Aktuální stránka:5 z 12
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2007-04-16, 11:59
Prosba na Petru Nerandži?ovou: a nešlo by dát n?jaký souhrnný ?lánek o vhodnosti a nevhodnosti jednotlivých injekcí k ukon?ení ?íje do informací o chovu ?? P?ípadn? trochu doplnit stávající ?lánek "?íje a kastrace samic" ??

Myslím, že by spoustu chovatel? ocenilo ucelené informace na jednom míst?. díky
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-16, 12:17
Petik:
Jestli existuje n?jaký souhrný ?lánek, to nevím, ale hodn? se toto téma rozebírá ve vláknu "Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky". Tam se m?žeš taky hodn? dov?d?t.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-16, 12:21
na nových stránkách klubu tohle vše bude,vydržte :o),pracuje se na tom...

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-16, 12:21
Petik: Dovolím si odpov?d?t Ti za MF. Už dávno je to v plánu, ale néni ?as a lidi, kte?í by to ud?lali...toto m?že d?lat pouze webmaster, který je v sou?asné dob? velmi, velmi zaneprázdn?n.
Vzkazík MF okopíruju a p?edám. Rozhodn? nejsi sama, koho už nebaví vyhledávat a omýlat tytéž informace po?ád dokola... ;o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2007-04-16, 13:38
díky díky :-)) ... už se t?ším
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-04-16, 14:42
byla jsem od známé vyslána s dotazem jak je to s o?kováním v ?íji...vadí nebo nevadí??..myslím,že se jedná o sami?ku...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-16, 14:44
u samce to nevadí,u sami?ky bych po?kala až po ?íji,až bude naprosto fit.To znamená jestli ?íje trvá déle,a bude nutné ukon?ení hormonální,tak až po uplném návratu do normálu.To se netýká o?kování na vzteklinu,to je možné provést,jelikož je velmi málo zat?žující,ale s o?kováním na psinku velmi opatrn?.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-16, 14:58
Ockovani pri riji samicek by se delat nemelo, jelikoz nebude ucine - fretka nebude mit dostatek protilatek a bude to to same jako by nebyla ockovana.

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-16, 15:05
Chci se zeptat na váš názor ohledn? Vanil?iny ?íje.
Pokud zatemn?ní nepom?že, jak dlouho máme ?ekat, než s ní p?jdeme na injekci? Máme ?ekat kratší dobu než je obvyklé, práv? kv?li tomu nedávnému porodu? Nebo máme spíše sledovat její stav a p?i jakémkoli vybo?ení z normálu (apatie apod.) b?žet na ukon?ení?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-16, 15:07
myslim si ze tahle rije Vanilce prejde do 10-14ti dnu sama..
Jinak kdyby ne sledujte ji a kdyby cokoli hned na veterinu, kdyby ok, tak muzete jit uz driv treba tak treti tyden.

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-16, 15:56
TAKZE JSEM VOLALA NA VETRINU. INJEKCE SE JMENUJE SUPERGESTRAN !!! vET SE PTAL, ZEDA.LI MAME NEJAKY PROBLEM, RIKAL,ZE BY SE DIVIL, ZE FRETKY TUTO INJEKCI DOBRE SNASEJ(MA S TIMTO PRIPRAVKEM A FRETKOU DOBRE ZKUSENOSTI).
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-16, 16:05
Uju - Doufám, že vše bude ok.
Ale mám dojem, že skute?nost je spíš taková, že není až tak d?ležité, s ?ím mají veti dobré zkušenosti, ale co na to chovatelé. Pokud se nemýlím, nejednomu fretka?i cht?l vet nao?kovat fretku Canvacem proti psince a divil se, pro? to majitel nechce, vždy? s tím má dobré zkušenosti!
Mn? vet nabízel Covinan (jak jsem již psala), já ale požadovala Receptal. Kdyby mi ho necht?l sehnat a trval na svém, p?iznám se, že bych se oto?ila na pat? a z jeho ordinace odešla. Taky bych nešla do preparátu, jehož jméno slyším poprvé a nevím, jaké má na fretku ú?inky.
No, bohužel ne všichni veti jsou vst?ícní a dá se s nimi domluvit.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-16, 16:13
aNO SOUHLASÍM S TEBOU. vŽDY KDYŽ MÁM PROBLÉM, TAK SE TU MRKNU CO JE DOBRÝ A CO ŠPATNÝ, HLAVN? TEDA KOUKÁM, ?EHO SE VYVAROVAT. KDYBY TATO INJEKCE BYLA NA SEZNAMU ŠPATNÝCH V?CI, TAK BYCH JI NENECHALA PÍCHNOUT, ALE TAKTO V??ÍM VETOVI. JAK JIŽ JSME PSALA NEMÁM ZKUŠENSOTI NA TO, ABYCH SE S NÍM HÁDALA A MONOST ZM?NIT VETA U NÁS TAKY MOC VELKÁ NENÍ
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-16, 16:18
Spíš bych se p?íšt? držela toho, co je vyzkoušený s dobrejma výsledkama... já bych to brala tak, že když to neni ani na seznamu dobrejch, ani špatnejch, že se to t?eba pro fretky prost? nepoužívá a radši bych trvala na tom dobrym... tak snad to bude OK...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-16, 17:23
UJU: Supergestan neznám, pokusím se n?co bližšího vypátrat pozd?ji, ale podle toho názvu SuperGESTAN bych to tipla práv? na výše uvedené (a ne moc vhodné) gestageny. Hlídejte tedy jakékoliv p?ípadné nežádoucí reakce, hlavn? gynekologický výtok.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-16, 18:05
p?ímo v tomto vlákn?,takže opravdu jen sta?í ?íst,zapsat si co není vhodné,nejen název ale hlavn? ú?innou látku. :

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-30, 12:31
No, Majo, práv? proto, že obchodní názvy p?ípravk? jsou v?c prom?nlivá, v každé zemi jiná a s ?asem se m?nící, uvádím názvy obsažené ú?inné látky, které jsou univerzální, kdykoliv a kdekoliv stejné - je dost smutné, jestli je vet nezná a o n??em to vypovídá. P?íklad blízký lidem: jestliže máš hore?ku, dáš si paracetamol. A je úpln? jedno, od kterého výrobce, jestli ho nazve Paralen nebo Panadol. Když máš bolesti, dáš si ibuprofen, a? už v Brufenu nebo Ibalginu. Názvy jednotlivých výrobk? se mohou na Slovensku lišit, ale ú?inná látka bude stejná.
T?eba Covinan se u nás moc nepoužívá, ale pokud vím, obsahuje gestageny, stejn? jako Provera. Tudíž nejsou nejlepší možnou volbou.
hCG je lidský choriový gonádotropin, hormon placenty a vyrábí se snad dokonce p?ímo pod tímto názvem v injek?ní form?, podává se 50-100 IU do svalu.
GnRH je hormon vyvolávající uvoln?ní vají?ek, dávkuje se 20 mcg do svalu. Obsahuje ho p?ípravek Receptal (musí se spo?ítat dle koncentrace, ale vychází to tuším na 0,2ml Receptalu).




*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-16, 22:43
Uju, Ty mi dáváš zabrat! Prohledala jsem net a po dlouhém bádání našla, že ú?inná látka SUPERGESTRANU je LECIRELIN, což by m?l být SYNTETICKÝ ANALOG GnRH. Shrnuto a podtrženo, jestli je to opravdu tak, máte št?stí, protože Supergestran je tím pádem GnRH (gonadotropiny uvol?ující hormon) stejn? jako Receptal. Ale zajímalo by mn?, jak vet vypo?ítával dávku pro malou fretku, když preparát je ur?en pro velká zví?ata a kravám se podává 1 až 4 ml...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Pavito (IP)
Datum: 2007-04-17, 09:21
Jaké je porovnání Pregnylu s Receptalem (krom toho, co tu bylo ohledn? dávkování a aplikace)? Je n?co lepší? Jelikož za chvílu dojde na ukon?ení (pokud se nedejbože neukon?í sama) ?íje Sárinky, tak abych volila to nejlepší... Na veterin? používají Pregnyl.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-17, 11:06
Pregnyl i Receptal jsou oba výborné, fretky po nich b?žn? nemají žádné komplikace typu zán?tu d?lohy. Rozdíl je v ú?inné látce a tím pádem i v dob? nástupu ú?inku.
Receptal se podává 3 až 5 x ob den, ale nej?ast?ji už po 3. dávce za?ne ?íje ustupovat, takže b?žn? do týdne víte, na ?em jste.
Pregnyl se podává v jedné dávce a po podání za?ne ú?inkovat za 7 - 10 dní. Pokud se ?íje neza?ne nejpozd?ji po 10 dnech ukon?ovat, podává se druhá dávka, jejíž ú?inek by se m?l projevit nejpozd?ji za dalších 7 až 10 dní.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-17, 16:18
Dnes jsem koukala na \kir?u. otok ji za?al docela hodn? ustupovat. Ale vulva je n?jaká vytahaná nebo jak to napsat, ale myslím, že jsem n?kde ?etla, že to n?jaká fretka také m?la a nic nenormálního to není. žádný výtok zatím kir?a nemá, tak sanad to bude v poho.Jak vypo?ítaval množstvý to fakt nevím. Jen ?íkal, že to fretkám dává, tak asi už ví kolik takovému malému zví?eti dát. na opakování injekce chodit nemáme. ?íkal, že do 14ti dn? by to m?lo být dobrý(asi má zkušensot že zabírá napoprvý) a kdyby nebylo tak se máme stavit. No, snad to vydrží bez komplikací a p?jdem tam až na tu kastraci.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-17, 17:26
U nás už celkem ustoupila, ale problém je, že má Meggie vulvu takovou dost povolenou a dostává se jí tam všechno možný, hlavn? ko?kolit, pak jí to musim "vyš?ourávat"... Bojim se, aby z toho nedostala n?jakou infekci nebo tak, mám jí to ješt? t?eba omejvat Betadin roztokem, nebo tak???
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-17, 18:14
rynn klidne ji to omyvej.. Kdyz mela Pepcsa jemny vytok, tak dostavala vyplachy zredenou betadinou (prevarenou vodou)

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-17, 18:15
OK, zkusim to samý... já nevim, co s tim ko?kolitem d?lá, že má pak plnou pipinku :)) tak jí to budu omejvat... Snad už bude mít pokoj...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-17, 18:18
kdyz ji to pretres nejakou zinkou namocenou v tom zredenem roztoku, tak by to mohlo byt ok :o)
Holkam se taky lepi kockolit, ale nijak moc to neresim - kdyz o tom vim, tak jim to sundam a hotovo :)

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-17, 20:04
Kdyby se lepil... :( jenže on se jí fakt dostane trochu dovnit? a asi jí to neni p?íjemný, snaží se vyndat si to a nejde jí to... :((
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-19, 14:31
Už jsem tu psala, že po ztrát? miminek se dostala Vanilka op?t do ?íje. Znovu otravuje Rupíka. :o)
V?era se ale náš malý "kastrátek" nedal, ?apnul ji za krk a trochu povlá?el po byt?. Po 3 m?sících si vzpomn?l, že kdysi taky býval samec v ?íji! :o)))
Vanilka u toho sy?ela a zapírala se nožkama. Byla na n? legra?ní podívaná!
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-20, 23:31
Tak jsem byla dneska s Meggie u veta. Zjistila jsem totiž, že má na vulv? zachlou krev a na b?íšku taky... krev z?ejm? byla jenom od škrábnutí, ale MVDR jí ud?lala st?r a zjistila, že má p?emnožený bílý krvinky... p?esný zn?ní: cytologie- epitelie pochvy, velké množství degen. neu a makrofág?- susp. otev?ená pyometra, p?íp. hnisavá vaginitis. No, dostala ATB v injekci a te? jí budu dávat 8 dní tabletky... A celkem m? zajímá, co se z toho vyvine, jestli to m?že p?ejít do zán?tu d?lohy????
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-20, 23:46
Rynn...mohl by vet p?eložit nález do jazyka lajikú? T.j, co ten nález znamená? Virus? Bakterie? Jaké ATB dostala?Název ATB?

Já nechci otravovat...ale možná by ?ešení vašeho problému mohlo pomoct/p?ejít k ?ešení problému jiných chovatelú...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-20, 23:58
Johana: ?ikala zán?t pochvy... s tim, že našt?stí hnis odtýká, takže je to ješt? ta lepší varianta.
ATB dostala Noroclav. Jak v in jekci, tak v tabletách, kterej je 8 a mám od zít?ka od ve?era dávat p?l tabletky dvakrát denn?.
?íji m?la 3 týdny, za?átkem 4. jsme šli na ukon?ení, injekce dostala 3: 2., 4. a 6. dubna, ukon?ovalo se Receptalem u Chylíkový, takže to by m?lo být OK. ?íji snášela hezky, krom lehkýho vylínání na b?íšku ani moc nezhubla, asi 100g, už to zas nabrala na kilo... jedla a jí normáln? po?ád, hravost taky, pije možná mali?ko víc- to je taky k tomu zán?tu...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-04-21, 00:07
Rynn:
tvoje freti?ka má hnisaý zán?t d?lohy a pochvy.(p?eklad)

Aktuální stránka:5 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist