Aktuální stránka:15 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:35
stronghold se dává ko?i?í/kot?cí, ne psí. cena za ampulku cca 300,- jestli v lékárn? seženeš po ampulkách nevím, jinak je balení po 3ampulích, takže to vyjde na n?jakých asi 900,- a za to už máš ?ást vyšet?ení zaplacenou.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 22.09. v 10:40.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-22, 11:08
Na svrab zabírá i Advocate, myslím, že vyjde levn?ji, je na n?m už i napsáno že je pro malý ko?ky a fretky. Dávám ho našim kluk?m preventivn?, protože mám ko?ky co b?haj venku, zrovna v?era dostali všichni kapku za krk
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2010-09-22, 11:14
ŽoFiRo: Ko?i?í? Nám dal vždy pro psa :-o No a ta cena je taky dobrá, hlavn? za to celé bal. To už mohu jít rovnou k vetoj.
majda: O tomto p?ípravku jsem ješt? neslyšela, poptám se zda-li ho u nás seženu.

Moc díks.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-22, 11:20
advocate u nás vyjde na n?jakých 250,- za ampulku.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-09-22, 11:44
Já bych Majdu pon?kud poupravila. Advocate je jediný p?ípravek, který je oficiáln? schválený pro fretky.
Co se týká Strongholdu, tak u n?j se už objevují rezistence, takže já osobn? bych šla cestou Advocate. (Majda nedávala v ned?li pozor evidentn?:-)) Jinak je pot?eba dávku n?kolikrát opakovat, aby se pokrolo n?kolik vývojových cykl? svrabu.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-22, 11:51
Nicmén? si po?ád myslím, že ušní svrab je to nejmenší, co momentáln? Ujinu fretku ohrožuje :-(
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-09-22, 12:03
Ano, jinak se p?ikláním k názoru Silvy a domnívám se, že se jedná o pon?kud vážn?jší problém než jen o svrab a osobn? bych neodkladn? navštívila veteriná?e.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-22, 12:06
Já taky ješt? neslyšela, že by fretka vypelichala na t?le jen z ušního svrabu
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-09-22, 15:46
Troufám si ?íct, že to opelichání nemá se svrabem opravdu nic spole?ného. Jednou jsme se zbavovali svrabu více jak p?l roku (ne mým zanedbáním, neustále se vracel, provázely to r?zné anomálie typu jedna fretka ?istá bez svrabu, dv? ze svrabem, ?tvrtá se svrabem v jednom uchu atp) a nikdy jim nevypadl ani chlup!! A to jim ?ádili "svraboši" opravdu v uších více jak p?l roku. Další v?c, kterou tady píšu po?ád dokola, že nám Stronghold na svrab nikdy nezabral. Vet mi tvrdil, že zabrat musí, opakovala jsem aplikaci x-krát a svrabu jsme se zbavili až po kapkách, které jsme aplikovali 10dní v kuse, dvakrát denn?.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-22, 16:14
hanulko, a to bylo co za kapky?

není mi to FUK

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kristýna A AJRON (IP)
Datum: 2010-09-22, 16:52
JAK SE MAJÍ NEJLÉPE ?ISTIT UŠI FRETKÁM?KOUPILA SEM SI KAPKY DO UŠÍ OD FIRMY BEAPHAR JAKÝ MÁ SNIMA KDO ZKUŠENOSTI?

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-22, 16:59
Podle m? je skoro jedno, jaký kapky sis koupila - hlavní je ne?istit to ucho nasucho, ale jinak si myslím, že druh kapek nemá valný vliv.
A ne?isti zas moc ?asto, to taky není dobrý, ušní maz je do jistý míry p?irozená ochrana.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-09-22, 21:07
Marti jednou už jsem to tu myslim psala, jdu to najít..

Byly to Otopet therapy, moc lidí je nezná, lé?ba je zdlouhavá a pro fretky ne moc p?íjemná (nám trvalo opravdu 10 dní, dvakrát denn? ?išt?ní a zakápnutí t?mito kapkami, ale zbavili jsme se natrvalo, do té doby jen Stronghold - nezabral ani po x-té aplikaci). Podle názvu je tady asi nikdo znát opravdu nebude, ale jsou to kapky, které zbarví srst sv?tlé fretky dožluta natolik, že už nejde vymýt a tak jsem musela ?ekat až fretky vylínají, abych už nem?la vzpomínku na mrchu svraba..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-09-24, 14:22
Ahoj mi se svrabem bojujem uz delsi dobu.Meli jsme 2x Advocate,ale ouska se nam spini dost stale.Nechali jsme si udelat novou kontrolu pod microskopem tak zadne zive brouky jsme tam uz nemeli,ale byli tam jeste mrtvolky a nejake vajicka.Dostali jsem jeste na kapani do ousek 2xdenne tyden Garasone.Maji to byt podle me asi pro lidi nejake antibioticke kapicky do usi a oci.No tyden je pryc a nezda se mi ze by spina byla nejaka mensi.Tak uz nevim....Dnes jsem se ptala v lekarne na Otopat therapy jak doporucujete,ale neslyseli o nem.Tak se chci poptat kde se to da sehnat a jestli myslite ze by to bylo vhodne i pro nas?Diky za radu

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-24, 14:49
to, že je v uších "špína", naprosto neznamená, že tam nutn? musí být i jakékoli vývojové stadium svrabu. možná ano a možná NENÍ.

takže doporu?ení - navštívit op?t veta a zjistit, jestli svrab je nebo není. pokud není, HURÁ !! máte velkou kliku, svrab je d?sná svi?a. pokud je, zkusit se domluvit na dalším p?ímo s ním.

není mi to FUK

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-09-24, 14:55
Jasne no jen me zarazi ze samicka ma ouska jako sklo a samecek porad jak cunatko.Jinak mi vetka rikala ze pokud se to spineni nezlepsi tak ze mu da opet Avocade coz se mi moc nezda kdyz uz tam nema zive brouky a na vajicka to pry nezabira

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-24, 15:04
každý fretce se maz tvo?í jinak, takže když má jedna uši ?istý, nemusí je mít ?ist i druhá. moje holky mají uši taky ?ist?jší než kluci, tedy krom Sema, ten je má nej?ist?jší ze všech, protože jemu se o n? stará Miška ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-09-24, 16:00
Jee to bych taky potrebovala aby mu je cistila samicka :o) kdyz ja se na tu veterinu moc nehrnu.Minule chtel vetce ukousnout za kazdou cenu prst,uz jsem myslela ,ze to vzda a posle nas jinam...No ale stale si usiska pomerne dost drbe tak nas to asi preci jen nemine.Myslela jsem,ze se tomu vyhnu a zkusim ten Otopat therapy

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-09-24, 18:57
Janda - Ten Otopet je ur?it? jen u veta, myslím, že je to antibiotikum a další v?c - ur?it? bych sama od sebe neur?ovala léky, které "m?žu" použít na lé?bu, vždy po konzultaci s veteriná?em. Jinak je pravda, že každá fretka má uši jiné, n?kterým se tvo?í více mazu.. Po odsvrabení je normální, že mají ješt? toho mazu hodn? - uši jsou podrážd?né od ?išt?ní a ?asté aplikace kapek, takže chvilku trvá, než jdou zase do normálu.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-24, 19:10
Naprosto souhlasím s hanulkou - do žádné samolé?by bych se nepoušt?la.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 24.09. v 19:11.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-09-24, 21:48
OK diky tak ja jeste par dni pockam a kdyz tak zajdem zas pokousat vetku :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-24, 21:54
Nám v SR se stále osv?d?uje na ušní svrab ta 1 kapka do každého ucha Frontline spot-on (ne Frontline Combo). Vím že na p?ímou aplikaci do ucha indikovaný proti svrabu neni....ale výsledky s tim máme výborné.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2010-09-24, 22:00
No taky jsem uz o tom slysela.No kazdopadne uvidime.Necham chvilku chudaka odpocinout od tech sajrajtu co mu porad kapu do ousek a pak se uvidi.Jeste jednou diky vsem.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-24, 22:04
každopádn? i frontline až po tom, co uši uvidí vet, aby vylou?il p?ípadný zán?t.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-24, 23:14
Ano, jak píše ŽoFoRo: jestli Frontline do ucha, tak až po kontrole veta, jestli by byl v uchu už ze svrabu zán?t tak to vhodné neni.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-10-01, 16:05
Na nas uz bohuzial ani ten frontline nezabera. Maco sa bori so svrabom od doby co ho mame, tj. cca dva roky (?). mesiac dobre a kolobeh nanovo. Zaujmave je, ze Buba, co je s nim vo voliere svrab nema. Podozrievam ho (Maca), ze ma niekde uzgrlenu svrabovu ZOO a ked mu vyhubime svrab v usiach, tak si zajde pre novu varku. Momentalne sme dali Advantix (alebo tak nieco, strasne sa mi to myli s kremom co pouzivam obdobnehio nazvu) a zda sa, ze zabral.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-01, 16:11
nebyl to advocate? advantix je od stejného výrobce, ale tuším že je jen na blechy, advocate i na svrab.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-10-04, 14:11
Jojo, advocate...takze sme boli v sobotu ockovat a svrab tam je, ale nie vela...zjavne tie mrchz, co sa doliahli z vajicok ci z coho...dali sme dalsiu davku advocate a mame este jednu...som zvedava, ci sa mrch zbavime.
Avatar

Aktuální stránka:15 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist