Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:05
Dobrý den,

v?era jsem se svím p?ítelem jela n?kam za ?eskou Lípu, kde jsem se setkala s paní a panem XY kte?í nám p?edali dv? fretky. Samici (udajn? je b?ezí) a samce. Ob? fretky jsou udajného stá?í 5 let a byli zvyklé na babi?ku která zem?ela. Nem?li jsme sebou klec, mysleli jsme, že si fretky dáme na seda?ku a bude vše ok. Po vpušt?ní fretek do našeho auta jsem se nesta?ila divit jak zlé zví?e m?že fretka být. Sama vlastním dv? frete?ky (4 m?s Fosinka a 9 m?s. Sn?hulka). Pro? jsem byla zd?šená? Ty "nové" fretky se vrhli na m? a na p?ítele jako by m?síce nejedli a do krve nás za?ali kousat neciteln? strašliv? agresivn? a hlavn? spontáln?. Dokonce p?i ?ízení jedna znich p?íteli vlezla pod pedáli a prokousla mu nohu !!!! MALEM JSME SE ZABILI! Vím, je to naše chyba že jsme žádno klec nevzali, ale tím, že žijeme s holkama Fosinkoiu a Sn?hulkou v otev?eném byt? ( nedáváme je do klece atd.) tak jsme prost? mysleli že jsou fretky všechny stejné. Okamžit? jsem kontaktovala majitele, ten samozd?ejm? trval na tom že agrese se u nich neprojevila. V?bec nevíme co d?lat!!! V?era po p?íjezdu p?ítel musel do auta s košem a montážníma rukavicema aby je v?bec odchytl. V?bec jsme je k Fosince a Sn?hulce nezkoušeli dávat, v??ím že by je zabili a proto prosím o radu, p?ítel je tak naštvaný, že chce ob? tyto agresivní fretky pustit voln? do p?írody, byl dokonce na šití jsme opravdu do krve pokousaní. Fretky máme v zast?ešeném balkon?, ale opravdu je zde mít nemohu, p?ítel je více než naštvaný a v??ím, že by to i ud?lal. Je n?jaké za?ízení kam tyto fretky dát, ?i co stím ud?lat?Myslím že nelze nic d?lat, opravdu s takovou agresivitou jsem se nesetkala ani u psa...!!! Monohokrát d?kuji za jakoukoliv odpov?d´. A v??te, kousnutí fretky znám, sama mám dv?, ale to co p?edvád?jí ty nové to není kousnutí jako kousnutí.[img][/img]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Brooulinka dne 15.12. v 12:07.

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:15
nebylo by špatné napsat odkud jste :o)

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:20
Pokud si s fretkami skute?n? nevíte rady, zkus kontaktovat tuto záchrannou stanici [www.pudicka.estranky.cz]
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:23
Z Ústí nad Labem, zkoušela jsem ted´na intásu najít n?co k ?emu se p?itisknout a za?ít s t?ma fretkama spolupracovat a tak jsem je zkusila nakrmit z ruky ani na ruku nereagovali rovnou na ní sko?ili a zase raf raf... Tak tady klepu odpov?d´s prokouslím prstem a nevím už co d?lat. Je mi jich líto, ale s chovem starších fretek nemám v?bec zkušenost.

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:24
D?kuji mnohokrát, myslím si že si zaslouží lásku a hlavn? n?koho dko bude zkušený chovatel, to já opravdu nejsem.

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:28
Dej jim zatím jídlo a vodu do misek, a? jí a napijí se sami. ?ert ví, co mají ty zví?ata za sebou... :-(
Hlavn? a? je p?ítel nevypouští (myslím "do p?írody") s nejv?tší pravdépodobností by zem?eli.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 12:31.
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:35
Ted´jsem to ?etla a je to pravda, to radši bych zkusila ten útulek. Vodu jsem jim dala jsou tam n?kde schované, n?co masa tak snad se alespo? napapkají. Jsou fakt velké, doma co mám jsou vlastn? ješt? mlád´ata. Je pravda že nevím jak snima bylo zacházeno a myslím, že né dob?e. Sn?hulku jsem dostala od kamaráda když jí bylo 7 m?s. a kousla m? jednou a to p?i h?e ... no kousla... po tom co znám od t?chto kousnutí budu považovat od t?ch co mám delší dobu jen za polechtání :-))

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:41
Dej jim na ten balkon i ?ákou deku a zkus nasypat granule (to ale musíš kontrolovat jestli je jedí, možná na n? nejskou zvyklé). Ony múžou kousat ze stresu, ze strachu a taky z hladu...
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:43
Jsem z Ústí nad Labem

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:45
Brooulinka, fretky také mohou být vyd?šené a vystresované z toho cestování, hádám, že s bab?ou asi nikam nejezdili a navíc už nejsou nejmladší, tak to bude chtít asi víc ?asu než si zvyknou...z ruky bych jim zkusila nabídnout pastu - tedy ne p?ímo z ruky, ale držet tubu a když budou lízat, tak je zkusit pomalu hladit...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:48
U dv??í je ten 5-ti letý same?ek mám ho zkusit pustit k mým sami?kám? Neud?lá jim nic? Je divný, hodn? propadlý v bocích i když hodn? jí. Aby nem?l n?jakou nemoc a nenakazil ty mé zdravé... fakt jsem blbka že jsem si je brala, nevím si snima rady.

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:50
Ke svým fretkám je ur?it? nepoušt?j.
Jestli je same?ek vychrtlý, múže být fakt chudák agresivní z hladu. Až se ty fretky nají a uklidní, mn?l by je taky vid?t veteriná?
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:50
Brooulinka, ke svým fretkám bych je nepoušt?la, m?žou mít svrab a podobn?... propadlý boky m?že mít i z p?edchozí pé?e, kdo ví ?ím a jestli v?bec u sou?asných majitel? byli krmený...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-15, 12:58
Já jsem ten zmín?ný útulek, nabízím pomoc, telefon mám 776199155. Zavolejte klidn? hned.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:22
Boža díky!!!!!
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:25
D?kuji Vám strašn? mooooc!!!

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:29
No nejásej,já si totiž neodpustím trochu toho moralizování.

Apeluju tímto na vykopávání zdravého rozumu v každé dobré duši?ce. Ono se fakt musí p?emýšlet u všeho. A u p?ebírání neznámých zví?at od neznámých lidí dvakrát tolik.
M? je jasný, že každý je vedený dobrým úmyslem, ale neuvážené kroky ten dobrý ?in m?žou zm?nit na no?ní m?ru.

Tedy horké - v?tšinou mladé hlavinky, co jste hr do všeho,srdce na dlani, pozor, hrozí nebezpe?í úrazu.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:34
Broolinko, domluvila ses s Božou?
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:37
boža ?eší p?evoz, blázinec v práci i doma, není ?as, nejhorší že všichni jsme na tom stejn?, fakt blbej tejden. Ale ješt? neházím zbra? do obilí....

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:38
Božo a co PavlaZ? Nemohla by?
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:39
Já si uv?domuju co jsem zp?sobila, ale pán mi ?íkal jak jsou fretky ocho?ené a že jsou v pohod?, ale není tomu tak a za chovatele s velkým Ch se nepovažuju. Vážn? jste moje poslední možnost, protože už nevím co mám d?lat. Klid jsem jim zajistila, žrádlo také samo i vodu. Jen se bojím až tady budu mít d?ti, které do dneška hlídá mamka aby se nestalo n?co šíleného. Chci jen pro n? to co si zaslouží, ale já to dát nem?žu, protože nevím ani jak. Nevím jak se chovat k takto agresivním fretkám, jen z toho co jsem se do?etla to chce klid a trp?livost, tu bych byla schopna vyvynout, ale bojím se že p?ítel 110% nikoliv. Ur?it? mu nedovolím je vyhodit ven a prto hledám ?ešení.

Veronika

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:41
Johanko,

psala jsem email a ?eší se to. D?kuji za kontakt na ní.

Veronika Doležálková

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:42
Broolinka, jestli máš p?epravku, dej jim ji na ten balkon, do ni teplou deku a? se múžou zachumlat a nenastydnou a maj pocit soukromí....dví?ka p?epravky nechej otev?ená. Taky jim dej na ten balkon záchod se stelivem.
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:43
když to ?tu, tak si taky neodpustím moralizování. sama toho totiž dost najezdím a p?edstava, že by do m? vlítnul n?jakej IDIOT, jen proto, že nechal voln? v aut? lítat JAKOUKOLI zv??, m? p?ímo rozb?s?uje.... ):o((
mimochodem - i vaše hodné, milé, nekousavé, ocho?ené a nevím ješt? jaké fretky se m?žou n?kdy n??eho leknout nebo se m?že stát cokoli, fretka se dostane pod brzdový pedál (nap?.) a ... zajímalo by m?, jestli byste (vy, nebo kdokoli, kdo takhle s frekama jezdí) v tu chvíli tý fretce rozmašírovali palici nebo co byste d?lali, kdyby bylo z n?jakýho d?vodu nutný dupnout na brzdu?

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:45
no, koukám, že martina m? už p?edb?hla - cht?la jsme napsat totéž.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 15.12. v 13:46.
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:46
Tohle je jist? závažný aspekt - zví?e v aut?....ale mohli by sme to rozebrat až se vy?eší umíst?ní t?ch fretek. A? tu z toho neni binec....Nebo v jiném vlákn?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 13:47.
Avatar

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:53
Johanko,

ten pán mi slíbil p?epravku pro n? ale nedal nám jí. A fretky jsem tam necht?la nechat, když už jsme projeli takových pen?z p?ed Vánocema. Proto jsem tam také uvád?la že to vím a že se to m?lo ?ešit. Paní Martin? a Silv?: Opakovat se to již nebude, lám alespo? ponau?ení a zkušenost.

Veronika

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:59
ja bych tohle vlákno zachovala, jako odstrašující p?íklad, sama jsem se cht?la ješt? k tomu p?evozu navolno vrátit.

Fretky jdou ke m?,to je jasný,jen pot?ebuju n?koho splašit,kdo je doveze budto ku m? nebo do Prahy.Takže žhavím dráty.


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 13:59
Paní Martino a Silvo, Ve vlákn? cestování s fretkou jsem si p?e?etla také plno zajímavého... Tak m? tam m?žete pokárat.

Veronika

Re: Darované 5-TI LETÉ AGRESIVNÍ FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Brooulinka (IP)
Datum: 2008-12-15, 14:01
Paní Boženko,

já bych Vám je tam dovezla, beru mate?skou 18-tého. Veronika

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist