Aktuální stránka:8 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-07-05, 23:52
No prave vybuch o kolika ani nevime :o( Navic taky ne kazde fretce sedne to stejne co jinym jo..

Ale rikam si, ze ockovani 50ti fretat bez reakce uz je docela dobry zaklad..





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 05.07. v 23:54.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-07-06, 00:03
Až tak zásadn? bych proti Biocanu nebyla. Víc reakcí bylo na Duramune, než Biocan. A ano, z?ejm? opravdu neexistuje vakcína na kterou by nebyla jediná reakce. :o) a ty polyvalentní proti 7 nemocem naráz, m? nahání hr?zu i u št??at brrr.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-06, 00:07
Prohledala jsem DF a našla jsem 2 reakce na Eurican (pouze zvracení) a 1 velkou reakci - ale v tomto p?ípad? se jednalo u dané fretky o nesnášenlivost i jiné o?kovací látky (Vanguard), která byla použita p?ed Euricanem. Jinak samá chvála.
Takže i tak je výsledek uspokojivý ;o)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Neetta (IP)
Datum: 2007-07-07, 12:59
ahojky, cht?la jsem se zeptat na nep?íznivé reakce po o?kování. za jakou dobu se v?tšinou dostaví (ovšem pokud n?jaké budou)? za pár minut, hodinu ?i ve výjim?ených p?ípadech i druhý den? jak se projevují? (zvracení, malátnost...? ?i ješt? n?jak jinak? t?eba zvýšená hyperaktivita?) a m?žou mít tyto reakce následky do budoucna? moc d?kuju za odpov??:o)

o?k+šok+




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 12:15.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-07-07, 16:35
m?že to být ve všech t?chto intervalech, v?tšinou se ale jedná o ?ádov? minuty - proto se doporu?uje po?kat - 15-30 minut po o?kování v ?ekárn? nebo mít veta na dosah.

p?íznaky nep?íznivé reakce mohou být od zvracení, malátnosti, teploty, pr?jmu až po bezv?domí.

ale ni?eho se neboj, stává se to opravdu jen vyjíme?n?, že by po o?kování m?la fretka (nebo ?lov?k) n?jaké vážn?jší potíže. pouze se p?i o?kování VYHNI CANVACU, ten je pro fretky smrteln? nebezpe?ný. ur?it? se veta zeptej, ?ím o?kuje a pokud by náhodou cht?l na fretku použít canvac a nenechal si to vymluvit, vyhledej jiného veta. a to i na všechna p?ípadná další ošet?ení-vyšet?ení svojí fretky.
v?tší nebezpe?í než "rad?ji neo?kovat" je vystavit fretku riziku nakažení psinkou (venku nebo i u sebe doma - nákazou donesenou t?eba na obuvi, nebo zavle?enou jiným zví?etem-návšt?vníkem). tohle onemocn?ní kon?í zpravidla smrtí, a to navíc velmi nep?knou... :o(

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-07-07, 17:28
Víte, mám malý problém, mám doma malýho prcka, Zuzku, narodila se 30. 5. 2007, tzn. že za chvíli jdeme na první píchanec na psinku. Mohu teda žádat o Eurican a Biocan? (Canvac vím,to bych dokt?rkovi urazila pa?áty) a proti vzteklin? ve 3 m?sících je to Rabisin?
Rozumím tomu dob?e??

A pot?ebuje ješt? n?co????? Nebo opravdu jen tyto dva?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 22:24.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-07-07, 18:09
fretky se o?kují zpravidla jen proti psince (smrtelná nemoc) a vzteklin? (povinnost chovatele vyplývající ze zákona).



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 22:24.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-08, 04:21
boža: Vypadá to, že Trivirovax už na trhu opravdu není :-/ ...leda že by m?li ješt? n?kde staré zásoby. V Labvetu ?íkali, že ho ješt? nedávno m?li, ale vypot?ebovali ho, než jsme ho mohli použít.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Styna (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:11
Ahojky, cht?la jsem se zeptat - vy?etla jsem, že fretka nemusí být o?kovaná proti psince - a tak bych se cht?la zeptat, pro? je dobré o?kovat. Mám dvouletého same?ka a te? jsem si koupila starší sami?ku, nevím bohužel jak je p?esn? stará, ale prý není o?kovaná - kupovala jsem jí s tím, že jí jsou ?ty?i m?síce, ale vypadá mnohem starší (zvláš? se srovnáním mého dvouletého same?ka) a ješt? ke všemu se mi te? dostala do ?íje, tak nevím co d?ív - o?kovat - ?i za?ít schán?t same?ka (pokud se ješt? nejaký najde-m?j je vykastrovaný ze zdrav. d?vod?)

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:15
Styna: O?kovat fretku proti psince pot?eba je. Psinku múže nachytat kdekoli, dokonce je možné "zavléct" nákazu domú t?eba na obuvi. A psinka je pro fretku skoro vždy smrtelná.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:18
jinak pokud jak píšeš že je sami?ka v ?íji,tak bych nechala o?kování až po ukon?ení ?íje...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Styna (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:19
Tady jde i o to, že já jsem jí tedy hned jak jsme si jí dovezli dom? o?kovat nenechala a te? když nám p?išla do ?íje (docela ne?ekan?-se sami?kou moc zkušeností nemám, ale ne?ekala jsem, že se do ?íje dostane tak brzo - kór když jsme jí kupovali jako "mlád?".
Ale dík za info - asi si na malý bude muset ješt? po?kat:)

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:21
nejd?íve bych ?e?ila tu ?íji,a až bude upln? v pohod?,tak pak teprve o?kování.Na veterin? taky zjistíš,jestli ve vašem kraji se psinka vyskytuje,a pokud ne,tak si ji domu nezavle?eš.Ale jestli jo,tak je pot?eba být opatrný a dokud nebude ?ádn? oo?kovaná,tak ji nepouštet nap?íklad do p?edsín? k botám a na vchodbu a tak.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:26
Vendulka, Bóža: Mn? p?ed mnésícem ?íkal vet, že Trivirovax se už nevyrábí. Fre?áka mi proti psince o?koval Duramunem (donutil mne hodinu potom sed?t v ?ekárn?, esli nebude reakce na vakcínu) a všechno bylo v pohod?.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Styna (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:28
Ona se možná ta ?íje vy?eší i za nás, protože jak to tak vypadá, tak asi jen tak same?ka neseženem, tak asi bude mít tesinka sm?lu. Z veteriny vím, že psinka už tady dlouho nebyla, tak doufám, že to zatím zvládnem, ale byla bych ráda, kdyby se nám poda?ilo sehnat same?ka - aspo? by bylo zase trochu jiný oživení bytu.
Ale dík za radu (my tady máme tak blbýho veteriná?e, že to je hr?za)

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:32
S tím zjiš?ováním výskytu psinky u vetú sem trochu skeptická. Pochybuju, že ve velkém mn?st? se všichni vetové mezi sebou informují, jestli mn?li p?ípad psinky, když je jich jak hadú...t?ch vetú... :-)))
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:35
Johanko výskyt psinky mezi psy podléhá nahlašování,takže opravdu to v?dí na každý veterin?.U nás dokonce mají sken,kde v republice se vyskytla psinka,ale ne abyste to na m? cht?li,abych se jich tady ptala!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 09.07. v 17:36.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-09, 17:35
nevím, nikdy sem to hledat neskoušela...nahlašovat t?eba vzteklinu je povinost ze zákona, ale psínku nevím...

Bóža, vidíš, to sem fakt nev?d?la, že se psinka takto nahlašuje a monitoruje. ?ert ví, esli je to tak i u nás...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 09.07. v 17:37.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-07-10, 13:34
Co jsem slysela v laborce, tak se psinka jako takova (ne z ockovani) neobjevila v CR uz cca 10let

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2007-07-10, 13:35
Ahoj m?že mi n?kdo prosím ?íct, jestli je u fretky povinné i o?kovánín proti psince nebo ne??Nebo sta?í nechat o?kovat jen proti vzteklin??

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-07-10, 13:39
psinku urcite!!!! tu pritahnes domu treba na botach! se vzteklinou to je spise jen prot, ze kdyy nahodou frretule nekoho kousla, musis dolozit, ze ji mas proti vztekline ockovanou, ale jinak MOZNA SE MYLIM, muze vzteklinu chytit jen od infikovane fretky kousnutim.. ale jak rikam, MOZNA SE MYLIM

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2007-07-10, 13:41
A v kolika týdnech se o?kuje 1. psinka?moje fretka je stará 9 týdn? a veteriná? mi ?ek, že je ešt? ?as..

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-10, 13:43
1.psinka se o?kuje v 6týdnu 2.v 9týdnu a 3.ve 12týdnu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2007-07-10, 13:44
Aha, a nevadí když jí 1. dávku dá až v 10. týdnu???

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-10, 21:33
tak to v té laborce m?li špatné info,pá? p?ed 4 lety v Liberci vyhynula spousta ps? a skoro celý tamní útulek práv? na psinku.Zajímavý na tom bylo,že do Jablonce se to tehdy nedostalo,a to jsme na hod kamenem .
Záleží na tom jak je proo?kovaná v dané oblasti psí populace,podle toho jsou nebo nejsou zaznamenaný výskyty.

atevinel,když si p?e?teš celé tohle vlákno,tak budeš v?d?t o o?kování tolik,až se budeš divit,fšechno už je tu a ne jednou.A co víc,vláken o o?kování jsou tu tucty na foru.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-07-10, 21:52
Tak a ješt? raz, co je lepší? Biocan nebo Eurican? M?j vet mi dal na výb?r a v?bec nevím,co použít :-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-10, 21:56
kamculenka: skus prohledat vlákna...n?kde se tu psalo o alergické reakci...já te? nevím na který z nich. Ale když má reakci jedna fretka, druhá múže být v pohod?. Mn? fre?áka o?kovali Biocanem, Trivirovaxem i Duramunem a nebylo mu nikdy nicf.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-10, 21:57
já mám dobrý zkušenosti s Biocanem a toho se držim,Euricanem jsem ješt? neo?kovala,takže tam nevím...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-08-22, 19:01
Ukon?ení prodeje
12.4.2007
Ukon?en prodej vakcín Duramune Max 5/4L ( známý také pod názvem Duramune Max 7 ). Náhradou vakcíny je EU Duramune DAPPi + LC.

Došlo k ukon?ení prodeje vakcín Duramune Max 5/4L ( známý také pod názvem Duramune Max 7 ) .
Náhradou je EU Duramune DAPPi + LC , jehož cena je p?izp?sobena cen? Duramune Max 5/4L.
Vakcína Duramune DAPPi + LC je v prodeji od poloviny b?ezna v balení 25*1 dávka.

PRO? byl ukon?en prodej ?ady Duramune Max ???
?ada Duramun? Max byla v ?R registrovaná p?ed vstupem do EU. Jedná se o americkou ?adu vakcín a její výroba pln? neodpovídá požadavk?m EU. Výhodou nové evropské vakcíny je 3 leté trvání imunity u parvovirózy, psinky a hepatitidy. Ostatní složky drží rok, interval pro revakcinaci je rok.

Cymedica
[www.cymedica.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-08-22, 23:44
Jordi, to je zajímavý - díky za upozorn?ní!
Avatar

Aktuální stránka:8 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist