Aktuální stránka:14 z 35
Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-29, 19:13
Mirim, nechala bych až to bude možné ud?lat Rupíkovi biochemii, aspo? glukozu, jaterní hodnoty a mo?ovinu.
Podávej správy jak se to vyvíjí.
Držim palce!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 29.11. v 19:19.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-11-30, 14:24
brý den, tak jsem to 2x za sebou dotáhla na zápal plic, takže super

jinak mi porád n?kdo lepí na dve?e cedulu, že mi vržou dve?e a at si je namažu, tož jsem jim tam dneska už odepsala at s tím jdou do prdele, že mi dve?e nevržou.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 16:50
Žofiro pot?š košt?! Mn? sta?ili 2x jen zápal prúdušek a i tak sem te? jak vyždímaná houba!

Napiš si na dve?e ceduli, že to ti vrže postel a ne dve?e....že milenec je náruživý :-) a? maj starý slepice o ?em kdákat :-)
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-12-01, 10:32
Bré ránko :o) Tož jsem se zas i pobavila.
Mirim tob? držíme tlapky, a? je Rupíkovi brzo líp.
Žofi b?ch ví co ti doma vrže, že tak rušíš sousedy :o)) Ale super takové dopisování se sousedy.
Já jak jsem byla malá a bydleli jsme v paneláku na sídlišti, tak nad náma bydleli sousedi, pán z ?ech paní ze slovenska. Po rospadu ?eskoslovenska, si paní vsugerovala, že by jí ?eši cht?li venku zabít a tak vycházela ven tak jednou za m?síc (jsem se jí vždycky lekla, jak jsem jí potkala).No a jelikož se paní doma nudila, tak jsme za?aly hrát tope?ovou poštu, ona t?ískala na stoupa?ky na nás, je?ela jak histerka, já a brácha jsme jí ze spodu poušt?ly metalicu a pantheru, a postupn? se p?idávali ostatní sousedi, takže ve finále to byl hukot a asi 6 pater t?ískalo na trubky a všichni nasraní na ni :o)) Jsem stejn? nikdy nepochopila, že toto mohlo porodit normální d?ti, pá? její dcera s náma chodila do t?ídy. No ale zase jsme se nenudili

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-01, 12:28
brej den,
m?la jsem ješt? chut jí tam p?ipíchnout prášky na spaní, ale žádný jsem nem?la, tak t?eba p?íšt? :o)

tak už se kašle i u nás, za?ala mi kašlat fretice co je v azylu, jinak je aktivní (až moc), žere i pije.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 01.12. v 12:57.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-12-01, 16:47
A co takhle klasiku? Když mne trápí pitomý soused, Carmina burana, nejrad?ji Ozavova nahrávka. A naplno. Ted p?ed vánoci Mesiáš - basový part spolehliv? rozezvu?í celý blok a není to ani ošklivé ani nep?íjemné, hezky se to poslouchá - ale je to jen pro n?koho.Když mne soused ni?il technem, odpovídala jsem Dob?e temperovaným klavírem a zanedlouho jsem m?la klid.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-12-01, 17:53
ahojky krasavice, tak hlásím, že pro zm?nu zase marodíme... a tentokrát nejen Kájik (38tky teploty), ale tentokrát i já (antibiotika, infekce horních cest dýchacích, hore?ky už m? snad p?ešly) a Ele už pot?etí odložili o?kování, tentokrát kv?li kašli a rým?...
tak na nás myslete a? už se toho kone?n? zbavíme a Ela m?že dostat pigáro... pááá


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-12-01, 20:57
Erin no na tu naší sousedku by to bylo moooc jemné :o) Ale klavír mám ráda jsem cht?la hrát, ale nebyly penízky no :o( M?žeš n?co doporu?it, n?jaké album, kde je ?ist? jen hra na klavír?
Iv?o, u vás se to teda vle?e p?kn? dlouho co? Tak a? jste brzo v pohod?. My jdem zítra s malou na poradnu,tak snad n?co v ?ekárn? nechytneme, našt?stí nem?síme ?ekat, jsme objednaní :o))

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-12-01, 21:05
No jist?, p?vodní varianta Slovanských tanc?, ten zmín?ný Bach?v Dob?e temperovaný - nejlépe nahrávka Zuzany R?ži?kové - to dostaneš v každé slušné prodejn?, Musorgského Kartinki jsou p?vodn? klavírní ... to jen co mne napadlo.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-01, 21:23
Iv?o hlavn? po?ádn? vyležet a nepodce?ovat virozu - tahle je skute?n? svinská....a to ani nemusí být prase?í. Držim palce a? ste co nejd?ív OK.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-01, 21:51
brej ve?er,
jsem byla v UL, tak jsem se rovnou stavila s kašlající freticí u veta, tak viroza to nejspíš nebude, ale má vrozenou vadu srde?ní chlopn? a funk?ní nejspíš jen jednu plíci, takže z?stává na dožití u nás.
ke všemu jsem ješt? b?žela do zverá?e pro granule a koupila 2 m?síce pršlej vitakraft za 160k? a to se vyplatí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-01, 21:56
Žofiro co to máš za nemocnou fretici? Asi mi n?co zas ušlo....
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-01, 22:25
mám u sebe cca 3-4 m?sí?ní fretici, který se cht?l p?vodní majitel zbavit....

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2009-12-02, 18:24
Ahoj.
Rupík?v stav se pomalounku polehounku zlepšuje (snad nic nezak?iknu). Baští zatím jen va?ené ku?ecí, pokud to v p?íštích dnech bude pokra?ovat ve stejném duchu, za?nu pak nenápadn? p?idávat rozmo?ené granule a jejich podíl zvyšovat.
Rupíka krmím 5x denn? po 3 hodinách, ke granulím v misce nechodí, bu? nemá zájem, nebo je nasycený tím masem.
Dnes jsme s vetem vylou?ili jakýkoli problém se zuby (poradila nám Lorinka), což by taky mohlo mít za následek to Rupíkovo "nejezení". Ale zuby má v po?ádku. Takže už fakt nevíme. :o/
Na víkend jedeme do Ostravy péct cukroví, tak si Rupíka zabalíme s sebou. Kocour bude št?stím bez sebe. :oP
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-02, 19:50
Mirim držíme tob? a Rupíkovi palce. Že by další hnusná letošní viroza u fretek?
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2009-12-02, 20:02
Díky, Johanko. Taky jsme tob? a Vl?ákovi drželi p?sti, snad už bude vše ok. :o)
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-02, 21:37
Mirim, uvidíme po kontrole krve v pátek: Držte se! :-)
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-12-03, 15:22
ahojte dámy,japak se máme?

mezi všechny ty ne p?íliš dobré zprávy mám jednu báje?nou (no, aspo? teda pro m?, vám to asi bude celkem fuk :o) po dvou letech jsem kone?n? odevzdala svou diplomku!

No a te? teda za?ínám šprtat na státnice (vidíte to, jo, vidíte jak už se d?sn? intenzivn? od rána u?im, že jo!) no a taky m?žu za?ít kone?n? hledat práci (tak do TOHO, do toho se mi chce ješt? mnohem mí? než do toho šprtání, chjo, neumim se vnucovat a básnit o sob? v superlativech, take už vidim jak m? nikam kam chci nevezmou...)

jo a jinak, jak se tak d?sn? intenzivn? u?im, tak... hrajete ješt? v?bec zoo, dámy? :o) Jsem vám to zkoukla a jste všechny zaseklý na 17,ne? to jsou ta mlá?ata?

Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-03, 15:33
brý den,
jojo, 17 je 10 mládat za den, což u m? ješt? p?kn? dlouho nehrozí, protože už jsem m?la u WAF ?ervenou ?áru a tak jsem nemohla nakupovat zv??, teda mohla, ale jen na ?ernym trhu, tak jsem se na to vyprdla, našet?ila si na pavilony, poslala WAF p?es 200 tisíc, mezi tím mi skoro všechny zví?ata vychcípali v?kem a ted už teda m?žu nakupovat zv??, tak jsem za?ala plnit úkoly :o) pot?ebuju ješt? 2 kliky na dáreeeek.

jinak je normální, aby m?l fretí samec ?íji už rok v kuse?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-12-03, 15:49
po?kej... 200tis pro WAF? já si ?etla v t?ch návodech že smysl to má jen když jim pošleš milion a naráz. já jsem v podobný situaci - neprodají mi ani králíka a ješt? mi odrazují návšt?vníky. už jsem se chystala že za?nu ten milion šet?it - jednak kv?li zv??i a jednak pot?ebuju dobrou pov?st u WAF jako úkol další úrovn?. Takže mi to pom?že, i když jim pošlu mí? než ten milion? zkoušela jsem zatím takové menší ?ástky - 10 000 a tak, a to se teda nijak neprojevilo.

jinak já ty mlá?ata p?elezla díky tomu, že jsem k halloweenu dostala zvýšenou šanci mít u všech zví?at mladé na celý týden, jinak bych se taky nechytala - až te? s vyšší úrovní a 240ti zví?aty mívám 6-10 pr?at denn?. po té 17.to zas hodn? posko?í - akorát na 23. pot?ebuješ mondostar a lva, no a na ?erným trhu stojí lev p?es 400tis. Našt?stí mi ho dneska zasponzoroval n?jakej hodnostá? ?i kdo.

Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-03, 15:54
néé, aby se ti u WAF n?co p?i?etlo, tak sta?í i 100tis naráz. já poslala 2x po 100tis a dostala jsem se už zase na modrou ?áru a už m?žu n?jakou zv?? nakupovat u WAF. potom jsem poslala jen 30tis a taky mi to kousek popolezlo.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-12-03, 22:24
ufff, ahojky dámy
Tak hlásím, že mi zabrala antibiotika a zbavila jsem se hore?ek (asi p?ed dv?ma dny) Kájik m?l dneska zase teplotu, ale 38 už to nep?elezlo a Ela dneska dostala antibiotika... D?s b?s a hr?za
a aby toho nebylo málo, tak Karel marodí v Humpolci a když se zázra?n? nezlepší tak za náma nep?ijede, aby se nám nepomíchali bacilové... chjóóó :o(


[www.kunici.estranky.cz]







Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 03.12. v 22:27.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-12-05, 22:40
ahojky,
?tete n?kdo knížky od M. Scotta? P?esn?ji sérii "Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela" (zatím Alchymista, ?arod?j, V?dma).


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-06, 10:18
Iv?o hlavn? se brzo všichni uzdravte, letošní virozy sou fakt hnusný a nekone?ný.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-12-06, 21:43
ahojte dámy.
mám takový problém a k n?mu dotaz - nevím jestli to pat?í do krafání, ale nechce se mi to rozpytvávat v n?jakém speciálním vláknu, pá? jde spíš o váš názor a není to nijak naléhavé.

kluci nám dospívají. Sven i Smokey jsou letošní dubnoví dorostenci, Sára taky, Stickynka jejich mam?a - p?ed m?sícem vykastrovaná. Sme?ka funguje bezvadn?, nedají bez sebe ani ránu, spí všichni na jedné hromad? a tak.

po?ád jsem ?ekala kdy na kluky sko?í ?íje - no s mou sm?lou jsem mohla tušit, že se nám to rozjede na vánoce, kdy jsme s nimi m?li jet na pár dní k našim. no a je to tu - kluk?m jsou po?ádn? vid?t kuli?ky, za?li se zas trošku tvrd?ji prát (zas je to o malinko víc boj než hra, jako když dor?stali), dneska Smokey na Svena poprvé v život? trošku zasy?el a Sven se poprvé pokusil evidentn? obsko?it Sáru. Takže mam dilema, prosím pora?te.

1) nevím jak dlouho trvá než se ?íje rozjede, abychom mohli jenak kastrovat, a jednak abych mohla Svena nabídnout na krytí - bude nejspíš jediný potomek Sticky a Arese, kdo bude sm?t poslat své geny dál.

2) jak rychle a jak d?sledn? je musím odd?lovat. Zatím v tom není nikde žádná vážn?jší agrese, aby to n?koho z nich obt?žovalo, a všechny samotky vždycky každý z nich dost t?žko snášel, jsou na sebe p?íliš zvyklí. Samoz?ejm? jde i o praktickou stránku - víc klecí, odd?lené poušt?ní....

První to p?išlo na Svena, se Sárou jsou samoz?ejm? sourozenci, tak je namíst? velká opatrnost. M?že ji nakrýt, když sama není v ?íji? M?žu je zatím nechat spole?n? (než to za?ne n?kterým z nich vadit jako otravování, samoz?ejm?) i když se ji pokouší obsko?it, ptže je to jen bezpe?né užívání si, dokud Sára sama neza?n? mít náb?h na ?íji? No a jak by takové p?ípadné obt?žování mohlo zdravotn? ohrozit Stickynku - je asi p?es m?síc po kastraci, bez komplikací.

jestli s podobnou situací máte taky zkušenosti, sem s nima, prosím, ptže je samoz?ejm? chci držet odd?len? co nejkratší možnou dobu. A hlavn? teda - za jak dlouho m?že Sven p?ipoušt?t a kdy na tu kastraci?

Hm, když na to tak koukám, jak je to dlouhej dotaz, zkopíruju to i do n?jakého vlákna o ?íjích. nicmén? tady to taky nechám (snad to nevadí?) ptže nejmilejší by mi byla asi rada od n?které z vás, krafalky :o)

Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-06, 21:52
Zana: já bych same?ky v tvém p?ípad? nechala kastrovat co nejd?ív. Sice i já jsem zástancem kastrování samce až po první ?iji (bez ohledu na to, jestli by mn?l být p?ipušt?n, nebo ne), ale ve tvém p?ípadé bych se p?iklán?la ke kastraci same?kú hned po doz?ení pozhavní dosp?losti. Asi bych ne?ešila krytí.....každým rokem je necht?ných mlá?at i z výborných chovú moc - bohužel.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-12-06, 22:01
no m? nejde tolik o to aby bylo víc fretek, ale že jestli n?kdo bude chtít p?ipoušt?t, byla bych hrozn? moc ráda aby to práv? Sveník poslal dál. Ares a Sticky m?li jediný odchov, oba už jsou kastrovaní, a pokud vím tak nikdo jiný z nálepek žádný další odchov neplánuje (spíš víme o plánovaných kastracích). Mikejlin Ares je polsko-holandská linie, a Sven má totáln? perfektní povahové vlastnosti(Smokey a Sára taky, ale Sven je nejplyšákovit?jší nejvzorn?jší ze všech, nepo?ítaje maminu), tak bych byla moc ráda.

no ale zpátky k té ?íji samotné - jak práv? poznám tu pohlavní dosp?lost, když zatím výrazn? nesmrdí - a nevím jestli budou? jakmile sestoupnou varlata, m?že se kastrovat, nebo jak? u nás ?ím d?ív tím líp, ale rozhodn? ne za cenu ohrožení jejich budoucího zdraví, samoz?ejm?!

Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-06, 22:09
Zana: pokud má same?ek úpln? sestouplá varlata, lze podle názorú vetú kastrovat, pá? je pohlavn? dosp?lý.

Jak sem již psala, já bych s kastrací samce ?ekala až do skon?ení první ?ije a následn? až mi po té první ?iji dostate?n? p?ibere. Ale dle vetú (a více chovatelú co kastrovali same?ky na ža?átku prvni ?ije) to nutné neni.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-12-06, 22:20
oki díky Johanko, moc! takže už nejspíš m?žem. to je dob?e. uvidíme, jak se nám bude da?it to tu zvládat, ješt? to zkusíme co nejdýl vydržet (dozor, odd?lování, ve?erky a p?ednášky.... ááá, to si zas pletu s intrem :o))) ale kdyby to šlo do kopru - agresí, nebo že bychom to odd?lování nezvládali, zajdeme ty kuli?ky ukázat našemu zlatému vetovi. Myslím kuli?ky na fre?ákovi, zatím, samoz?ejm? :o)

kdyby tu ješt? n?kdo v?d?l jak je to s tím bezpe?ným fret?ím sexem a rizikem nakrytí, když sami?ka není v ?íji, bylo by to moc fajn. bez n?jaké zkušené rady si je nechat pohromad? nelajsnu.

Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-06, 23:25
pokud sami?ka není v ?íji, tak jí samec nakrýt nem?že. ale dost bych se bála, že ?íji sami?ky neuhlídám, n?kdy se ?íje rozjíždí pomalu, ale n?kdy je to tak trochu "ze dne na den". co se tý?e kastace Svena, tak pokud ho chceš nabídnout ke krytí, buzdeš muset nejspíš jeho kastraci odložit do jara, kdy bude v ?íji i n?jaká ta sami?ka :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:14 z 35


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist