Aktuální stránka:3 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-06-21, 14:23
Ahoj! No, já jsem m?la stejný problém. Naše Sašenka dostala svoje první o?kování Euricanem - takže dobrá vakcína. Ve?er - asi 10 hodin po o?kování zvracela jak divá, ale pak v pohod?. Myslela jsem, že se p?ežrala. Te? p?ed týdnem jsme byli na dalším o?kování (kone?né pro tento rok na psinu¨- zase Eurican) a první dva dny byla naprosto v pohod?, pak se rozhodla, že nebude žrát. Ty dva dny žrala fakt málo, byli jsme u veta, ale prý to bylo nechutenství po injekci, tak dostala n?jáký tabletky na povzbuzení chuti, ?i co. Te? už 4 dny žere, celkem normáln?, i když odmítá maso a chce jen granule, ob?as Hami a ráda ovoce a zeleninu. No, ale nechápu pro? nejí maso....... No, granule má od Vitacraftu a ty dlábí, takže výživu má, ale stejn? to nechápu. P?ed o?kováním by sežrala naprosto všechno.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-21, 14:29
Hanka: možná, že je na Eurican zrovna trochu alergická. Asi by nebylo na závadu zkusit p?íšt? jinou zna?ku. Ne, že by byl euracan špatný,ale zrovna tvojefre?ule ho nemusí snášet bez problém?. T?žko ?íct.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-06-21, 14:36
Hanko, súhlasím s Jordi. Ale že nechce jes? mäso a granule ano, to sa mi nezdá by? v súvislosti s o?kovaním. Nemôže to by? napr. tým že sa vonku otep?uje? Alebo fre?ulka proste zmenila chute, oni to vraj robia. Inak môj fre?ák by mäso do huby nevzal ani pod nátlakom, tiež zje len granule.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-08-04, 17:18
Jo, asi to ani tou vakcínou nebylo. Z?ejm? zm?nila chut?. Má te? ráda jiný v?ci než d?ív, ale papá už moc hezky.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-04, 17:43
Hanka: jak psal zbytek..pokud je podez?ení zkus t?eba Durammun (to je prý taky dobrá vakcína).Jinak KUkulín je o?kován Euricanem a nikdy žádnou reakci nem?l....dokonce po vakcín? byl jak torpédo a nedal se chytit (asi si myslel že kdyby se nechal šel by na další pigáro:-D a tak jsme si hráli na hon?nou) žádné nechutenství nic.

žádná fretka mi po vakcín? nezvracela. Freya nidky nem?la žádné zdravotní potíže, krom ?íje (nebyla dlouhá, ale projevoval se u ní Hyperestrogenismus, pomohla rychlá kastrace a to že jsem jí krmila aby v?bec n?co sn?dla)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-02-25, 21:32
Jak je to s o?kováním dosp?lých fretek, pokud nebyly nikdy o?kované? Mám taky jednu, ale zatím jsem jí od p?íchodu nemohla dát o?kovat, protože nap?ed jsem cht?la, aby se aklimatizovala u m?, byly velké mrazy a necht?la jsem s ní jít na veterinu, aby mi nenastydla. Do týdne mi za?ala jít do ?íje, a veteriná? mi ?ekl, a? to nechám až po ?íji. Ve st?edu jsem jí byla ?íji dát ukon?it protože za?ala hubnout, te? ?ekám, až skon?í a nabere trochu váhu.
Mám jí dát vakcinovat jako mlád? nebo jen jednou?
Nevím, jestli se dá s vakcinou proti psince dát i vzteklina? Nikde jsem se to nedo?etla a každý veteriná? mi ?ekl n?co jiného.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-02-25, 21:40
Pockej, az bude v kondici (coz zjevne delas - dobre). Nebyla-li vakcinovana, tak jednoznacne primovakcinace (dve ockovani v rozestupu 3 tydnu).
Napr. zpusobem
1. vakcinace DHPPI - L (infekcni choroby (tzn. i psinka) + leptospirosa)
2. vakcinace DHPPI - LR (preockovani inf. chorob + vzteklina)
Jinak psinka se vzteklinou ockuje bezne, oddeluje se to jen u jedincu, u kterych je predpoklad, ze by to blbe nesli (byla u nich uz negativni reakce na komplet ockovani)...

Revakcinace po roce.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-02-25, 21:41
No dá se, ale pokud nebyla nikdy o?kovaná tak je to zát?ž na t?lo. lepší je dát to zvláš?. Nejd?íve bych ji o?kovala proti psince. Já myslím, že docela posta?í dvojité p?eo?kování, ale chceš-li mít jistotu, tak 3x a po té ji nao?kovat proti vzteklin?. Každý typ druh vakcíny má p?edepsané n?jaké schéma o?kování. Takže ur?it? se držet toho schéma dané vakcíny. obecn? je rozestup mezi revakcina?ními injekcemi 3 týdny. No a za další t?i po poslední vakcín? psinkové, m?žeš jít na 1 vakcínu proti vzteklin?.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: PavelP (IP)
Datum: 2006-02-25, 22:13
Ocitlo se u m? doma malé fret?í miminko, tak jsem se cht?l zeptat, jak je to s o?kováním. Není tady n?kdo z Prost?jova, kdo by mi doporu?il n?jakého veta? Se psy chodím k vetovi na ulici J.Kucha?e, ale nevím kam s tcho?em.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-02-25, 22:23
PavelP: Já jsem byla na J.Kuche?e d?lat Medulce sono, jestli je t?hotná ;o) Neboj, klidn? tam m?žeš i s fretkou. Také jsem tam byla pozd?ji s fre?átkem Berrym, když mu nateklo oko v dob?, kdy m?l o?i ješt? zav?ené. Dostal 3x antibiotickou injekci a byl v pohod?. Pokud ale chceš jiného veta, tak potom já chodím na veterinu Za Kosteleckou ulicí. Je to úpln? nakonci v poli.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: PavelP (IP)
Datum: 2006-02-25, 22:43
Jordi: Díky, z?stanu na J.Kucha?e, tam to aspo? znám (a oni m? taky :-) ).

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-02-25, 23:46
Kombinaci jsem davala i malickym fretatum, obe me fretky tak byly ockovane a normalne se tak ockuje 95% psu i kocek (ac na jine choroby, vzteklinu maji stejnou). Kazda vakcinace je zatez a je otazkou, zda zatez navodis 2x infekcima chorobama a jednou navic vzteklinou, nebo dvakrat a dost. Osobne bych se primarne priklanela k dobremu managentu zvirete a predchozi anamneze...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:43
Vytahuju tohle vlakno, protoze se mi nezda zaockovani Kubicka. Dneska jsme byli na preockovani psinky a vztekliny. Dostal Biocan jako vzdy predtim, ale ted muj problem. Dal mu psinku a pak Biocal LR. To by bylo v pohode, kdyby tam ta nalepka nemela jeste pripsano na hlavnim stitku Leptospirosis component L. Ja jsem presvedcena, ze dostal jenom cast te vakciny s leptospirosou a ze nedostal vzteklinu, kterou mam zaplacenou. Vet se rikal, ze je to i proti vztekline a ze je to jen zesileny proti leptospirose... nevite nekdo jak to je?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:01
?ekla bych že je možné Leptospiróza i se vzteklinou.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:10
Bara: Písmenko L = Leptospiróza a písmenko R = Rabies = vzteklina.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-08-23, 02:53
No ja vim, ale me zarazi na tom hlavnim stitku Leptospirosis component L. Je to hned vedle toho RL. Na vztekline, kterou dostal loni i s touto injekci je zase Biocan LR, rabies component R.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-24, 23:23
To je oznaceni pro veta, aby vedel, kterou nalepku ma nalepit do ktere kolonky:-)) Viz Vendula - L=leptospirosa, R=vzteklina, LR=leptospirosa+vzteklina.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-30, 17:37
Pokud by to n?koho zajímalo, jedeme na zahrani?ní dovolenou v dob?, kdy prcek bude mít t?sn? po t?etím m?síci. Cht?li jsme ho vzít sebou, ale vypadá to nevaln?:

Od: Polá?ek Václav (KVSP)[SMTP:V.POLACEK.KVSP@SVSCR.CZ]
Odesláno: 30. srpna 2006 13:32:00
Komu: Motlíková Irena
P?edm?t: re dotaz na cestu do zahrani?í


Vážená paní Motlíková.

Na Váš dotaz, zda lze vycestovat s fretkou starší 3 m?síc? bez o?kování
proti vzteklin? do Chorvatska a vrátit se zp?t, musím bohužel konstatovat,
že to nejde.
Právní p?edpis - na?ízení Evropského parlamentu a Rady ?. 998/2003/ES
jednozna?n? konstatuje, že fretka musí být mimo jiné stanoveným zp?sobem
identifikovatelná t.j.:
a) z?eteln? ?itelné tetování; nebo
b) elektronický systém identifikace (rádiový odpovída?, transpodér=?ip).

Dále musí být provázena pasem, který vystavil KVS schválený veterinární léka? a který potvrzuje, že fretka byla
od v?ku 3 m?síc? podle doporu?ení výrobní laborato?e o?kována. Tady upozor?uji, že se s fretkou m?žete vydat na cestu až po nástupu imunity proti vzteklin?! Tuto dobu nástupu imunity uvádí výrobce vakcíny a pohybuje se mezi 14 - 30 dny tzn., že by bylo t?eba ve Vašem p?ípad? mít sebou k dispozici i p?íslušné dokumenty k vakcín?.
Dále je doporu?eno p?i cestách do Chorvatska mít v pasu i kulaté razítko z Krajské veterinární správy. Vzhledem k názor?m vet. léka?? o?kovat fretky proti vzteklin? pozd?ji, je t?eba odpov?dn? zvážit, zda v?bec fretku sebou brát na dovolenou.

S pozdravem MVDr. Václav Polá?ek, KVS Plze?

ces+zahr+





Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:28.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Miel (IP)
Datum: 2006-08-30, 17:45
Ireno, prosim, nezlob se na me, ale tahat tri mesicni mrne k mori mi pripada jako dost blbej napad. Mlade nema jeste plne vyvynutou termoregulaci. Navic fretkam jak je vseobecne znamo nedelaj vyssi teploty nejlip.

Zvaz jestli neni lepsi nechat ji doma a nejen protoze neni ockovana..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-30, 19:54
Miel, já bych mrn? k mo?i taky netahala, ale v ?íjnu tam nijak extra vyšší teploty nejsou..A jak sis asi všimla, tak práv? kv?li o?kování a jeho ne/pot?ebnosti jsem psala r?zné dotazy, takže zjiš?uju, co vadí, prospívá apod.
Navíc mi p?ijde blbé prcka, který ješt? není zvyklý po?ádn? ani na nás, dávat n?komu na hlídání, pro n?j velká zm?na nebude, jestli je v byt? v Plzni nebo v Chorvatsku.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-30, 20:00
Osobne si nemyslim, ze by to melo byt neco spatneho, vzit ji s sebou - ale mela by mit to ockovani - navic bych i dala preventivne Stronghold na parazity.. (nevim jak se chytaji srdecni cervi fretek)
Kdyz se nekdo o fretku stara natolik, aby se neprehrala a pod, nevidim v tom problem..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-08-31, 00:15
Také bych takhle mladou fretku netáhla takovou dálku. Nehled? na to, že o?kování proti vteklin? nejspíš bude muset být nejmén? 30 dní staré, abyste dostáli místním p?edpis?m.
Když už byste se p?ece jenom n?kam vypravili, fretce rozhodn? prosp?je, když jí budete týden p?ed odjezdem a po celou dobu pobytu dávat Probican pastu, 1/4 oto?ky denn?.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-31, 09:38
Neím, ale vzhledem k tomu, že v?tšinu dne stejn? prospí, tak je jí asi jedno, jestli je to blízko nebo daleko - nebo co p?esn? se vám na tom nezdá?

Podle p?edpis? a typu vakcíny by o?kování m?lo být staré 14-30 dní, takže to záleží na veteriná?ce, co usoudí za vhodné a nezat?žující.

Probican je na co p?esn?? T?ch past je moc, kdo má znát každou? 8)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-31, 10:01
Probican je probiotická pasta, která navrací a utvá?í zdravou mikroflóru ve st?ev?. To znamená že t?eba p?i pr?jmu a po nemoci navrací správné prost?edí do st?eva.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 01:23.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-08-31, 10:24
...a tím, že pomáhá st?evo osídlit "hodnými bakteriemi", zvyšuje imunitu celého organismu. Mimo Jordi výše uvedených indikací se používá také preventivn?, nap?íklad zrovna p?ed cestováním. Probican koupíš bu? u veta, nebo i v n?kterých lékárnách, stojí cca 150 k?.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-10-12, 11:30
Ahoj, zneužívám tohoto vlákna abych zjistila co je pravda. Práv? jsme se vrátili z o?kování psinky. Když se doktor podíval do o?kováku, tak usoudil, že letos nebude o?kovat vzteklinu, protože vakcína ú?inkuje 2 roky-jedná se o Rabisin-R. Tvrdí, že u fretek není povinná vzteklina KAŽDORO?N?, prý jen v p?ípad?, že bychom cestovali do zahrani?í. Tak jak to teda je? Je povinná každý rok i když vakcína ú?inkuje dva nebo není? D?kuju p?edem za odpov??.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-12, 11:32
je povinná,už se to tu nes?etn?krát probíralo.At se pak doktor nau?í ?íst a p?e?te si zákon,fretka je citovaná mezi ostatními zví?aty.chjo

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-12, 11:37
absolutn? nechápu vo co t?mhle vetum jde,o?kování je bezrizikový ,minimální zát?ž,oproti jinýmu,a stojí 50,-.pro? teda ?ešej o?kování na vzteklinu

zákon+ o o?kování, povinnost o?kovat, o?kování proti vzteklin?, veterinární zákon, vakcína, novela, vzteklina
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-12, 12:19
nejen pro danniss, ale i pro nás ostatní, jsem našla odkaz na zákon ?. 166/1999 Sb., o veterinární pé?i a o zm?n? n?kterých souvisejících zákon? ...veterinární zákon ...
náš "problém" je zmín?n zde:
HLAVA II - ZDRAV? ZV??AT A JEHO OCHRANA - Oddíl 1, § 4 - kde písmeno f) ?íká:
Chovatel je povinnen zajistit, aby byli psi a n?která další zví?ata držená v zajetí, zejména liška, jezevec, kuna, fretka, ve stá?í od 3 do 6 m?síc? a poté vždy jednou za rok o?kováni proti vzteklin?, uchovávat doklad o tomto o?kování po dobu nejmén? 1 roku a na požádání jej p?edložit orgán?m vykonávajícím státní veterinární dozor

takže pozor na to, veteriná? si m?že plácat co chce, ale je POVINNOSTÍ CHOVATELE zajistit, aby jeho zví?e (jmenované v zákon?) bylo KAŽDORO?N? P?EO?KOVANÉ PROTI VZTEKLIN?!!!

------------------------------------------------------------------------------------------

vloženo 19.5.2009 a pozd?ji

jak vyplývá z níže uvedené citace novely, fretka se již proti vzteklin? o?kovat NEMUSÍ, o?kování záleží ?ist? na uvážení chovatele.
POZOR, je to zákon, který platí pro ?R, pokud cestujete do ciziny, je nutné si zjistit, co platí v dané zemi!!

NOVELA VETERINÁRNÍHO ZÁKONA (zák. ?. 182/2008) resp. p?íslušného paragrafu
„Chovatel je povinen zajistit, aby byli psi, jakož i lišky a jezevci držení v zajetí, ve stá?í od 3 do 6 m?síc? platn? o?kováni proti vzteklin? a poté b?hem doby ú?innosti p?edchozí použité o?kovací látky p?eo?kováni, uchovávat doklad o o?kování po dobu platnosti o?kování a na požádání jej p?edložit orgán?m vykonávajícím státní veterinární dozor.“

ÚPLNÉ ZN?NÍ VETERINÁRNÍHO ZÁKONA (?. 166/199 Sb.) se všemi zm?nami a novelami

oficiální stanovisko Státní veterinární správy ?R k o?kování proti vzteklin? (z 20.6.2008) - není nutné každoro?n? ani u zví?at, na která se povinnost o?kovat (ze zákona) vztahuje (viz citace z novely zákona výše)

seznam schválených vakcín proti vzteklin?



Celkem upraveno 38×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 21:56.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-10-12, 12:49
Mockrát d?kuju, hlavn? Martin?. Myslela jsem si to, že se vet mýlí ale cht?la jsem se jen ujistit. Budu ho muset pou?it :o)
Avatar

Aktuální stránka:3 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist