Aktuální stránka:4 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-19, 18:23
Jak už jsem psala v jinym vlákn?, dneska jsem byla s malou na o?kování. Dostala Vanguard a jelikož tu p?ed pár dny psala Lee, že Vanguard neni špatnej, tak jsem nic nenamítala.

Ale vás bych cht?la poprosit, jestli by mi n?kdo nep?eložil ty zkratky u toho názvu o?kování? Jedná se o:

Vanguard CPV a Vanguard DA2Pi

Vím, že D=psinka, P=parvoviróza a tak dál, ale u t?chdle fakt nevim...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-10-20, 13:27
NO ja jsem nasla jenom to C, to je coronaviroza a Pi je asi parainfluenza
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-20, 13:47
No tohle já vim, ale nevim, co je v tý první PV (P=parvoviroza??, V=???) a u druhý D=psinka, Pi=parainfluenza a to A2 je co???
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-20, 18:43
Vanguard CPV obsahuje latku proti psi parvoviroze a Vanguard DA2Pi proti virovemu onemocneni jater, parainfluenze a psince.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: pavlavod (IP)
Datum: 2006-11-16, 10:51
tak jsem si dneska po n?kolikáté vyslechla problém s o?kováním u VETa a tak p?edávám. . .
podle všeho se opravdu o hloupost nejedná
dle veta jsou všechny mé fretky nao?kovány tak "kvalitn?" - leptospiroza..., což nepot?ebují a zbyte?n? je jejich organismus zatížen
takže jsem m?la o?kovat jen to d?ležité/nutné - vzteklina - dále psinka, kde se užívá kombinace pro pejsky...
***jestliže nao?kujeme fretku nevhodnou vakcínou proti psince m?žeme u ní misto imunity vyvolat onemocn?ní touto chorobou***
dále odkaz
[www.animalclinic.cz]
** ?lanky
** nemoci fretky



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 21:58.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-16, 14:43
To co popisuje se objevovalo prave u Canvacu.
Bohuzel pro fretky by byly nejvhodnejsi vakciny jen s psinkou, ale takova vakcina snad v Cechach neni.

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-16, 16:15
Pavlavod: Ty chodíš k Hnízdovi?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: pavlavod (IP)
Datum: 2006-11-16, 17:00
EE, canvac je jiná problém, to už všichni veti
snad vst?ebali..
zkusím nafotit o?kovák, mám ho rozhodn?
pest?ejší než psinku a vzteklinu:-(
jde o to, že veti o?kují více než je pot?eba a to fretkám ubližuje (poslední o?kování Šejdr)

jojo, k Hnízdovi, p?ijde mi nejlepší. Má skv?lý p?istup i vybavení, ikdyž se nespecializuje na fretky jako t?eba Chylíková:) uuuups

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-16, 17:31
Pavlo: myslela sem priznaky jako u Canvacu.. Jinak asi myslis mnozstvi vakcin? ktere davaji? Jestli ano - protoze z toho clanku sem cetla ze ockuji mlade 2x jinde to delaji 3x - to zalezi uz na druhu vakciny.
Ale uz sem se taky na jine veterine setkala s tim, ze kdyz sem byla na preockovani, rekli, ze to co dostali jim na imunitu staci.

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-16, 19:31
No n?kde jsem ?etla, že leptospiróza d?lá problém i ps?m. Že problém je takový, že imunita ?asto netrvá ani 1/2 roku a že druh? této nemoci je hodn?, zatímco tato vakcína to vše nepokryje. Zp?sobuje alergické reakce a proto by nem?la být kombinovaná s žádnou vakcínou. Ale co já vím používá se v kombinaci jak s psinkou, tak vzteklinou. A v?bec nejhorší jsmou mnohovalentní vakcíny obsahující mnoho vir?, kdy se aplikují jednou injekcí naráz. Prý to je moc i na psy. Je to, jako by jste do t?la dostali t?eba 7 r?zných oslabených, nebo usmrcených vir? naráz a vaše t?lo se s tím m?lo vypo?ádat. :o/ Týká se t?eba Duramune 7 a 5 i jiných vakcín, kde je více nemocí naráz. A fretka tyto ani nepot?ebuje.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-16, 21:45
Yasmin má pravdu, že nežádoucí ú?inky, které má paní doktorka Grégrová uvedeny po aplikaci "jistých" vakcín proti psince, jsou p?íznaky po o?kování Canvacem. Mám pocit, že MVDr. necht?la jen z n?jakého d?vodu název vakcíny ve?ejn? uvést...

Je také fakt, že velmi brojí proti polyvakcínám. Pavlo, nic si z toho ned?lej, protože fretky máme, dle jejího názoru, o?kované špatn? (jak ?íkáš zbyte?n? "moc poctiv?") skoro všichni, co jsme byli na velkém srazu... V Animalclinic je totiž oblíbenou vakcínou Biocan, který sice vyrábí mén? kombinované vakcíny, ale jsou propagovány na opi?ích bu?kách, které prý nebývají dob?e ?išt?né, takže se chovatel taktéž m?že do?kat nep?íznivých reakcí po o?kování touto vakcínou.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-16, 23:25
Tak to my s Biocanem nem?ly problémy. Sice u fretek jsme dostali pouze 1x proti psince a 1x proti vzteklin?, ale vše ok. U psa také žádné komplikace, ani malátnost, ani bulka po vpichu.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-11-16, 23:51
Z nekolika zdroju (v oboru vzdelanych, praktikujich, publikujicich) se mi dostalo informace, ze leptospira neni nijak vyslovene zavisla na nejakem urcitem hostiteli. Radsi si vleze na potkana, ale bude-li v dosahu jiny, alespon trosku vyhovujici objekt, vleze i na nej. A vsichni (nezavisle) se shodli, ze vakcinace je jednodussi a mene problemova, nez resit leptospiru, ktera se rozhodla jit bydlet do fretky...Ockuju uz nekolik let a problem jsem nemela. Problemy obecne mivaji mali psi - ne ze jsou "mali", ale protoze to jsou obecne "chcipaci". Coz neni zpusobeno vakcinou, ale problemem trhu.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-17, 13:51
Biocanem ockuju prevazne - a musim rict, ze nikdy sem nemela problema a to sem uz naockovala 34 mladat a sve fretky prevazne taky. Po prihode s Duramunem sem se rozhodla ze u Biocanu radeji zustanu.

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-27, 13:17
Mate nekdo zkusenosti s touto ockovaci latkou? Pripadne muzete se mi zeptat u vasich veterinaru, jestli je moznost ji ziskat i v Cechach?
Mela by to byt specialni vakcina pro fretky.

FEBRIVAC DIST von IDT

Cely clanek je zde, i kdyz trochu spatne citelny
[foto.tiscali.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 22:01.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-27, 13:27
no ono je to trochu odborny, tak at si to odbornici prelouskaj, bych nerada udelala chybu s prekladem. Vy byste me tu potom utloukli, kdybych se nekde treba spletla ve slovicku.

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-27, 14:21
Novajte: Z jakého ?asopisu je ten ?lánek? zatím ho nemám p?e?tený celý, ale p?ijde mi celkem fajn napsaný akorát m? tam p?ekvapilo pár rozdíl? oproti tomu, co se ?íká tady, zkusím to pak n?kdy zkonzultovat s MF:-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-27, 14:28
casopis " Ein Herz fur Tiere" prosincovy cislo
jinak maji i stranky www.herz-fuer-tiere.de
proto se ptam na zkusenosti, protoze ja taky neverim vsemu, co kde pisou, ale tohle mi prislo zajimavy



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 22:02.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-27, 14:34
Novajte: jinak zrovna v?era jsme se o tom bavily (snad to nepopletu), ale podle informací, které jsem si p?ebrala. Není u nás (v ?R) na trhu žádná vakcína proti psince ur?ená pouze pro fretky.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-27, 14:48
To ja vim, ale me napadlo, ze kdyz je to nova vakcina, jestli se k nam treba nezacne dovazet, nebo tak neco. Protoze fretek je u nas vic nez dost
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-11-27, 14:51
[www.idt-direct.de]
tady je asi lepší odkaz k výše zmín?né vakcín?. Otázka se nabízí, k ?emu nám to v ?echách je...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 27.11. v 14:52.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-27, 14:53
to by šlo mejd?íve o registraci nového le?iva,což je proces nep?kn? zdlouhavý.Nejde jen o dovezení.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-27, 14:55
Silvo: Co se ti na tom nezdá?:-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-27, 14:55
ti co to maji krok k hranicim, muzou treba ockovat tam( pokud je to opravdu bezpecna vakcina) a jinak si myslim, ze spoustu lidi by to mohlo zajimat jako novinka ve svete fretek
jinak, jelikoz je clanek na tech strankach spatne citelny, muzu poslat lepsi verzi pres e-mail, staci v pripade zajmu poslat SZ



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 12.06. v 22:03.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-11-27, 15:09
Nessie: já jsem to nemyslela k ?lánku, ten si ráda p?e?tu, jenom jsem tím cht?la ?íct, že n?mecká o?kovací látka je nám bohužel v ?echách na houby :-( ale nerozumím tomu, t?eba se n?komu vyplatí nechat to tady schválit.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-27, 15:11
Silva: Jo takhle, no jestli si pamatuju dob?e z toho, co v?era padlo, tak se ty o?kovací látky upravují na místní pom?ry, což muselo prob?hnout i u látek, které se te? k o?kování používají, ale máš pravdu, je to d?šn? složitý a pro výrobce i nákladná "sranda" Pokud se pletu, tak m? ?arod?jnice opravte:-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-11-27, 18:30
Lidi, nedezinformujte tu zase! Mi tu z toho d?láte Rádio Jerevan. Ano, je skv?lé o?kovat fretky proti psince monovalentním Febrivacem, až na ten drobný detail, že se a) u nás neprodává b) není proti psince, ale proti Aleutské chorob?. Ale jinak dobrý ;o)
Takže znovu: pí Grégrová má sice pravdu, že by bylo lepší o?kovat monovalentní vakcínou, ale bohužel u nás taková NEEXISTUJE. P?íznaky psinky nejsou po N?KTERÝCH vakcínách, ale konkrétn? po t?ch, které jsou d?lané na psích bu?kách. Což je Canvac a ?áste?n? Nobivac - bohužel výrobce už pár let nekomunikuje natolik, abychom m?li p?esné informace o výrob?, tudíž není možné posoudit míru rizika. Vakcíny na opi?ích bu?kách se ve sv?t? nepovažují pro fretky za optimální, ale Bioveta, která takovou vakcínu vyrábí (Biocan) je obchodn? ehm, aktivní, takže ji ?ada vet? doporu?uje. Nejbezpe?n?jší jsou z dostupných vakcín ty, které se d?lají na ku?ecích bu?kách - což jsou Duramuny, které jsou bohužel dost polyvalentní, a Eurican + Trivirovax od Merialu, které tudíž vycházejí vít?zn? na principu "Mezi slepými jednooká králem" (tím se Merialu nechci dotknout, vakcíny jsou to skv?lé, ale pro fretky opravdu trošku zbyte?n? víceú?elové). Merial vyrábí i geniální vakcínu Purevax, která je monovalentní, DNA rekombinantní, s minimem nežádoucích ú?ink?, ale má jedinou vadu - není registrovaná ani u nás, ani nikde v Evrop?. Za to m?žete posílat d?kovné dopisy na adresu Greenpeace, protože komplikovanost a nákladnost registrace GMO vakcín v EU (nejen pro zví?ata, ale i pro lidi) je výsledek jejich skv?lé práce. D?kujeme a gratulujeme!
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-27, 20:00
Tak a mam to.
Proto jsem se ptala jestli ji nekdo nezna, nejsem odbornik a taky jsem psala, ze vsemu neverim.

Dekuji za vysvetleni MF
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-27, 20:04
Novatje,každá informace dobrá!!aspon víme že na Aleutskou chorobu je o?kování,i když zatim v N?mecku.Ono se to ur?o bude hodit a ješt? ten ?lánek budem hledat jak zb?silí.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-27, 20:54
:-) Jojo, desinformace, to je moje, jsem m?la jít d?lat do PR:-)
Avatar

Aktuální stránka:4 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist