Aktuální stránka:7 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:06
Kam?ul, jestli se dá kombinovat Stronghold spot on s Frontline sprayem...tak to si tedy nejsem jistá, ale pro? bys s ním nemohla ven?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:07
majda: mno nevim, myslela jsem kv?li tomu svrabu, aby to t?eba n?jak neší?il dál ...?


Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:31
Hele, venku lítá ko?ek, který ho mají .....to bych asi ne?ešila....
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:34
Majdi, k tomu Frontlainu cituji z etikety: nezabrání veškerému uchýtu klíš?at, ta v?tšinou po 24 - 48 hodinách sama odpadají.
Jelikož je to zabije...Frontline zabra?uje nap?íklad p?enosu Lymfské boreliozy. Samoz?ejm? ur?it? nevydržích ?ekat, až klíš?ata sama odpadnou...Alespo? já bych to nevydržela. Každopádn? je to ur?it? zabije. Toho se bát nemusíte - pokud by ste si hnedka nevšimli, že se klíšt? n?kde uchytilo...


Jinak k tomu ušnímu svrabu, ?ešili jsme o minulý týden. Holky ho nem?ly doma kde chytit - leda, že bychom byli p?enaše?i my :D A veteriná? mi ?íkal, že se dá klidn? chytit z trávy a nebo od ko?ek, které se toulají kolem barák?. Že jsou ty brebery rok od roku odoln?jší a i dýl vydrží bez parazita, než d?íve...Sta?í prý, aby fretka prošla po trávníku chvilku po tom, co se tam ko?ka drbala a sv?dilo jí ucho a breberky z toho ucha vypadaly...A hnedka se mohou p?enést :-( což je celkem hrozné :-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 16.06. v 10:37.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:35
majda: no u nás ko?ek nee, u nás je docela dobrá odchytová služba, jelikož fakt toulavou ko?ku jsem u nás už dlouho nevid?la. A psa taky nee. A stejn? svrab je p?enositelný jen p?ímým kontaktem (ješt?že to nejde na nás) takže je to oka, jak vidím psa, d?lám akci "výtah" ... tak fajn, vezmu jej dneska ven :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:39
Já tedy mám pocit, že u našich ko?ek Frontline moc nezabírá..ale te? jak jedeme na tu dov?i a kluci budou chodit hodn? ven, tak jim ho dát musím..a ješt? povezu spray a než p?jdem ven, tak je trochu popšoukám :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:46
majda: jo naši tcho?i to nesnášej ten sprej.. to je dycky škubání a škrbanc? a všeho...ani sýrová gimpet pasta nezabírá :-D ale maj sm?lu, nás je víc :D


Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:50
No už jsme p?emýšleli, že bychom post?íkali i ko?ky, jenže Hanýsek je takovej plašan, on má psychický trauma i z toho že mu kápnem za krk ten spot on...si nedovedu p?edstavit, že bych ho post?íkala sprayem....
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:56
majda: by ti vysko?il z k?že :-D

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:58
stronghold s frontlinem by se kombinovat nem?l - oboje je chemie, kterou není vhodné tak malému zví?eti "p?edávkovat". vydrž aspo? 3 ned?le, pak zjistíš, jestli jste se zbavili svrabu a pak teprv st?íkni frontlinem (pokud nebude pot?eba stronghold zopakovat).

ven m?žeš, pokud je o?kovaný, už te?, resp. po cca týdenní aklimatizaci u vás.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:58
No..ten kocour kdyby byl ?lov?k, tak skon?í na uzav?eném odd?lení psychiatrické le?ebny v Bohnicích...od mali?ka ze všeho vyplašenej...p?ijede návšt?va..kocour mizí a objeví se až když ?istý vzduch..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-16, 11:17
martina: jo d?kuju, kone?n? mám jasno, holt s ním p?jdu jen po betonu a ne do trávy... (klíš?áci)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-16, 11:22
majdo, múj pes se taky bál spreje....tak sem si dycky nast?íkala do dlan? a vet?ela to do n?j...to držel
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-16, 14:40
Ad kombinování Strongholdu s Frontlinem.
Je sice pravda, že je to obojí chemie a tudíž pro organismus jistá zát?ž. Ale jsou lidé, kte?í preventivn? strongholdují celé léto, takže pokud by zárove? nemohli i frontlinovat, nemohli by s fretkou v?bec ven...
My jsme párkrát zkombinovali obojí (nap?íklad p?ed hromadným srazem fretek konaným venku) a fretky to zvládly v pohod?. Takže myslím, že se to kombinovat dá ale lépe samoz?ejm? pouze nárazov?, než dlouhodob?.

srst+par+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 20:22.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-16, 14:50
Vendula: no cht?la jsem práv? jen nárazov?, abych mohla s Myšákem ven... Pon?vadž je mi stronghold prdík platnej, když by m?l chytit klíšt?, že...
Ale zatím to necháme tak mno :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-16, 14:55
Kamcul, pokud ale jdete ve ?tvrtek na kastraci, ven by do té doby Míša chodit nem?l, aby se nenastydl nebo n?co nechytil. A po kastraci je vhodné jít ven také cca až za 14 dní, až se ranky úpln? zahojí a fre?ák se dá zase po zákroku dohromady. Takže pak už budete moci frontlinit bez obav.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-16, 15:01
Vendula: ha, vidíš, to m? nenapadlo...po kastraci vím že nee...mno tak to neee, necháme to tak, bude doma :)


Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-18, 16:00
tak jo, ?ebujem radu :o)
skákla jsem k vetovi pro stronghold - bez fretek a k jinýmu vetovi než chodím, do UL se mi kv?li tomu necht?lo.?ekla jsem si o kot?cí stronghold, tak se ptal a váhu kotat, že kot?cí nemá a dal by teda ko?i?í, když jsem mu ale ?ekla, že to chci pro fretky, tak mi za?al cpát stronghold psí, že o?kuje fretky psí vakcínou a tak by jim dal i psí stronghold. nakonec mi tedy prodal ten ko?i?í a tak tedy jak ho rozd?lit mezi fretky s váhou 360g, 780g a 1,45kg?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-18, 16:10
jestli to chceš p?esn?, tak snad jen natáhnout do st?íka?ky a d?lit podle dílkú na st?íka?ce.....
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-18, 16:14
p?esn? to být nemusí, jen teda ten ko?i?í je tuším od 2 do 6kg, tak aby toho nebylo moc, bo tak..
jestli jim mám rozd?lit celou tu ampulku a nebo t?eba jen p?l..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 18.08. v 16:16.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-18, 18:42
Žofiro, já se Strongholdem praktické skušenosti nemám, používám Frontline. Radila sem se s Jolanou, ta Stronghold používá roky, ?íkala abys to natáhla do st?íka?ky, prckovi dala najmí?, Žofce trochu víc a Filipovi nejvíc. No a taky ?íkala, že na 3 fretky by ona kupovala už ten psí.....



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 18.08. v 18:53.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2008-08-25, 11:49
Na svrabíka nám vet dal stronghold ko?e?í p?lku pipety, jinak frontline jsem užívala u ps? a bavila jsem se nedávno s vetel a ?íkal, že v??i frontlinu jsou klíš?ata už tém?? odolná, že už nezabíra jako kdysi a generace od generace klíš?at se stáva odolná :(

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-09-01, 20:21
Já osobn? mám se strongholdem špatné zkušenosti...je šílen? drahý a na svrab nám nezabral. Náš úžasný vet mi dal Chronicin (p?vodn? pro prasata, ale už upravený pro ko?ky a ostatní domácí zví?ata) a ten zabral...a p?itom to jsou kapi?ky za pár korun.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-01, 20:35
gracijko, mn? se zdá, že podání Strongholdu p?i svrabu je pot?ebné opakovat.
Chronicin jsou antibiotika, netuším jestli a jak by mohli zabrat na svrab (rozto?e) Chronicin se používá p?i lé?bé zápalu v uších. [www.vetcentrum.cz]
Mn?li tvoje fretky fakt svrab? Nebylo to pak kvasinková infekce po lé?b? svrabu?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-09-01, 20:44
Svrab jsem domu p?itáhla s ?í?ou z venkova, kterou jsem adoptovala...stronghold nám nezabíral tak nám vet dal Chronicin...ten po pár dnech za?al fungovat. Je to jen moje zkušenost...netvrdím, že ostatním stronghold nezabere.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-01, 20:46
gracijko, mn? spíš zarazil ten Chronicin podaný na svrab....s tim sem se ješté nikdy nesetkala....no hlavné že to zabralo.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-02, 11:54
Holky, nemáte n?která p?edstavu kolik tak stojí stronghold?
A ješt? ten kot?cí se dáva jedné fretce jeden celý?

D?kuji moc :-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-09-02, 12:03
za ko?i?í stronghold jsem dala 300,- za ampulku a samci dám jeden celý ko?i?í a sami?kám celý kot?cí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-02, 12:27
Žofi, d?kuji moc :-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-09-08, 09:29
Holky, cht?la jsem se zeptat, m?žete n?jak fretku frontlinem nebo tím strongholdem (jakýmkoliv( p?edávkovat??? Co se potom d?je nebo stane??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Aktuální stránka:7 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist