Aktuální stránka:4 z 12
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-13, 19:36
Tak jsme dnes byla s Kir?ou na ukon?ení. Vet ji ?íji cht?l ukon?it rovou kastrací. Ale to jsem odmítla i když mi tvrdil, že pokud ji stejn? chci dát kastrovat, tak to je prý jedno a bez zbyte?ných hormon?. Odmítla jsem !!!
Tak dostala injekci i když jsem si tu stáhla co se fretkám dává, tak ji dal n?co jinýho prý je to na velký zví?ata a lepší. No, nepamatuji se jak se to jmenuje, ale snad to bude cajk.Za 14 dn? pokud ?íje neustoupí, tak máme p?ijít. Jsem zv?davá:-/
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-13, 20:47
Asi bych radši p?íšt? trvala na tom receptalu... aby to nebylo n?co, po ?em m?že mít zán?t a tak... a možná bych i vym?nila veta :((
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-04-13, 21:00
Uju,nebyl to covinan (nebo tak nejak)?ten je myslím pro velká zví?ata a sta?í jen jedna dávka,teda aspon myslím,že jsem to tu n?kde ?etla.bohužel moc je nevhodný...osobní zkušenosti ale s ukon?ováním ?íje nemám :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-13, 22:21
UJU: Pokus se od veta zjistit, ?ím ?íji ukon?il. Každopádn? sledujte zda se ?íje opravdu ukon?uje a hlavn?, zda Kir?a nebude mít krvavý ?i hnisavý výtok z rodidel! Po ne p?íliš vhodných preparátech na ukon?ení ?íje (gestageny) se m?že objevit zán?t d?lohy!

pro všechny: VŽDY SE P?EDEM VETA ZEPTEJTE, CO CHCE VAŠÍ FRETCE APLIKOVAT, NEŽ JÍ JAKÝKOLIV PREPARÁT PODÁ! P?EDEJDETE TAK P?ÍPADNÝM, N?KDY ŽEL DOST ZÁVAŽNÝM KOMPLIKACÍM (zán?ty d?lohy po ukon?ení ?íje, smrt po Canvacu,...)!
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-13, 22:51
p?esn? tak a ješt? :
pokud jste nebyli ješt? na ukon?ování ?íje,zavolejte si dop?edu na tu veterinu,za prvé zjistíte p?ístup toho veta k tomuto problemu,a za druhé se zeptejte ?ím ukon?uje.Je-li trochu solidní,objedná vámi požadovaný Receptal.Objednávky lék? veteriná??m chodí do druhého dne,takže to nem?že být pro žádného problem,jen jestli je ochotný.

Ja to takto vy?ešila,mám užasn? ochotnou vetku,sama mi ale ?ekla že tohle m?žou ud?lat všichni.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-13, 23:21
No, on to ?íkal, co Kir?e dává, radil se o tom s druhým vetem co tam byl. Jenže jak jsem ten název nikdy neslyšela, tak jsem to zas zapom?la. Jinak tento vet, není nijak výbornej ale asi není zas nejhorší. Hlavn? je jedinej u nás a v Náchod? jich taky moc není:-/ Budu Kir?u hlídat a kdyžtak v po. tam zavolám a zjistím co ji to dal.
Snad to bude dobrý, ale myslím, že to není nic ze seznamu co tu psala tuším Yasmin je to n?co jiného.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2007-04-13, 23:41
S tech nevyhovujicich je :COVINAN,PROVERA,MEDROXYPROGESTERONE ACETAT (MPA),PILLKAN.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-14, 11:26
Kir?a je zatím cajk. ?ekla bych, že ji otok trochu z jedný strany mizí. Ale zatím to není tak vid?t. Jinak to nebyl žádnej z t?ch nevyhovujících. bylo to n?co super....?????.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2007-04-14, 12:42
No doufam že ta tvoje SUPER injekce nevyvola extra problemy.Ono totiž problemy mohou vylezt i po 2-3 mesicich po ukon?eni riji.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-14, 15:19
No, to já taky. Až po tolika m?sících? :-o
No po?ítám, že pokud žádný komplikace s injekcí nebudou p?jdem tak za 4 až 5 týdn? na kastraci.
Když ono to je t?žký. Tady co máj lidi fretku tak s ní chodí sem k vetoj. Jinej tady snad ani není. A jak už jsem psala v Náchod? jsou dv? kliniky, ale v jedný fretku m?li poprvé(tu mou) a v druhý maj po?ád zav?eno nebo jsou u pacient? d?laj spíš v?tší zví?ata:-/ Takže si moc vybírat nem?žem:-/
V?tší m?sta ve st?edu republiky jsou na tom mnohem líp:-/ A pokud vím, tak jedinná Mvdr co ji tu lidi chválí z našeho okolí je v Chrudimi. Mám to 100Km daleko a v sobotu neordinujou.A Dovolenou si brát nemohu:-(
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-14, 19:17
Uju to ze tam mas jedineho veta, neznamena, ze si nemuzes zjitit co ji ma pichnout a presne mu to rict. Pokud to nema tak to objedna - jak psala Boza a jak to dela hodne lidi - zvlaste kdyz chodis na forum kde se to lehce dozvis..

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-04-15, 00:32
No aj my máme problém,kamoškyna fretka Sára je už 6 týždnov v ruji , a k hormonálke sa neviem dopracovat :o( , všetci tu majú len Covinan.Ešte som sa pochytila aj s mojou veterinárkou, lebo ma presvie?ala,že Covinan je najlepší že je jemný, a ja som tvrdila,že je nebezpe?ný.

Nevieme ?o máme robit,ešte v pondelok skúsime obvolat Zvolen a Bystricu ?i budú mat nie?o iné ako Covinan.

Myslíte,že kebyže sa teraz odtrepeme za samcom, je tam nejaké % že ostane tehotná ??? Pôvodne ju chcela nakryt až na 2. ruju,lebo matka .... ale tak teraz ked jej nevedia ruju ukon?it, tak už povolila.

???? diki za vaše názory :o)

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-15, 01:01
hena: Pokud Sáru necháte p?ipustit, m?že se stát, že zab?ezne i když už je 6. týden v ?íji. Na mate?ství ale musí být fretka v perfektní kondici, aby ona i fre?átka byla zdravá.
Je 6. týden v plné ?íji, nebo se ?ást té doby jen "roz?íjovala"?
Covinan se dá v krajním p?ípad? použít, ?íji ukon?í. Po jeho aplikaci ale existuje riziko vzniku zán?tu d?lohy, to znamená, že nejmén? m?síc po aplikaci je t?eba sledovat p?ípadný hnisavý ?i krvavý výtok z rodidel a v p?ípad? jeho výskytu okamžit? jet na veterinu na ATB. Po Covinanu mívají fretky i bou?liv?jší falešnou b?ezost.
Pokuste se veta zeptat, zda by vám neobjednal Receptal. Nevím ale, zda máte na Slovensku Receptal registrovaný.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-15, 10:23
Heni a nebo zkuste sehnat ?erstv? vykastrovaného samce.Tak ješt? týden po kastraci samci jsou p?i chuti a spolehliv? by ji ?íji ukon?il.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-04-15, 10:26
Carste vykastrovany samec je v Prostejove...to je ale asi moc daleko, co?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-15, 10:30
Pokud nechate ukoncit riji Covinanem pocitejte s tim, ze ji rovnou pak budete muset kastrovat. U psu to pry vzdy nejpozdeji do roka zpusobi zanet delohy a u fretek co jsem slysela o ukonceni, tak byl taky problem..
Pokud volate veterinarum, neptali jste se jestli by vam neobjednali to co by jste chteli vy?

Uplne cerstve kastrovaneho zase ne, aby mu nepopraskaly stehy :o)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 15.04. v 10:31.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-04-15, 10:40
No moja veterinárka,?o má velkoobchod s týmito vet. potrebami nevyjadrila ochotu .
Kamoškyn vet,povedal,že sa na to pozrie , už týžden sa pozerá, vraj teraz nemá ?as.

Inak Sára nejak extra neschudla, dokonca je hravá , samca tu v blízkosti ?erstvo kastrovaného nemáme , jetulen moj Fredy,no aktorého ob?as príde chut, ale u nás už bola 2x a Fredy ni?,len ju povlá?il a zbil, a to jej nesta?í. :/

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-15, 10:41
mam s tím zkušenost,fretákovi se nic nestane,naopak,uklidní se po kastraci rychleji.A n?kte?í veti ani nešijí,takže nemusí mít žádné stehy.Nic mu nehrozí,opravdu.Ale musí být tak týden nejdéle po kastraci,jinak už ji bude jen tahat a nic z toho.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: boža dne 15.04. v 10:44.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-15, 12:20
Yasmin. Zjistila. A hlídala jsem, aby to nebylo nic co tu tuším, že ty píšeš(to to nebylo)Ale zas mi bylo blbý ?íkat vetovi co a jak. On studoval a podle n?j fretky ošet?uje. P?ijde mi jako drzost ?íkat co má d?lat a jak. To by mi taky mohl ?íct, a? si to ud?lám sama.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-15, 12:35
Takze myslis ze je lepsi nechat mu pichnout ji cokoli..? Jako tu uz nekdo psal - ukonceni rije antibiotikama a pod? no nevim nevim - clovek ma pusu od toho aby to konzultoval.. a pokud by me poslal at si to udelam sama, tak ano, pujdu jinam, nez abych ji dost mozna ublizila.. Pokud ti bude nabizet pri ockovani treba Canvac - nechas to te fretce pichnout?

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-04-15, 12:39
Uju: no závisí od povahy, mna napr. už poznajú,že musím vedie? všetko,?o robia mojej fretke, a vet by to pochopi? mal, máš na to právo.

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-15, 21:05
Yasmin: Ne nemyslím, nechat píchnout cokoliv!!!
Našla sjem si tu p?ísp?vek co nedoporu?uješ. Tuším, že šlo o covinan, provera atd..To jsem hlídala-ani jedna z t?chto nedoporu?ovaných vakcín to nebyla. . Máte špatný zkušenosti s vakcínama, který jsou tu vyjmenovaný. Hádat se s vetem o vakcín? o který vím já kulový nebudu. Nemám na to vzd?lání a on ano. n?co jiného by bylo, kdyby Ki??e cht?l dát n?co co tu nedoporu?ujete, to bych se ozvala.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-15, 21:14
Uju,musím ti oponovat.To že ten p?ípravek není tady uveden jako nevhodný neznamená že je skv?lý,a to že to ?íká veteriná? taky není záruka.A víš pro??Protože on sice má v?domosti ale nemá chovatelské zkušenosti.
M? se vetka ptala pro? chci ten Receptal,tak jsem ji povykládala,že jsme tu d?lali pr?zkum statistický,jak sami?ky ukon?ují ?íji a jak po kterém p?ípravku mají komplikace a podobn?,ona si to zapsala,a d?kovala,protože sama ?íká že tyhle chovatelské zkušenosti,co si vym??ujem jsou nejlepší zdroj praktických informací,který ona v ordinaci prost? nem?že mít.A nikdo je tem doktor?m nem?že jinej zprost?edkovat,jen chovatelé.Takže záleží na tom konkrétním ?lov?ku jak se s tím veteriná?em o tom baví a taky jestli je ten doktor p?ístupný informacím.Protože žádná škola tohle nenau?í.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 15.04. v 21:19.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2007-04-15, 21:48
Tak nam napiš sem nazev te tve Super injekce.Jsme zvedavi.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-15, 22:07
Galina: Ona si to nepamatuje...
Jinak tohle všechno hrozn? závisí na ochot? vet?. Mám tu veteriná?e hned za rohem, ale už k n?mu nechodim, protože se jich bojí... Neni už ochotnej na n? šáhnout, protože ho Meggie rafla do krve do prstu. Na Bílý ho?e jsem se sice s Grégrovou dohadovala kv?li tomu ukon?ení, ale jinak ona i sest?i?ky s kousancema po?ítaj a nerozhodí je to. Prost? zalepí krvácející ránu a pokra?ujou v práci... S n?kym se dohodnout dá, s n?kym ne. Ale radši si dojedu n?kam, kde budou ochotný, nebo se pokusim pokusim veta p?esv?d?it...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-15, 22:19
Galina: napr. Receptal...ale iste by si to zistila i sama, keby si použila "Vyhledávání"....
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-15, 22:29
Johana: Já si myslim, že Galina cht?la v?d?t, co dal vet Uju... ne?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2007-04-15, 22:44
Jo, ja chtela vedet co dostala sami?ka u Uju.My už mame po kastraci a dostavali Pregnyl.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-16, 08:58
aha...tak sorry...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-16, 10:07
Jestli se m?žu taky vyjád?it...
Loni jsme ukon?ovali ?íji injekcí. Náš vet mi nabídl Covinan, že tím bezproblémov? ukon?uje ?íji jedné fret?í pacientce. Trvala jsem ale na Receptalu a vysv?tlila jsem mu pro?. Neprotestoval, ale celkem ochotn? mi ho sehnal do druhého dne od kolegy, který ho používá u hospodá?ských zví?at. Je pravda, že jsem trochu "plavali" v dávkování, ale te? jsme už chyt?ejší. :o)))

Co se týká nakrytí ?erstv? kastrovaným fre?ákem - když jsme nechali kastrovat Rupíka, ?ekl nám vet, a? ho stejn? hlídáme ješt? tak týden (aby nelezl na sami?ky), protože m?že mít n?jakou dobu v chámovodu zbytky "schopných" spermií. :o/
Avatar

Aktuální stránka:4 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist