Aktuální stránka:13 z 15
Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-01-18, 20:15
to tedy znamená,že i vyšet?ení na svrab musí být max 3 dny staré,že ano


Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-18, 20:18
ANO

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-01-18, 20:20
Zkoušela jsem i to s tou lupou,jestli se tam hýbou,ale negativ tak doufám,že potvrzení bude negativ.V každém p?ípad? kdyby m?la tak rozhodn? jezdit nebudeme jednak by všechny nakazila a také by nás tam ani nepustili!!!!

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-18, 20:26
co se tý?e toho hýbání/nehýbání, tak svrab je možné vid?t i pouhým okem, ale to jen v p?ípad?, že se ti poda?í zrovna n?jakou tu breberu vytáhnout, což se ne vždycky povede, zvlášt když je tam svrabu málo.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-01-18, 20:29
pravda,
ale jak se ten svrab v uších projevuje,když se podívá normální ?lov?k pouhým okem?

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-18, 20:34
lucbur2407: normální ?lov?k (t?eba já, co mám na ?tení 2,5 dioptrie) volným okem svrab vid?t nemusí. Mn? svrab ukazovala vetka pod mikroskopem i pod lupou....taky sem nevidéla nic....pá? sem nev?d?la, co mám hledat a vid?t.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-18, 20:36
b?ž na veterinu a nemudruj tady. jestli má fretka svrab, v pohod? ho stihnete do výstavy odlé?it.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-01-18, 20:42
OK,dojdu tam hned zítra

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-18, 21:41
svrab se dá poznat i podle mazu - když mají svrab, tak bývá maz takovej jakoby "suchej" a hrudkovitej, taky p?i ?išt?ní uší fretka ?asto "kope" zadní nohou, ve snaze se podrbat, protože jí to sv?dí, ale nejjist?jší to máš když ten svrab opravdu vidíš, no...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-18, 21:57
Johana: takže když už m? nebude bavit po?ád jezdit za vetem kv?li rozboru, m?žu teoreticky vyhrabat d?tský mikroskop na p?d? a tím ten svrab vid?t?? Nebo jako laik tedy nebudu v?d?t, co mám hledat? Myslela jsem, že když to hodím pod mikroskop, tak ty potv?rky uvidim stopro...

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-18, 22:04
zuzi [cs.wikipedia.org] jinak jsou to drobou?cí brou?ci bílé, skoro jakoby pr?sviné, barvy. celkem rychle se pohybují, takže když se na ty?inku zadíváš na sv?tle, je pom?rn? p?kn? vid?t jak na tom tmavém mazu b?hají bílé brebery, ale musí se ti poda?it je vyštourat.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 18.01. v 22:05.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-18, 22:14
Zuzi.88: pokud budeš "postupovat" podle návodu Žofiro a wikipedia a budeš véd?t jak vypadá to co hledáš, tak si myslím, že i tim d?tskym mikroskopem ty potvúrky uvidíš :-)

Problém je, že když je svrab v za?átku a je t?ch "potvor" málo, tak je skrátka tou špilkou z toho ucha nemusíš nabrat....no ale to ani vet.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-18, 22:22
P?kn? hnusná potv?rka...a p?kn? hnusné ?tení tedy! Ale aspo? jsem zas o n?co chyt?ejší...vzhledem k tomu, že fre?ák se po?ád drbe, tak druhá dávka Advocate asi nezabrala :-(

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-18, 22:29
Zuzi.88: múj fre?ák se taky drbe (tedy ne na uších, ale celkov?) a ušní svrab prokazateln? nemá.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-18, 22:34
Ten m?j se taky drbe tak n?jak celkov?...holky se ale oproti n?mu drbou mnohem mén?. Tak nevim, co si mam myslet. Navíc on má uši jak dobytek :-( Zkusim zejtra najít ten mikroskop a poprvé v život? ho využít :-D a až p?jde na kastraci, tak se na n?j mrkne odborník.

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-18, 22:37
moji kluci mají uši taky špinavý o dost víc než holky a celkov? se mi drbou taky všichni, i když tedy od doby, co je skoro v?bec nekoupu (tak 1-2x do roka, n?kdy ani to ne) se nedrbou skoro v?bec.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-18, 22:46
Zuzi.88: já si myslím, že je to jako u lidí....n?komu se mastí strst/vlasy a uši/pokožka víc, n?komu mí?. Ale ?astym koupáním nebo ?išt?ním uší se to spíš jen zhoršuje....pá? tim se to prost?edí dráždí.

Mn? se fret drbe když se vzbudí, možná ho svrbí p?eležalá srst...co já vím... Když je vzhúru a b?há, tak se nedrbe. Svrab nemá zaru?en?. A taky ho koupu (jako Žofiro) minimáln?.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-18, 22:49
Dík za uklidn?ní! Stejn? pro ten mikroskop radši p?jdu. Ale je možný, že se drbe, protože ho koupu - on když zaleze sv?tlej fretkoun do kamen - neni jiná možnost než vykoupat :-(

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-18, 23:00
Zuzi.88: mikroskop ur?it? vytáhni, aspo? p?ijde využití a bude jen fakn, když se to nau?íš rozeznávat :-)

Jak ?asto ho koupeš?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-18, 23:26
Te? práv? dvakrát krátce po sob? - naposledy n?kdy o víkendu kv?li tomu, že vlezl do kamen a p?edtim - je to tak 4-5 týdn? zp?t, to se mi zadní nohou vyráchal v takovym spíše tekutém bobanu a já jak jsem ho cht?la zvednout, tak jsem ho blb? vzala a b?icho jsem mu vyráchala v louži - takže tohle už mi vlh?ený ubrousek nepobral :-(
Holky t?eba skoro nekoupu - tak 1-2x do p?l roku, možná ani to ne. Jenže u n?j mi to moc nevychází...

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-01-19, 20:40
Zuzi kdyz ho vykoupes 2x po sobe v kratke dobe, tak se svet nezbori ;o) a ani se mu tim nezacne mastit/vysusovat hned kuze - to kdyz bys to takto opakovala casteji :)
Takze kliiiiid :)
Pokud si chces byt jista zda ma ci nema fretka svrabik a nevis co presne hledat, jdi na veterinu, nic tim nepokazis :o)

Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-19, 23:21
Já bych práv? byla ráda, kdybych svrab um?la zjistit sama. A v p?ípad?, že bych m?la podez?ení, pádila bych na veterinu. Kdybych si to um?la zjistit sama, mohla bych jim uši pravideln? a ?asto kontrolovat a m?la klidné sv?domí, že je vše OK...já totiž když pak chodím do práce a do školy, jsem na tom s ?asem bídn? a p?ítel má zas panickou hr?zu z veteriny...

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-01-20, 00:46
Az ti vet potvrdi u fretky svrab, tak ji vycisti usi a zkus se na tu vatu kounout, abys videla co mas hledat ;o) Samo nesmi to byt dlouho po aplikaci strongholdu, ci advocate, nebo nesmi nic kapat do usi, pak se potvory nebudou hybat :o)

Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-01-20, 10:29
Nám te? Lee, taky objevila svrabíka, podle m? to tahá ?enda zvenku, takže jsem okapala všechnu zv?? nicmén? by m? zajímalo jedno, píšou, že dosp?lej svrab je schopen n?jakou dobu p?ežít i bez hostitele.....To znamená že m?že záke?n? ?íhat t?eba v koberci??? Tuší n?kdo jak dlouho?
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-21, 10:06
majdi, nechci strašit, ale já jsem se "jedné dávky" svrabu nemohla zbavit p?esn? 7 m?síc? :( Vyhodila jsem gau?, vydensifikovala postele, vše co šlo jsem vyva?ila nebo vyhodila.. n?kolikrát.. ale co vím, jsem jediný takto odstrašující p?ípad. Nikdo mi tehdy nedokázal p?esn? ?íct (ani veteriná?!!) jakou teplotu dokážou ty svin? p?ežít a tak co nešlo vyprat na 60 prost? let?lo..
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Boo (IP)
Datum: 2010-01-21, 18:36
tak jsme byli na veterin? taky zkontrolovat ušiska,kv?li srabíku,abysme mohli s Bublou na výstavu.Je to negativní,ale máme slabý zán?t v ošku,tak snad to stihneme p?elé?it...dostali jsme na to Dexoryl máte s tím n?kdo zkušenosti? díky

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-21, 18:51
zkušenosti s ním nemám, ale tady se o n?m zminuje Johana [forum.fretka.cz]



[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-22, 09:01
Boo: P?ed n?kolika lety sme fre?ákovi kapali Dexoryl do uší kvúli svrabu. Lék vyvolal kvasinkovou infekci [www.fretka.sk]
takže já bych ho už nepoužila.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-02-25, 10:15
Aby mi nahodou nebolo luto, tak som vcera pri cisteni usi zistila u dvoch mojich mrch usny svrab. Kde k tomu prisli netusim, v novembri sme boli na kontrole a nic tam nemali. Von nechodia, macky nemame, so psom do styku neprichadzaju. Takze som dala Frontline a za 4 tyzdne uvidime.

Fakt by ma zaujmalo, ako pride k svrabu fretka, ktora nechodi von, navstevy zvierat k nam nechodia, macky nemame, so psom do styku nepridu...ako fakt neviem...Jedine co ma potesilo je, ze som v TV neklamala. Ucho, co som ukazovala v TV pri vyklade o svrabe bolo skutocne zasvrabene...ach jo.
srst+par+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 13.08. v 11:53.
Avatar

Re: Ušný svrab
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-25, 10:20
MajaZ: a nemohla p?itáhnout n?jakým spúsobem Sára ten svrab z výstavy v Mod?e? To je jediné místo, co mne napadá, kde by k tomu mohla p?ijít...
Avatar

Aktuální stránka:13 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist