti dnech (stejné je to i s pejsky, kte?í nejsou o?kovaní). Vyšet?í se n?co co jsem samoz?ejm? zapomn?la, ale prost? n?jaké p?íznaky - se vylou?í. A dostanete od veta štemplíky, že je zví?átko v po?ádku.
Paní doktorka ?íkala, že kdyby m?la o?kovací látku p?ímo pro fretky, tak by to ne?ešila, ale tím, že je jenom pro psy, tak mi nabídla variantu neo?kovat. Fretka je prý zví?e zna?n? rezistetntní proti vzteklin? a vzteklinu tém?? nep?enáší (snad jsem dob?e poslouchala)
Kdybychom prý cht?li do zahrani?í tak se o?kovat musí. Kdybychom se vyskytovali v blízkosti slovenských hranic je to lepší - toulavá zví?ata prý nerespektují vyhlášky EU a nechápou, že se vzteklinou k nám chodit prost? nemají :-D

Nevím jestli vám tyhle info pom?žou, ale pro mne to znamená, že Barnie proti vzteklin? o?kovaný není. Cizím lidem ho stejn? nep?j?uju, ale kdyby n?co tak vím, že zajdu k doktorce na vyšet?ení.
No a u Ústí, D??ína ani Liberce slovenské hranice nejsou a BArniemu bude sta?it poznávat krásy st?edních a severních ?ech:-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 11:58.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-25, 20:32
zzelvickaa,
pro vás je sice d?ležitej výsledek - vyhnuli jste se o?kování - ale v p?ípad? vztekliny až tak moc nezáleží, co vet "doporu?í", jako co ?íká zákon. a ten d?íve striktn? (krom jiných zví?at) jmenoval jako povinné i pro fretky. a to bez ohledu na mín?ní vet?, chovatel?, i fretek samotných :o) a taky bez ohledu na výskyt nebo nevýskyt vztekliny v daném regionu.
v sou?asné dob? platí novela, ve které už fretky nefigurují - takže o?kování proti ?emukoli záleží ?ist? na uvážení chovatele, resp. na tom, jestli s ní cestuje nebo ji vystavuje. a? už je to d?íve povinná vzteklina nebo doporu?ovaná/zatracovaná psinka, p?ípadn? i jiné choroby.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 23:12.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-26, 11:06
Dr. Jungwiertová je jeden z mála veteriná??, který p?emýšlí vždy nad tím co je nejlepší pro zví?e. Je to opravdu zví?etomil. A navíc chytrá a když neví, radí se, volá Jeklovi a studuje materiály. Ale stejn? ví toho sama o fretkách fakt hodn?, kolikrát sama dost koukám... Od ní jsem zjistila spoustu nových v?cí.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-28, 09:14
V?era sem se ptala svého veta na jeho názor na o?kování 5-ti leté fretky na psinku.
Vet dostává kvartáln? hlášené od Okresní vet. správy o výskytu nemocí, podle toho se v našem regionu už leta psinka de facto navyskytuje. Také mi potvrdil, že fretka v tomto v?ku z p?edcházejících o?kovaní už n?jakou imunitu na psinku vytvo?enou mít musí. T?žko ?íct v jaké mí?e, ale n?co tam ur?it? je.
Shrnutím t?chto info je výsledek, že Vl?áka už od tohoto ruku o?kovat proti psince nebudeme. P?ed odjezdem na dovolenou si info o výskytu psinky prov??ím u místního veta.

Je zajímavé, že když sem sa ptala na Regionální vet. správ? ohledn? výskytu psinky, regionálka mi napsala, že oni info o psince nevedou, pá? nepat?í do seznamu povinn? ohlašovaných nemocí. Mno...bu? to ?etla osoba které se necht?lo údaje hledat, nebo okreska neposkytuje info regionálkám....ve státní správ? je možná jakákoli nelogi?nost :-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-06-03, 09:30
Tak dneska ráno mi p?išla odpov?? z Mevetu ohledn? vývoje o?kovací látky a o?kování proti vzteklin?...


Dobrý den,

informace ohledn? vývoje specifické evropské vakcíny pro fretky není nijak
optimistická z hlediska blízké perspektivy, podle informací z Lyonu byl
vývoj zahájen, z hlediska uvedení na trh lze p?edpokládat horizont n?kolika
let (konkrétn?jší údaj není k dispozici a je asi v sou?asné fázi obtížn?
stanovitelný).

Váš další dotaz se týkal o?kovacího intervalu u vakcíny Rabisin -
prodloužení délky imunity z 1 na 3 roky se týká pouze ps? a ko?ek.

S pozdravem,
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-06-04, 10:46
Tak jsem volala na Státní veterinární správu jak to tedy s tím o?kováním proti vzteklin? je...povinnost o?kovat je skute?n? jenom u ps?, lišek a jezevc? chovaných v zajetí. Fretky vypadly, takže není povinnost je o?kovat. Poslední p?ípad vztekliny u lišky byl v roce 2002, nicmén? (a to m? p?ekvapilo) se vzteklina vyskytuje u netopýr?.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-06-10, 11:57
to Majda: Je pravda, že u netopýr? vzteklina je. Já sem na zoologii a preventivn? jsem se nechala kv?li tomu o?kovat proti vzteklin?. Nepamatuji si presn? jaká je pravd?podobnost kousnutí nakaženým netopýrem, ale je velmi malá(ornitologové nám to aspo? na terenní praxi tvrdili).

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-06-16, 12:20
Mám dotaz na zasv?cené. Když byl Toník malej, dostal o?kování jen jednou (nebyl p?eo?kován). Nyní v dosp?losti nám vet ?ekl, že všechna o?kování jsou neplatná a je pot?eba Toníka nao?kovat jako mlád?. Má pravdu? Druhý vet mi ?ekl, že je to zbyte?né. Že te? už se to nedožene.. chci v?d?t, jestli teda máme platné o?kování nebo ne??
Tady je schéma o?kování: 28.8.2007
19.9. 2008


Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-16, 12:22
Jestli nebyl p?eo?kovánpodle schématu o?kování je neplatné.
Kolik je Toníkovi let? Chodíte s ním ven?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-06-16, 12:28
Tondovi jsou 2roky.. chodíme ven jen p?íležitostn?.. na zahradu (jednou za 2m?síce) nebo ho jen p?enáším k babi nebo tak... Pavlo píšu SZ

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-06-18, 13:17
No tak te? se tady dozvídám v?ci:D
S tím o?kováním mám asi taky problém.
Jako malou sem ájinu necával o?kovat a dostala jen jednu proti psince a za m?síc druhou proti vsteklin?.. a jinak nic víc...

A tady v kralupech mi byla veteriná?ka doporu?ena

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-06-18, 22:15
Cht?la bych se zeptat, kolik p?ibližn? stojí vakcína Biocan Puppy PD(je mi jasný, že každý veteriná? to má jinak). Jdu s Mínou na druhou dávku tak abych si p?ipravila korunky s sebou.
Potom ješt? jakou vakcínu proti vzteklin? je vhodné kombinovat s Biocanem?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-18, 22:25
proti vzteklin? je Biocan R, takže není d?vod to kombinovat s n??ím jiným a v podstat? je to asi i jedno, ?ím budeš vzteklinu o?kovat, ta se stejn? o?kuje nejd?ív ze m?síc po dokon?ení o?kování proti psince.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-06-18, 22:49
Aha, m? bylo ?e?eno, že ji mám p?i 3. dávce nechat rovnou nao?kovat proti vzteklin?. To jsem se asi p?eslechla.

Tak jsem se nep?eslechla, psala mi to i v mailu...s 3. dávkou nechat nao?kovat proti vzteklin?..

Co je tedy pravda???



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: nereida dne 28.06. v 13:17.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-18, 23:52
o?kuje se nejd?ív za m?síc po dokon?ení o?kování na psinku, stejn? tak se pak p?eo?kuje - psinka odd?len? od vztekliny, je to tak menší zát?ž.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-06-18, 23:58
Dob?e, ud?lám to tak, jak mi radíš. D?kuji

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-19, 00:26
n?kdo o?kuje dohromady (a v?tšin vet? nevidí nic proti a b?žn? d?lá), ale je pravda, že zejména u mlád?te je zbyte?ný ho zat?žovat o?kováním proti psince i vzteklin? najednou.

u dosp?lý zdravý fretky bych se toho tak nebála, ale je to na zvážení každýho chovatele (já o?kuju kluky obojím najednou, co vím, tak johana chodí každej p?l rok - jednou vzteklina, podruhý psinka)

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2009-06-19, 16:16
Ahojte, neznáte náhodou n?kdo vakcínu proti psince "vangard"? Nevím, jestli to píšu správn?, ale v telefonu to tak zn?lo... Máme jít na 2. dávku o?kování. První prob?hlo u chovatelky - Eurican. Na veterin?, kam jsem zvyklá chodit, o?kují prý tímto. Je to dobrá / špatná vakcína? M?žu to s tím Euricanem nakombinovat? Podle veteriná?ky to nevadí... Díky.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-19, 16:24
je to vanguard, osobní zkušenosti s ní nemám, o?kuju biocanem, ale tady je jedem p?ípad, kdy fretka údajn? po o?kování dostala z vakcíny vanguard psinku [fretka.kom.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:14 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist