Aktuální stránka:2 z 12
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-01-06, 11:23
Celkom rada by som vedela, ktoré z minuloro?ných mlá?at už majú ruju. Cézar všade vlá?i Mišku za krk a utiera s ?ou koberec. Potom na seba kvokajú-hotová slepi?iare?. Ke? sa Miška schová za?ne nahá?a? aj kastrovanú Neri. Hold už je to ve?ký chlapec. Práve má 2 400g. Predpokladám, že Shrek je ešte vä?ší a asi má tiež ruju. Že mám pravdu Jani?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-01-06, 11:29
Jolano, Shrek má jen 2,20 kg, takže jste ho p?edb?hli, ?íji už má, ale n?jak výrazn? nesmrdí, jen má velké kulky a ?asto trošku mokré b?íško. Nahání kolem sebe každou, nejen Dášu, ale i kastrovanou Terezku a když jsem poblíž, tak i m?... Prost? chlap. Zvláštní je, že to kupodivu Terezce nevadí, a docela bych ?ekla, že ho Tereza zajímá víc než Dáša. Uvidíme, až se Dáša dostane do ?íje, p?edpokládám, že by se pak mohli spá?it a mít mimina, ale nevím, nevím. Dáša už je p?ece jen "stará baba", tak uvidíme.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-01-06, 11:41
JanaG: ani Cézar zatial nesmrdí až tak strašne. Zostáva mi len dúfa?, že sa to už nezhorší. Zatial som ho nevidela ani výrazne zna?kova?, len ob?as za ním ostávajú malé mokré flaky. Ale že by o?úrával nábytok a topánky, tak to ešte nerobí.
Je fakt, že ho je cíti? viac ako baby. Ale je to taký pomaznaný macko. Práve teraz mi zaspal na kolenách.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-01-06, 11:53
JanaG., Jolana - mám doma same?ka taky od Hanky, je v ?íji a vypadá to že budou fre?átka Rozárce nedal tak dlouho pokoj až se dostala taky do ?íje. Po nocích jsme celé vánoce poslouchali hlasité nejd?ív sy?enía pak už kvokání a Rozár?ino na?íkání. No musím ?íct že nejednou nás to vzbudilo. A musím ?íct že taky necítíme že by tolik smrd?l, zna?kuje, má po?ád mokrý b?íško ale není to tak hrozný. Myslim si jestli to není tím, že je zima, v lét? v horku ten zápach je podle m? trochu intenzivn?jší.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-01-06, 12:04
sjusn: gratulujem! Takže Cézar bude asi ujo. Aj ja
si myslím, že na jar sa ten zápach asi zhorší, ale to už sa zase bude da? viac vetra?.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jana Anna (IP)
Datum: 2005-01-06, 17:22
?au lidi?ky:) práv? si pro?ítám vaši diskusi na téma ?íje. Mám strašliv? nádher?ou?kého same?ka Artuše (od Hanky od Ku?imy). Artušek, milá?ek je také práv? v ?íji a ten tak strašliv? fetne...:) Poradíte mi, prosím? Kdy m?žu nechat Artýho vykastrovat a vyžlázkovat, je-li to ješt? legální? A ješt? otáze?ka, kde je možné nechat tomu našemu nádhernému chlapovi implantovat ?ip... Díky moc. M?jte se všichni nádhern?:)[/b]

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-06, 17:33
Vyzlazkovat NE. Vykastrovat ano - skoro kdekoliv, zakrok by se mel vejit do 1000 Kc urcite. Cip se da dat na veterinarnich klinikach a ordinacich, ktere k tomu maji opravneni - nevim, podle ceho se to urcuje (je asi nejjednodussi zavolat a zeptat se) - to se klidne da dat pri kastraci, kdyz uz spi (je to ale tak na urovni injekce, takze klidne za ziva:-), cena cca od 500 Kc vyse.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-06, 18:14
To Jana Anna: A nechceš s tou kastrací po?kat? Jde o to, že spousta p?kných fretích holek bude pot?ebovat skvostného povahov? dobrého partnera. Nap?íklad já asi Béžového kluka pro Medulku neseženu a tak uvažuji o n?jakém Hárlekýnu, nebo tak n?co. Asi by to nem?l být albínek, aby mlá?ata neztratila informaci o tmavých o?ích.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-01-07, 10:00
Jana Anna: jo souhlasím s Jordi, jestli máš doma tak krásnýho fešáka, tak je škoda ho nechat kastrovat. :o( Nevím jak hrozné je to se zápachem, ale taky mám doma same?ka v první ?íji a není to tak hrozné aby se to nedalo vydržet.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: aron (IP)
Datum: 2005-01-08, 23:42
potvrzuji, fretaci od Hanky z Kurimi jsou fakt jedinecni. Na zivo jsem videl uz asi jenom dva, vypadali fajn ;-). Kdyby ziga nebyla jejich sestra tak asi bych se pridal k Vam ;-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-01-09, 12:34
To Aron: podobne...jedini harlekyni su od Hanky z Kurimi, ja mam ziginu sestru Saru. Ale Hanka ma nepribuzneho fretka-harlekyna Dutcha, takze na dalsiu ruju, alebo tak nejak ideme za nim a snad bude priroda milostiva a budu dalsi harlekyni...;-)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: JirkaB. (IP)
Datum: 2005-01-10, 15:59
Ahoj Erin, pokud jsi ješt? nesehnala žádného bílého ženicha tak se hlásím s Mat?jem. Už p?es týden je poblázn?n p?írodou, a žádné (dvounohé) ženský nedá pokoj :-) Jirka

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-01-11, 10:35
Koukám, že tu máme rodinný kroužek - takže sjuzn, nejenom strý?kové Shrek a Cézar, ale i naše Ka?ka se t?ší, že bude teti?ka! No a jestli seženem p?kného ženicha, tak doufám i maminka ;o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-01-11, 12:34
to mám radost že se t?ší i ostatní ze "šlapanické" rodinky :o))

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Miki (IP)
Datum: 2005-01-12, 11:22
Miska je uz 4 - tyzdne v ruji. Chcem sa spytat i pre buducnost, v ktorom tyzdni je optimalne jej pichnut Covinan. Je velmi vychudnuta, posledne dva dni takmer nic nestapla. Nechce ani pamlsky, len ovonia a odcupita. Z 930g schudla na cca 700g za 4 tyzdne.

Planujeme kastraciu ked sa dostane z ruje.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-01-12, 12:08
V tom p?ípad? s ní b?ž hned na veterinu, píchnou jí injekci na ukon?ení ?íje (Covinan je antikoncepce) a potom m?žete jít na kastraci, p?ípadn? píchnout ten Covinan, ale možná po n?m dost p?ibere a zm?ní se v plyšový polštá?.

co se týká toho zhubnutí, myslím, že je to celkem b?žné, moje sami?ky mají taky jen jedna 0,5 kg a druhá 0,7 kg. a to ta druhá v pubert? m?la 1,20. Kastrace se bát nemusíš, Terezka to zvládla v ?íjnu práv? s tím svým p?l kilem naprosto bez problém?.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-01-12, 12:46
?íje se ukon?uje injekcí HCG v dávce 50-100 IU nebo GnRH v dávce 20 mikrogram? (dle Svobody)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Miki (IP)
Datum: 2005-01-12, 13:10
To Matka_Fretka:

Dakujem, prave som si overil u veta, ze ich maju (Maju HCG) a sme na zajtra objednani.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-01-12, 14:17
Jak funguje antikoncepce u fretek? Tedy jak funguje vim, ale co se zmeni, kdyz fretka dostane antikoncepci?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-01-13, 08:55
Zkus si najít vlákno "Znáte Covinan" nebo tak n?jak. V podstat? se dá ?íct, že je to fajn v tom, že fretky v?bec nemají ?íji, horší v tom, že dost p?iberou, Terezka p?ibrala za 3 m?síce možná i p?l kila, (vážila kolem kila, po vysazení Covinanu se vrátila zp?t na svého p?l kila), v lét? v?bec nevylínala zimní srst, takže byla i p?es léto chlupatá jako koule. Hodn? se zm?nila psychicky, byla jakoby smutná, jen polehávala, mazlila se, v?bec si necht?la hrát ani se honit ani d?lat jiné tcho?ecí lumpárny. Prost? jen lehla doprost?ed obýváku na koberec, vzdychla a smutn? koukala kolem, to vydržela t?eba i p?l hodiny.
Nakonec jsme zvolili kastraci (viz vlákno Terezka jde na kastraci), i když vážila jen p?l kila a jizvu m?la obrovskou, tak to zvládla úpln? v pohod?, dva dny prospala a pak ?ádila jako by jí nic nebylo. Te? má krásný zimní kožíšek, povahu puber?a?ky, neustále se honí a dovádí se Shrekounem, je milá a mazlivá. Moje obavy z kastrace byly úpln? zbyte?né a asi jsem to m?la ud?lat d?ív.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-01-13, 09:31
JirkaB - proboha, pro? jsi se neozval o malinko d?ív.V?era jsem s Matkou fretkou jezdila po veterinách kv?li p?erušení ?íje ( a p?i té p?íležitosti i kv?li osv?t?)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: jarka (IP)
Datum: 2005-01-18, 18:29
Mám p?lro?ní sami?ku, kdy bude mít první ?íji a jak to poznám?B?hem roku mají ?íji kdy?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-18, 18:35
No Jarko asi by sis mela napred neco o fretkach precist - pokud nepoznas jak vypada rije u samicek.. =o) Ale jinak prvni riji vetsinou maji kolem 3/4 roka - dokonce znam jendu co ji ma v pul roce a na druhou stranu me fretce je ted 11 mesicu a jeste riji nemela.. =o) Takze je to ruzne. Ale opravdu si napred precti informace - treba na fretka.cz - tam to urcite mas napsane - s riji muze mit samicka i problemy, proto je to dosti dulezite o tom vedet.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-03-29, 18:49
MF prosim prosim, dalo by sa do informacii pre chovatelov uviest, ktore pripravky (ich nazov) sa pouzivaju na ukoncenie ruje? Lebo pojem HCG u nas poniektori vetovia nevedia prezut, resp. okrem Covinanu ine pripravky nepoznaju.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-30, 12:31
No, Majo, práv? proto, že obchodní názvy p?ípravk? jsou v?c prom?nlivá, v každé zemi jiná a s ?asem se m?nící, uvádím názvy obsažené ú?inné látky, které jsou univerzální, kdykoliv a kdekoliv stejné - je dost smutné, jestli je vet nezná a o n??em to vypovídá. P?íklad blízký lidem: jestliže máš hore?ku, dáš si paracetamol. A je úpln? jedno, od kterého výrobce, jestli ho nazve Paralen nebo Panadol. Když máš bolesti, dáš si ibuprofen, a? už v Brufenu nebo Ibalginu. Názvy jednotlivých výrobk? se mohou na Slovensku lišit, ale ú?inná látka bude stejná.
T?eba Covinan se u nás moc nepoužívá, ale pokud vím, obsahuje gestageny, stejn? jako Provera. Tudíž nejsou nejlepší možnou volbou.
hCG je lidský choriový gonádotropin, hormon placenty a vyrábí se snad dokonce p?ímo pod tímto názvem v injek?ní form?, podává se 50-100 IU do svalu.
GnRH je hormon vyvolávající uvoln?ní vají?ek, dávkuje se 20 mcg do svalu. Obsahuje ho p?ípravek Receptal (musí se spo?ítat dle koncentrace, ale vychází to tuším na 0,2ml Receptalu).



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 01:09.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-03-30, 16:49
To MF: dakujem...mne to bolo hned divne, ked vet nepoznal a nevedel reagovat na pojem HCG...mne sa zdalo, ze ten pripravok sa tak volal...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Monísa (IP)
Datum: 2005-04-05, 08:58
Cht?la jsem se zeptat, mám fre?uli sami?ku a je nyní 14 dní v ?íji a je dost cítit, je možné, že je to p?áv? díky ?íji? A taky za?ala hryzat strašn? nohy (nárty), nikdy to ned?la...?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-04-05, 16:39
To Monisa: je to rujou. V ruji maju aj samicky dost specificky pach a zacne im tak trochu sibat.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-05, 20:01
hodn? šibat... :o)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Monísa (IP)
Datum: 2005-04-06, 09:08
No taky bych ?ekla p?kn? šibat ...:-) V?era jsem s ní byla na procházce a oblízala po každé lamp?, po stromu, dokonce o obrubníky ... dom?, p?estože to je kousí?ek od našich, jsme šli snad hodinu. Jak šibou ti vaši?:-)
Avatar

Aktuální stránka:2 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist