Aktuální stránka:7 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: KKatka (IP)
Datum: 2007-05-08, 10:10
Zkusím se zeptat v poradn? MF a zítra tady obvolám veteriná?e a zjistím, jak by postupovali dál.

Tohle se m?že opravdu stát jenom m?. Takový strach jsem m?la z toho o?kování, ale že se m?že p?ihodit tohle, to jsem opravdu ne?ekala :-(

Martina: prosím zeptej se i ty pokud to bude možné.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-08, 10:35
Co se týká zao?kováni na vzteklinu p?ed 3. mn?sícem...pokud nenastala alergická reakce, tak dobrý (i když jak píše Martina, pro tak malé fret? to je zna?ná zát?ž). Co se týká p?erušení cyklu základního o?kování proti psince (v 6., 9. a 12 týdnu)...nevím jak to je s ú?inností vakcíny. Už sem n?kde ?etla i názor, že se o?kuje jen nadvajkrát (když se za?ne pozd?ji jak v 6. týdnu...ale možná to závisí i od použité vakcíny.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-05-08, 12:09
My jsme zatím o?kovali vždycky jen dvakrát - myslím na psinku. Na brn?nské veterin? o?kují Biocanem, dvakrát za sebou, všesti a devíti týdnech.



Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-05, 15:41
dneska jsme byli poprvé u zv?roléka?ky a ta nám ?ekla, že se fretky neo?kují Biocan, že prý umírají a že nám malou bude o?kovat až za 12 týdn? a je jí 7 týdn? a ješt? nebyla o?kovaná

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-05, 15:43
tak to je blbost,ne?íkala CANVAC?
Biocanem jsem o?kovala 8fretek z toho 6 jich bylo 6týdeních a všechna byla úpln? v po?ádku,žádná únava,nic....
jinak se psinka o?kuje od 6. týdne potom v 9. a 12. týdnu p?eo?kování

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 22:14.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-06-05, 15:44
Tamaro, jdi na jinou veterinu....
Avatar

Re: O?kování - schéma
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-05, 15:44
tamaro, být Tebou bych zm?nila veta, pokud je to možné. to co ?íká jsou bludy. Fretky se nesmí o?kovat ne Biocanem, ale Canvacem - viz odkaz na hlavní stránce ve veterinárním okénku. Je tam leták i p?ímo pro vety, takže jeden m?žeš paní doktorce vytisknout a donést, a? si poopraví v?domosti ;o)

Fretky mají dané o?kovací schéma a to je u v?tšiny vakcí proti psince 6. - 9. - 12. týdn? života.

o?k+rada+




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 12:13.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-05, 15:48
já jsem jí to schéma p?inesla a ona mi ?ekla, že prý po tom fretky umírají, že jí o?kovat bude až pozd?ji a jinou látkou, ne Biocan, naší malé je 7 týdn? musí být o?kovaná, že?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-05, 15:49
ano,šla bych na o?kování co nejd?ív,ale držela co p?i tom co nejdál od týhle vetky ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-05, 16:08
Loni jsme o?kovali Biocanem 9 mlá?at, žádné problémy nebyly. Vet mi nabízel Eurican, ale ten se mi zdál pro tak malá fre?ata p?íliš silný, tak jsem trvala na Biocanu Puppy. Sehnal mi ho bez protest? a p?ijel k nám dom? nao?kovat.
Taky doporu?uji vym?nit veta!!!
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-05, 16:11
vet. se jmenuje Mikutová
mám teda žádat o Biocan DP za každou cenu? ( naše první o?kování, 7 týdn?)

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-05, 16:17
Biocan nebo Eurican, s jinými zkušenosti nemám. Myslím, že tím o?kuje v?tšina chovatel? fretek.
Každopádn? bys fre?ulku m?la nechat nao?kovat te?, pak po 3 týdnech a pak po dalších 3 týdnech.
A ve v?ku 3-6 m?síc? se o?kuje ješt? 1x vzteklina.
Po té každý rok musíš jít 1x na p?eo?kování psinky a vztekliny.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-05, 16:18
aha,tak to je ona :o/ doporu?ili mi jí ke kastraci sami?ky,jenže když jsem jí volala abych se objednala,tak mi ?ekla že se má fretka-sami?ka kastrovat do 8m?síc? p?ed první ?íjí,aby se p?edešlo problém?m...ale prý se tam st?ídají vetky 2,nebo alespon st?ídali...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-05, 16:20
rozhodn? ne Canvac!!to je nejduležit?jší,a pak bych nedopuru?ovala Duramune 7 ,a ani Duramune 5.

S Biocanem máme ty nejlepší zkušenost zatím, Eurican je myslím taky bez problem?,jen taky obsahuje víc než je pot?eba.Takže po?kat v ?ekárn? nebude-li reakce.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-05, 16:29
tamara: Nejlepší vakcíny jsou Eurican a Trivirovax, ale to t?žko budou veti mít. Takže m?žete použít Nobivac nebo Biocan, pop?ípad? i Duramune max 5.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-06-05, 18:44
V Ma?arské užívají Eurican, ZATÍM jsme nem?li problémy - abych to nezak?ikla ...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-05, 18:16
Ve vlákn? "Kam nejít na veterinu" Yasmin položila otázku, "pro? fretkám vadí, že je Biocan propagován na opi?ích bu?kách".

* Je pravda, že Biocan má tu velkou výhodu, že se vyrábí v mén? kombinovaných variantách, než nap?íklad Eurican, což je pro fretku bezesporu žádoucí. Fretka totiž pot?ebuje být o?kována pouze proti dv?ma chorobám a t?mi jsou psinka a vzteklina. Ostatní choroby, proti kterým je fretka v kombinovaných (polyvalentních) vakcínách o?kována, jsou pro její organismus jen další zbyte?nou zát?ží. V?tšinou t?chto chorob navíc fretka ani nem?že onemocn?t.
* Biocan je vyráb?ný na opi?ích bu?kách. Tento zp?sob výroby vakcín se ale ve sv?t? nepovažuje pro fretky za nejvhodn?jší. I p?esto se tyto vakcíny dají použít. Nicmén?, zde na DF už se vyskytlo n?kolik p?ípad?, kdy m?la fretka po aplikaci Biocanu nežádoucí reakci, což se o Euricanu ?íci nedá. Další problém je, že dost vet? nebude mít v lednici vhodn?jší vakcíny (Biocan P nebo PUPPY), ale spíše polyvalentní tip, jakým je nap?íklad Biocan DHPPI, což už je zase kombinace 4 chorob...

* Trivirovax, Eurican a Duramune max 5 jsou vyráb?ny na ku?ecích bu?kách, což je zp?sob výroby vakcín proti psince fretkám naprosto vyhovující. Navíc u Trivirovaxu ani Euricanu zatím nevím o žádné negativní reakci na o?kování. Nevýhoda t?chto vakcín je pouze ta, že jsou polyvalentní = obsahují kombinaci více chorob (Trivirovax = 3, Eurican = 4, Duramune max 5 = 5).

Takže je na posouzení každého chovatele, zda nechá své fretky o?kovat vakcínami pro fretky né úpln? vhodnými, ale mén? valentními (Biocan), nebo zda zvolí bezpe?n?jší vakcínu, která je ale bohužel polyvalentní (Trivirovax, Eurican, p?ípadn? Duramune max 5).

o?k+rada+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 12:01.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-07-05, 18:29
Nem?že se, n?kdy v budoucnosti, o?kováním, po?ád dokola, zbyte?nými vakcínami proti nemocem, které fretka nikdy nem?že dostat, stát to, že je fretka pak dostane?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-05, 18:38
P?iznám se, že nad tím jsem nikdy nep?emýšlela, ale myslím si, že se to stát nem?že, že to není technicky možné, zejména pokud jsou vakcíny správn? vyráb?né.
Stát se to ale m?že u vakcín, které mají pro fretky nevyhovující výrobní postup - nap?íklad Canvac, což jsme všichni vid?li... :-/
Canvac se totiž vyrábí na psích bu?kách, což je pro fretku velmi nevyhovující zp?sob výroby protipsinkové vakcíny. D?vodem je to, že virus psinky, p?izp?sobený psím bu?kám (Canvac) dokáže nakazit fretku, protože fretka je psovi pom?rn? p?íbuzn?jší než nap?íklad ku?eti (Trivirovax, Eurican, Duramune)... Navíc je fretka mnohem vnímav?jší na viry než pes. Proto tedy hrozí rozvinutí akutní psinky po o?kování Canvacem.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-07-05, 19:06
Paneboze, jak jsem jiz psala ve vlakne "kam nechodita na veterinu", tak ten blb na klinice mi ocovodne naockoval Leilu nejakym nesmyslem pro psy???Nenechal me nic rict, domluvit a pichnul-pak mi suse oznamil, ze jakousi 7-kombinaci nejake americke znacky, nazev uz si ani nepamatuju..Chapu tedy dobre-7-kombinace, proti 7 nemocem, kdyz ona potrebuje jen na psinku???

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-05, 19:14
Lucifina: Asi jo... Jak se to jmenuje? V o?kováku bude název...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-07-05, 19:27
Rynn oni maji vsechno pres pocitac, je to celkem renomovana klinika, na "papirky" nepisou:) Nazev mi rikal, ale bylo to nejaky dlouhy. No ja se na to vyprdnu, fakt. Jedu tam 60 km s presvedcenim, ze uz nebudu nic riskovat a zjistim, ze to je blb.Byly jsme tam s Lejuskou v utery, dneska je ctvrtek a je uplne v pohode, jen dneska rano byla nejaka divoka a litala vic nez driv, tak snad to bude dobre...???

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-05, 19:33
Lucifina: V každym p?ípad? MUSÍS mít o?kovák, nebo mezinárodní pas, tam se lepí samilepky s názvem vakcíny, napíše tam taky datum. O?kovací pr?kaz je povinnej. A pokud je o?kovaná, musí tam bejt ?im!!!
V?tšina veteriná?? to d?lá p?es po?íta?, tam má tvou kartu, všechna data. Ale prost? bez o?kováku to nejde!!!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 05.07. v 19:34.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-05, 19:41
naše vetka o?kuje fretky jedin? vakcínou BIOCAN R a BIOCAN DP a nedavno když jsem tam byla s Filipem na o?kování,tak ?íkala že nic jinýho fretkám nedávají práv? proto že v tomhle toho není zbyte?n? moc,a že s tímhle mají nejlepší zkušenosti a s žádnou reakcí na tuhle vakcínu se ješt? nesetkali...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-07-05, 19:42
Tak ted jsem nasla ockovak..asi bych si mela zajit k psychiatrovi, posledni dobou se chovam jako blazen...nevsimla jsem si toho, asi to pak udelala sestra...mam to tam napsany..takze je to Vanguard znacka Pfizer...

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-05, 19:51
Lucifina: Vanguard se m?že pro fretky použít. Sedm chorob je ale až p?íliš zbyte?n? moc! Navíc, v pr?b?hu prvního roku o?kování, kdy se o?kování opakuje 2 X nebo 3 x (dle typu vakcínu a daného schématu o?kování), by se nem?l m?nit druh vakcíny! M?la bys pokra?ovat v tom, ?ím za?al o?kovat chovatel, od kterého fretku máš (pokud to ovšem není Canvac...). V p?ípad?, že m?níš typ vakcíny, m?že se stát, že imunizace proti psince bude nedostate?ná a navíc se zvyšuje riziko nežádoucích ú?ink? po o?kování.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-07-05, 19:55
No vzdyt ja to vim, ale jak rikam, mi prisli, ja mu neco rikam, vypravim, on bere injekci , priklada, rikam , moment, co to je za vakcinu , on pichne a pak mi az rekl, co to je..bylo to takovy zmateny, rychly, nestacila jsem nic udelat. A ted jsem v tom pripade v haji, uz jsem k nemu nechtela jet, ale pochybuju, ze novy vet bude mit Vanguard, talze pokud, jak rikas, se to nesmi menit, musim k nemu znova, aby teda kdyz uz, dostala opet tu samou..

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-05, 20:35
A jaká byla ta první vakcína, také Vanguard?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-07-05, 23:07
K tomu biocanu vyskytly se zde dva pripady a myslim ze to byl DHPPI a bylo to letos druhe preockovani. S puppy problem jeste nebyl. Stejne tak Duramune ma taky reakce a Vanguard je pry zbytecny pro fretky a taky s reakci.

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-05, 23:47
Ano, v podstat? na vše krom? Euricanu a Trivirovaxu zde již byly zaznamenány nežádoucí reakce... I když, reakce se m?že vyskytnout i na sebelepší vakcínu.
Avatar

Aktuální stránka:7 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist