Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-17, 00:54
Dobrý ve?er, mám nové mlá?átko a nechce mi jíst nic jiného než syrové maso. Je to na škodu? A jak ho mám zvykat na granulky? Nem?že to uškodit jeho zažívání? Díky za radu
Kris

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-04-17, 08:09
P?idávej namo?ené granule k masu, ono se splete a granule sežere taky.Jde hlavn? o minerální látky, mám špatnou zkušenost s tím, že miminka maso ráda, ale pak vyrostou v nedostatku vápníku a v p?emí?e sval? a to je špatn?, mají z toho lachtaní tlapky a jiné problémy.Také jsem zkoušela maso s kostí-ku?ecí hrudí s t?mi m?kkými ?ástmi kosti, Calopet a vápník pro miminka (pro ?lov??í), ale s tím opatrn? na dávkování. konzultuj s vetem.
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-17, 15:11
aha tak moc d?kuju... dneska jsem zkoušela tu masovou tašti?ku od gurmetu. Je to dobrá zna?ka?

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-04-17, 17:19
Clavis: u tve fretecky by spise bylo jeste dulezite (pokud je v teto dobe jeste slepa - viz fotky do registru), aby byla u maminky a pila mlicko :o( Slepa mladatka jsou jen prikrmovana ale hlavni cast kmeni je mliko.
Takze ve tvem pripade bych radeji hledala jeste kojnou. :o(
Jinak sva mladatka prikrmuju vetsinou masickem, nebo kasi z granuli, pripadne vareneho masa a vitaminu. Nekdy i zloutek, ci tvaroh a nebo konzervy pro kotatka - Hill?, Iams a pod.
Ale dulezite je pro malou, aby byla jeste u mamy :o(





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 17.04. v 18:31.
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2009-04-17, 17:35
Akurat som si pozrela tvoju registráciu na fretka.kom aj s fotkou, tak z tadial vieme o veku malom :)

Dufam, že vieš, že to je albínik a bude ma? ?ervené o?i?ká :o)

Ako písala Yasmin, malý bol velmi skoro odobraný od maminky a ešte by mal cica? mlie?ko.
Odporu?am tiež kojnu, ak nie tak aspon kupit sušené mlieko od Gimpetu pre kotátka a dokrmova? mlie?kom.

Tiež je ve?mi vhodné krmi? zmeskou - kuracie maso + vlo?ky od Gimpetu (je tam ve?a vitaminov) a do toho môžeš rozmo?i? granulky.

ak malý ešte nepapá maso v kusoch, je lepsie ho radšej rozmixova?.Ukázka:


Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-17, 18:35
Díky za reakce, ale frete?ka je 6 nebo 7 týdn? stará, na t?ch fotkách jen vypadá, že je malinký, o?i?ka má krásn? jah?dková a pn? rozlepená. D?kuji za možnosti p?ikrmování, masenko jí v celku, je to malý drave?ek.

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-04-17, 18:55
I v 6-7 by podle m? m?l být ješt? u mam?i. Zodpov?dný chovatel mim?o d?ív jak v 8týdnech neprodává...

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2009-04-17, 19:37
Neexistuje n?jaký zákon ?i p?edpis, který by reguloval v?k prodávaných mlá?at ve zverimexech? Dávat miminka od matky d?ív, než jsou schopna se bez ní obejít (tj. p?ed osmým týdnem), mi p?ijde jako týrání.

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-17, 19:38
bohužel to t?žko n?kdo dokáže, že je fretka ješt? p?íliš mladá...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-04-17, 19:40
nevýhoda zverimex? - tvrdí, že je fretce mezi 6-8 týdny i když jsou mladší a nebo i o dost starší...škoda, že nemusí mít n?jaký doklad k tomu, kolik jim doopravdy je
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-17, 19:44
m? ted tak napadlo, jestli oni ve zverimexu v?bec v?dí, kolik té fretce opravdu je, jako jestli jim to ten, co tam zví?e dává, ?ekne...


[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-17, 19:48
Hm..no každopádn?, a? je malé, trouám si tvrdit, že mu dokážeme dát tolik lásky a pé?e, že bude alespo? trošku spokojené jako u maminky. Netušia jsem, že retky se nemají dávat od maminky tak brzy..

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-17, 19:50
i když bude mít pé?i a lásku, tak to nejd?ležit?jší - mate?ské mléko, jim ?lov?k žel nikdy nenahradí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-04-17, 20:09
WereNee napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Neexistuje n?jaký zákon ?i p?edpis, který by
> reguloval v?k prodávaných mlá?at ve zverimexech?
> Dávat miminka od matky d?ív, než jsou schopna se
> bez ní obejít (tj. p?ed osmým týdnem), mi p?ijde
> jako týrání.


podívej se sem, uvád?né vyhlášky lze najít na netu
[forum.fretka.cz]

bohužel ale i kdyby na n?jakého chovatele p?išla kontrola, bude mu dost obtížn? dokazovat, kdy se fre?ata (ko?ata, št??ata) narodila a že jsou mladší než tvrdí... :o(

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-17, 20:14
A kde se dá taková kojná sehnat? Myslím t?eba n?kde poblíž Olomouce? Je fajn, že tu bou?íte proti tomu, že je mlád? malinké, ale já jako chovatel, který m?l zkušenosti jen s fretkami ze zverimexu, takové v?ci nevím. Mohly byste mi, dámy, tedy poradit, jak to te? mám ?ešit?Z postu toho, že vy zkušené JSTE. Díky

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-04-17, 20:16
Clavis.regni: lásku možná, ale p?ijde o dny, kdy m?l být ješt? u mam?i. To jest o mate?ské mléko, o základy chování, které ho mam?a m?la nau?it, o soužití se svými sourozenci a by? to vypadá jako mali?kosti jsou to dost podstatné v?ci pro život toho malého. Tím nechci ?íct, že ho nemáte rádi, ale trochu m? ta Tvoje v?ta zasko?ila ;-)

edit: nevím pro? se tu otá?íš proti nám. Evidentn? Ti tu cht?li jen všichni poradit, jak se p?ípadn? p?íšt? tomuhle vyhnout...

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: PxNxDx dne 17.04. v 20:17.
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-17, 20:41
to už ale te? nenapravím..kdybych tohe v?d?la, tak po?kám..nikdo mi tohle ne?ekl, možná proto jsem te? trochu nep?íjemná :(M?li jsme dv? fretky, bohužel nám je n?kdo asi p?ed dv?ma týdny otrávil, ale ob? byy ze zverimexu a ob? jsme je m?li zruba koem toho 6-8 týdne..bude to prcek n?jak s námi zvládnout. Snad se mu to povede...maminku ani mlí?ko nenahradíme, ale snad se to dá n?jak jinak kompenzovat:( Jak byste tuto situaci ?ešily vy?

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-17, 20:52
ted už s tím moc nenad?láš, bohužel. pokud m?žeš, dej sem foto, nepíšeš tu totiž v?k a podle toho co psala yasmin a hena je tedy asi mladší než t?ch 6-7 týdn?, které uvádíš. viz další p?ípad ve vedlejším vlákn?. jinak p?íšt? mlád? výhradn? od chovatele, nepodoprovat zverimexy!

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2009-04-17, 20:54
Clavis.regni : No ak už má o?i?ká otvorene, kojna je už zbyto?ná, v takomto veku je už materské mlieko len ako doplnok stravy ,a hlavnou stravou sa stáva práve uvarené masko,a granulky.

Ako som už písala, je vhodné kúpi? vol?ky [www.pro-fretky.cz]

junior pastu [www.pro-fretky.cz]

A už spomýnané mlieko,kt.som v ponuke eshopu nenasla :)

Mamina mu chýba? bude, ale nebude iste prvý,nebojte, bude z neho fretka, len sa možno bude svojich súkmenovcov bá?. Ale ur?ite by som kupila tu pastu a vlo?ky, tam nejaké vitaminy su :o)

Avatar

Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-17, 21:05
Vše už jsem koupila p?edem... jak maso, mlí?ko pro ko?ky i ty vlo?ky s pastou. Pokusím se mu dát vše dobré co je v mých silách. Jste moc hodné. Díky

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-04-17, 21:30
Clavis.regni: tak pokud máte všechno nakoupeno a s fretkami zkušenost, myslím, že to spolu zvládnete v pohod? ;-) P?ihodíš nám n?jakou fote?ku??

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-17, 21:54
mno uvidíme jak si zavál?íme;-)

Přílohy: 4.jpg (95kB)   3.jpg (79kB)  
Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-17, 21:56
to je krásnej ?umá?ek :o) ale na 6-7 týdn? mi p?íjde malej, spíš bych ?ekla že tak 5-6

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-04-17, 21:58
No vypadá skoro stejn? starej jako ten mr?ous ve vedlejším vlákn? :-) ale je to krasavec! Taky tipuju spíš n?co p?es 5tejdn?

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-17, 22:04
Hezou?kej :-) ale taky mi p?ijde mladš...múj fre?ák takhle koukal v 5 týdnech, to byl jasn? u matky....
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2009-04-17, 23:23
Ur?it? to v pohod? zvládnete. Jen bude pot?ebovat hodn? náhradu sourozenc? "na hraní" :)
My jsme loni podobn? odchovávali ješt? mladšího kocourka a jaký je te? macek krásný p?ítulný ;).
Držíme s p?íšerkama p?sti.

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-17, 23:33
...u št??at sme p?iklákali termofory a "tikací" budík "oble?ený" v mn?kém návleku...to supluje tlikot mat?ina srdí?ka...u fretek to ale odskoušené nemám.
To ale neni na hraní, jen na uklidn?ní malého brzo odstaveného mr?ouska :-)
Avatar

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-18, 13:13
Díky za tipy, práv? te? se mu v?nuji na 150%, ale v??ím, že to zvládneme :)Bude z n?j krásný, výstavní same?ek:D

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Clavis.regni (IP)
Datum: 2009-04-18, 15:43
Ješt? mám dotaz...te? leží na m? a když nejsem v jeho blízkosti tak jako kdyby mr?í a plá?e. Dá se to n?jak vy?ešit?Pot?ebuju bohužel ob?as vstát a nemohu ho mít po?ád na sob? :( 3lo by to vy?ešit n?jak termoforem zabaleným do hu?até látky nebo tím budíkem?Je neklidný :(

Re: Fre?átko
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-04-18, 17:20
Clavis.regni napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ješt? mám dotaz...te? leží na m? a když nejsem v
> jeho blízkosti tak jako kdyby mr?í a plá?e. Dá se
> to n?jak vy?ešit?Pot?ebuju bohužel ob?as vstát a
> nemohu ho mít po?ád na sob? :( 3lo by to vy?ešit
> n?jak termoforem zabaleným do hu?até látky nebo
> tím budíkem?Je neklidný :(
>

Na tohle bych doporucila kapsu na bricho a klidne ho tak nosit sebou :o)

jinak ted uz je na kojnou opravdu skoro pozde.. Takze ted krmit, jak psala Hena :o)

Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist