Aktuální stránka:8 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-08, 10:06
p?edávkovat - to bys je v tom musela vykoupat, si myslím. ale jako každá chemie, i s tímhle opatrn? a s mírou. nejsem vet ani odborník, ale myslím si, že by se tím ur?it? daly poškodit játra, ledviny, srst (k?že)...

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-08, 18:29
No na p?edávkování bych se mohla zeptat, ale ur?it? se podle m? tím p?edávkovat dá, stejn? jako jinými léky...My jsme museli 2 krát po m?síci na svraba Stronghold zopakovat a vyskytly se nám kožní problémy v míst? aplikace. Po?ád se tam po druhé dávce cca po týdnu škrábaly. Tak jsem je pak vykoupala a po necelých dvou týdnech ta vyrážka nebo jak to nazvat v tom míst? aplikace zmizela. Ptala jsem se nevl. otce, když tu byl, je veteriná? a kožní alergii by prý nevylou?il. ?ekl mi, že mám ješt? tak 4 dny po?kat a pokud to nezmizí, tak zkusíme n?jak lé?it, ale zmizelo to...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-09-09, 08:35
Jo ok, tak koupat je v tom nebudu myslela jsem jako že když místo 3 stisk? pumpy dám t?eba šest, protože po t?ch t?ech je fretka furt tak n?jak suchá na n?kterýh místech...

Tak OK a dííííky :)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-09, 10:37
No v tomhle p?ípad? si myslím, že by to zas tak strašný bejt nem?lo, ale co ti m?žu doporu?it, tak si vem gumové rukavice a promni jim srst p?i té aplikaci toho p?ípravku.A m?žeš jim p?í tom jet tou rukou i proti srsti a st?íkat, to ti dost pom?že...P?i aplikaci je t?eba tu srst zvedat, aby se p?ípravek dostal až na k?ži.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 09.09. v 10:37.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-09-10, 12:10
Jo tak to d?láme, že prost? naježíme pozvedáme srst a st?íkáme, ale normál rukou, jeližko oni ty gumový rukavice nesnášej ani jeden a okamži? trhaj...
Ale prost? ?ekla bych že je t?eba dát víc toho, než 3 stisky pumpi?ky nebo kolik toho tam "píšou"

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-10, 12:18
No já nevím, ale když se používá pipeta Frontline, tak se kape na jedno místo a ono se to pak samo "rozleze do celého t?la. Takhle to u spreje nefunguje?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-10, 12:29
ne sprej se musi rovnom?rn? rozst?íkat, což je naprosto nemožný. protože jakmile st?íknu tak se vyd?sí a ute?e. takže hezky na ruku a hladit proti srsti. pro?esávala jsem ho starým h?ebenem. ale t?i st?íknutí mi tímhle zp?sobem nesta?ila, tak 5-6. on jak sebou mele tak toho mam spoustu i na oble?ení.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-10, 12:49
Tak to mi p?ijdou prakti?t?jší ty pipety.....
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-10, 12:51
a ty pipety dáváš fretkám? já myslela že ty se fretkám dávat nem?žou.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-10, 12:55
Já dávám fre?ákovi jenom ty pipety Frontline a nejen já. Kupuju ko?i?í, jedna pipeta mi vyjde na 3x (?iže na 3 m?síce) Obsah pipety natáhnu do st?íka?ky a z ní (bez jehly) dávkuju vždy 1/3 obsahu.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-10, 12:58
aha, tak nám je vet nedoporu?il, že prý to není ofiko vyzkoušené. ale neofiko to teda funguje:-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-10, 13:32
Funguje, dokonce sme to za?ali používat na doporu?ení veta. Ale funguje to jen na blechy a klíš?ata, proti ušnímu svrabu (když se kape na kúžu) to neni. Na to je Stronghold.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-02, 08:51
Ahojik, dneska sme byli na veterin?. Nechávala sem B?lunce rovnou zkontrolovat uši. M?la upln? ten tmavý hn?do?erný maz, jako holky, když m?ly ušní svrab. I veteriná? ?íkal, že je to svrab. Dal mi kapky, jmenují se Mitex. Než to za?nu holkám kapat, chci v?d?t, jestli s tím má n?kdo zkušenosti a nebo jestli se n?kdo m?že narychlo n?jakýho jinýho veta zeptat, jestli je to na n?co platné. Platila jsem za n? 250 K?, takže abych jim to nekapala zbyte?n?, když to nezabere, navíc m? odpuzuje(ani vlastn? nevim, co to znamená, ale p?edstava je hrozná :D ) jediný nežádoucí ú?inek, co je na p?íbalovém letáku napsán. Že delší podávání m?že zp?sobit vznik necitlivých zárodk?...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 02.10. v 08:51.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-02, 09:25
Pe?ule a jak ste pochodili s tim drápkem?

Ten lék neznám, ale tipuju, "že delší podávání m?že zp?sobit vznik necitlivých zárodk?..." znamená n?co jako t?eba kvasinkovou infekci. Toto se nám stalo p?i lé?b? ušního svrabu (ale jinym lékem - Dexoril) takže pak musel dostat na další týden další lék (Otospectrin) na ty kvasinky
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-02, 09:44
No ono to je i proti kvasinkám práv?...Píšou tu: proti kavsinkám, plísním a bakteriím...Nevim, jak se latinsky nazývá ušní svrab, ale p?ijde mi, že se to tu nepíše...
S drápkem v pohod?. Trhat to prý nebude, protože bu? je ješt? živej a to by jí bolelo...A nebo je mrtvej a upadne sám. Infekce tam žádná není, tak by to nechal na p?írod?. Jen jí mám po?ádn? hlídat, kdyby n?co...?íkal, že jí bu? vypadne sám a nebo ne, pokud je normáln? živej. Taky, že jí pak už vyr?st nemusí, ale že to jí prej v?bec vadit nebude, prý pokud neleze po stromech - se m? ptal, tak sem mu zopakovala, že jí p?ece máme 14 dní a je po té kastraci, tak s ní ven ješt? nechodíme. Tak se omluvil a ?ekl A JO VLASTN? :D

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-02, 10:20
...hmmm, já nejsem vet, ale je mi ?áký divný, že na svrab se dává lék na kvacinkovou infekci....když my to tenkrát mn?li jak sem psala naho?e.
Našla sem akorát, že ušní svrab vyvolává rozto?, který se latinsky menuje Otodectes cynotis
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-02, 10:30
Já jsem te? ješt? volala tý vetce, která je tam normáln?, co o fretkách dost ví..Pro jistotu, tak ?íkala, že je to i na ušní svrab...Že to je i na bakterie typu, co je ušní svrab, že se to tam nepíše, ale žo to je vyzkoušené prý jako Frontline, co se kapne do uší(ale že prý ona Frontline obecn? nedoporu?uje, z d?vodu, že není ur?en do uší, že tohle jsou vyložen? ušní kapky...) a taky to tam neni napsaný. Tak uvidíme, no...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-10-02, 10:36
Mitex m?l m?j fre?ák, ale práv? nikoli na ušní svrab, ale na kvasinkovou infekci v uších. Ty kvasinky jeden ?as míval v uších opakovan? a mám dojem, že po ?ase ten Mitex p?estal ú?inkovat. Pak nám vet dal Aurizon a od té doby máme pokoj. Ale znovu opakuju, nebyl to svrab.Ta infekce se projevovala masivním ?erným mazem, kterej ho sv?dil. Pokaždý, když jsme p?išli n?kam k vetovi a kouknul se ?uldovi do uší, m?l dojem, že má svrab, ale pod mikroskopem se vždycky zjistilo, že to svrab není.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 02.10. v 10:42.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-02, 11:21
pe?ule, jestli je to fakt svrab...a jenom svrab...já bych dala asi radši Stronghold. I aplikace je jednodušší...ale znova - nejsem vet.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-10-02, 11:37
petulevrtule napsal/a:
-------------------------------------------------------
> M?la upln? ten tmavý hn?do?erný maz, jako holky, když m?ly ušní
> svrab. I veteriná? ?íkal, že je to svrab.


veteriná? to poznal jak? dával st?ry pod mikroskop? nebo usoudil podle mazu?

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-02, 11:37
No jenže B?l?e mi práv? nebylo doporu?eno po operaci dávat stronghold...Že je to ješt? moc brzy a navíc nekoukal na to pod mikroskopem, takže jak si m?že bejt podle mazu jistej, že to je svrab (i když teda m?la ho stejnej jako holky, když m?ly svraba, tak já nevim :-( )

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-10-02, 11:40
Petulevrtule, u toho našeho ?uldy na svrab podle mazu soudili nezávisle na sob? t?i r?zný dokto?i, ale vždycky když koukli pod mikroskopem, s p?ekvapením zjistili, že to svrab není. Být tebou trvám na d?kladném prozkoumání pod mikroskopem - naslepo bych nic nelé?ila a o univerzálním léku na kvasinky i na svrab zárove? bych dost pochybovala.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 02.10. v 11:41.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-02, 11:41
já bych léky nasadila až po mikroskopickém rozboru st?ru z uší...jinak mi to p?ijde trochu jako v?št?ní z koule, nebo systém pokus-omyl. A skušený vet ani nepot?ebude mikroskop, sta?í mu na prozkoumání mazu lupa...
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-10-02, 11:42
Koukám, že píšeme s Johankou totéž :-))
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-02, 11:44
Silvo, bylas rychlejší :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-02, 11:48
No jo, je to d?sný, d?dek jeden, m? to štve, ani nevíte jak. St?ry te? stejn? neud?láme, když jí dneska vy?istil ty uši :-( Tak v pond?lí mám volno, tak tam zajedu. Ach jo, to je jak u debil?. A kapky jim vrátim...Já sem na to koukala, u holek sem ten svrab vid?la, ale nikde nic neleze, takže b?h ví, jestli tam v?bec n?co je...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-02, 12:00
petule, múže být a nemusí. My tenkrát šli na vyšet?ení uší, pá? hafo fretek kolem nás svrab mnélo, první vet nezjistil nic ani pod mikroskopem...za pár dní druhý vet v jednom uchu nezjistil žádné rozto?e, v druhém ze st?ru jen ?áké 2-3 potvory. Takže asi fakt bez toho mikroskopu to nemusí být p?esné.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-10-02, 12:49
Petul , tady B?l?a svrab nem?la, vetka ji kontrolovala . Já bych to odhadovala spíš na ty kvasinky,jelikož B?lunka m?la dvakrát po sob? silná ATB, což rozvinutí kvasinkové infekce vždycky hodn? p?ispívá. Ale rozhodn? to chce p?esnou diagnozu,jelikož ona je velmi zesláblá tím co má za sebou ,a žádné experimenty co se lék? tý?e nejsou vhodný ?ešení.
I kapky do uší m?žou se zesláblým organizmem zato?it, je pot?eba být opatrný.
Asi by bylo pot?eba ji podpo?it imunitní system,budto Plerasanem nebo t?eba Iskialem. Kvasinky jsou známkou oslabení.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-03, 08:43
Boža: Plerasan dávám každý den, neboj. Ebi-vet jednou týdn?, jak je psáno na tý etiket?. Do toho mulitivt. pastu a matasoftku.

M? to zarazilo, protože nevim, kde by ten svrab chytla, když se nedostala nikdy k žádnýmu zví?eti. Až tady u nás a my me už zdravý.V?era sem ?istila uši Kim?e a Megin? a ty mají maz úpln? normální.Tak já nevim...Já už vážn? nevim,kam na veterinu, tady v Líp?...Já se zbláznim, to budu muset s každým prdem do Jablonce??? Ach jo :-((

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-03, 09:14
Na SK foru jsem prosila též o radu a zkušenosti. Toto mi bylo napsáno od sani:
Mitex = Surolan (rovnake zlozenie, rozny vyrobcovia). U Surolanu bolo kedysi uvadzane, ze pri dlhodobom podavani posobi aj na usny svrab, ale uz dlhsiu dobu sa tato informacia v pribalaku nenachadza. Rovnako to nie je uvedene ani u Mitexu. Ja osobne s tymito kvapkami a svrabom nemam skusenosti. Ak som aj pouzivala kvapky, tak ine (bohuzial sa mi z roznych pricin neosvedcili).
Teraz radsej volim antiparazitarne pripravky - hlavne koli ich jednoduhsiemu pouzitiu.
Ješt? jsem jí psala co a jak s B?lunkou a pr?b?h vyšet?ení, tak uvidíme, co mi doporu?í ona.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Aktuální stránka:8 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist