Aktuální stránka:9 z 12
Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:17
Jojo, Tomicek je po kastraci jak pytel blech..umiram z nej smichy, co on vsechno predvadi..neuveritelny akrobaticky kousky ve vzduchu, dela na me nalety...atd., atd....mam doma veselo:))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:24
ITcat: Tak myslim, ze si to udelala uplne skvele..ja na Leilinku kousavku taky aplikovala vyhruzky zvednutym prstem a tytyty:o)) A ted je z ni mazlik..:) Ale pod perinou, dekou....to je kamen urazu:) To kousou(stipaj) vsici:)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ITcat (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:29
:-D jo jo pod pe?inou to je nora a co je v no?e TO JE MOJE :-D na to není ani rady ani pomoci - ale tak aspo? máme ráno dobrý budí?ek

[saproks.pilsfree.cz]
Plze?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:31
My se pred "bestiema" zavirame do loznice:)Kdeze je muj sen spat s tchorema v posteli:o))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ITcat (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:35
To my s ním nespíme, ale jak je nau?ený, že p?es týden dostává v 6 ráno jíst tak v sobotu už v 6 šmejdí po kuchyni, kdy že to tedy dostane, tak musím vstát a jít mu dát napapat a ob?as když to t?eba vydrží až do sedmi, tak už pak nezavírám dve?e.

[saproks.pilsfree.cz]
Plze?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:38
On nema misku s jidlem porad? My jsme zavreny, tchori maji zbytek bytu a je klid:) Driv, kdyz byla Leila sama, tak nam rano skrabala na dvere..tu sem poustela do postele, chvili jsme se "praly" pod perinou a pak se mnou usnula...Ale co jsou 4, uz si na nas ani jeden nevzpomene, spi spolu a jsou spokojeny:)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ITcat (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:45
Nemá ve?er dostane jídlo a to si bud sní nebo odnosí takže za chvíli je miska prázdná, dostává jíst pokaždé když se vzbudí p?l misky a to sní - jinak bysme to m?li roztahané po celém byt?. Bojim se že kdyby ji m?l stále plnou, tak aby se nep?ežral, nebo myslíš, že ví kdy má dost? nerada bych m?la obézního špunta :)

[saproks.pilsfree.cz]
Plze?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:47
No rika se, ze se fretka neprejida, ze to vi, ze neni jako pejsek treba..takze u nas maji naspyano permanentne..a vahove jsou docela odlisne:) Kimik je docela "tlustej", papa az 30 minut vkuse, 2-3 denne, ale ja ho nechavam, kdyz ma hlad, at se napapa:)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:48
ITCat- fretky se nep?ežíraj, vážn? :) neboj, obézní nebude a i kdyby, na zimu m?že... jde taky o to, ?im krmíš, ale pokud né n??im extra tu?nym, nemusíš se obezity bát. Fretak má trávení asi 3-4 hodiny, proto pot?ebuje jíst ?ast?jc. Všichni fretka?i, co znám, nechávaj fretkám plnou misku celej den (moji tcho?i maj v kleci hned 3 misky...) a nikdo si nest?žuje. Romeo m?l t?eba v 7 m?sících 2,3 kila a nebyl obézní. Damián od Hanulky má snad 2,5 kila... a jsou i fre?áci, která maj skoro 3 kila.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ITcat (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:52
Aha šmudla má 1,4 kg - no tedy to ji mít vrchovatou 28 hodin denn? :)

[saproks.pilsfree.cz]
Plze?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:54
No, to mu fakt obezita nehrozí.... takže jen a? má klidn? misku plnou celej den... Rocky má 1,35 kg a to je kastrovanej... p?edtim m?l 1,8 kg. Tobiáš má jenom 1,5 kg, ale b?hví, ?im byl krmenej...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:54
Jj, ja bych mu ted prisypala poradne:) Navic pak je treba pocitat s tim, ze po kastraci trochu zhubne..
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-30, 17:49
ITcat, klidn? mn?j misku plnou 24 hodin denn?. Já to tak taky d?lám. P?ežírání u fretek fakt nehrozí a tím pádem máš pokoj od víkendového ranního krmení v tak nek?es?anskou dobu. Jo a taky si myslím, že spíš bude skovávat žrádlo když ho nemá stále, aby si ud?lal zásoby...když ho bude mít stále dost v misce, tak až tak syslit nebude...múj nosí granule (tak 2-3) jen jednomu plyšovýmu psovi a když zjistí, že je ten pes nesn?dl, tak je sní sám :-)))

Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-01-30, 18:04
Johanko, to je roztomilý s tim plyšákem:-))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 18:08
:o)))Ted mam zachvat smichu...no to je uzasny s tim plysakem....krasny:)
Ja mam teda pekny sobce, nic mensiho, nez je lazenska oplatka(ukradena) ci prebytek kurete si neschovavaj...nebo jeste aby se delili s plysackama...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-30, 18:15
...možná mu to nosí práv? proto že ví že to ten plyšák nesní...:-))))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 18:17
Meggie si schovává granule, když b?há na volno. Vždycky vezme jednu granulku, b?ží pod gau?, kde jí nechá a Rocky jí to zatim sežere. Když tam granulky nep?ibejvaj, nabere si plnou tlamu, zase si je odnese, to už Rocky nestihne sežrat, tak to ud?lá ješt? parkrát a je klid. pak je bu? vyžere Rocky, nebo je odstraníme my...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 18:23
To jsme to to rozkecaly...fujky fujky..pojdme do krafani...Jee, sem se tesila, az to taky nekdy reknu:o))))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Sirah (IP)
Datum: 2008-06-10, 13:34
Zdravím, mam rok a asi týden starého fre?áka a to kousaní ho po?ád né a né pustit. Tak nevim jestli je to ješt? po?ád tou pubertou, která ho asi ješt? nepustila nebo ?ím? Když jsem si ho jako malýho p?inesla dom tak byl taky hodn? kousavej pak ho tu na chvíli pustilo nechal se chovat a hladit. Pak p?išla v p?l roce puberta a za?al nesnesiteln? kousat(tátovi prokousl nehet u palce). Kolem 11 m?síce se zase zklidnil a ted je to tu nanovo .... Nem?žu se ani natáhnout po misce, aby už na m? nevisel .... Taky je ?im dál hnusn?jší na jeho bráchu, kterýho ke mn? vodí pravideln? kamarádka. Myslíte že ho to ješt? p?ejde? Nechci ho totiž nechat kastrovat ... Pokud by to teda v?bec pomohlo?

[www.fretarna.sweb.cz]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-10, 13:49
Sirah, fre?ák kouše protože je v ?iji a chce si n?kam odtáhnout sami?ku (rozumn?j ?íkoli ruku, nohu). Kousat p?estane, až mu skon?í ?ije (koncem léta, nebo až na podzim). A dá se o?ekávat, že v lednu p?ijde do další ?ije a za?ne kousat znova.
Já mám 4-letého nekastrovaného, vždy byl p?i ?iji hodný, ale letos kouše nesnesiteln?. Takže i když sem nikdy o kastraci neuvažovala, za?ínám o ni te? uvažovat celkem dost, fre?ák asi na podzim pújde kastrovat....
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Sirah (IP)
Datum: 2008-06-10, 13:59
Takže by ta kastrace m?la teda pomoct? M? se do ní teda nechce, ale todle je už fakt d?s .... :( No možná nám asi taky nic jinýho nezbyde .... :(

[www.fretarna.sweb.cz]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-10, 14:08
Sirah, kastrace od kousání pomúže ur?it?. Krom toho mi p?ijde, že když samec nemá sami?ku, tak nejen že kouše lidi, ale je taky celkem neš?astný....a to kastrace vy?eší....
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Sirah (IP)
Datum: 2008-06-10, 14:55
D?kuju moc za rady. Tak holt do toho asi pudem ... Ale je mi ho líto ...

[www.fretarna.sweb.cz]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-06-10, 15:06
Sirah, my kastrovali p?ed t?emi týdny. Od té doby je fre?ák jak vym?n?ný, po?ád by se jen mazlil a celé hodiny by se nechal drbat (zvlášt? ted když líná). P?ed kastrací byl taky nesnesitelný, v??n? mi visel na všem na co dosáhnul, když náhodou nedosáhnul, tak skákal, vrhal se mi i proti obli?eji, bylo mu to prost? všechno úpln? jedno. Jediné, co cht?l byla SAMICEEEE. :O) Pokud neplánuješ miminka, v??ím, že kastrace je nejlepší ?ešení.
Ješt? musim dodat, že p?vodn? jsem taky byla proti kastraci.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Sirah (IP)
Datum: 2008-06-10, 15:37
:) Tak jo. D?kuju. P?esv?d?ily a uklidnily ste m?. Já m?la práv? strach z komplikací a z toho, že ho necham kastrovat a on bude furt stejnej .... Ale te? ste m? uklidnily ... :) Takže do toho pudem ...

[www.fretarna.sweb.cz]
Avatar

Kousání 6 leté fretky
Zaslán uživatelem/kou: anarris (IP)
Datum: 2008-07-14, 13:19
mám 6 letou fretku, vždy když se cht?la pá?it za?ala kousat. zašli jsme k veteriná?i na injekci a byl klid na p?l roku. (byly jsme tam p?ed t?emi m?síci.) Tak p?ed 14 dny za?ala strašnym zp?sobem kousat, navim ?ím to je a co mám d?lat pora?te mi prosím.

k+náh+faleš+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 10:25.

Re: Kousání 6 leté fretky
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-07-14, 13:39
tvoje frete?ka má falešnou b?ezost a hlídá si miminka. V 6 letech už by m?la být dávno vykastrovovana. Teda pokud jsem to z tvého p?ísp?vku pochopila dob?e.Každopádn? bud lepší jít k vetovy a ud?lat i sono d?lohy, zda nemá zán?t. M?že kousat i bolestí. Jak píšeš, necháváte ?íji ukon?ovat injek?n?, z ?ehož poslední dobou je zán?t? požehnan?.Zán?t se nemusí nijak projevit, frete?ka má ale bolesti i když to na ní v?bec nepoznáš.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petronelka dne 14.07. v 13:48.
Avatar

Re: Kousání 6 leté fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-07-14, 13:50
anarris,

fre?ule skute?n? možná prochází falešnou b?ezostí, tohle období trvá cca 6 týdn?. Pokud nemá jiné potíže (výtok jakékoli barvy, zv?tšenou vulvu, pr?jem, tvrdé b?íško), m?lo by se to samo zase vrátit do normálu.

kastrace by byla vhodná, jestliže má fretka ?íji víckrát jak 2x ro?n?, p?ípadn? opakovan? ?íjí déle než m?síc, p?ípadn? má zán?t v d?loze nebo jiné související zdravotní potíže. jestli ale pat?í k t?m š?astným a a nic z toho ji netrápí, rozhodn? není nutné, aby zbyte?n? podstupovala operaci.

kousání m?že být ale zp?sobeno i úpln? jinými zdravotními problémy než "oby?ejnou" falešnou b?ezosí. tvoje fretka už není nejmladší, takže by bylo nanejvýš vhodné, abys s ní zašla za vetem, který ROZUMÍ FRETKÁM. pozor, nesta?í, že je machr na JINÁ domácí zví?ata! zkus se prokousat vláknem KAM JÍT NA VETERINU nebo napiš, odkud jsi, možná ti n?kdo poradí veta poblíž.

Re: Kousání 6 leté fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-07-14, 13:58
ja myslím že 6ti letá fretka už by m?la být minimáln? rok vykastrovaná, hlavn? z d?vod? cyst a zán?t?,které ji hrozí,i kdyby do té doby byla zdravá. Jestliže píšeš že ji dáváte každoro?n? hormonální injekci,tak je tam v sou?asné dob? ur?it? n?jaký práv? takový problém a kastrace možná i velmi rychlá bude nutná. Podle mýho by m?la být každá samice po 4 letech v?ku být kastrovaná z preventivních d?vod?, prodlouží se jí tím život.
A nejd?ležit?jší je najít veta, který rozumí fretkám a ne?eší podobné situace jako u fen, to je kastruje bez vyjmutí d?lohy a podobný krávoviny.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-27, 22:20
Ahoj koupila jsem si p?ed 3 dnama fretku jménem Cassie ve zv?rimexu!ale mám problém nechce se nechat chovat a po?ád kouše!nevím jak mám ud?lat abych ji odnau?ila kousat je malinká má asi tak 3 m?síce ve zv?rimexu ?íkali že bych s ní m?la jít za p?l roku na o?kování!!myslíte že jí to kousání p?ejde pls d?kuju za odpov?di!a jak dlouho to bude trvat?bojím se abych neud?lala n?co špatn? aby nekousala!!je skoro po?ád zav?ená v kleci a když ji vytáhnu kouše!pls poradte d?kuju Linda[b][/b]

Aktuální stránka:9 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist