Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 12
Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:47
Dobrý den, cht?la jsem se zeptat jestli je normální, aby skoro dvouletá fretka neustále úto?ila na lidi ( nohy, obli?ej a hlavn? ruce, až je n?kdy i prokousla), je te? v ?íji, ale d?lá to už od té doby co jsme si ho p?ivezli, to bylo p?l roku.?

k+velká+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:04.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:52
Pochopila jsem dob?e, že je to samec v ?íji?
Pak by taky nemuselo jít o úto?ení, ale o namlouvání. ?íjný samec toho, koho považuje za svou potencionální nev?stu (a m?že to být klidn? i ?lov?k a dokonce mužského pohlaví!), chytí p?kn? zubama za ruku, za nohu, za cokoli a táhne si ho do úkrytu. :o)
Záleží na tom, v jakých situacích kouše a jak to probíhá. :o)
Jinak vláken o kousání, kde se tohle rozebírá, je tady habafí!
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:55
To má Mirim pravdu, m? si fretá?ek chytil v ?íji za k?ži na ruce a táhl si m? p?es celej byt za k?eslo. Já za ním po ?ty?ech, on si vesele vrt?l ocáskem :-D

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:56
On kouše neustále když p?ijde do kontaktu s lidmi a? je v ?íji nebo není.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:57
Já si také myslela jde o namlouvání, ale on si mn? nikam netáhne, ale jenom p?kn?, siln? kouše.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-27, 14:03
Jestli je jinak zdravý, potom je to t?eba "klacek nevychovaný". Po?ídili jste si ho staršího? Možná ho p?edchozí majitel neum?l vychovat. :o/
Te? je to na vás.
Doporu?uji pro?íst vlákna o kousání, je jich tady opravdu hodn?. Na každou fretku platí n?co jiného, obecn? ale je pravidlo, že je jí t?eba dát najevo, že když bude kousat do krve a bolestiv?, nikdo si s ní hrát nebude.
Mlád? lze odnau?it kousání v?tšinou pom?rn? rychle, u dosp?lého to chce ?as a hodn? trp?livosti.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-27, 14:10
Zkusila jsem už všechny rady, ale je agresivní po?ád. Když kousne tak si ho nevšímám, p?esn? jak píšete. Trp?livosti mám hodn?, ale tohle už za?íná být vážné, , už se ho pomalu nem?že ?lov?k ani dotknout. Po?ídila jsem si ho když mu bylo p?l roku a od té doby je takový. ?íkala jsem si že to možná ustoupí když bude mít dostatek lásky a po?ádný domov a ono stále nic.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-27, 14:12
Zdravý je 100% nedávno jsme byly na kontrole u veteriná?e.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-27, 14:19
Fredy, neuvažuješ p?ece jen o kastraci? Je fakt, že problém by to z?ejm? nevy?ešilo, když nekouše kv?li ?íje...ale možná by se trošku zklidnil a byla s ním rozumn?jší ?e?.
Já jsem odu?ovala kousat jedin? mlá?ata, s dosp?lými moc zkušenosti nemám. Možná ti poradí n?kdo zkušen?jší.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 27.06. v 14:22.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2007-06-27, 14:40
já jsem získala cca 4letou sami?ku, dost kousala, ale pomohlo mi uplácení, trp?livost, uplácení, trp?livost... A když si na m? pak vylívala vztek tak jsem jí kousla taky...od té doby to s ní jde a když to p?estává jít tak jí to p?ipomenu, fakt to chce p?ijít na to co na n?j platí a tuny trp?livosti...


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-27, 20:28
Amyslíte si že kdyby m?l stálou partnerku u sebe že by se zlepšil?

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-27, 20:35
Fredy: Máte fre?áka od mali?ka? Jak dlouho den? b?há po byt?? Hrajete si s nim doma (jestli to p?i tom kousání jede)? Chodí ven? Máte doma i jiná zví?ata? Má neustálý p?ístup k jídlu? ?ím ho krmíte? Sorry za ten výslech :-)) ale já mám t?íletého nekastrovaného samce a nekouše vúbec, tak se snažím p?ijít na kloub vašeho problému...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-27, 20:36
já jsem si loni vzala cca 8m?sí?ního kousavýho samce a myslím,že nám celkem dost pomohlo když jsem mu sehnala nev?stu-sta?ilo i na jednu noc ;o)) byl potom o n?co klidn?jší tak se dalo kousání zvládnout.jinak ale první dny na sebe nenechal skoro ani šáhnout,tak jsem ho uplácela dobr?tkama a když kousnul,tak jsem ho ze sebe sundala,pevn? ho chytla,kousla jsem ho taky a zav?ela do klece...ale musíš být rychlejší než on,pá? by mohl kousnou taky...po pár týdnech z n?j byl mazel,teda když je v jeho p?ítomnosti jiný samec,tak mu do ted nev??im,pá? to dokáže slušn? kousnout...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-27, 20:41
Múj "nekousavej" když zacítí na ?emkoli jiného ?ijného samce, tak b?da...kouše jak pitbul :-))) ale jinak vúbec. A ostatní samce (i kastrované) by po?as své ?ije asi zabil.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-27, 20:45
Johanko asi tak :o) když cítí samce,tak kouše do všeho do má v dosahu...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-28, 12:50
Johana:
Fre?áka jsem si po?ídila když mu bylo p?l roku.
Pokaždé když se mu zachce.
Snažíme se o to hraní, ale nejde to, hned ho máme zakouslého v ruce a na hra?ky nereaguje.
Ano ven chodí denn?.
Ano mám doma i jiná zví?ata a po t?ch jde taky.
Ano má neustálý p?ístup k jídlu.
Granulemi, piškoty a r?znými pamlsky.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-28, 12:56
Cht?la jsem se zeptat jestli neznáte n?jakého chovatele fretek v blízkosti Kladna? Díky

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-06-28, 12:58
Fredy: piškoty nejsou pro fretky v?bec zdravé. Pamlsky jen fret?í ?i nap?. trochu ovoce, 1 rozinku, ...

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-28, 13:53
Fredy napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Cht?la jsem se zeptat jestli neznáte n?jakého
> chovatele fretek v blízkosti Kladna? Díky


Tady je odkaz na registr fretek. Je tam seznam fretek ze St?edo?eského kraje, snad tam n?jaké nové kamarády-fretka?e najedeš. :o)

[www.fretka.kom.cz]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-30, 14:23
Cht?la jsem se zeptat jestli se dá samec vykastrovat když je v ?íji a ješt? se nikdy nepá?il? Díky

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-30, 14:27
Moje fretka v?bec nereaguje na hra?ky. Má obrovskej výb?h plnej hra?ek a ani jedna jej nezajímá. Když si s nim chci hrát tak nejde po hra?ce, ale jenom po mn?, aby kousnul. Ani mazlit se nechce nic, ale zdraví je byly jsme na prohlídce. Co s ním ud?lat, aby byl živ?jší a veselejší? Díky

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-30, 14:35
Po kastraci by se m?l uklidnit nebo to jsou jen takové povída?ky?

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-30, 15:06
Fredy, kolik je fre?á?kovi? Odkud ho máš - od chovatele, od velkochovatele, ?i ze zverimexu?
Je dobré nechat fretku roz?íjit (alespo? 14 dní). Tím, že p?ijde do ?íje pohlavn? dosp?je, což je p?ed tím, než p?jde na kastraci d?ležité. Samce m?žeš nechat kastrovat kdykoliv v pr?b?hu ?íje, samici nikoliv. Po kastraci se kousavost samc? zmírní a samci se celkov? zklidní. Pokud je ale špatn? vychovaný a neumí regulovat sílu stisku, tak kastrace také úpln? nepom?že.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-30, 15:11
Venulko, mám dojem, že jsou same?kovi 2 roky...

Jinak kastrace teoreticky pom?že ke zklidn?ní, ale ne k nekousání. Ale teoreticky... nap?íklad kastrovanej Rocky je te? jak malej, furt ská?e, po?ád si hraje, mazlí se ve výjime?nejch situacích... prost? je jak opožd?nej puber?ák, což se mi líbí :) asi i to je individuální. Ale pokud neumí regulovat sílu stisku, tak nevim, no.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-30, 15:18
Ke zmírn?ní kousání kastrace pom?že také. Ale jsou dva d?vody kousání:
1) špatná výchova - zde ani kastrace nepom?že, chce to zkrátka d?slednou výchovu.
2) hormonáln? podmín?né, ?íjné kousání. Samec kouše proto, že se snaží odtáhnout svou vyvolenou "ob??" do šmajchlkabinetu a tam ji obš?astnit ;o) Taktéž se snaží kousáním eliminovat všechny potenciální soky, kte?í by mu mohli odloudit sami?ky. Proto kouše ostatní fre?áky a n?kdy i lidi, ze kterých jiné ?íjné samce cítí.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-30, 16:55
Samci je n?co p?es 2 roky a koupila jsem ho když mu bylo p?l roku od chovatele, který ho nevím od koho m?l. Když jsme si ho p?ivezli tak kousal, byl ne?istotnej, prost? nevychovanej. Te? už si dojde na svou toaletu, slyší na své jméno a dokáže chodit i na vodítku, ale to kousání se nedokázal odnau?it a vypadá to, že se ho ani neodnau?í. Jak ?íkáte nedokáže kontrolovat stisk a p?i každém kousnutí prokousne. Nejhorší je, že on kouše po?ád když p?ijde do stiku s ?lov?kem i zví?etem. Je moc agresivní. Vyzkoušela jsem všechny rady od zkušených chovatel? a nic. Po?ád se to zhoršuje.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-30, 17:09
te? mi má p?ijet fretice na spá?ení, myslíte že bude úto?it i na ní?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-30, 17:16
Kousání je bohužel kámen úrazu zejména u fretek ze zverimex? a velkochov?, ale ob?as i malochovatel?, kte?í se fretkám dostate?n? nev?nují už od nejútlejšího v?ku. Tím spíše, když fretka zm?ní párkrát majitele a až v pokro?ilejším v?ku se kone?n? dostane k n?komu, kdo by na ni m?l dostatek ?asu, tak jako vy. Pak je odnau?ování kousání v?c složitá.

Stále pokra?ujte ve slovním napomínání p?i v?tším kousání (najd?te si jednotný povel: fuj, koušeš a pod.) a m?žete p?idat i malé fyzické upozorn?ní - sou?asn? se slovním upozorn?ním nap?íklad trochu klepnout prstem p?es ?umá?ek. Pokud i po opakovaném napomínání kouše, nebo kdykoliv, když kousne opravdu hodn?, zav?ete fre?á?ka do klece ?i voliéry, a? si uv?domí, že s tím, kdo kouše si nikdo nehraje.

Fretka bývá mén? kousavá, když je najedená. Mazlete se s ním tedy zejména po té, co si nacpe b?íško ;o) Vzhledem k tomu, že fret?í p?íze? prochází žaludkem, jd?te na to p?es jídlo. Pokuste se ho krmit z ruky - m?l by si zvyknout, že do ruky která ho krmí se nekouše.
Na kousavé fretky platí procházky. Máte-li tedy možnost chodit s fre?á?kem denn? na delší, ud?lejte to - fre?ák se unaví a doma pak z n?j bude beránek ;o) Ne sice hned po první procházce, ale ?asem ur?it?.
Kousavost bude z?ejm? posílena i ?íjí, takže kastrace by m?la ?áste?n? pomoci.

k+velká+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:06.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-30, 17:18
To poznáte, bu?te ve st?ehu. Pokud se jí bude snažit sežrat, není to dob?e, ale pravd?podobn? zvít?zí jeho touha ;o) a dojde k pá?ení.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Fredy (IP)
Datum: 2007-06-30, 17:27
Tak s tím jídle nevím:) Zkoušela jsem to, ale místo jídla šel po ruce. Na procházky chodíme, venku je jako beránek, ale jen co p?ijdem dom? je to ?ábel. Po najezení není v?bec unavený, ale ješt? víc ak?ní takže mazlení nep?ipadá v uvahu. Pohladit a to opravdu krátce se nechá t?sn? po probuzení, pak už ne. Povel máme stejný( to fuj), ale v?bec nepomáhá, kouše ješt? víc a když ho trochu bouchnete p?es ?umák, tak se naštve a jde po vás.
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist