Aktuální stránka:6 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-02-13, 16:38
Vendula R,ta druhá odpov?d byla na mojí otázku,nebo na tu Ireny? mám v tom totiž taky trochu nejasno :o)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-13, 20:59
Ta druhá odpov?? byla pro Irenu :o) Ire, pochopila jsem, jako že se ptáš na každoro?ní p?eo?kování proti psince. Ne na první o?kování. Pochopila jsem to správn??
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-02-14, 00:09
VR: na první - resp. chu?átko už m?lo 2x o?k. psinku, ale vždycky až po roce, takže je celkem nanic.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Aneta (IP)
Datum: 2007-03-21, 22:28
CHt?la sem se zeptat na první ockování v 6ti týdnech---o?kuje se DHPPi+L nebo jen DHPPi?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-03-21, 22:32
v 6týdnech naše fretata dostala P-puppy

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-21, 23:07
L je leptospiroza - myslim ze je zbytecna a kort v 6ti tydnech. Hlavne neockovat Canvacem ;o)

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-03-22, 00:25
Pavlí - P je parvoviróza, D je psinka, takže to tvoje o?kování jim bylo vlastn? na nic...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Aneta (IP)
Datum: 2007-03-22, 08:19
Takže prvni vakcina je stejna jak u št?nat?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-03-22, 11:18
Anetko - jak je to u št??at, p?esn? nevím. Naší psici jsme dostali už pln? o?kovanou, ale myslím, že to bude podobný. O?kovací schéma je napsaný na první stráce a tady omílaný už nes?etn?krát. Až p?jdeš o?kovat, optej se, ?ím tvou fretku nao?kuje. Pokud ti ?ekne Canvac, ber fretku a utíkej jinam. Pokud ti ?ekne jinou vakcínu, zeptej se, proti kolika nemocem je. Protože jsou fretky vnímavé pouze na psinku, já zvolila vakcínu "Nobivac Puppy DP" - je proti psince a parvoviróze. Parvoviróza je na nic, ale vakcínu jenom proti psince neseženeš... Pokud s ní budeš chodit ven, nebo je u vás hojný výskyt myší, bude možná dobrá i Leptospiróza, ale já tím své fretky o?kované nemám.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-03-22, 18:35
Petro,mám tam i biocan D,je to nálepka s fialovim okrajem,kterou jsem p?ehlídla :o) má to lepený dost p?es sebe,takže dostali DP

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-03-22, 19:11
Tak to jo, já Biocanem neo?kuju. U Pídi mám Nobivac DP a R, u Babul mam Vanguard CPV, Vanguard DA2Pi a Nobivac R. Babul jsem totiž byla o?kovat na jiný veterin? a tam Nobivac nem?li, tak jí dali ten Vanguard.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-03-22, 20:13
my taky o?kovali nobivac,ale co jsem p?ešla na o?kování k Vrabcovi,tak je o?kuje biocanem.práv? k tý psince dostali 2nálepky a já tu jednu p?ehlídla,tak proto jen to P.u Filipa dal biocan a na vzteklinu nobivac...

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2007-05-07, 12:58
Ahoj.
Ne?etli jsme to celý...Možná tam n?kde je odpov??.
Dneska v dev?t ráno jsme byli s naší Fífulkou na druhém o?kování proti psince. Od té doby sn?dla jen jednu vitaminovou myši?ku. A tu te? vyzvracela. Plazí se p?i zemi a hýká-jako by cht?la zvracet a po?ádn? jí to nešlo. Zvrací jen vodu. Ale zdá se nám, že n?jak hodn?. Je to mokrý po celý kleci. Volali jsme veteriná?i a on ?íkal, že se to stává a když není nateklá, tak že to bude dobrý.. Má pravdu? Máte s tím n?kdo zkušenosti?
Díky.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 12:05.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:10
?ím byla nao?kovaná??
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:20
Euricanem.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:28
tim je ockovana i ma Zofka a v pohode :( no reakce to muze byt na ockovani, ale mela bych obavy :(( jestli se to nezlepsi, hned na veterinu!
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:28
nám Sim?a po o?kování taky zvracel, spíš takovou p?nu/vodu....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:29
Ješt? m? napadlo, jestli nem?že mít n?co v krku, když se plazí a "hýká", ale to asi nebude ono :o/
Zkuste jí sáhnout do krku, jestli n?co nespolkla....jinak je to divné. Po Euricanu by se tohle stát nem?lo :o/

Ale jak ?íkám já i jiní - bežte radši na veterinu.Pro všechny p?ípady.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Fre?ánci z Tcho?í nory dne 07.05. v 13:30.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:31
Ko?kodan, múj fre?ák byl o?kovaný Eurikanem nékolikrát...bez problémú...to ale neznamená, že tvoje fre?ule problémy mít nemúže. A alergická reakce sa nemusí projevit jen otokem. Každopádn? bych mazala na veterinu, podle možnosti jinou, jak byla fre?ule o?kovaná....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:49
Nejd?ív jsme si mysleli, že se n??ím dáví, prohlíželi jsme ji. Ale zvracela vodu. Te? spinká. Jestli jí za?ne být zase špatn?, tak upalujeme! Díky všem, snad to bude dobrý...

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:53
Naše fretky byly o?kovány taky Euricanem a vše ok. Krom? alergie m? napadlo, jestli nem?že být problém v tom, že Eurican je polyvalentní vakcína (snad jsem to napsala správn?), resp. že v 1 vakcín? jsou o?kovací látky pro 4-6 nemocí. Není to na tak malého tvore?ka p?íliš?
Mimochodem z toho d?vodu jsme loni o?kovali nejprve Biocanem pro št??átka (2 o?kovací látky) a teprve potom Euricanem.

A ?ím byla fretka o?kována u p?vodního chovatele (FzTN)?

Moc bych nev??ila vetovi, kterému ?eknete, že vám fretka po o?kování zvrací, a on odpoví, že to bude dobré, aniž by ji vyšet?il. :o/
Loni se vyskytlo n?kolik kolaps? po o?kování, sice jinou vakcínou, ale nebýt rychlého zásahu vet?, kdo ví, jak by to nakonec dopadlo!
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-05-07, 14:01
Na brn?nské veterin? všechny pr?ata nao?kovali Biocanem, ale když jsme chodili k soukromému vetovi, Maggiška i Lucius (i Fí a Samv?d p?ed nimi) byli o?kovaní Euricanem, a nikdy se nic podobného nestalo.Snášeli ji všichni ?ty?i bez problém?, naopak jsem si vždycky d?lala legraci z toho, že jim vet píchl n?jakou povzbuzova?ku - skákali a ?ádili víc než normáln?.

Zvracení se nám nep?ihodilo nikdy :o/

Ko?kodan: Fakt tam rad?ji zajd?te, je prost? lepší jít k vetovi a dozv?d?t se že to bylo zbyte?né, než tam nejít a dozv?d?t se, že jí to mohlo pomoct :o/



Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-05-08, 03:04
Pokud se nemylim tak u fretky se reakce na vakcinu neprojevuje tim ze by otekla, ale prave spis apatii - pokud jsme meli reakci na vakcinu bylo to ale hned, fretky jen lezely a nevnimaly okoli.
Zvraceni bych taky nevylucovala..
Jak dlouho po tom ockovani se to stalo?
A jak je na tom?

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-05-08, 08:40
Podle v?erejších odpoledních zprávpo telefonu už je na tom Fífa dob?e. Usnula, a když se probudila, prý už byla normální, myslím že prý i jedla.

Tak snad to bude dobré.

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-05-08, 08:43
Co si myslíte o tom, když m?la jít fretka na druhou vakcinaci proti psince, a vet ji omylem nao?koval proti vzteklin?? :o(

To není moje zkušenost, ptám se za majitelku jedné naší hol?i?ky. Krom toho, že doty?ný vet je p?kný h?up, tvrdil že se nic ned?je, vakcinaci na psinku odložil za 14 dní.

Fre?ánce jsou dva m?síce.

Máte s tím n?kdo zkušenost? M?že se o?kování na psinku takhle protáhnout? A ta vztelina, co myslíte, m?že to být problém? :o(

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-08, 09:03
nejsem si úpln? jistá , že se "nic ned?je"
m?j selský rozum ?íká toto: vakcinace psinky musí probíhat v pravidelných intervalech 3x po sob?, v rozmezí od-do (nap?. nejd?ív za 3 a nejvíc za 4 týdny, ale to jen jako p?íklad, nevím jak je to u psinky). pokud toto schéma bylo narušeno, je to jako kdyby o?kování neprob?hlo a musí se za?ít znova, resp. musí se k fret?ti p?istupovat, jako kdyby psinku ješt? nedostalo. ale protože u starších fre?at je toto schéma jiné, nebude už o?kované 3x, ale 2x.
no, každopádn? bych se zeptala n?kde, kde budu mít jistotu, že mi to ?eknou správn?.


Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-05-08, 09:39
Tak já si taky myslím že se dšje hodn? už jenom tím, že n?kdo omylem nao?kuje úpln? jinou vakcínu :o(

Jde spíš o to, jestli to m?že mít n?jaký vážný zdravotní dopad na fretku.

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: KKatka (IP)
Datum: 2007-05-08, 09:50
Stalo se to m?. Ješt? te? jsem z toho špatná. Sice na Surince nic nepozoruji - jí, spí, bobkuje i hraje si jako obvykle, nepozoruji n?jakou únavu ani zvýšenou teplotu (jen zvýšenou aktivitu). Ale mám po?ád strach.
Doporu?ili mi ho tady jako výborného doktora na malá zví?ata a takhle to dopadlo :-(((. Blb jeden. V?era jsem byla tak v šoku, že jsem nebyla schopná mu nic ?íct.
Zkusím se ješt? zeptat v poradn?, jak te? postupovat dál s o?kováním.
P?ipadám si jako blbec, že nejsem schopná dohlídnout na to, aby o?kování prob?hlo v po?ádku :-((((
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-08, 09:52
vzteklina se o?kuje jen jednou, po t?etím m?síci v?ku. jestli to n?jak hodn? vadí, že to bylo d?ív? nevím, ale ur?it? má sv?j d?vod to, že se normáln? dodržuje t?etí m?síc. d?ív je z?ejm? mlád? na vzteklinu slabé, ?i co.
ale jestli vakcinace prob?hla bez komplikací, tak bych se problém? už nebála. jen ta psinka se bude muset (asi) vzít znova.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-05-08, 09:58
Katko, a co zavolat na veterinu do Brna, nebo do Prahy? Zeptat se na jejich názor - myslím že na obou klinikách jsou zkušení veteriná?i,kte?í by ti byli schopní ?íct sv?j názorna v?c a ?ekli by ti, jestli se bude muset psinka opakovat, nebo jestli se dá po?kat na tu za 14 dní a bude to hotové :o/

Nevím jestli tam dnes n?kdo bude, ale za pokus to stojí, p?ípadn? zítra.

?íslo na linikudrobných savc? v Brn? máš na té vizitce co jsem balila fre?at?m k o?kováku.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Fre?ánci z Tcho?í nory dne 08.05. v 09:58.
Avatar

Aktuální stránka:6 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist