Aktuální stránka:14 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-02-25, 12:17
Boli tam vsetci traja...tiez ma to napadlo...ale tam podla kontroly boli vsetky fretky svrabnegativne...takze nemam najmensieho tucha.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-25, 12:23
MajaZ: nechcem znevažova? vet kontroly na výstavách ani u vetov. Ale mne sa kedysi stalo (pamätáš sa na "plošný svrab" fretiek ktoré chodili na stretká do parku?) že jeden vet (skúsený) svrab nezistil ani pod mikroskopom a až mi za?alo by? divné, že všetky fretky zo stretnutí boli zasvrabené a len môj nie, išla som sná? až po vyše týždni k druhému vetovi a ten doslova "vydoloval" z jedného ucha len pár rozto?ov.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-03-22, 22:51
Tak a je to tu zas...fre?ák má zas zasvrabený uši :-( já už fakt nevim :-( P?itom 11.1. sem jim dávala advocate, tak aby se to p?ekrývalo s dávkou z prosince. Pak byl na kastraci a uši byly OK a te? už je má zas zasrabený. Já fakt nevim, co d?lam blb? :-(

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-03-22, 22:58
MajaZ napsal/a:
--------------------------------------------------
-----
> Aby mi nahodou nebolo luto, tak som vcera pri
> cisteni usi zistila u dvoch mojich mrch usny
> svrab. Kde k tomu prisli netusim, v novembri sme
> boli na kontrole a nic tam nemali. Von nechodia,
> macky nemame, so psom do styku neprichadzaju.
> Takze som dala Frontline a za 4 tyzdne uvidime.
> Fakt by ma zaujmalo, ako pride k svrabu fretka,
> ktora nechodi von, navstevy zvierat k nam
> nechodia, macky nemame, so psom do styku
> nepridu...ako fakt neviem...Jedine co ma
potesilo
> je, ze som v TV neklamala. Ucho, co som
ukazovala
> v TV pri vyklade o svrabe bolo skutocne
> zasvrabene...ach jo.


Tak to by m? zajímalo taky, protože stejný problém
máme i my.
Ven nechodíme, návšt?vy k nám nechodí a p?esto
máme diagnostikovanej svrab. :-/





Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:15
Mám takový dotaz…….. v?era jsem nechávala Fredymu odstra?ovat zubní kámen a p?i prohlídce mi vet navrhla, že když bude v narkóze, tak by mu o?istili uši, že je má celkem zane?ád?né, tak jsou souhlasila, protože s Fredym vždycky bojuju, takže když už bude spát, tak jej to aspo? nebude stresovat. Když jsem si pak pro Fredyho p?išla vet na m?, že zoubky jsou už v po?ádku, ale že se jí ty uši nezdály, tak ud?lala st?r a zjistila ušní svrab! Tak jsem z?stala v šoku, protože si taky nedokážu vysv?tlit, kde to mohl chytit, ale pravdou je, že jezdíme o víkendech hodn? na vesnici a tam se to kunami, ko?kami atd. jen hemží. Tak nevím jak dlouho dokáže takový svrab p?ežít t?eba v tráv?? No ale co m? spíš zajímá, vet mi dala stronghold, který mám aplikovat tak za dva dny po té narkóze a hned ode dneška, že má užívat ¼ tablety Noroclav 50mg co 12hodin. Jako stronghold chápu, ale o tom Noroclavu nic nevím, máte s tím n?kdo zkušenosti?

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:17
špatn? se to zobrazilo toho Noroclavu má užívat 1/4 tablety co 12hodin

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:30
hmmm...co vím, tak Noroklav jsou ATB. Nevím pro? na ušní svrab ATB, jediný co mn? napadá, jestli fretka nemn?la z dlouhotrvajícího svrabu ušnice zapálené (ale to jen dedukce a na dílku) Takže PRO? Noroklav - na to by ses asi mn?la optat veta, který ho naordinoval.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:32
?ekla bych, že noroclav dostal na zuby, aby se to nezanítilo, ne na uši.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:35
no, abych ?ekla pravdu, tak nevím p?esn? jak dlouho to Fredy má:-( strašn? m? to štve, protože všechno milionkrát kontroluju a toto jsem totáln? zapinkala, fakt jsem si ni?eho nevšimla, teda v?bec m? nenapadlo, že by mohl chytit svrab, nevím z ?eho nevím kde? Jen m? napadá ta vesnice, protože tam opravdu "vyt?e" každý kout

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:35
ŽoFiRo, taky možný! A n?kde sem ?etla (nevím kde) že psovi naordinovali Noroclav na zán?t st?edního ucha...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 22.04. v 14:38.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:38
svrab m?že chytit venku, od jiných zví?at a nebo se nakazil už u matky... ?ekla bych ale, že ty tablety má spíš preventivn? kv?li zub?m, než kv?li uším.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:40
no tak p?ístí týden máme jít na kontrolu, tak to zatím budeme užívat dle doporu?ení, asi by mu to jen tak nedávali, jen jsem se cht?la ujistit, že ten Noroclav není n?jaký zabiják

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:44
Ješt? jsem se cht?la zeptat - nevíte náhodou jak dlouho ten svrab dokáže p?ežít mimo t?lo hostitele? Já jsem radši v?era všechny hra?ky a pelíšek naházela do pra?ky a vyprala to na 60, ale mám doma i kobrce atd.,tak nevím jestli se to v tom nem?že držet?

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-22, 14:56
vydrží to pom?rn? dlouho, podobn? jako t?eba blecha, držet se to m?že všude, koberce a podobné tkaniny jsou ideální. krom vyprání bych to ješt? vyst?íkala antiparazitním sprejem.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-22, 15:00
P?edpokládám, že ATB po ?išt?ní zub? na odhalené kr?ky a podrážd?né dásn?, na svrabíka Stronghold. Na koberce a ?aloun?ní které nejde vyprat - vyžehlit - mi vet doporu?il Bio-Kill
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2010-04-22, 15:06
a znáte n?kdo n?jaký osv?d?ení antiparazitní sprej, který by fungoval i na ten svrab? Protože co se dívám na netu, tak je to v?tšinou na blechy, klíš?ata atd.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2010-04-22, 15:07
jéé, d?kuju, než jsem napsal ten dotaž tak se tu objevil Bio-Kill, tak se na to zkusím poptat - díky!

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:40
Popíšu naši svrabí historii, t?eba bude n?komu užite?ná.

P?ed m?sícem jsem m?la na víkend na hlídání Tadeáše. Pravda, Ness ho k nám dávala s tím, že má n?jaký divný ucho. Po víkendu mi volala, že Táda má svrab, a to prý ve velmi po?áte?ním stadiu, tudíž ho nejspíš musel chytit u nás. Já m?la koncem týdne hlídat Šupíra, tak jsem honem vyrazila k nám na nejbližší veterinu. Paní doktorka nevypadala p?íliš schopn?. Verdikt zn?l, že ?ulda má uši dobré a Fred má „taký atypický svrab“. No, moc jsem tomu nev??ila, nicmén? jsme p?elé?ili oba moje kluky jednou dávkou Advocate. S majitelkou Šupiho jsem mluvila a ona po konzultaci s vetem dala preventivn? polovi?ní dávku Advocate taky, aby se nenakazil – bylo to moc narychlo na to, aby shán?la jiný hlídání.

Po t?ech týdnech jsme odjela na dovolenou a protože dcera nem?la moc ?asu, dohodly jsme, že kluk?m místo kontroly u veta ráno vyt?e uši a vezme to do práce, aby se na to koukli pod mikroskopem. (Bohužel jsem nev?d?la, že takhle to nesta?í.) Uši se zdály ?isté. Te? jsem byla na Bílé Ho?e. Hned ve dve?ích jsem tam potkala majitele Šupíra – mimo jiné šli lé?it svrab. No, a verdikt u mých kluk?: ?ulda má uši stále v po?ádku, Fred má stále svrab.
Resumé: moji kluci, kte?í absolutn? nechodí ven, dokázali zasvrabit oba p?j?ené tcho?e. Když jsem to probírala na veterin?, ukázalo se, že jedna z možných variant je ta, že se Fred doma dostal do styku s trávou, kterou ob?as nosíme želv?. Nebo jsem to n?jak p?inesla dom? já na oble?ení… netuším.
srst+par+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 13.08. v 11:51.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-13, 11:45
Silvo, stejn? záhadným spúsobem chytli svrab fretky MajiZ (píše to na konci strany 13)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2010-09-22, 09:59
Ahoj všichni chci se optat. Mé fretky dost ?asto mají ušní svrab. No, p?iznám se, že te? jsem na n? mnoho ?asu nem?la a tak Matýsek úpln? vyplešat?l(má chlupatý jen ocas a hlavu) Na ušní svrab jsem vždy u veta dostali stronghold. Chci se zeptat jestli je možné koupit ho v lékárn? a který se p?esn? dává(je více druh?), p?iznám se, že nyní finan?n? na cestu k vetoj nevypadám, takže bych mu ráda pomohla sama.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:08
No, jestli Matýsek úpln? vyplešat?l, docela bych se obávala mnohem vážn?jších v?cí než ušního svrabu!
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:16
No, ušní svrabík mne napadl, protože už nás toto v menší mí?e potkalo nes?etn?krát,ale jak jsem psala, tentokrát jsem opravdu nem?la ?as fretiny ?ešit a tak to pomalu ale jist? došlo až takto daleko:-/ Jinak se škrábe, za uchem má strupisko a Kir?a(druhá fretina(mladší) také není OK, Takže nejprve zkusím svrab, stronghold zabíral celkem bezpe?n? a zlepšení problém? bylo jasn? vid?t do týdne. Tak uvidíme. (Jo, jinak ten ?as nebyl ze zdrav.d?vod?)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:17
taky bych ?ekla, že tohle bude vážn?jší než ušní svrab. zažila jsem fretky hodn? zasvrabený - jedné lezl ušní svrab po celém t?le, ale se srstí nem?la problémy žádná, takže tohle lékárna a stronghold asi nevy?eší

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:19
napadá Vás co by se mu jinak mohlo dít?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:21
No, nap?. by to mohl být nádor nadledvinek. Chodíš aspo? jednou za rok na preventivku? On Matýsek už taky není úpln? mladý, ne?!
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:26
Každoro?n? to nehlídáme,ale v?tšinou se nám vyskytne n?jaký problémek, kde je nutné k vetoj zajít, takže to v?tšinou zkloubíme se vším. Plus,minus to vychází, že tam jsme každých 1.5 roku. Naposled z jara. Jinak bude mu cca 6 let.Takže mladík to rozhodn? není.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:28
Jinak te? jsem gruntila klec a fretici b?hají. Ne?ekla bych, že je n?jak mén? vitální, nebo snad, že ho n?kde neco bolí. Takto po zkouknutí se zdá být opravdu cajk, jen se drbe.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:30
fretky na sob? v?tššinou nedají znát, že jim n?co je a když jo, už bývá v?tšinou pozd?. moje fretice m?la na vaje?níku nádor velikosti švestky a krom ?ídnutí srsti jí taky nic nebylo.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:30
No, v tomhle v?ku má být fretka dvakrát do roka u veta na v?tší preventivce - minimáln? poslechnout, zkouknout bobky, vzít krev apod. P?i olysání je pot?eba rychle nespíš sono b?icha plus odb?r hormon? plus kodovíco dalšího.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2010-09-22, 10:35
No, tak to teda pot?ž košt? :-( To jsem zas v pr...
Po výplat? s ním zajdu. do té doby stejn+? koupím stronghold protože ten svrab maj na 100% Jen vím, že se kupuje pro psy,ale nevíte jakou má to balení barvu? Nebo sta?í ?íct, že chci pro ta nejmenší plemena?
Avatar

Aktuální stránka:14 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist