Aktuální stránka:5 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:22
Tak jí tam zas šoupni nazpátek. A když jí pak vyfénuješ a necháš prob?hnout s Rockym(snad je to dob?e napsáno:-) tak by nastydnout nem?la:-) Nebo k ní šoupni Rockyho a? si spolu ve van? hrajou, nebo si s ní hraj ty a ona bude v pohybu a neprochladne.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:25
Rynn, jestli je Meggie a vana stejná kamarádka jako Tadeáš, tak bych spíš doporu?ila ješt? jedny ruce
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:31
Ivka: Dooob?e napsáno :)) no, Rocky vanu nenávidí ješt? víc :D
Nessie: No, my je koupemne vždycky s mámou.... jenže hned vedle vany je ješt? kuchy?ská linka a pod ní pra?ka, takže se tam vejde jenom jedna z nás... holt budu muset risknout podrápaný ru?i?ky :))) i když minule Meggie i plavala, sice jenom tam, odkud mohla vylízt z vany, ale plavala :D no, n?jak to dopadne, t?eba si malinko na koupání zvykne....
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-10-07, 10:38
(Sice nejde o svrab, ale uší se to týká)
P?ed ?ty?mi týdny jsme na zán?t uší dostali kapky OTIPRIN N a po 14ti dnech nám vet ?ek, že to má už v po?ádku. Od ukon?ení lé?by ub?hlo necelých ?trnáct dní a zán?t je zp?t.
Prosím o radu ty z vás, kte?í si zán?t uší u své fretky zažily. Jaké léky dostali a jak dlouho jim trvalo vylé?ení nap?. díky díky moc
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-10-07, 23:12
Vanguard je taky druh vakciny. Byly s ni spis dobre, nez spatne zkusenosti.
Zanety v usich jsou previt, casto se vraceji. Zalezi na tom, jakym puvodcem byl problem vyvolany. Takze holt zkouset (vet bude zkouset!) neco jineho a jineho, peclive kapat tak, jak je potreba (kdyz 3x denne, tak 3x denn?, 1x, zato mohutneji nestaci).
Krome toho - ne ze bych chtela strasit - ale problemy s usima (zejmena takove, ktere nereaguji na lecbu) MUZOU byt projevem nejake imunodeficience nebo podobne prisernosti. Nebo taky potravni alergie. Jeste jednou - nechci strasit - ale je potreba na to myslet, AZ nebude zabirat vubec nic.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-08, 10:40
Saša m?la když jsem si ji p?inesla dost drsnej svrab, ze kterýho se vyvinul zán?t. Byla z velkochovu, takže se nebylo zas až tak ?emu divit. (Ale stejn? ty zví?átka tam jsou chudá?ci, když maj t?eba ten svrab a nikdo je nelé?í - teda p?edpokládám, že nejsou lé?eny)
Na svrab jsme dostali první n?jaký jemný kapky, název už si nepamatuju, ale nezabrali.
Pak nám paní doktorka napsala taky OTIPRIN N, který nám pomohl. Ale taky po ?trnácti dnech, možná i d?ív jsme to m?li zpátky. Tak jsme znovu za?ali kapat Otiprin a zase znova lé?it, pak, aby se to nevrátilo nám paní dokterka napsala zase ty jemný kapky, do kterých nám p?idala injekci proti svrabu a parazit?m. Takhle jsme kapali a to nelžu 4 m?síce, protože to ješt? po?ád nebylo dobrý, vždycky jsme kapky na t?i dny vysadili, šli jsme na kontrolu, paní doktorka vyt?ela ucho a ono se to zase cht?lo d?lat, takže znova...... Bylo to hrozný. Myslela jsem, že se toho nikdy nezbavíme. Navíc to asi Saše ned?lalo extra dob?e a tak moc nežrala a byla hubená jak koza.... Nakonec - po t?ch 4 m?sících jsme se toho opravdu zbavili a už je tomu rok, co máme ouška úpln? zdravá. Saša se taky zpravila, váhu už má v po?ádku, taky od té doby mnohem víc papá. Ale bylo to dlouhý. Musíte vydržet.....
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-10-09, 08:37
D?kuju moc holky. Vet nám ?ekl skoro to samé, že je to na dlouho. Kapem 3x denn? a už se mu to v?bec nelíbí, takže to dá dost práce mu tam ty kapky nakapat...Ješt? jednou díky.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-09, 09:49
Zví?átka to nemají rádi, taky kdo by m?l.... Ale u toho svrabu to bohužel fakt jinak nejde. My jsme asi 14 dní kapali dokonce každý 4 hodiny...
Jo a na to nakapávání jsem si vždycky zavolala p?ítele, nebo mamku a ti drželi tcho?e a já kapala. No, celkem komedie:-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-11-03, 15:35
Já si p?edev?írem donesla dom? t?etí fre?uldu - 5m?sí?ní Bibi. Druhé ráno jí za?ala z uší vytékat hustá tmav? hn?dá kapalina, z které se vyklubal svrab. Z?ejm? v pokro?ilém stádiu, pon?vadž Chiqi i Lumpíno si svrabem prošli, ale víc než "kávovou sedlinu" jsme jim z oušek nikdy nevytáhli. Bibi sebou u ?išt?ní strašn? mele a u levého ouška jí to asi bolí, pon?vadž bre?í jako mimino. Je možné, že má zán?t nebo propíchlý bubínek? Vet jí dal Stronghold, ouška ?istíme Frontlinem. Mám ješt? jednu otázku - jak dlouho po aplikaci Strongholdu se fretka nesmí koupat?

díky
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-03, 15:40
Peetja: Myslím, že tam bylo n?co o 24 nebo 48 hodinách. Víc to ur?it? nebylo.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-03, 15:52
tri dny pred a asi i po, pokud se nemylim. Jinak Stronghold pomaha - nevim jestli je dobra kombinace s Frontlinem.
Co se tyce bubinku, pokud u toho breci, tak je to hodne velka pravdepodobnost, vet by to mel urcite zkontrolovat.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-03, 16:03
Aha, tak jsem si to špatn? pamatovala:-(
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-03, 16:04
Nessie mozna ne - treba ja si to blbe pamatuju..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-03, 16:05
Yasmin: Jsem ten návod vyhodila:-( Ty ho máš?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-11-03, 16:24
Frontline pod?a m?a na ?istenie uší vhodný nie je, najmä ak je podozrenie na poškodenie bubienka. Z ušného svrabu sa môže vyvinú? aj zápal a aj poškodi? bubienok...
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-03, 16:31
Ani nechapu kombinaci Frontline a Stronghold, kdyz ani frontline neni urceny pro v vnitrni uzivani, nebo jo?
Nessie ja navod nemam, spis co rekl vet.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-03, 16:38
Aha, tak to je dilema, jestli to veteriná? taky nespletl:-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2006-11-08, 08:40
Minulý týden jsme s Bártem promarodili s ch?ipkou. U veta jsem zrovna cht?la, aby mi ukázal, jak správn? ?istit ouška, Bártík se totiž za?al podez?ele drbat, tak mi bylo ?e?eno, že fretkám se uši v?bec ?istit nemusí. Jenže m? to nedalo, až se teda nakonec uvolil do t?ch uší podívat a jen po tom pouhém pohledu konstatoval, že to je svrab.
No a dneska máme jít na injekci proti svrabu. Jenže m? se ?ák nezdá, že do n?j píchá tolik injekcí - k?li tý ch?ipce dostal p?t, te? má být další proti tomu svrabu a pak ješt? druhá psinka. Co si o tom myslíte - nem?la bych rad?ji trvat na Strohgholdu?

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-11-08, 14:55
Stronghold je lepsi. Neni to takova zatez pro organismus:)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-11-08, 15:07
Injekce proti svrabu???? To slyším prvn?....kluk?m kupuju zásadn? kot?cí Stronghold..je do 2,5 kila...
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-08, 15:13
Proti svrabu pouzivaji obcas Ivomec - tusim ze je to k nicemu (nebo neslysela sem o tom ze by to ten svrab vylecilo)
Takze radeji Stronghold - a jinak asi i zmena veta by byla fajn Protoze nechapu veta, kterej prohlasi, ze se fretkam usi necisti..

Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2006-11-08, 15:14
Bara: No práv?, taky si myslim, že t?ch zdravejch jed? dostal už dost. Snad bude mít vet stejný názor :-/ díky :-)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-11-08, 15:52
Jo, Yasmin ma pravdu. Picha se Ivomec, ale jednak jsou problemy s redenim (urceni ma na prase a kravu), dalsi problem je se snasenlivosti (prokazane otravy psu po podani), existuji dohady o jeho ucincich na ektoparazity. Ja bych se pridrzela Strongholdu, je osvedceny, byt drahy.
Cistit usi Frontlinem je trosku draha a zbytecna sranda, princip jeho ucinku je prunik kuzi a rozprostreni se po tele, kam a jak se vstreba, kdyz s nim posolicham ucho mi uplne jasne. Krome toho je to skoro nebezpecne, neb pri podezreni na poruseny bubinek liju do ucha zasadne STERILNI roztok (treba EPI OTIC). A rozhodne s tim jdu k doktorovi.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2006-11-08, 16:23
No po tom, co ?íkal, že se uši ne?istí, jsem o n?m taky za?ala pochybovat. Ale je fakt, že tohle je tak maximáln? druhá fretka, kterou tady lé?í Tak si hold budem muset veta ješt? trochu vychovat, pá? jich tu neni moc a tento je bohužel asi nejlépe vybavený...(než ten druhý, ten spíš objíždí kravíny)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-11-08, 16:34
S n?kterými vety se dá domluvit. Když jsem byla Meggie ukon?ovat ?íji, taky mi nabízel ten preparát, o kterém tady píšou, že ?ast?ji zp?sobuje zán?ty. Tak jsem ho požádala o Receptal, ani se se mnou nehádal a sehnal ho do druhého dne. On už je zvyklý, že k n?mu vždycky chodím z df chytrá jak rádio :o)))

Je jasné, že když k ur?itému vetovi nechodí víc fretek, nemá s nimi tolik zkušeností, ale jestli je "charakter", tak majitele alespo? vyslechne a spole?n? se domluví!
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-08, 17:45
Jojo domluvit se da, pokud je pristupny.. Da se i domluvit ze prineses cislo na nekoho s kym se da konzultovat - treba Jekl..





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 08.11. v 17:46.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2006-11-09, 09:46
Tak náš vet je bu?to charakter a nebo prost? už nem?l nervy se se mnou o n??em dohadovat a vyhov?l mi :-) Ono není divu když je šest ve?er, kon?í mu pracovní doba a má narvanou ?ekárnu št?kajících tvor? a nervózních lidí. To ?íslo na Jekla bych si možná p?ece jen rad?ji vzala, nikdy nevim, kdy se m?že hodit.. tak jestli mi ho n?kdo m?žete písnout, budu moc ráda :-)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-09, 14:14
Bohuzel na hlavni strance sem ho nenasla, ale nekdo ho urco bude mit :o)



Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-09, 14:50
já ho kdysi našla na netu.
a když jsem to našla já, DEBIL, co mu v?era museli poradit, jak se rychle dostat na poslední p?ísp?vek ve vlákn?, tak to najde UŽ KAŽDEJ!!!

p.s. ale už ho nemám! (jinak bych ho sem dala, ne?!)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 09.11. v 14:50.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2006-11-09, 14:58
No v p?ípad? nutnosti to ?íslo taky snad n?kde schrastim, ale dik :-)
to martina: nic si z toho ned?lej, já taky první dva týdny nejd?ív najela na vlákno a pak teprv hledala poslední p?ísp?vek, ale je fakt, že se t?emi lety jsi asi rekordman :-). Ono pro ty nová?ky je to možná lepší, aspo? si n?co p?e?tou, než se za?nou ptát - u m? to docela zafungovalo...

Aktuální stránka:5 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist