Aktuální stránka:2 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-05-07, 14:09
Ahoj. dotaz, m?žu vzít fretku ven když má komplet psinku, ale ješt? ne vzteklinu? když bude pov?tšinou v kapse? Nejsem si jistá n?kdo tu snad psal, že bere pod bundou, ale nevím... :o/
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-07, 14:50
Vzteklinu by dostala, kdyby ji pokousalo vzteklé zví?e. takže m?žeš, záleží to ale na tom, zda už je po o?kování psinky alespo? týden. lépe dva.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-07, 15:00
Vzteklina se má o?kovat do 1/2 roka. Takže když není fretka starší šest m?síc? a nemá o?kování proti vzteklin?, tak t? nikdo ani nem?že pokutovat. Takový je zákon. Do p?l roku se o?kovat musí, ale je jedno, jestli ve 3 - 4 nebo 5 m?sících. To záleží na tob?.

Vzteklina je stejn? jen kv?li lidem. Jen aby ten doty?ný pokousaný nemusel na injekce do b?icha. M?žeš mu tímto ukázat doklad, že vzteklinu nedostane.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-05-09, 12:13
Tak jsme dneska byli poprvé na o?kování. Saše je kousek p?es osm týdn?. Zvládla to velice state?n?, ani nepískla:-) Paní doktorka o?kovala Euricanem DHPPI, tak to snad bude v po?ádku. Doufám.......Jinak už máme na psinku p?ijít jen jednou a to ve t?ech m?sících. Tak snad dobrý.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-09, 18:00
no to je trochu zvlastni - nevim jestli se tak ockuje Euricanem - vim jen ze takhle se ockuji starsi fretky co josu ockovane poprve - dostavaji jen dve davky, protoze snesou silnejsi nez male frete - pokud se nepletu..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-05-09, 19:39
No, tak to doufám, že se paní doktorka nespletla........ Jestli se mojí fretuli z toho n?co p?ihodí(-že by moc silná dávka), tak se zblázním.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-05-09, 19:44
Ja jsem s Nelinkou taky byla jenom 2x na psince. Ted s Terinkou mame jit na 2 davku a taky to na dalsi uz nevypada. Budou stejne dobre chraneny, jako se 3 davkami. Jsem laik a takovym vecem fakt nerozumim a vet ktery vidi fretka jednou do roka ji asi ockuje jako stene(2x)..

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:00
Tak to jsi m? trochu uklidnila. Já mám o tu moji prcku hroznej strach. Ale vím, že o?kování je nutný. Ale jsou to nervy....
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:03
Tak nemej. Tim nic nespravis. Duramune je ozkouseny, Eurican taky. Komplikace se muzou vyskytnout u jakehokoliv zviratka. Pokud nenechas napichnout Canvac, je to pomerne v pohode.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:04
A jsou v pohode i ty 2 davky misto 3??

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:07
Mam odmala ockovano na 2 davky a v pohode. IMHO to souvisi s vakcinacnim schematem od vyrobce, ktere by melo byt zavazne. A taky mi neco rika, ze zalezi na tom, kdy to frete je ockovane...kdyz je ockovane zamala, myslim, ze nejake protilatky ma od matky, zatimco kdyz je starsi, musi se imunita tvorit od zacatku... Tak doufam, ze neblufuju:-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:09
Baro stenata se taky ockuji trema!
Myslim ze v poho jsou i ty tri.. Ale treba pro klid duse se zkus zeptat mf ta to vi stopro..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:12
Jo?? Tak to jsem zmotala. Ja jsem myslela, ze 2. Terinka ma za sebou prvni davku a o vikendu jdeme na 2. Myslim, ze tim bude vet povazovat vec na rok za vyrizenou.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:17
Myslim, ze Yasmin ma pravdu. Fakt zalezi na typu vakciny a pokynech vyrobce. Ja doufam, ze ac jsou sice veti, kteri nevi, ze ockovat Canvacem NE, zvladnou v poradku naockovat...vzdyt to je jejich prace a u valne vetsiny i 50 % denni cinnosti:-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:18
Myslim ze to neni neco spatneho - jen jestli to ale vi vet - protoze jak z fora vime o fretkach toho vetsinou moc nevi.. :( Takze ted zalezi jen jestli ti nekdo odpovi jestli dela vet dobre nebo ne..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:39
Ta moje chud?ra te?ka zvracela - což jsem u ní ješt? nezažila. Myslíte, že je to z té injekce?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:49
Kdy byla ockovana? Dnes? V kolik? Kolik ji vubec je? (promin, ale ne vsechny si pamatuju...)
Co delala?
Co zrala? Zrala vubec? Nemohla se prezrat jogurtu nebo tak neceho? Vic pamlsku nez obvykle? Nemohla si prilepsit v odpadkovem kosi?
Nemuze byt prehrata?
Jakou ma teplotu?
Ja vypada to, co vyzvracela? Napenene? Kasovite? Nebo kusy potravy (nemohla se jen "nahltat"? - Cvokii se to obcas stava)?
Jak vypada ted? Je presla? Nebo se jen vyzvracela a v mezich normy...Svetloplachost? Chce si hrat? Nechce? Lezi? Jako normalne, nebo vypada "na umreni"...?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-05-09, 20:58
Byla o?kovaná dnes v 10 dopoledne. Euricanem. Je jí 8 týdn?. P?ed tím normáln? žrala. M?la hov?zí maso - va?ené a trochu rýže. Sežrala toho hodn?, to je pravda. P?ed tím m?la hov?zí jen jednou, ale nic jí z toho nebylo. M?la asi t?i rozinky - b?hem dne. Ráno granule. Koš mám rad?ji venku, tak by n?m?la nic sežrat. I když nám ob?as trochu kouše koberec. P?eh?átá snad není, je v byt? a je tu normální teplota. To co vyzvracela vypadá skoro tak , jak to jedla. Nic nap?n?ného. A spíš kusy. Zvracela a pak zase šla úto?it na koberec, ale zdá se mi malinko p?ešlá. Dala jsem ji do pelíšku a te? spí. Jinak vypadá normáln?.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-09, 21:07
Jestli byla ockovana v deset, ted je 20 - to je deset hodin prodleva. To si myslim, ze by od ockovani PRIMO byt nemelo. Bezna je unava, mozna i to zvraceni, co ty vis, jeste nemusi mit uplne funkcni traveni. A hlavne bys sis mela vsimnout takovych veci jako tezkeho dychani, zvysene teploty, apatie, otoku - dost rychle po ockovani. Po dni se mi to uplne nezda. Jestli zhltala misku hoveziho, vyzvracela se a sla zadavit koberec, moc bych si hlavu nedelala...fretka, ktera ma smrt na jazyku nenici domaci vybaveni:-))))
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-05-09, 21:09
TAk snad to bude dobrý. Budu ji sledovat.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-09, 21:44
Jinak to prehrati poznas podle pacicek jestli je ma teplejsi a hlevne spocene.
Ale asi jak rika Lee se prejedla.. ;)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-05-09, 22:05
Tlapky má dobrý. Te? se probudila chvilku kousala plyš. medv?da, pak se šla najíst granulek a zase šla spát. Je n?jaká unavená. Ale když je vzh?ru, tak ?ilá. Unavená bude ale asi z toho o?kování.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-09, 22:23
to treba ale jinak mladata v tomhle veku vic spi..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-10, 09:56
Souhlasím s Lee, nejspíš se p?ežrala. To se obzvláš? mim?? ob?as stane.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-05-10, 13:50
Asi jo. Dnes vypadá normáln?. Ale možná se i malinko ucpala. Vykadila potom totiž m?j vlas.... - A to po?ád vysávám. Dneska už žere normáln?, hraje si, kaká, dokonce byla divo?ejší než jindy, asi proto, že v?era dost spala:-) Tak snad to bude dobrý. Vakcínu taky dostala dobrou, tak snad už bude OK.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: janica.j (IP)
Datum: 2005-06-19, 19:00
Jake máte zkušenosti s o?kovací látkou NOBIVAC.Já jsem v pátak byla s Berískem na prvním o?kování a asi tak po 2-3 hodinkách se mi po?ádn? poblinkal.Ale pak už byl OK.Mohlo to být z o?kování a nebo se p?ejedl?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-19, 19:02
Já mám i Frodíka i maminku Medulku o?kované Nobivacem a naprosto v pohod?. žádná únava, žádná malátnost. :o)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: jana.p (IP)
Datum: 2005-06-19, 19:06
Nobivacem o?kujeme už pátým rokem a všechno je O.K. Žádné zvracení, ani jiné problémy.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-06-20, 04:21
Janica J: Nobivac je jedna z dobrých vakcín pro fretky.
Ale každá fretka m?že na o?kování reagovat jinak. O?kování je vždy zát?ž, proto je nutné, aby fretka byla p?ed o?kováním naprosto zdravá. Ve vyjíme?ných p?ípadech se m?že stát, že fretka reaguje alergicky (r?zn? siln?) ne p?ímo na tu ú?innou látku ale na "nosi?" (to, v ?em je ú?inná látka rozpušt?na), který je ve vakcín? obsažen. Proto je vhodné, cca p?l hodiny po vakcinaci z?stat poblíž veteriny a sledovat p?ípadné nežádoucí reakce.
Hlavn? že už je Berískovi dob?e!
Až s ním p?jdete na další vakcínu, pro jistotu vetovi ?ekn?te, co se stalo. Nemusí to mít souvislost s vakcinací ale co když p?ece?

o?k+jak+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 12:18.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-20, 14:51
M? zatím žádný vet nedoporu?il o?kovat fre?? v 6. týdnech, je-li u matky a pojede-li d?ív jak za 14 dní do nové ridiny. Protože by riziko nákazy bylo vyšší, díky stresu a 0-vé ochrany zví?ete. Vakcinace totiž zabije protilátky získané od matky a nové protilátky vzniknou až za 14 dní po aplikaci :o(

Standardn? se doporu?uje: po p?íchodu do nového domova, vy?kat tak týden, až se fre?e aklimatizuje a teprve potom nao?kovat.

Pokud ale bude fre?átko ješt? 14 dní p?ed odchodem doma u chovatele, m?že se nao?kovat chovatelem. (Podle m? by už alespo? 1-2 týdny nem?lo sát mate?ské mléko.) Z ?ehož plyne, že první o?kování je vhodné provád?k okolo 8. týdne. :o/ Tak babo ra?!

Ale p?ijde mi to celkem logické:

sání mléka = ochrana matky
délka ochrany cca 14 dní = 14 dní po stravování se pouze jídlem nao?kovat = první o?kování okolo 8. týdn?





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jordi dne 20.06. v 14:56.
Avatar

Aktuální stránka:2 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist