Aktuální stránka:19 z 35
Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-30, 23:19
já bych ho cht?la taky do bytu, práv? mi jde o to povolení - jestli je možné ho dostat když bude mít zví?e n?jakou p?im??en? velkou klec/volieru a výb?h po byt?, nebo jen když bude mít uzp?sobenou velkou volieru venkovní, což zajistím t?žko. v?era jsem narazila na fotky jak dokáže skunk rafnou a jak se dokážou p?kn? zrafat mezi sebou, takže k fretkám bych ho nepoušt?la a ani si ho nechci po?izovat ted, když mám fretek 5, to už bych asi nestíhala, ale ?asem bych cht?la :o) no a jelikož dva freti už budou ve v?ku 5 a 6 let, tak pomalu sháním info, o fretkách jsem info shán?la víc jak 5 let :o)

takže i ten kontakt na chovatelku do roztátí sn?hu vydrží, asi stihne roztát ješt? n?kolikrát :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-30, 23:24
Žofiro já se poptám...ne že bych skunka chtéla mít, ale tenkrát mn? ten rozhovor s tou paní dost zaujal.
Taky sem tenkrát koukala na inzeráty na prodej skunkú....všechno co prodávali mlá?ata tak inzerovali, že sou odžlázkované....
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-30, 23:31
jojo, to o t?ch žlázkách jsem ?etla i na t?ch zahrani?ních stránkách, že je mají odžlázkovaný, ono se žlázkama by to asi v byt? holt nešlo, když mají dost?ik 3metry, údajn? :oD odžlázkovanej prej nesmrdí o nic víc než fretka, na WC se taky nau?í a hlavn? nikam nevyleze. akorát jsou prej d?sn? nenažraný a sežerou všechno co co chutná, voní a nebo dokonce i vypadá jako jídlo :o) taky tam byly fotky, jak dokáže všechno rozhrabat a pootvírat ve snaze jídlo najít :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-30, 23:37
...nevim jak je to s domestifikací skunkú. Ale aby to s tim jejich odžlázkováváním nebylo stejn? jako kdysi kdysi s odžlázkováváním fretek...
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-30, 23:41
to já taky nevím, ale jak koukám, tak t?eba v USA a N?mecku je chovají už pom?rn? dlouho a žlázkují.. i když v USA žlázkují i fretky, no :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-30, 23:58
skunk a pes [www.stichtinghetstinkdier.nl]

skunk a kelímek [www.stichtinghetstinkdier.nl]

skunk kouše a hledá jídlo [www.stichtinghetstinkdier.nl]
skun?ík a fret? [www.puzzolaamericana.com]

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 31.01. v 00:02.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-31, 01:07
Jejda to je roztomilou?kééé :)
Asi takhle - osobn? si myslím, že ten nepo?ádek, pokud k tomu má "podmínky" dokáže ud?lat i fretka a to levou zadní. Draco si b?žn? otvírá sk?í?ky od linky, nebo sk?í? s oble?ením. Vyhrabané kv?tiná?e, rozkousané lino, prokousané lahve s minerálkama, rozškrábaný lak na dve?ích, roztrhané noviny nebo t?eba wc na dva kusy je jeho b?žnou ?inností. Kolikrát p?ijdu dom? a po kuchyni mám rozkutálené p?kné desetikilo brambor, vysypaný odpa?ák, který stojí na židli a vysypané všechny wc :D Takovou fretku bych p?ála každému, vážn? :)) Prcek pekeln? smrdí, p?ítel už odmítá do kuchyn? chodit, takže momentáln? mi se vším pomáhá ta?ka (chci p?emístit veškeré fret?í v?ci pouze do kuchyn? a místo dve?í vsadit vrátka, které já p?ekro?ím, ko?ka p?esko?í, ale fretky se ven nedostanou), takže skunka by asi nep?ežil:))
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-31, 01:13
joo, o bordelu mi povídej, proto se mi líbí skunk - nikam nevyleze a tak by se bordel omezil jen na v?ci p?i podlaze :oD fretky se mi dostanou prakticky všude - od sk?ín?k, na stoly i na linku. sice jsem skunka ješt? necítila, ale píšou tam, že s pachem to není o nic horší než fretka a vzhledem k tomu, že jich mají doma v?tšinou hned n?kolik a d?lají jim i "rampy" aby skunci mohli do postele, tak to tak hrozný asi nebude :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-31, 10:51
Žofiro, super fotky!
...a tedy nevim...když nikam nevyleze, jak se dostal na ten stúl a patapet, aby tam mohl ud?lat takovej bordel? P?edpokládám, že ho tam za tim ú?elem pani?ka nevysadila :-)))))

Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-31, 12:55
Žofiro, ono to být hrozné m?že a nemusí, já taky spala v jedné posteli s ?íjným Damiánem, který smrd?l až do p?ízemí i p?esto, že mi zna?koval v noci ?elo :D Johanko to by m? taky zajímalo, ale u fretek to chápu, Dora i Draco si b?žn? vylezou na židli a ze židle na st?l nebo na sk?í? a už krama?í, p?ípadn? Dixie když byla malá tak šplhala po topení až na parapet a shazovala mi v?ci. N?kdy bych je fakt p?etrhla, kolik v?cí pozbylo funk?nosti po pádu z výšky :))
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-31, 15:41
na parapet má vcelku hezký sch?dky bych ?ekla :o) na jedný fotce jsou vid?t asi dví?ka od p?epravky? pod stolem, na další fotce cosi s hadrem, židle, st?l...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-01, 16:58
Holkyyy prosím prosím, nevíte kde se dají sehnat za levno zbytky koberc?? Kousky cca 50x80 nebo klidn? menší kusy, ale více? Myslela jsem, že takové kousky budou mít normáln? t?eba v Orf?, ale m?li tam nejmenší kusy 3x2 metry :( Nebo nezbavujete se n?kdo koberce?
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-02, 09:26
Hanulk, bylo to sice v SR, ale já vid?la kousky kobercú prodávat jako rohožky za lacino v Hornbachu.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-02, 09:46
V Praze jsem vid?la zbytky v Ráji koberc? na Smíchovském nádraží
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-02-02, 18:48
ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> jojo, to o t?ch žlázkách jsem ?etla i na t?ch
> zahrani?ních stránkách, že je mají odžlázkovaný,
> ono se žlázkama by to asi v byt? holt nešlo, když
> mají dost?ik 3metry, údajn? :oD odžlázkovanej prej
> nesmrdí o nic víc než fretka, na WC se taky nau?í
> a hlavn? nikam nevyleze. akorát jsou prej d?sn?
> nenažraný a sežerou všechno co co chutná, voní a
> nebo dokonce i vypadá jako jídlo :o) taky tam byly
> fotky, jak dokáže všechno rozhrabat a pootvírat ve
> snaze jídlo najít :o)
>
>
>

Skunk odzlazkovany opravdu musi byt :) Kdyz te zasmradi, nesundas to jeste mesic a obleceni muzes vyhodit ;o)
Povoleni k chovu musi mit jako kazda jina selmicka krom kocek, psu a fretek.. To ti asi reknou na vet. sprave co po tobe budou pozadovat. Ja jen vim, ze musi podle nich mit klec dostatecne bytelnou, aby nemohl uprchnout a ohrozovat okoli. Pak prijde nekdo z vet. spravy k Tobe to zkontrolovat..




Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-02-02, 19:12
Hele, ale když odstran?ní žláz u nás zakazuje zákon, tak v ?echách to nemá ?ešení, ne?!
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-02, 19:20
Co si matn? pamatuju, tak odstra?ování žlázek by mn?li ?ešit smn?rnice EU...z nich pak vychází zákony ?lenských státú, které musí smn?rnice respektovat (rozumím tomu tak, že v konkretizaci akceptovat, nebo p?itvrdit..."zmn?k?it" by bylo podle mne protizákonné) ale je tolik zákonú ?lenských státú co v jednotlivých bodech smn?rnice EU dokáží hrav? obcházet....takže fakt nevim....
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-02, 19:28
tak já myslím, že zrovna to odžlázkování problém nebude, když jsou schopní to d?lat ješt? i u fretek.. krom toho, není zakázaný jen u fretek?

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 02.02. v 19:44.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-02, 20:05
ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> tak já myslím, že zrovna to odžlázkování problém
> nebude, když jsou schopní to d?lat ješt? i u
> fretek.. krom toho, není zakázaný jen u fretek?
>
>
>
>
>
>
> Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne
> 02.02. v 19:44.



Tak to fakt netušim, jestli zákon ?R konkretizuje v tomto fretky. Zákon SR myslim ne. Ale neznám vykonávací vyhlášky (ani ?R ani SR) a ty by mohli být práv? zajímavé.
Taky skunk neni "domácí zví?e" jako fretka, musíš na n?j mít povolení, takže i ta legisletiva múže být jiná, jako u fretek. Že i dnes veti nabízí odžlázkování fretek....tož to v?domn? porušují zákon a chudákúm fretkám v?domn? škodí jen za ú?elem jejich zisku...
Já se pokusim n?co najít. No a ?asem ti dohledám tu chovatelku v BA :-)




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 02.02. v 20:16.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-03, 10:07
Na výstav?, alespo? na za?átku, bude zástupce veterinární správy. Co takhle zeptat se "p?ímo u zdroje"?
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-03, 10:25
Tak toto se múže stát asi fakt jen v Mongolsku:
Dnes p?ed 07,00 vypadla celá sí? mobilního operátora Orange. Z telefenú nejde volat nikam (ani do jiných sítí) najdou p?ijímat hovory, odesílat ani p?ijímat SMS....
A? žije st?edov?k! :-))))
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-02-03, 11:02
No, zákon je v tomhle dost jednozna?nej:

"§ 2
(1) Zakazuje se týrání zví?at.
(2) Zakazují se všechny formy propagace týrání zví?at.

§ 3
Pro ú?ely tohoto zákona se rozumí

a) zví?etem každý živý obratlovec, krom? ?lov?ka, nikoliv však plod nebo embryo, ...


§4
za týrání se považuje:...

g) provád?t chirurgické zákroky za ú?elem zm?ny vzhledu nebo jiných vlastností zví?ete, a to i v p?ípad?, že by uvedené zákroky byly provedeny za použití prost?edk? pro celkové nebo místní znecitliv?ní, prost?edk? snižujících bolest nebo jiných metod, nejde-li o p?ípady uvedené v § 7 odst. 3 a 4, zejména
1. kupírovat uši, ni?it hlasivky nebo používat jiných prost?edk? k omezení hlasitých projev? zví?at anebo z jiných než zdravotních d?vod? amputovat drápy, zuby, jedové nebo pachové žlázy "

Takže ud?lat to jde, ale nikoli legáln?.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Silva dne 03.02. v 11:04.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2010-02-10, 13:23
haaalooooo. je tu n????kdooooo? jsem tu snad v?ky nebyla a koukám, jest tu volako mrtvo!

Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2010-02-11, 20:45
Neboj, jsme tu. My, ml?ící v?tšina :o)
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-02-11, 22:48
Já n?jak nestíhám...šílenosti v práci (netušíte co papírování a b?hání Vás ?eká, když chcete zábor chodníku v Praze), do toho p?ípravy na výstavu + nekon?ící zdravotní problémy -jo holt už nejsme nejmladší....
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2010-02-12, 12:55
no nekon?ící zdravotní problémy máme i my mladí, ty Majdí sta?ešino.... My si s Radkem p?edáváme ch?ipku jak štafetu už t?i týdny, te? je zrovna ?ada na m?..... každý ve?er se modlím za zdraví fretkoun?!

Jinak ten fofr ti fakt závidím. Fakt, bez kec?. Hledám práci a neda?í se.... takže asi tak. Propadám depce a fretky mi náladu nezvednou, pá? je kv?li tý ch?ipajzn? nem?žu muckat.

Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-03-03, 14:21
".....ŠELMA V DOMÁCNOSTI
Po ko?ce a psovi je t?etím nej?ast?ji chovaným domácím mazlí?kem na sv?t?. Je hravá, p?ítulná, ale šelma. Fretka domácí. Byla domestikována z tcho?e tmavého nebo stepního. Fretky mají nejr?zn?jší zbarvení, ale nej?ast?ji hn?dé, podobné tcho??m. Další ?astou barvou je bílá a v tom p?ípad? mají fretky ?ervené albínské o?i. Mohou být i ?erné, šedé, nebo skvrnité..."

více: [www.stoplus.cz]

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-22, 20:44
Holky pot?ebovala bych p?eložit dv? v?ty z polštiny, jste toho n?kdo schopen?
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-03-23, 10:54
Majdi kamarádka je Polka žijící v ?esku, písni o co jde, p?eloží ti to...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-23, 11:49
Leni, už jsme to vygúglily :-) Teda spíš Martina :-) Jinak písni mi ICQ....
Avatar

Aktuální stránka:19 z 35


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist