Aktuální stránka:3 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-03, 19:17
Carodejko: ty jedes taky do madarska na vystavu?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-08-03, 19:21
no práv? ješt? nevím.. pokud budu mít ?ip tak ur?it?.. ale 700 je docela pálka tak ?ekam až zítra p?ijedou naši se jich zeptám jestli by mi to nedali k narozkám
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-03, 19:25
A ty tam chces s fretkou, primo ji vystavovat? Protoze pokud ano, tak bys mela byt prihlasena, termin je ted do nedele..
Pokud nejsi prihlasena, tak je zbytecne tam brat fretku.
Jinak musis jeste platit i za vysetreni na svrab pokud se nemylim??? Ale to ted nevim jiste, jestli chteji to potvrzeni..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-08-03, 19:32
práv? s fretkou..to bych ji p?ihlásit stihla.a ten svrab budu stejn? vyšet?ovat a to je taková pálka? ob?vilo se tady n?co jako že 500 ale tomu nev??ím..za to že se n?kdo koukne fretce do ucha se mi to zdá moc..ty už si to n?kdy vyšet?ovala?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-03, 19:38
Jo uz jo, ale cenu ti nereknu presne, ja totiz mam vic fretek, takze sem vzdy platila treba trojnasob.. NAvic preci jen neceho se uzivit musi :o) Ale nejsem si jista tema 5ti stovkama, myslim ze i cca 250 to jde, ale nejsem z prostejova ;)
Takze pripadne se potkame na vystave v Sopronu :o)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-03, 19:38
?arod?jko, nevim jestli 500,- ale uv?dom si, že neplatíš to vyšet?ení ale vyšet?ení + potvrzení... Navíc když bude mít svrabiky tak ti ho nedaj.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-08-03, 19:50
no jasn? ale stejn? se mi zdá 500 moc. a potvrzení je v podstat? razítko.když ti doktor napíše potvrzení že si zdravá tak zato taky nic nechce..nebo teda po m? ne, kámošce se stalo ze za to platila 50 kc ale to by snad m?la být za razítko hranice ne?no možná to vidim jinak.. sem studentka a mam 4000 m?cí?n? na sebe i fretku mínus 1300 za kolej..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-03, 20:03
No jo ale veterinari taky neji jen suchej chleba ;) Osobne treba potvrzeni platim max jednu dve fretky, pri mem poctu. Vybaveni si musi platit samy a pod.. A myslim ze tohle jeste neni extra predrazeny.. Holt horsi to je kdyz jich mas vic, pak se to casto nasobi.. Ja jinak cipuju za 350,- bez pasu
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-08-03, 20:13
mm tak to do toho madarska asi nejedu..ted sem jí nakoupila za poslední peníz v?ci ze zivýho skla..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-03, 20:36
skoda.. myslela sem, ze konecne pribude nejaky dalsi cech, ktery by mel o to zajem.. tak treba priste, stejne jich jeste bude dost dokonce letos - Budapest, Norsko(nebo Svedsko), Polsko :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 03.08. v 20:39.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-03, 20:42
No n?jaký kouknutí do ucha a pod mikrospok se v PV nevede, nevím kde, ale na obou lepších ordinacím m? ?ekli, že ne, pouze st?r a odesílají to do Olomouce a ?ekáš týden i víc na výsledky. cena 500,- ale MF povídala, že ten papír stejn? svraby neodhalí. :o/ Tak nevím. Ukazovala jsem ji ho a povídala, že zrovna toto moc ne?eší.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-08-03, 20:58
aha.. a na to madarsko ten papir byt musi? jási to asi teda pak pojedu udelat do ostravy at to udelaj hned a levneji..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-03, 23:18
Cena 500 Kc byla hozena jen tak - kazdy veterinar jede podle "smluvnich cen", coz znamena, ze ceny ma dle sveho uvazeni. Taky podle sympatii daneho klienta, klidne momentalni nalady, ... (u sve holicky (ceny smluvni) platim za stejne ukony mezi 80 a 220 Kc).

My mame predepsane uctovane vykony "osetreni, kontrola, vysetreni" - 100 - 200 Kc (podle narocnosti), "material" - 30 - buhvi kolik Kc (vyter z ucha X operace), mikroskopie cca 120 Kc. Pokud v Prostejove nemaji mikroskop, nebo se s tim nechteji zabyvat, posilaji to jinam (my samozrejme mame zarizeni na delani koprologii, ale nikdo na to nema cas a naladu, takze se to posila do labu do Plzne). Krome toho, sidlime v centru Prahy, ceny jsou upravene dle solventnosti klientu... A Yasmin ma pravdu - veterinar taky nechce byt ziv o suchem chlebu. Nezapomen, ze se plati casto najem, voda, elektrina, material se kupuje, leky se kupuji, nejake pristrojove vybaveni (mame sono za vice nez 100 tisic, laser s nekolika sondami ani nemluve - spis 150 tisic, RTG - sice starsi, ale zadarmo nebylo...) - penize na strome nerostou.

Potvrzeni je vpodstate razitko, pred kterym musi (by melo byt) zvire klinicky vysetreno, zkontrolovany udaje o ockovani... Za vsechna potvrzeni se plati (stempl pro autoskolu, vypis z trestniho rejstriku,...). Veterinarni pece neni veterinarni charita!

Cipovani fakt zalezi na veterinari (jak draze kupuje, kolik chce mit marzi, co to je za typ cipu...). Ja nikomu nic nevnucuju, jen vim, kolik si uctujeme my a kolik nejblizsi konkurence:--)))
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-03, 23:56
No asi mají ale necht?jí se tím zabývat, ?ekli m?, že nemají na to ?as. :o/
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-04, 00:03
No ale nez delat stery, pak je nejak balit tak, aby potencialni svrab zustal, tak to je snad rychlejsi to udelat. S koprolkou problemy nejsou - hodi se do pytliku, zavola se odvoz a at se Analyticke laboratore Plzen snazi:-)

A kdyby vas tam chodilo vic a pravidelne otravovalo? Nepomohlo by to? Aby si to spocitali, o kolik penez prichazi?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-08-04, 09:20
No vzhledem k tomu, že za razítko na p?ihlášku na VŠ se platí 500 K? a to jsem pojišt?ná, tak m? nep?ekvapují ceny u veteriná?e:-) Jen kdyby Tadeáš ty problémy m?l po výplat? a ne p´?ed výplatou
Lee a slevu za p?kné o?i nedáváte?:-)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Zuza077 (IP)
Datum: 2006-08-04, 18:42
ahoj, prosím co je to ten ušní svrab ? Škrábou se p?i n?m fretku u hlavy :??? já mam dv? fretky a poslední dobou se zu?iv? škrábou u hlavy jakoby cht?li na uších ale tam nedosáhnout a koukala jsem jim do kožíšku tam nic nebylo ale furt se snaží drbat na uších tak nevím prosím pora?te !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! d?kuju

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-04, 19:17
Nessie - zalezi na tom, ci ty oci jsou:-)) Divci jsou sice krasne, ale znas to, ja tyhle sklony moc nemam:-))

Zuza: usni svrab je druh svrabu, kdy ti parazite (primo ti urciti) bydli v uchu, zivi se mazem, epiteliemi a drazdi citlivou pokozku zvukovodu. Ano, drbou se pri nem nejen fretky. Dalsi moznou komplikaci je zavleceni sekundarni bakterialni ci mykoticke infekce do rozdrbaneho ucha.
Predpokladam, ze se ses neptala primo na tohle - ale az budes mit cestu kolem veterinare (idealne pristi tyden), vezmi sebou fretky a dones je na vysetreni. Taky uz ty usi necisti, pokud cistis, at ma doktor sanci tam neco najit...
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Zuza077 (IP)
Datum: 2006-08-05, 09:14
Tak jsme v?era na ty ouška koukali s maminou a m?li jí krásné bez strup?,?isté prost? upln? v pohod? jenom m? trochu znepokojuje jak se škrábou ale t?eba to je normální no nevim =o(

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-08-05, 13:11
Elishka ušní svrab nemá a vyšet?ení stojí v prost?jov? 50 k?.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-08-07, 17:06
up?es?uji v prost?jov? na J.Kucha?e
1)podívá se vzhledov?
2)ud?lají ušní st?r a mikroskopují

a je tam moc p?íjemný pan doktor.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-08-13, 13:55
Vytahuji na sv?tlo zase tohle vlákno, jako reakci pro Euki a Fredyna.
?tu tady na fóru pom?rn? složité lé?ení ušního svrabu a tak píšu svojí zkušenost s lé?bou našeho veteriná?e:
Když se mi fretky drbaly a já nemohla v noci ani spát, jaký d?laly ve volié?e rambajs p?i drbání, zašla jsem k našemu vetovi a ten jim vyt?el uši Peruánským balsámem.Používá to i u ko?ek a ps?. Boltce jsme ot?eli, aby si ho nemohli olízat z pacek po drbání a bylo vystaráno. Fretky spaly jak mimina a já taky. Je to jednorázové a levné!

Za ošet?ení 4 fretek jsem zaplatila 50,- k? a máme pokoj. Ošet?ení se m?že pokud je to t?eba zopakovat za 10 dní. U nás už to nebylo pot?eba.

Moje kamarádka to požadovala u svého veta, ale ten se bránil, že Perubalsam na svrab není ur?ený, ale ?íkám - je ú?inný.( ale není drahý že?)

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-13, 18:35
Gazza - to je trosku problem - sama sis odpovedela "Perubalsam neni na svrab urceny". Rika se tomu "of label pouziti" a je to dvojsecna zbran. Muze to pomoct, ale pomoct to nemusi. Pokud se objevi nejaky problem (byt s necim takovymhle nesouvisejici), muze se klient na veterinari hojit - a ne kazdy tohle chce podstupovat.

Osobne jsem se nepotkala s patlanim Perubalsamu do ucha, ani u psa ci kocky. Uprimne receno, trosku bych se bala "ucpani zvukovodu", stimulace mazotoku,..Davame zinkovou mast - to jo, sice na jine problemy, ale jako doplnkova terapii ke Strongholdu nemusi byt spatna...
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-08-18, 11:11
Tak taky bojujem se svrabem:-(
Minule jsme dostali stronghold a bylo vše v cajku,ale tentokrát na fretky n?jak nezabral nebo co. Po ?ty?ech dnech se p?estávali drbat a už jsem si mylsela, že to bude v poho,ale bohužel už to tu je zase:-( Vet mi ?íkala, že když nebudou cajk, a? ješt? p?ijdu pro jednu dávku strongholdu,tak za týden,ael to se mi zdálo, že je vše už fajn. Nechápu,kde ten svrab mohli chytnout, náš pes je ?istej a venku jsem s nima už ?kn? dlouho nebyla(nedostatek ?asu)
Takže zas budem muset k vetoj-/
Matýsek je rozdrbanej až to hezký není:-(((
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-18, 12:28
Poznatky k perubalsamu jsou takovehle - pokud svrabu vadi, tak "mechanicky" - ricinovy olej by ho mohl udusit. Taky tam je nejaka feno-sloucenina, ktera by teoreticky svrabu nemusela udelat dobre. ALE perubalsam je pro kocky kontraindikovany a nikde jsem nenasla zminku, zda pro fretky jo nebo radsi ne. Osobne zustavam u osvedceneho Strongholdu (opakovana aplikace je nekdy bohuzel nutna).
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-18, 14:43
Uju - to ze se ti pes jevi cistej, neznamena, ze nemuze dotahnout svrab :o(
K tomu drbani, ne vzdy je to svrab, me Tappi kdyz spi v pelechu casto vylitne a silene se drbe.. Nema zadnej svrabik, kdyz ma svrab v usich (coz na zacatku roku mely) tak kdyz sem je drbala za usima, tak se vzdy oklepaly.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-08-20, 00:05
Moje fretky mají svrab potvrzenej mikroskopicky:-(
pes nikoliv:-(
Pujdem znuvu k vetovi,aby s tím n?co kone?n? ud?lal. Kira se sice nedrbe,ale Matýsek má rzdrbanej flek na h?bet?:-(((
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-08-20, 15:42
P?imlouvala bych se, aby pes dostal Stronghold pro jistotu taky. Když nic jiného,alespo? na n?j nep?jdou blechy ;o)
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-23, 10:08
jsem našla n?co na netu - sice pro ko?ky a psy, ale rozumn? p?evedeno by to asi platilo i na fretky:

Onemocn?ní uší je velmi ?astá p?í?ina zdravotních potíží u psa a ko?ky. Nejvíce frekventovanými jsou plemena s dlouhými sv?šenými boltci. V takovém prost?edí dochází k snadn?jšímu hromad?ní ušního mazu, zadržování vlhkosti a tím pádem k vytvo?ení ideálního prost?edí k zachycení a vývoji patogenních bakterií, kvasinek a parazit?. U venku žijících ko?ek je pak velmi ?astý výskyt siln? kontagiózního (p?enosného) onemocn?ní - takzvaného "ušního svrabu". Každý zvukovod by m?l být podroben pe?livé preventivní pé?i. Jde zejména o pravidelné prohlídky a ?išt?ní zvukovod?. Pro laiky nedoporu?uji ?išt?ní tenkými tampóny do úrovn? bubínku. Bez použití speciálních ?istících roztok? vede taková ?innost v lepším p?ípad? k zatla?ení ušního mazu k bubínku a spíš zhoršení stavu, v horším p?ípad? k poran?ní vnit?ních struktur ucha (až perforace bubínku) spojené se silnou bolestivostí a možným vznikem vážných zdravotních komplikací. Za optimální postup p?i ?išt?ní zvukovodu v domácích podmínkách (doporu?ované 2x týdn? až 1x m?sí?n? dle tvorby ušního mazu) považujeme nakapání neolejnatých ?istících roztok? (Nolvasan otic, Oti free a podobn?) v dostate?ném množství do zvukovodu, jeho následná d?sledná masáž v oblasti vývodu ušní chrupavky po dobu 30-60 sec. Poté necháme pejska zat?epat hlavou a maz vyplavený na úrove? vyúst?ní zvukovod? vy?istíme velkým vatovým tampónem nebo smotkem gázy na prst?. D?razn? varujeme p?ed používáním lé?ebných prost?edk? (kapek) bez p?edchozího vyšet?ení zvukovodu veteriná?em. P?i paušálním použití dochází velmi ?asto k nasazení nevhodného typu léku (antibiotika by? sebelepší na kvasinkový nebo parazitární zán?t prost? nemohou ú?inkovat) s nulovým ú?inkem a výrazným rizikem z prodlení (nasazení opravdu ú?inné lé?by se pak odsouvá a prodlužuje na n?kolikanásobn? delší dobu). Použití n?kterých zejména starších typ? kapek zejména opakovan? m?že potíže naopak zhoršit. Vždy proto doporu?uji použití lé?ebných kapek konzultovat s veterinárním léka?em.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-23, 10:13
a od k?e?k?: [www.pitynka.estranky.cz]
Avatar

Aktuální stránka:3 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist