Aktuální stránka:10 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-01, 14:42
suchej šupinatej maz jsme m?li p?i svrabu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-12-02, 12:56
Hlásím, že Bobánek už má ouško zdravé :o) ?uky ?uk - pro jistotu....

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-03-11, 14:43
Chtela jsem se zeptat...myslite si, ze je moznost, ze Stronghold prestane mit ucinek? Stronghold jsme meli v posledni dobe docela po sobe. Tedy davame jednu davku a po ni druhou. Naposledy cca pred mesicem a neco. Vcera cistim usi a Monty ma svrab...stale tam vidim ty bile mrchy:( Co jeste ucinneho by se dalo pouzit? Vubec nechapu, kde to vzal a proc se to furt drzi. Ostatni maji ouska cista.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-11, 14:52
Já mám úpln? stejný problém. Strohghold už po t?etí (1xza m?síc) a svrab stále. Kapeme te? deset dní 2x denn? Mitex kapky...
Jinak, jak tam vidíš bílé mrchy? Otoskopem? To jinak nejde vid?t prostým okem....

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-03-11, 14:58
Pavlo..diky, lehce me uklidnilo, ze nejsem sama. Ja to tam vidim, opravdu...vidim to ocima na tom tmavym mazu, asi jich ma habadej. Pak jsem brala neco jako lupu, takovy zvetsovaci sklo z fotaku a to vidim i pohyb.
Mitex kapky...zkusim sehnat. Jenze ted co s ostatnima? Usi maji cisty, ma to jen Monty,ale svrab by se mel lecit komplexne, ne? Tak nevim.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lucifina dne 11.03. v 15:00.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-11, 15:09
No, to máš p?knou polízanici,jako já.
Já mám fretek šest a lé?ím všechny stejn?. Pak jedu se všema nk vetovi na mikrosop a pokud to má jeden v jednom uchu tak všechno znova...
Te? už kapeme Mitex podruhé, když to nepom?že, tak pak jedin? n?jaká injekce, to budu teprve zjiš?ovat. Mitex se dá sehnat na veterin?, ale je na veterinární receprt, takže po domluv? s doktorem... Jinak se o Mitexu píše zde na vlákn? na stran? osm.
Jinak je pravda, že zv?tšovacím sklem to asi lze vid?t. Já to vid?la v otoskopu, ten svítí a zv?tšuje, a vypadá to jako kulatý ?ervy, kte?í se hejbou jeden p?es druhého, hnus :-(

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-03-11, 15:17
Aha, takze lecit vsechny, i kdyz to ostatni zjevne nemaj:( Tomu taky nerozumim. My totiz davali Stronghold jednou vsem, po trech mesich znova. Pak mesic pauza a znova to kolo. No a ted koukam, Montymu to tedy nezmizelo.
Jojo, leze to pres sebe, je to hnusny...takovy "pavoucci" mi to prijde. Jednou jsem to videla hodne moc zvetsene, hnus.
No myslim, ze pohybujici se bile veci nemuze byt nic jineho nez svrab, ne?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-11, 15:24
Pavlo, Luci a co kdyby ste skusili kápnout Frontline rovnou do uší. Vím, že na toto neni Frontline ur?ený, ale jak sem už víckrát psala, tady to veti d?lají a s výborným výsledkem, bez jakýchkoli komplikací. Výhoda je, že je to jednorázová aplikace, nemusí se kapat 10 dní....
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-11, 15:25
No, to asi nem?že být nic jiného, když se to hýbe.... Pod malým zv?tšením jsou to pohybujicí se kulatí ?ervy a pod velkým zv?tšením to vypadá podobn? jako klíšt?, je to ?erné. To bílé co je vid?t pod menším zv?tšením to je ta kutikulka kolem nich...
Já prost? lé?ím všechny, protože to je prudce nakažlivý a když to z?stane jednomu v jednom uchu, tak to je za ?as zase všude.
Te? už se s tím pereme od za?átku roku.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-11, 15:29
To jsem taky slyšela.
Asi do toho p?jdu,protože Mitex už jednou prob?hl, Strohghold dávám už pot?etí a nic...
Teda spíš, a furt...
Johanko, a jaký Frontline? Myslím tu kapalinu. Ze spraye nebo z té pipety. A jestli z pipety tak z jaké a kolik se toho tam má nakapat? Moc díky
Pavla

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-11, 15:31
Frontline z té pipety, malinko kápnout rovnou do ucha a je pokoj. Samoz?ejm? nesmí být v uchu zán?t, jen ten svrabouš.
Ja už na tuhle metodu taky p?ešla, a zatím je jedina 100%, Strongholdy a kapi?ky všeho druhu nezabírají tak jako toto.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-11, 15:36
Pavlo, mn? bylo vysv?tleno, že Frontline je jenom jeden, psí a ko?i?í pipety se lyší jen objemem a pipeta od spreje zas jen spúsobem "balení" a podávání....tak nevim.
Já používám Frontline pro ko?ky. Ufiknu ten tenký kone?ek pipety a do každého ucha jednu kapku (?iže mali?ké množství, ta kapka nejde moc odhadnout....prosté nechrstnout tam púl pipety), snažim se zasunout tu pipetu aspo? na za?átek zvukovodu...aby ta tekutina nezústala jen na chlupech zevnit? boltce.
Pokud vim MVDr. Pun?ochá?ová takhle aplikuje Frontline proti svrabu taky a i svým fretkám.
Co vim, tak když na svrab použili takto Frontline, tak p?i kontrolním vyšet?ení byli uši OK...

Ješt? mne napadlo: pokus se dote? kapali n?jaké kapky, nevim jak by to bylo hned po nich kápnout ten Frontline...aby se ty látky n?jak "nepobili". My totiž nikdy nedávali Frontline hned po jiných kapkách na svrab, ale dycky rovnou jen Frontline.
Pavlo, ale toto spíš budeš v?d?t ty....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 11.03. v 15:54.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-03-11, 16:17
Takze radeji ten Frontline? Ja ho nikdy nechtela, ale pokud ma dobre vysledky, tak ho zkusim.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-11, 16:57
Johanko, Bóžo díky.
Dneska budeme kapat :-)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-11, 22:08
Nechci být rypák, ale Frontline je v r?zné koncentraci ú?inné látky, vím, že na plazy a na ko?ata se užívá jiný než na psy.Rad?ji konzultuj s veteriná?em.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-12, 10:09
Erin, já to, že je stejný slyšela jen od prodejce...takže i tak se na fretky držím Frontline pro ko?ky.

Pavlo pls,
až budeš mít ?as, mohla by si kouknout na ten Frontline....jak je to s tou koncentrací? Frontline vyrábí firma Merial [vetshop.sk]
Bohužel rovnou u spot-on pro ko?ky neni uvedená koncentrace ú?inné látky a z porovnání spot-on pro psi a spreje sem jelen.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-12, 12:21
Johanko,porovnala jsem to.
Bohužel jsem nenašla žádný Frontline doporu?ený pro ko?ata ani pro plazy. Pouze pro psy a ko?ky a spray.
Jinak co jsem zjistila posílám, koukala jsem do placené databáze.

Frontline obsahuje ú?innou látku FIPRONIL (N-phenylpyrazole+ trifluoromethylsulfinye).
Fipronil je unikátní representant nové chemické t?ídy insekticid?.
Fipronil ú?inkuje p?es GABA (gamma-aminobutyrátová kyselina) receptory, což jsou bílkovinné transmebránové receptory. Zde selektivn? nekompetitivn? blokuje GABA-choridový kanál, což má u hmyzu toxické následky na rozdíl od obratlovc? (používá se rovn?ž jako insekticid v n?kterých technických p?ípravcích.)

Fipronil je dostupný nap?íklad jako p?ípravek:
Frontline Top Spot ™ v podob? tekutiny obsahující 9,7% fibpronil a dále jako
Frontline ® spray obsahující 0,29% fipronil

Doporu?ené dávkování v p?ípad? dermální aplikace je:
v p?ípad? Spot On pipety - 6,7 mg/kg a v p?ípad? spraye 7,5-15mg/kg.
(letální dávka je vyšší než 2000mg/kg, tudíž je velmi málo toxický, alergie nebyly popsány).

Takže, ze získaných informací vyplývá, že v pipetách je vždy 9,7% fipronil.
Ve sprayi je 0,29% fipronil.
V ko?i?ím Frontiline Top Spot je 50,00 mg fipronilu (v 0,5ml tekutiny).
Takže ideáln? dávka pro 5kg ko?ky by m?la být (pokud uvažuji t?ch 6,7mg/kg) 33,5 mg.
V ko?i?í pip?t? je 50,00mg, ale vzhledem k tomu, že se nesmí p?ípravek poddávkovat a je málo toxický je to dávka ideální. Pokud ko?ka váží víc než 7,5 kg m?la by dostat v?tší dávku , pro malého psa (50mg v ko?i?í pipet? sta?í maximáln? na 7,5kg ko?ky).
U ps? se postupuje podobn?, op?t platí 6,7mg/kg a proto jsou dostupné psí pipety Dog S (67mg fipronilu – maximum 10kg psa), Dog M (134mg fipronilu – maximum 20kg psa), Dog L (268mg fipronilu – maximum 40kg psa) a Dog XL (402mg fipronilu – maximum 60kg psa). V?tší pes než 60kg pot?ebuje velkou pipetu (Dog XL) + další podle toho kolik váží navíc (6,7mg fipronilu na 1kg).

Co se týká p?ípravku Frontline spray treatment, tak zde je koncentrace fipronilu výrazn? nižší než v pipetách, pouze O,29%. V tomto p?ípad? se aplikuje 3 až 6ml na kilogram živé hmotnosti zví?ete (7,5-15mg/kg) tj. 2-4 stisky pumpi?ky na kg zví?ete u balení objemu 250ml a 6-12 stisk? pumpi?ky u balení 100ml.


To je myslím docela vy?erpávající, ale nejd?ležit?jší informace je ta, že ve všech p?ípravcích
Frontline Spot On (ko?i?í i psí) je koncentrace fipronilu vždy 9,7% (a doporu?ená dávka je 6,7mg/kg zví?ete).





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 12.03. v 12:23.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-12, 12:33
Výborn?, takže jsme v klidu.Já jsem m?la Frontline od dr. Vopršálka na hadí rozto?e a výslovn? mne varoval, abych neužívala ten voln? dostupný pro psy, protože plaz nesnese tuto koncentraci.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-12, 13:22
Tak p?ímo pro plazy Frontline Spot On není.
Existuje n?jaký návod (b?žn? uznávaný) jak ?edit Frontline spray, ale opravdu snesou jen menší koncentraci než ko?ky a psi.

?lánek o tom zde (op?t jen v anli?tin?):

[www.severnsideveterinarygroup.co.uk]


Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-12, 13:32
Díky, já jsem se trochu bála, jak je to u fretek. On je Vopršálek hlavn? hada?.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-12, 13:52
Pavlo, díky MOC! Si fakt poklad!
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-12, 14:42
:-)

U fretek by m?la platit dávka 6,7 mg/kg (v p?ípad? pipety), ale tak malá bohužel neexistuje.
Lepší je tedy spray, ten m?žete dávkovat tém?? p?esn? podle kil aby nedošlo k intoxikaci...

Takže kilová fretka by m?la dostat minimáln? 6,7 mg a dvoukilová 13,4 mg.
Nejmenší Frontline Spot On co znám je ko?i?í a má 50mg.
A m?l by se podávat ko?at?m až od t?ech m?síc? (n?kde píšou více jako 1kg váhy a 8m?síc? v?ku, ale ?i?te se p?íbalákem).
Takže celý ko?i?í frontline fretce radši ne.
Jestli, tak je pot?eba dát fretce maximáln? ?tvrtinu ko?i?í dávky. Nejlepší je, ale koupit si Frontline spray, tam je to jasn?jší.U Frontline spray 100 ml aplikovat na celé t?lo 6-12 stisknutí pumpi?ky na jeden kilo fretky nebo u balení 250 2-4 stisknutí pumpi?ky na jedno kilo fretky. Já si myslím,že vlivem nízké toxicity fipronilu by se nem?lo nic stát, ale znám i pár smutných p?íb?h? (i když nejde o odborný názor, souvislost s fipronilem nebyla prokázána...)

[www.kocky-online.cz]





Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Pavla Z dne 12.03. v 14:48.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-03-13, 14:10
Ja pouzivam Frontline cca 5 rokov, vysledky zatial super. Jedna pipeta mi ide na 4 fretky, zhruba to tak zodpoveda. Je to sice o hubu, rozdelit tak male mnozstvo, ale za pomoci tenkej striekacky (inzulinky) sa do da zvladnut...;-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-03-23, 11:26
Tak hlasim, ze jsme aplikovali pred cca 4 dny Frontline, 1 pipeta pro 4 fretky(jak pise Maja, bylo to neco), ale zvladli jsme to a vcera jsem cistila uz krasny usiska bez breber :) Takze super.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-23, 12:01
Já v sobotu.
Taky p?esn? odm??ený množství, ale je to maka?ka, m??ila jsem to inzulinkou.Jinak hned potom se všichni za?li šílen? drbat, tak jsem m?la strach. Ale bylo jen tím, že jim tam z?stalo mokro,normáln? jsou zvyklí, že jim ucho vyt?u dosucha když ?istíme.
Takže to zaspali a všichni jsou ok.
My pojedeme tak do dvou týdn? se všema na mikroskop, takže jsem zv?davá. Dám v?d?t...

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-03-27, 14:34
Nieco o neziaducich ucinkoch usnych kvapiek zde: [www.fretka.sk]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-27, 15:07
MajaZ: Bezva! Super ?lánok (ako každý od Sany)!
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-05-07, 20:35
Pot?ebuju poradit, svrabujeme už od podzimu a ne a ne se toho zbavit. Ne že by byli zasvrabení permanentn? od té doby, to ne, ale vrací se nám to neustále. Ven už ani moc nechodíme, tak nevím, kde se to po?ád bere. Zkoušeli jsme jak Stronghold, tak n?jaké dvoje kapky p?ímo do ucha, dokonce i ten Frontline, bez úsp?chu, v pátek jsem vykapávala všem Frontlinem a dneska mají úpln? zabordelené uši:(( M?žu ten Frontline opakovat? Po jaké dob?? Máte n?jaký tip jak se toho zbavit? Opravdu už jsem z toho zoufalá.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-07, 20:44
hanul, je to opravdu svrab? my máme uši kolikrát taky špinavý, ale pak i když to nechám zkouknout na vet to svrab není, prost? jen zvýšená tvorba mazu...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-07, 20:44
v tuto chvíli bych to ?ešila rozborem, nemusí to být svrab, ale nap?íklad kvasinky. Kdyby to byl svbar, tak frontline ho spolehliv? vyhubí.
A to, že mají plný uši tmavého mazu ješt? nemusí být patologický, M?že to mít sto normálních p?í?in, každýmu se maz tvo?í v jiném množství. nekoupeš je t?eba ?asto , nebo tak ?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Aktuální stránka:10 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist