Aktuální stránka:9 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-10-03, 10:14
petulevrtule,
dost pochybuju, že ti sana doporu?í zahájit jakoukoli lé?bu, když NEVÍ, jestli je to svrab, kvasinky nebo infekce. v první ?ad? musíš znova na veterinu, aby zjistili PO?ÁDN?, co se vlastn? v t?ch uších d?je.
nebo si myslíš, že sana to diagnostikuje z kávový sedliny?? no, barvu to má podobnou jako maz... ;o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-03, 11:15
Martino, to mi je jasné! Jen chci v?d?t její názor, zeptat se mohu, co si o tom myslí ona, ne ;-) Každopádn? když jí v?era komplet ty uši vy?istil, moc to na st?rech ne?ekne, takže v pond?lí, když mám volno tam zajedu na po?ádný vyšet?ení. Zavolám té veteriná?ce a zeptám se, kdy tam je on, jelikož s jejíma vyšet?eníma sem byla vždy spokojená. Vždy ud?lala st?ry a koukala na n? pod mikroskopem...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-11-06, 11:08
Bobeš má zaprasené jedno ouško a to docela dost plus ho to ješt? sv?dí. Obávám se, aby nem?l svrabíka. Sice netuším, kde by k n?mu mohl p?ijít, ale to není podstatné... Takže zajdu k vetovi.
A te? mi prosím pora?te: m?l by š?ournout do ucha a vyšet?it to pod mikroskopem, že? V p?ípad?, že se k tomu nebude mít, mám na mikroskopu zcela ur?it? trvat. A na lé?bu je nejvhodn?jší pro fre?uli Stronghold? To se dává mezi lopatky nebo do toho ouška? Cht?la bych na to být p?ipravená, aby nám pak nedal n?co blbýho...
Díky za rady, se svrabíkem ješt? žádný zkušenosti nemáme.

uši+

[www.bobes.websnadno.cz]



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 20:29.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-06, 11:12
Ahojky, svrab se opravdu diagnostikuje ušními st?ry, které se dávají pod mikroskop. Stronghold se dává mezi lopatky :-) A je na svrabíka :-) P?sobí i jako od?ervení, tudíž po aplikaci STrongholdu není už ani t?eba od?ervovat :-) P?sobí i proti dalším jiným parazit?m.


Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-06, 11:34
pinino, jestli nemáte kde p?ijít ke svrabu (nejste v žádném styku s cizími zví?aty), tak to taky s nejv?tší pravd?podobností svrab NENÍ!
je to spíš n?jaká infekce nebo plíse?. každopádn? trvej na st?rech, aby se zjistilo, CO tam je, protože každý z t?ch problém? se lé?í naprosto odlišn?.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 19:42.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-06, 11:59
....jojo, na zápal nebo kvasinkovou infekci by Stronghold nezabral.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-11-06, 12:11
Jj, ?etla jsem tu i o kvasinkách. Budu trvat na tom st?ru, tak snad to diagnostikuje dob?e. Osobn? nem?l svrab kde chytit, ale napadá m?, že jsme si ho mohli dovést na sob? my od tchána. Tam mají kot? a my si ho hladili....

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-11-10, 19:18
Tak hlásím, že svrabíka nemáme, ale máme kvasinky. Dostali jsme kapi?ky Aurizon a za týden máme p?ijít na kontrolu. Tak snad ty potvory pochcípají :o)

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-10, 19:19
pini, my taky dnes byli u veta. Kimikovi se 4 dny po cisteni silene zaspinily usi a smrdikuje to. Taky mame zanet ousek. By mi zajimalo, kde se to vzalo.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-11-10, 19:25
Luci, co jste na to dostali? U nás to je cítit úpln? normáln?, jen se toho mazu d?lá strašn? moc a sv?dí ho to. Musíme ?istit a kapat 2x denn?. To teda bude nadlidskej výkon... A kde k t?m kvasinkám p?išel, to bych taky ráda v?d?la.

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: kvasinky (plíse?)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-11-10, 22:49
Pinina: my jsme s kvasinkama v uších bojovali dlouhý roky a nakonec se nejvíc osv?d?il práv? aurizon.

uši+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 02:53.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-11, 15:13
Hmmm, tak my dostali neco jinyho, podivam se vecer doma, mame kapat 1x denne.
Vet rikal, ze to nehrozi, ale mam ted z toho divnej pocit, aby se nenakazili i ostatni. A je divny, ze to ma jen Kimik...nak tomu nerozumim.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-11, 15:19
Tak te? taky uvažuju, z ?eho (krom t?eba následku svrabu, následku lékú, ne?istoty, prúvanu...) múže vzniknout zánét v uších...???

Pavloooo, ty to ur?ité umíš vysv?tlit, abych to pochopila.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-11, 15:21
lucifino,

bakterie a kvasinky se lé?í každé jinak...
na slepý st?evo se nedává sádra a taky to nikomu nep?ijde divný...

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-11, 15:21
No, hlavne ze sem byla u veta...oni se tam totiz zase vsichni vetovi vykadili na zem, tak jsem byla nervozni a zapomnela jsem se zeptat:o))
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-11, 15:22
martino, ted sem nak nepochopila, proc mi to rikas. Sem jen napsala, ze mame neco jinyho, ze se kouknu, ne ze tvrdim, ze je to spatne, ze nemame to samy co pinina.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-11, 15:25
pochopila jsem to tak, že se DIVÍŠ, že máte jiný kapky než pinina. tak se pokouším to vysv?tlit. pokud se nedivíš, tak beru zp?t, nechávám jen v?tu o st?evu a sád?e, ta byla sm?rovaná všeobecn?, nikoli k adresn? k tob? :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-11, 16:35
martino: Nene, nedivim se, nedivim.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-11, 16:48
My jsme byli n?kdy na ja?e na kontrole - já se svýma tehdy t?ema fretkama a zdenda se svýma tehdy dv?ma fretkama. Vet ud?lal st?r z uší Pí?ovi a i když ?íkal, že si myslí, že tam svrab má, nic pod mikroskopem nenašel. Pak vzal Zdendy Min?u, u tý podez?ení nem?l a ejhle - našel. Dál už jsme nehledali, protože moje a Zdendy fretky jsou skoro denn? v kontaktu a tak jsme odsvrabili všechny.

Tím chci ?íct, že je mi divný, že nedal Luci, tvým ostatním fretkám alespo? n?co jako prevenci. Ale nejsem vet a tak nevím, jestli se to p?enáší.. Pochopila jsem totiž, že nemá Kimík svrab..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-11, 16:54
Peti, jak rikas, svrabik to neni, je to naky zanet. Ostatni porad sleduju. Cistila jsem jim vsem 4 usi ve stejny den a je fakt, ze jsem si toho vsimla u Kimika diky tomu, ze ma usi jak pole brambor. Ostatni je maji cisty. Prave taky nevim, no..ale tvrdil, ze ostatni nakazit nemuze. Tak uvidime, snad to bude dobry.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-11, 17:00
No, tak vám držíme palce, abyste se z toho co nejd?íve dostali..

Já v?era koupala tcho?iska a všimla jsem si, že má Gap?a op?t na prdelce n?jaký slepky a vedle kone?ní?ku takovou fialovou napnutou k?ži, takže zítra asi pomažeme na vymá?knutí druhé žlázky... :o(
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-11, 17:05
Diky moc:)
Jeeejda:( Ty zlazky, to je neco taky:( No zitra makam stejne, nako se nam ta navsteva oddaluje:)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-11, 17:15
No návšt?va se oddaluje, já taky musím zítra odpo do práce :(

Já nevím, co s t?ma žlázkama, budu pro ní muset vymyslet n?jaký šetrný ?ešení a žlázkovat se mi jí nechce :(
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-11, 17:20
To tezko rict tohle, no..tezko rict, jestli to vubec ma sanci se nejak spravit. A to vymackavani vecny asi neni prijemny:(
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-11, 18:53
Luci, hlavn? aby léky zabrali co nejd?ív. Držím palce!
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-11, 19:58
Tak já se hlásím po delší dob? :-) Podzimka byla dnes na vyšet?ení oušek - když sem jí v ned?li ?istila uši, vid?la sem známé breberky, které sem ?ešila v lét? u holek :-) Takže sme byli testovat veteriná?e ve m?st? - jmenuje se Heller. Pak doktor se nám v?noval asi p?l hodiny - ?ekárna plná, ale Podzimka mu naprosto u?arovala. Nejd?ív jí koukal na ouška - st?ry a moje podez?ení na svrab potvrdil a ukázal mi ty lezoucí pidi brebery ... Tf???j ty jsou ale eaný :-) Podzimka byla naprosto úžasná :-) P?kn? držela a ani nebyl t?eba jí uplácet. Pan doktor jí zkontroloval zoubky, o?i?ka a dýchání, v?etn? poslechu srdí?ka a konstatovla, že pokud trajdala venku v takovém po?así, je super, že je zdravá :-) Na svrabíka sme dostali Strongholda a op?t mi bylo ?e?eno, že je t?eba p?i aplikaci tohoto p?ípravku lé?bu za m?síc zopakovat ( pan doktor byl další léka? na seznamu testujíchích veteriná?? mnou tady v ?eské Líp? a prošel teda na jedni?ku - co se tý?e vyšet?ení, skoro sem ani nemusela nic ?íkat - co chci) Nabízel mi ješt? namísto Strongholdu podkožn? Ivomec, ale to jsem mu ?ekla, že nechceme, je to ješt? v?tší sajrajt než Stronghold. Že rad?ji za m?síc zopakují noví majitelé :-) Taky jsme dostali papír - potvrzení, že je Podzimka zdravá :-) Za tu necelou p?lhodinku v ordinaci v?etn? léku sem platila 370,- K? což si myslím docela ujde :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-12-01, 11:42
Tak už t?i týdny lé?íme ty pitomý kvasinky v uchu.... Dneska jdeme na t?etí kontrolu a snad už to bude dobrý. Minule doktor ?íkal, že zdu?ení už je pry?, že už to má jen v jednom míst? lehce za?ervenalý, ale že už se mu to za?íná líbit :o)

Petra p.: tak ten stronghold mi u Protivy úpln? zapomn?li zapo?ítat, takže jsem ho zacvakla p?i první kontrole. M?las pravdu, stojí 260,- :o)

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-12-01, 13:40
Hezkyy:) Milej vet.
No koukam, ze se vam to tahne. Ja pojedu v patek na veterinu do ML, zda se mi, ze Leiluska mela na tycince naky brebery:( Takze necham usi vysetrit vsem a poradne.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-12-01, 13:46
Luci, tak snad vám tam ty ouška po?ádn? vyšet?í a pop?ípad? vylé?í. My brebery nem?li, ale pro jistotu jsme dostali i stronghold. Maz z ucha byl hodn? tmavej a nebyl mazlavej. Byl takovej jinej, jako drobivej. A když jsme za?ali ouško lé?it, tak z n?ho lezly i takový jako krusty... Ale už to vypadá nad?jn?, tak snad už bude Bobo zdravej.

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-12-01, 13:56
No, to mel Kimik prave taky nejdriv..takovy suchy, tmavy, supiny.
Ted uz jsem z toho jelen a nevim, co kdo ma:( Ted mi to prislo takovy svetly prave az moc.

Drzim palecky a my se do toho taky pustime:)
Avatar

Aktuální stránka:9 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist