Aktuální stránka:3 z 12
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-10, 21:29
No Rorynka nám taky smrdí:) jsem si ?íkala,jaký je to vo?avý stvo?eni?ko(narodíl od našého Rendyho:o), a te? tohle... Je už ale dlouho v ?íji, už p?es m?síc (snad ne dýl:///), p?ipustit jí moc nechci, protože je ješt? p?ece jen mladá...kdyby jí byl aspo? ten rok... je jí ?erstv? 8 m?síc?... tak zítra jdu k vetu a asi na injekci... nebo si to ješt? p?es noc rozmyslím a zítra jí pustím s Rendym a budeme mít miminka!!!:o)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-10, 21:46
Hone-y- bejt tebou letim na injekci, nebo jí hned p?ipustim... akorát jde o to, jestli zab?ezne... ale aspo? by se jí mohla ta ?íje ukon?it...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-10, 22:52
Honey-y: pokud Rory nemá p?íznaky dlouhodobé ?íje, m?žeš ji ješt? zkusit nechat p?ipustit, v 8 m?sících v?ku už je to možné. Bu? se Rendymu opravdu poda?í ud?lat miminka :o) nebo se jí p?inejmenším ?íje ukon?í. Pokud ale už je Rory v ?íji opravdu tak dlouho, rozmýšlej se rychle a pokud se pro odchov mlá?at nerozhodnete, b?žte co nejd?íve na veterinu na hormonální ukon?ení ?íje.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:04
Zítra jdeme k vetovi... tak snad to bude OK.
Vendula R, jake jsou priznaky dlouhodobe riji?
Ja bych Rendyho k ni pustila,ale bojim se ze pokud zabrezne,ze je na to mala,a navic je poprve v riji, ja nevim... :( Pred chvili byla sama jeste mimco...

Jeste dotaz... Nevim,jestli jsem to uz nekde cetla.. Ale kolikrat muze byt fretka do roka v riji? Ze bysme ji to ted ukoncili a fretatka si poridili nekdy na podzim..
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:10
Jul?o - na podzim si fre?átka nepo?ídíte, protože málokterý samec je na podzim v ?íji...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:13
Fretky by ideáln? m?ly mít ?íji jednou do roka. Dost frete?ek ale má dv? ?íje b?hem jedné sezóny. M?že se stát, že pokud sami?ka p?išla do první ?íje velmi brzy, nebo pokud má gynekologické problémy (nap?íklad cysty na vaje?nících), m?že mít ?íje i t?i, což už není žádoucí a nejvhodn?jším ?ešením je po ukon?ení t?etí ?íje kastrace.

Je tedy pravd?podobné, že by Rory ješt? jednu ?íji letos mít mohla, takže mlá?átka m?žete odložit na její druhou ?íji (p?ípadn? nap?esrok). Do té doby budete mít alespo? dost ?asu na sbírání v?domostí o odchovu mlá?at.

P?e?ti si tento ?lánek o ?íjích u sami?ek: [www.fretka.cz]

?n+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:39.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:15
Pe?o, náš Rendy je toho schopen:oDD
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:23
No m? Pí?an ?íjí od ?íjna, tak uvidíme, kdy ho to p?ejde... Jinak já bych se toho asi taky nebála, mam tu na p?ipušt?ní 8mi m?sí?ní sami?ku a ?ekáme na ?íji a další 8mi m?sí?ní sami?ka taky ?eká na ?íji... Kdyby byly v ?íji te?, tak je p?ipustíme. M? se zdá 8 m?síc? celkem dobrých, ale pod tich osm bych asi nešla. No nevím, nemám v úmyslu naší Babul krýt, takže jsem se o to moc nezajímala...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:27
No Rory je v ?íji...sakra nem?žu p?ijít na to,jak dlouho:( Ale je to bu? n?co mí? než m?síc,nebo ten m?síc,ale víc snad ne... ?ekala jsem,že jí to p?ejde samo,a ono po?ád nic a nic,tak jsem s ní cht?la k vetovi...ale jim moc nev??ím,nemám moc dobré zkušeností,no..Tak jsem vlezla radši nejd?ív sem se poradit...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:42
Neovlivni nejak to,ze ji riji ukoncim hormonalne,ze by pak mohla mit fretata? my bysme je urcite chteli,ale ted asi ne,navic uz je v riji dlouho.
Co je lepsi? Pustit ji s fretakem nebo jit k vetovi? Jako co bude lepsi pro jeji zdravi? Cetla jsem,ze ta injekce nemusi napoprvy fungovat,a u nas by to chtelo tu riji ukoncit co nejdriv... Jak to funguje,kdyz ji necham pripustit? Jak rikate,nejspis teda nezabrezne,ale aspon ta rije se ukonci...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:48
Nejlepší bude, (vzhledem k tomu, že nevíte jak dlouho je Rory v ?íji a vzhledem k tomu, že pravd?podobn? zatím nevíte, co vás s fre?aty ?eká), když te? p?jdete na injekci. Pokud by se ?íje pomocí krytí neukon?ila, museli byste na injekci stejn?. Tak to te? radši moc neprotahujte a ?i?te se nabídkou správných preparát? k ukon?ení ?íje.
Hormonální ukon?ení ?íje nyní ur?it? nebude mít žádný neblahý následek pro miminka, která se narodí po další ?íji.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:56
To bude asi nejlepší... Já jsem toho o všem ?etla strašn? moc, ale mám doma dosp?lýho fre?áka, který nám zna?koval byt vždycky docela dlouho a n?jak se to ne?ešilo, te? mám navíc malou fre?uli,najednou byla v ?íji a i když jsem v?d?la,jak to s tou ?íji máji,a všechno o tom,n?jak jsem se sekla v dob? trvání,napadlo m?,že to bude tak 1-2 m?s.,což je ale ve skute?nosti moc dlouho,tak te? už si to budeme po?ádn? hlídat...
D?kuji moc za rady a info.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Hone-y dne 10.04. v 23:58.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:56
Zítra jdeme k vetovi...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Hone-y dne 10.04. v 23:57.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-11, 00:05
Tak držím palce, pokus se sehnat veta, který má Receptal.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-11, 00:12
No snad ten náš ho bude mít. Jinak nevím... budu obíhat všechno.

Ješt? takovej praktickej dotaz:) Same?ek, když je v ?íji...kolik m?že zvládnout fretek?:o) Už mám dv? zájemkyni,tak abych to neslibovala ob?ma,a chudák prcek už jaksi "nemohl":)))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-11, 00:27
Same?ek by jich jist? zvládnul hodn? - však se ho zeptej ;o)
Je vhodné jedním same?kem nakrýt nejvýše tak 3 sami?ky za sezónu, aby m?li šanci i ostatní samci a jejich genetická výbava... Po každém krytí je dobré nechat same?kovi nejmén? 3 dny (pokud možno i více) na "oddech" a vytvo?ení dostate?ného množství nových spermií.
D?ležité je p?ed krytím zjistit, zda fretky nejsou p?íbuzné!

krytí+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:01.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-11, 00:35
Jéé, tak to Rendýsek se má:o) jen chudinka Rory se musí takhle trápit:( ženský to mají vždycky t?žší:o)
D?kuju moc!!!:)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Hone-y dne 11.04. v 00:36.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-04-11, 11:04
Muzu se jen tak zeptat? Me jen napada, jak donutim samecka, aby si po nakryti samicky dal 3 dny oddych a netrenoval, jak ma ve zvyku? Rijneho samecka doma nemam, tak me to jen tak ze zvedavosti zajima:)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-11, 11:05
Bara: a pre?o by po nakrytí nemal sam?ek 3 dni trénova?? :-)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-04-11, 11:12
No Vendula napsala, ze by se melo dat sameckovi par dni po nakryti oddech, aby se mu vytvorily novy spermie...tak si rikem, jestli samecek bude drzet celibat a stradat spermie, nebo se pusti do obtezovani plysaku:)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-11, 12:29
Bara: ak si z plyšákov robí "trenažér na párenie" tak ich ob?ažova? bude...tak mu plyšákov proste vezmi :-)))

Vendulka: Aký minimálny ?as treba necha? fre?ákovi na obnovenie spermií? Ak je to až 3 dni, tak nevidím význam ma? sami?ku u samca napr. nepretržite 2 dni...U psov mi kedysi vet tvrdil, že na obnovenie spermií sta?í 24 hodím, krytia sme opakovali dva dni po sebe...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-11, 13:48
Samci bych nebrala nic - at dela to co on chce - tim myslim, ze pokud trenuje na nejakem plysakovi (v mem pripade na jine fretce) tak proste at si trenuje, kdyz tak moc chce.
Za jak dlouho se obnovi spermie, to si ja nejsem jista, ale je tu jeden priklad - Filip od Zofiro minuly rok kryl naraz 4 samice (pokud se nemylim za vikend?) - jedne se pry narodilo - 9, dalsi 12, dalsi 6 a dalsi 9. - takze to vypada, ze jemu spermie nedosly.
Mozna napise Zofiro jak dlouho je kryl.
Jen oprava - nechci tim rict, ze je dobre davat samci jednu samici za druhou.. Ale byl to priklad k te tvorbe spermii :o)





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Yasmin dne 11.04. v 14:04.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-11, 13:51
U fretek se ?íká, že je lepší 3 dny pauza.
Fre?ák si samoz?ejm? m?že užívat denn?, ale pá?ení je pro n?j dost velký fyzický výkon, takže pokud bude stále jen trtkat ;o) na konci ?íje z n?j "nic" nezbyde... Takže první d?vod té pauzy je nabrání fyzických sil.
Druhým d?vodem dostate?né pauzy mezi krytími je ?as na tvorbu spermií. Pokud samec kryje n?kolik fretek v krátkém ?asovém úseku, m?že se stát, že vrhy z t?chto krytí pak budou málo po?etné.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-11, 13:55
Vendulko, dík! Ja som tento rok fre?ákovi jeho "trenažér" zatrhla :-) zjavne mu nechýba. Samicu mal jednu, druhú som "posunula" inému sam?ekovi.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-12, 00:06
Ahojky... tak jsme byli u veta, a ten nas poslal jinam-k jinymu vetovi,co se vic zabyva fretkami... Tak jsme tam sli, a ten mi hned rekl, ze injekce jsou spatny,ze nejlepsi je ji nechat zabreznout nebo rovnou vykastrovat... Navic rikal,ze kastrovat se muze i v riji(coz teda fakt neuznavam),apod. A chtel ji pichonout ten Covian (nebo tak nejak se to jmenuje, cetla jsem, ze neni moc dobry),tak jsem rekla, ne, a ze chci Receptal...vubec o nem neslysel, ale byl aspon vstricny,vyhledal ho a objednal,a ze se poradi s kolegama,a tak.Takze tam jdeme znovu zitra na Receptal. Rikal,ze to nezna,tak verim jen vam... Ale celkove rikal,ze ty horm.injekce jsou hodne spatny:((( Ze by bylo nejlepsi,kdybych ji proste nechala pripustit..jenze co kdyz nezabrezne a rije bude pokracovat dal...uz by to bylo moc dlouhy:( Poradte prosim...:(
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-12, 00:24
Hone-y: My ukon?ovali Receptalem, museli jsme na 3 injekce (obden) a Meggie je v pohod?. To s tou kastrací ?ikaj i jinak dobrý vetové (na Bílý ho?e...), n?kdy ani neukon?ujou (taky tam), takže my jeli na Šejdr... ale rozhodn? nekastrovat, to se d?lá snad jenom ve výjime?nejch p?ípadech... Receptal by m?l bejt v pohod?... když nepo*ere dávkování :)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-12, 01:03
No taky si myslim, ze je lepsi ji ukoncit riji samcem (ne v dobe kdy je napr. po mladatech, nebo moc oslabena) protoze hormony jsou zasah do organismu. U samce je max. moznost ze nezabrezne, coz neni nic strasneho.
Jinak samec ji tu riji ukonci urcite.
Jinak je super, ze jsi byla informovana - protoze Covinan zpusobuje pyometru - takze mozna na to upozorni veta, kdyz pujdete znova. A je skvele, ze vam nic nevnucoval a dalo se s nim dohodnout.
Kastrace ve vyssim stadiu rije je nebezpecna a casto smrtelna, kort, kdyby byla samicka riji uz oslabena, to mu kdyz tak taky rekni..

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-04-12, 01:22
Porad premyslim, jestli ji mam nechat ukoncit tu riji injekci nebo ji proste pustit s Rendym (ten se na ni vrhne okamzite...uz kdyz jen projde kolem jeho klece,tak kvoka jak blazen a leze za ni), mam cas do zitrka odpo...poradte:((( Tohle je moje prvni zkusenost s riji u samicky, netusila jsem, ze je to tak problematicky...:( Rendy sice vzdycky otiral sve "bohatstvi" o vsechno,kolem ceho prosel,ale aspon jsem o nej nemela strach... Zitra tam jdu hned po skole - po pul3, takze se sem nedostanu, tak mi, kdo chcete,klidne piste na mobil 776091816 nejaky rady,budu moc vdecna:)
Nechce se mi do tak malyho telicka pichat nejaky hormony, tak nevim jestli by ten Rendy nebyl lepsi. Jestli budou mladata, tak budu jedine rada:) Hlavne,aby ji ta rije skoncila co nejdriv,a aby byla zdrava...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-12, 11:42
No ja jsem opravdu pro to prirodni..
Ale uplne nejlepsi by byl kastrovany samec pri chuti..

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-12, 13:20
Hone-y: Ukon?ení ?íje "p?írodní" cestou = p?ipušt?ním, je jist? nejp?irozen?jší zp?sob, jak sami?ce ukon?it ?íji. Ale zrovna ve vašem p?ípad? kdy nevíte, jak dlouho je Rory v ?íji (jak sama píšeš, m?žou to klidn? být i 2 m?síce!), to není asi nejlepší volba. Mate?ství je velká fyzická zát?ž i pro zdravou fretku, která byla nakryta v?as, natož pro fretku, která se nachází v ?íji již nep?im??en? dlouho.

Navíc, soud? podle toho, že jste nebyli schopni ohlídat u Rory její první ?íji, což zna?í, že toho o fretkách zatím ješt? moc nevíte, bylo by lepší, abyste si nejprve nastudovali pot?ebné znalosti a pak se teprve rozhodli pro odchov mlá?at. Odchov mlá?at, pokud chcete odchovat kvalitní, zdravá a socializovaná mlá?ata, je náro?ný ?asov? (pé?e o mladé i matku, shán?ní a edukování nových majitel?,...) i finan?n?.

Vid?la bych tedy jako rozumn?jší nechat nyní Rory ?íji ukon?it hormonáln?, nejlépe již objednaným Receptalem. Hormony jsou sice zát?ž pro organismus, ale práv? proto se podávají v n?kolika menších dávkách a sleduje se jejich ú?inek, aby se nepodávalo zbyte?n? víc, než je t?eba. Jedno hormonální ukon?ení ?íje ro?n? fretce rozhodn? nijak neublíží, ani nebude mít negativní následky na p?ípadná následující t?hotenství.

?n+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:39.
Avatar

Aktuální stránka:3 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist