Aktuální stránka:4 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-08-23, 13:47
Takže totéž, co tu omíláme stokrát dokola ;o) ?istit Nolvasanem, nenasazovat lé?bu bez po?ádného vyšet?ení, neexperimentovat s léky, které na to nejsou ur?ené...

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-23, 13:51
MF: ano prosím 8)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-08-23, 17:46
Stronghold je i prevence proti blechám????
To jsem netušila:-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-08-23, 17:56
Stronghold je proti vsem vnejsim parazitum. Myslim, ze zabira i na vnitrni, ale nejsem si tim jista..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-23, 20:26
Nekd? tu psala Vendula R, na co všechno je. Jsou tam i srde?ní ?ervy, takže i vnit?ní. Sta?í použít vyhledávání, ne? ;-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-23, 20:37
Ko?ky a psi: lé?ba a prevence p?ed zablešením zp?sobeným Ctenocephalides spp.
Lék m?že být použit jako sou?ást lé?by alergické dermatitidy
vyvolané blechami a prost?ednictvím ovicidního a larvicidního p?sobení m?že pomáhat kontrolovat
stávající zamo?ení okolního prost?edí blechami v prostorách, do kterých má zví?e p?ístup.
Kocky psi: Prevence onemocn?ní vyvolaných dirofiláriemi Dirofilaria immitis s aplikací jednou
m?sí?n?.
Kocky psi:Lé?ba ušního svrabu (O. cynotis).
Ko?ky: lé?ba parazitóz vyvolaných dosp?lými oblými ?ervy (Toxocara cati) a dosp?lými st?evními
m?chovci (Ancylostoma tubaeforme).
Ko?ky: lé?ba infestace všenkami (Felicola subrostratus)
Psi: lé?ba infestace všenkami (Trichodectes canis)
Psi: lé?ba sarkoptového svrabu (zp?sobeného S. scabiei).
Psi: lé?ba parazitóz vyvolaných dosp?lými st?evními oblými ?ervy (Toxocara canis)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Eliiik (IP)
Datum: 2006-08-28, 16:14
chci se optat, jakou zdravou barvu má mít ušní maz?? jelikož montymu sem ?istila ouška nedávno, všimla sem si že má v nich takovou ?ervenou barvu, jakoby zaschlá krev to vypadalo. díky moc za odpov?di :)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-08-29, 12:55
Eliiik: Jestli máš pocit, že má Monty v oušku (zaschlou) krev, bylo by lepší nechat vyšet?it ouška od veta. Mohl se tam jenom omylem škrábnout p?i drbání, m?že mít ale také n?jaký problém. P?inejmenším vet vylou?í (nebo potvrdí) p?ítomnost ušního svrabu. V tom p?ípad? ale k vyšet?ení nesta?í pouhé kouknutí do ucha ale kontrola pod mikroskopem!
Pokud nemá fretka ouška nemocná, netvo?í se obvykle nikterak veliké množství mazu. Barva zdravého mazu bývá tmav? oranžová až hn?dá. Pokud za?ne ušní maz tvo?it p?íškvarky, je hodn? tmavý a drolivý a fretka si uši ?asto drbe, je veliká pravd?podobnost, že má ušního svrabíka.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:07
Nevíte n?kdo, jak dlouho ú?inkuje Stronghold proti svrabu?
Vetové v?tšinou tvrdí, že 1 m?síc, ale n?kde jsem ?etla, že proti klíš?at?m 1 m?síc a proti svrabu 3 m?síce.
Co z toho je pravda???
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:09
tak m? te? naposled vet ujistil, že proti klíš?at?m v?bec... :o/
co je pravda?!

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:11
Já když jsem ?etla p?íbalový leták, tak jsem tam teda nic o klíštatech nenašla
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:12
Nessie: A o délce p?sobení proti svrabu tam n?co bylo?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:13
Pokud si dob?e pamatuju, tak práv? ten m?síc, ale ruku do ohn? za to nedám, protože už je to n?jaký ten týden zpátky
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:17
Já cht?la n?co na blešky, od?ervení a klíš?ata, dal mi taky Stronghold... za chvilku tam jdu s Meggie na o?kování, tak se ho zeptám :)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:18
Nessie: Díky.
Rynn: Když tak napiš potom, co jsi zv?d?la :o)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:28
Napíšnu :)) za chvilku tam jdem, za ho?ku to tu máte :)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:38
tak jsem hledala a našla v jiném vlákn? tohle:

Re: pach. koupani...
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-07-04, 18:37
* STRONGHOLD (Selamectin)
Balení: plastové pipety, 15 mg a 45 mg
Ú?innost: 1 m?síc
vn?jší paraziti: ušní svrab, blechy, sarkoptový svrab
vnit?ní paraziti: škrkavky, srde?ní ?ervy.
Není ú?inný proti klíš?at?m!
Dávkování: dle hmotnosti fretky


Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:44
martina: D?kuji. Zdá se, že ve vzduchu krom? parazit? kolují i desinformace. No, a dokonce i mezi vety :o(
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-26, 08:52
Tak jsem se v?era ptala svého veta, jestli Stronghold ú?inkuje i proti klíš?at?m. ?ekl mi, že p?vodn? tam klíšt? uvedeno nebylo. Nedávno však dostal nové plakáty od výrobce, kde je klíšt? uvedeno. Nám je to ovšem stejn? na prd, protože tento druh klíšt?te, proti kterému má Stronghold ú?inkovat, prý žije v jižní Evrop? a k nám zasahuje snad jen na jižní Moravu. Ve zbytku republiky se vyskytuje jiný druh, z?ejm? n?jaký drs?ák, na který je Stronghold krátký :o(
Takže tolik vysv?tlení od mého veta...
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 11:35
Já se ho ptala, jestli je Strongohold proti klíš?at?m a on že ne, tak jsem si koupila frontline... ten máme vyzkoušenej u psa i u ko?ek, takže na fretkouna snad bude taky p?sobit...
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-26, 11:40
Je vyzkoušený, neboj :o)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-26, 11:51
rozumím tomu správn? - proti klíš?at?m jedin? frontline, stronghold nikoli?
m?žu užít oboje, resp. ostrongholdovaný ba?a je, tak ješt? k tomu p?idat frontline? nebylo by pak té chemie p?íliš?

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-26, 12:12
bylo. Ono pokud není ba?a osvrabený, nemusí být ostrongholdovaný. Na klíš?ata je F. lepší a je i šetrn?jší, pokud vím.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 12:34
Tak te? nevim, Rocky je 14 dní ostrongoholdovanej a Meggie taky... jako od?ervení a proti bleškám, který Meggie m?la... takže m?žu nebo nem?žu dát frontline??? Já jak chodim s Rockym do Stromovky, tak se klíš?at bojim, neumim je vytahovat :)) byli oba koupaný p?ed Strongholdem....
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-26, 12:38
rynn,
viz. p?ísp?vek od mf p?ímo nad tím tvým... :o/
(resp. m?j tém?? totožný dotaz jako tv?j + odpov?? mf)




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 26.09. v 12:39.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 12:57
No, tak snad klíš?áka žádnýho nechytí... jo, ješt?, nepat?í to sem, jenom laej dotaz mimo... jak poznám, jakou vakcínou je o?kovaná??? Vim, že neo?kuje canvacem, to jsem si pochopiteln? zjistila p?edem, ale n?jak jsem se ptala na tolik v?cí, že jsem na tohle zapomn?la... podle toho ?ísla to nepoznám :( a ješt?, dostala Medivet šampon na k?ži, mám ho nechat 10 minut p?sobit... jak to mám ud?lat??? Ona ve van? nevydrží asi p?l minuty dobrovoln? a bojim se, aby mi nenastydla :(( a ješt? jí mám tim koupat 3x tejdn?...
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:05
Vet ti dá do o?kováku nálepku a tam to je napsaný( já to tam teda mam - jako nap?. Eurican) a s tím koupáním si asi budeš muset n?jak poradit. Pokud máš vanu tak by to nem?l být problém teda pokud z ní neumí vylézt.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:10
Umí vylízt po mejch rukou... :)) no, spíš práv? aby nenastydla... m?žu jí koupat až o víkendu, nevim, jaký bude po?así a v?trák, co tam máme zase až takový teplo nevydává... :(( na tý samolepce je Vanguard, ale to neznám, tak jestli je to ta vakcína???
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:12
Tak našamponuj tcho?e a ruce vyndej z vany:-)) A ty bydlíš v rod. baráku, že máte zimu v koupeln??
Ten Vanguard taky neznam a asi to bude onen název vakcíny.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:15
Ne, v ?inžáku... jenže máme spojenou koupenu s kuchyní, taková minimístnosti.... tam máme vanu... ale bez okna a když je zima venku, tk je tam zima ješt? v?tší.... :(( no nevim... kdyžtak jí pak zkusim aspo? vyfénovat, aby se zah?ála... a i když ruce vyndám z vany, tak to zkouší tak dlouho, dokud se jí nepovede, malá ale šikovná... :))
Avatar

Aktuální stránka:4 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist