Aktuální stránka:8 z 12
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:25
Heretiko já myslím že to je zbyte?ný,za prvé si nedovedu p?edstavit,že zrovna ona by se mi z toho nevyzula,pá? je to fakt žížala chlupatá.A za druhý oni si toho nevšímají,alespon já mám takovou zkušenost.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:30
no,pokud by si toho nevšímala tak OK,ale ona je hrozná zv?davka zv?davá,pochybuju,že to bude ignorovat....i když Škvorda se po kastraci toho taky v?bec nevšímal,ale b?íško je asi n?co jinýho.....necháš jí chodit normáln? na stelivo nebo rad?ji ubrousky(aby se jí tam nedostala infekce)....

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:32
ja tu mám ted ?istej silikon,tak myslím že to je dobrý,ona by plínky asi ignorovala.
Ostatn? hned mi tu hodila k nohám trucbobek,to asi za to,co sem ji to provedla.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:34
my máme taky silikon,používáme ho i pro ko?ky....já jenom,aby se t?eba neod?ela o n?který ty v?tší kousky....

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:35
ježiš jak ji mám p?inutit aby šla chrn?t a nelítala mi tu,ani když ji vezmu na klín,tak nezustane.Prdloš jeden.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:36
si to musí vynahradit,tak jí nech vyb?hat pak padne a bude tuhoš:-)))

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:38
dyk je sotva 12 hodin po operaci,by m?la bejt v klidu,m? z ní klepne
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:39
dostali jste dom n?jaký ATB?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:40
ne ,napíchali je do ní
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:44
boža,už to musí být jen dobrý....já jsem ted zjistila(nebo mám vl?í mlhu a p?ání je otcem myšlenky),že má malá vulvi?ku jakoby mírn? zkrabat?lou,tedy už není tak napnutá...jenom mi to p?ijde,že je to divný po první injekci,to už se mi fakt asi d?lají mžitky p?ed o?ima...jedeme na druhou injekci,tak uvidíme,co na to vetouš....

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:45
...zav?i ji do klece a vypadni z místnosti, aby byla sama a necloumala s ní zv?davost :-))) se uklidní a pújde spát :-)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-26, 11:54
Heretiko,to známka toho že je ten Recaptal u?inný,tak to má být,už po první injekci se m?že projevit ústup ?íje,p?ipíchn?te ješt? jednu a možná to i bude sta?it.
To že to u Sv?tlušky nefungovalo znamenalo,že je n?co špatn?.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-26, 12:39
tak kone?n? chrápe,b?íško má hozený p?es Adouška,ten je na zádech a Sv?tlunka p?es n?j a chrn?j v houpa?ce.Tak doufám že ji to vydrží aspon do ve?era.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-04-26, 12:40
:-))))

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-04-26, 18:51
tak jsme zp?t od vetouše....?íje opravdu ustupuje,dal jí druhou injekci a máme p?ijít v sobotu a uvidíme jestli bude pot?eba ješt? t?etí....vulvi?ka se od rána pomalu zatahuje,je m?k?í,hadrovitá....malá lítá jako b?s pod?s a za?ala mi znovu žrát ku?ecí maso,které jedla jenom jako malinká a pak už necht?la....víc se mazlí a je v?bec více kontaktní....venku se naopak za?ala bát a jak jí dám na zem,tak se mi okamžit? vyšplhá až na rameno a schová se pod vlasy...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: illk (IP)
Datum: 2007-04-26, 22:16
Mam fretuli desaty den v riji. S nastupem rije vsak totalne zmenila chovani. Prestala mit zajem o hracky, uz skoro nekvoka, neprovokuje ... Proste nejevi zajem. Nove hracky nekam odtahne a tim to pro ni konci :( Jedine co, tak okusuje nohy. Ale jinak utlum. Necha se hladit jako nikdy driv. Pokud ji vezmu ven, beha jak o zivot. Ale v byte je jak vymenena. Nuda, nezajem, lenost. Uz mi to kvokani a skakani docela chybi.
Je to normalni nebo se schyluje na nejaky problem? Diky moc za nazory

?n+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:38.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: illk (IP)
Datum: 2007-04-26, 22:35
jeste jsem si vsiml, ze si tu vulvu ted pomerne casto olizuje, to je taky normal??

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-27, 01:23
illk: To je naprosto normální chování fretky v ?íji. Naše Karrie také v ?íji nejeví zájem o hry, a po?ád jen n?kde stojí a ?u?í, jako by mimo sv?t. Pracovn? tomu doma ?íkáme "?ekání na šuk" ;o) Jejím nejv?tším hobby v tomto období je pokud možno nep?etržité ležení na pání?cích. Fretky v ?íji také více pe?ují o své oblíbené pání?ky a ostatní fretky - více je olizují, ?istí jim ouška,... olizování vulvy je v po?ádku, jen hlídejte, aby nem?la n?jaký výtok (krvavý, hn?dý ?i hnisavý), p?i?emž malá kapi?ka žlutavého "umatlání" je p?ípustná.
P?e?ti si ?lánek "?íje a kastrace samic", který najdeš mezi informacemi na hlavní stránce.
Použij funkci "vyhledávání" a jist? najdeš mnoho dalších odpov?dí na své otázky.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-28, 17:00
Tady je n?co o ukon?ování ?ije sami?ek hormonáln?. Snad se to bude hodit.

[forum.fretka.sk]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-05-02, 07:56
Tak se mi to n?jak nelíbí,dnes ráno jsem objevila,že má malá žlutavý hnisavý výtok z vulvi?ky.B?íško nebolestivé,m?kké,ale jdeme okamžit? k vetovi.Je po ?ty?ech injekcích Receptalu,protože ?íje za?ala sice ustupovat po první injekci,ale jde to pomalu.Takže m? d?sí zán?t,pyometra...chjo:-(((

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-05-02, 11:49
Heretika: Jak jsi poznala, že je výtok hnisavý? Je tak cítit?
Po ukon?ení ?íje bývá normální lehký nepatologický výtok. Pokud si ale nejsi jistá, na veterinu zaje?te, a? se na vet na frete?ku koukne. Pop?ípad? m?že ud?lat st?r výtoku na bakteriologii, pop?ípad? sono b?íška. Pokud je fretka jinak hravá a žravá a výtok není nijak dramatický, (hnisavý hn?dý ?i krvavý), m?la by být v po?ádku. Ale jak jsme se nedávno p?esv?d?ili (viz Sv?tluška od boži), zán?t m?že probíhat i skryt?, bez výtoku.
Držím palce, a? to není zán?t!

?v+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 17:48.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-05-02, 12:10
jen takový menší dotaz:

Karamelka nám nechce jít do ?íje a vzhledem k tomu, že je to nalezenec m? napadlo jestli neni kastrovaná (vím , že na to, aby p?išla do ?íje je ješt? ?as, ale pro p?ípad..), i když jizvu nemá. M?l by to vet poznat na sonu???? a nebo na jiném vyšet?ení. Náš vet není veliký odborník na fretky, ale když mu ?eknu p?esn? co chci tak to vždy ud?lá.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-02, 12:16
na sonu to pozná,prost? d?lohu nenajde :o)
ona jizva po kastraci není u sami?ek vid?t,protože ?ez jde mezi svaly na b?íšku.
Na druhou stranu znám dv? sami?ky,které nebyly kasrtované,taky nep?išly do ?íje,tak to bylo majitelkám divné,šly na sono,co se d?je a našly velký cysty na vaje?níku.Takže to m?že být zp?sobené i n??ím takovým ,ale nechci strašit.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 02.05. v 12:27.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-05-02, 12:24
Já se tam s ní stejn? radši zastavim. díky
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-05-02, 12:34
Ted jsem dorazila od veta.Takže na sonu není nic vid?t,ale hnis má žlutavý,hustý.Dostala ATB a zítra v sedm ve?er jde na kastraci.Sice prý to m?že být výtok po zovulování,ale není ?irý,ale hustý a žlutý,skoro jakoby i gelovitý a drží ob?as tvar hrudek.Vet ?ekl,že už do ní cpát hormony nebude,že jí rad?ji hned vykastruje.Zítra jí bude p?ed tím ješt? prý brát krev.Jsem z toho celá docela vyd?šená.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-05-02, 13:09
Heretika: Pokud neplánujete mimínka, bude kastrace nejlepší ?ešení. D?ležité je, aby vet p?ed kastrací vyšet?il hodnotu hematokritu (což se z?ejm? správn? chystá ud?lat). Pokud budou hodnoty v norm?, m?že frete?ka bez v?tšího rizika kastraci podstoupit.
Zda je výtok zán?tlivý (hnisavý) by vet zjistil odesláním sekretu na bakteriologické vyšet?ení. Problém ale je, že výsledek bude až cca za 3 dny.

kast+ona+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 17:47.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-02, 13:15
Pro jistotu by to cht?lo splašit taky samce na transfuzi,ono sta?í jen malinko,a sami?ka se mnohem rychleji vzpamatuje po operaci.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-05-02, 14:26
Já se nabízela,že mu dám k dispozici na krev našeho Škvordu a JanaN se mi taky nabídla,že by dala Bobíška,ale vet necht?l.Povídal,že je na to za?ízený,at se nebojím,že to nebude t?eba.Tak si ?íkám,že kluky mám v zásob? kdyby n?co.

Vendula R:jo,krev bere kv?li hematokritu.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-05-02, 14:33
Božo,jak je na tom Sv?tluška?Já tu jsem ob?as na pár minutek a nestíhám všechno ?íst.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-02, 15:05
Sv?tlunka už je v pohod?,jen ji tahají stehy,ty jdem vytáhnout v pátek.V?era dobrala ATB,baští ,p?ibrala,?ádí jakoby nic.Tak doufám že jsme z toho venku.Po?ítám že tento týden za?ne kousat,ale to p?ežijem :o)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Aktuální stránka:8 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist