Aktuální stránka:5 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-27, 21:04
Nessie, jsem tak blba, nebo v tom clanku pisou opravdu o psince? Ja tu nemam slovnik, to je nestesti
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-27, 21:09
ach jo:-( Kdybych ?etla po?ádn?:-) viz. níže:-)

A nevíte, co je to to Nerzenteritis?




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Nessie dne 27.11. v 22:06.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-11-27, 21:27
MF: nem?žu si pomoct. Staupe (alias canine distemper) prost? znamená PSINKA a FEBRIVAC DIST je o?kovací látka proti psince, ur?ená pro fretky. Aspo? IDT to tvrdí a ve výše zmín?ném n?meckém ?lánku se to píše.

Nessie, Nerzenteritis je virová enteritida nork?.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Silva dne 27.11. v 22:53.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-27, 21:43
ach jo, nessie, bež už spát, nevíš co ?teš:-)

MF, ale jinak musím souhlasit se Silvou, jelikož v tom ?lánku, co nám sem dala Novajte se skute?n? ten Ferbivac uvádí jako vakcinace proti psince



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Nessie dne 27.11. v 21:48.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-11-27, 22:42
Ju tak, Febrivac dist je na psinku, to máš pravdu - hledala jsem jen Febrivac. Sorry, taky už bych m?la jít spát :o)
Ale nikde k tomu nejsou podrobnosti - zmínek na netu málo a nikde jsem nenašla zp?sob p?ípravy vakcíny :o(
Jinak nerz je norek a enteritis zán?t st?ev. Aleutská choroba je onemocn?ní projevující se enteritidou a poprvé bylo popsáno u aleutské formy nork?, která je v??i n?mu extrémn? citlivá. Takže asi stejný infošum v nedostatku informací...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-11-27, 23:59
Febrivac Dist
Staupe–Lebendimpfstoff für Nerze und Frettchen,

gefriergetrocknet zur subkutanen oder intramuskulären Applikation nach Resuspendieren
Zusammensetzung
1 Impfdosis (1 ml resuspendierter Impfstoff) enthält: attenuiertes Staupevirus, Stamm D 84/1 mind. 103,7 KID50 Spuren von Neomycinsulfat.

Wirtssystem
SPF-Hühnerembryofibroblasten, Anwendungsgebiet: Aktive Immunisierung gegen Staupe der Nerze und Frettchen. "


Tak tohle je jediné, co jsem k tomu našla. Rozum?la bych tomu tak, že je to atenuované, propagované na ku?ecích embryích a je to jen proti psince. Já tomuhle fakt nerozumím, ale to by m?la být asi dobrá varianta, ne? Z pátrání po netu mám taky pocit, že je to schválené ?i ve schvalovacím procesu v Polsku.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-28, 00:01
by mohlo nahradit ten Canvac,pá? ten brzdil registraci nové vakciny,když byl jako jediný doporu?ován pro fretky vet.správou,což už není,takže by tohle mohlo kone?n? nahradit a být užite?né.

Jeminánku,když to napíšu takhle laicky,tak sem tu za blba co :o)))

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-28, 01:21
Laicky podáno, za BLBOST, nepovažuji. N?kdo má VÝTE?NÉ ?E?NICKÉ SCHOPNOSTI, a m?že kecat blábol od blábolu.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-28, 14:31
Pokud by se zjistilo, že je tato vakcína pro fretky opravdu vhodná a hlavn? lepší než vše, náš trh nabízí, nebylo by možné zažádat o výjimku na dovoz? Pokud ovšem není GMO, jako Purevax. To, že se vakcína nachází "kousek od hranic" by snad také bylo výhodou.
Co na to ?íká MF?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-28, 14:35
Jelikož tady byla dlouho akneta o tom, jestli by byl o takovou vakcínu proti psince, vhodnou pro fretky, zájem, myslím, že by zájem byl. Zažádat o to je ur?it? možné, záleží co na to orgány zodpov?dné o zdraví zví?at u nás v ?R.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-11-28, 14:39
MF má trošku obavu, že výrobce není žádná renomovaná firma, aby to nebylo zas n?co pr?švihového, je málo informací, žádné reference...
Mimochodem, žádat musí výrobce (a taky platit registra?ní poplatky), jen aby nevznikla mýlka, že to je na nás.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 22:06.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-28, 14:41
MF, p?esn? to jsem m?la na mysli. Že by to bylo výhodné v p?ípad?, pokud by byla JISTOTA, že je vakcína OPRAVDU DOBRÁ.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-28, 14:42
Já to myslela obecn?. Ne p?ímo na tuto vakcínu, ale pokud se n?co rýsuje, bylo by to pochopiteln? super.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-28, 14:46
MF, takže o výjimku dovozu vakcíny pro fretka?e v ?R bychom nežádali my, ale výrobce? I za výjimku se platí registra?ní poplatky? Tak to pro nás asi málokdo bude ochoten tuto anabázi s minimálním výd?lkem podstoupit... :-/
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-11-28, 15:36
Je rozdíl mezi individuálním dovozem a registrací, pak tam je ješt? možnost výjimky na prominutí registra?ních poplatk?... je to celé v Zákonu o lé?ivech.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jo.hankova (IP)
Datum: 2007-02-08, 13:49
Ahoj,cht?la by ch se všech zeptat na názor na o?kování frete?ek proti ch?ipce.P?e?etla jsem celé vlákno,ale nenašla jsem nikoho,kdo by ho svým mazlík?m dal.Máte s ním n?kdo zkušenosti?V knihách ho doporu?ují,ale sháním ješt? více informací.

o?k+rada+




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 12:14.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-02-08, 13:55
Já si myslim, že je to zbyte?né.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-02-08, 14:47
Já se obávám, že to s tím o?kováním proti ch?ipce bude stejné jako u lidí. T?ch kmen? ch?ipek je tolik...:-(
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-08, 14:49
Práv?... a ani bych to neriskovala, kdybych nem?la jistotu dobrýho veta a hlavn? toho, že je 100% zdravá... vim, jak dopadla celkem zdravá kámoška po o?kování, natož fretka... my se o?kovat necháváme a ch?ipku jsme ješt? nedostali, to je fakt, ale u psa ani fretek jsme to nepodstoupili, psovi je 8 a ch?ipku ješt? nem?l...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-08, 15:00
ja sa zas bojím, že aj keby existovala vakcína pre zvieratá proti chrípke, nebude špeciálne pre fretky...?iže, ?ažko dávkovatelná a bez záruky ú?inku a s ?ažko odhadnute?nými ved?ajšími ú?inkami. Dala som preveri? možnos? vakcinácie fretky proti chrípke...?akám na odpove?.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-08, 15:20
Myslím si, že o?kovat fretky proti ch?ipce je pro n? zbyte?ná zát?ž jejich imunitního systému a moc bych nedala za to, že by fretka po nao?kování tu ch?ipku opravdu dostala.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jo.hankova (IP)
Datum: 2007-02-08, 15:32
...tak jo,všem za názory d?kuju a upustím od myšlenky,nechat fretku o?kovat proti ch?ipce.V??ím Vám a moc díky!!

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-02-12, 22:43
cht?la jsem se jen zeptat,jak moc by vadilo posunutí o?kování o pár m?síc? dop?edu?teda p?esn?ji u Žofky a Ronda by to bylo cca o 3m?síce a u Filipa o 5m?síc??jde o to,že bych pot?ebovala aby v ?ervnu m?li o?kování už dýl než 3 m?síce a Žofka s Ronem by m?li jít na p?eo?kování práv? až v ?ervnu,Filip v srpnu....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-02-12, 22:46
Já jsem si posouvala u psa taky o?kování o p?t m?síc? dop?edu, ale co by to ud?lalo s tak malinkym zví?átkem, to ti nepovím. Spíš by m?la Vendulka nebo MF... Pro? to pot?ebuješ?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-13, 00:41
fretulinko, posunout o?kování o m?síc není žádný problém, ale zda by frete?ce neublížilo 5 m?síc?, to nevím. Jestli to zbyte?n? dlouhodob? nezat?žuje imunitu. Myslím, že s tím Ti poradí vet. To bude u všech zví?átek stejné.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-02-13, 11:14
psinka - je funk?ní až po t?ech týdnech po p?eo?kování, nebo hned od té první injekce?
díky
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-02-13, 12:05

Me vet rekl, ze ockovani proti psince je funkcni asi tyden az 10 dni po prvni aplikaci.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-13, 12:51
Pokud jdete jen na ro?ní p?eo?kování a jdete v ?ádném termínu, tak je fretka v imunit? stále - ješt? totiž dobíhá ta "stará" vakcína a nová už na tom také pracuje... ;o)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-02-13, 14:37
VR: to asi nebyla reakce na mou otázku?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-13, 15:38
Tak mi veterinár na dotaz: Je možné o?kova? fretku proti chrípke?" odpovedal: "Fretky proti chrípke neo?kujeme"...
Avatar

Aktuální stránka:5 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist