Aktuální stránka:10 z 12
Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-27, 22:26
Naho?e klikni na vyhledávání a zadej slovo kouše - tam najdeš mnoho užite?ných rad :-)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-27, 22:28
Ahoj koupila jsem si p?ed 3 dnama fretku jménem Cassie ve zv?rimexu!ale mám problém nechce se nechat chovat a po?ád kouše!nevím jak mám ud?lat abych ji odnau?ila kousat je malinká má asi tak 3 m?síce ve zv?rimexu ?íkali že bych s ní m?la jít za p?l roku na o?kování!!myslíte že jí to kousání p?ejde pls d?kuju za odpov?di!a jak dlouho to bude trvat?bojím se abych neud?lala n?co špatn? aby nekousala!!je skoro po?ád zav?ená v kleci a když ji vytáhnu kouše!pls poradte d?kuju Linda

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-27, 22:54
Nedivim se, že kouše, když je furt zav?ená, to je jedna v?c. Druhá v?c, pokud nebyla nao?oková dote?, m?la by jít co nejd?ív na psinku, po psince i na vzteklinu. Najdi si ve svym okolí veteriná?e, kterej rozumí fretkám.
A jinak, je to mlád? a šelma k tomu, nemá ru?i?ky a hrát si chce, tak samoz?ejm? kouše. Takže hodn? unavit, až bude mít po všech (!!!) o?kováních, tak s ní cho? ven, te? jí nech každej den aspo? 2-4 ho?ky prob?hnout (podle toho, jak vydrží dlouho) a hraj si s ní. Když kousne moc (tj. do krve), tak ji ok?ikni a dej na 5-10 minut do klece. Pochopí, že když bude kousat, nebude si moc hrát. A ideáln? si pro?ti celý forum, obzvláš? tady ta vlákna o kousání a pak taky o o?kování, abys v?d?la co, kdy a ?im nechat o?kovat.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-27, 23:07
Ale když ji vytáhnu zahryzne se mi do ruky tak jak to mám ud?lat???

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-27, 23:14
Pokud jí chceš vychovat a vymazlit, budeš muset ješt? n?jaké kousnutí vydržet. Když jí pustíš z klece, m?j nachystané t?eba maso, dje jí toho mí? do misky a až tohle dojí, zkus jí dát z ruky, nebo n?jaký pamlsek, okurku, nebo papriku. Hlavn? jí nechej po?ádn? pob?hat a až bude unavená, vem jí do náru?e a pokoušej se hladit. I když nebude chtít, tak to zkoušej co nejdýl to p?jde. ?asem jí navykneš a nebude kousat. Prost? jí "utýrej"(obrazn? ?e?eno!) hlazením.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-27, 23:19
dob?e zkusím to d?kuju za rady[img][/img]

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-27, 23:20
Tady v tom vlákn? :-))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-27, 23:37
Ok chápu!!ješt? mám jednu otázku!!když ji pustím bojím se že ute?e!a když je chvíly venku za?ne se ježit!!a pak ji nem?žu chytit kouše tak jak na tohle??a s tím masem to nezabírá nehce ho jíst sního až pak v kleci

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:09
bojíš se, že ute?e kam ? A ježí se proto, že chce zkoumat území, chce b?hat a dovád?t :-)) A s tím masem to nevzdávej, zkus jí podstr?it cokoli, na co bys jí nalákala - pasty - Maltsoftku, tu zbož?ují všechny fretky
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:09
vypadá takhle

Přílohy: CIMG0818.JPG (56kB)  
Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:12
Bojim se že ute?e n?kam piod st?l nebo sk?ín a nebude chtít vylézt!toho se moc bojim

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:15
Tak toho se neboj, ona za tou sk?íní nebude 14 dní, vleze kamkoliv a odevšad vyleze. to je tvro zv?davý. Já je nechávám lítat po celé kuchyni a ob?as i v obýváku, taky mají celou chodbu a vždycky n?kam zalezou a zas vylezou. Kolik máš rok?? A ?etla jsi n?kdy n?jakou knížku o fretkách?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:24
Kupovala jsem ji ve zv?rimexu a tam p?esn? n?v?s?li kolik jí je!!ale je to ješt? zatim mládatko n?co jako pubertak prej!!ted jsem ji m?la pušt?nou po pokoji na posteli všude vleze!!bojim se že ji nedostanu ven nebo že se n?kde šprajcne!!potom jsem ji cht?la chytit za?la skákat!!a strašn? sebou škubat!a kousala myslíte že ji mám upln? voln? nechat lítat po pokoji??vážn? mám strach že mi n?kam ute?e !strašn? kouše

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:25
Knížku jsem ne?etla!jenom v?ci na tomhle blogu což si myslim že je to taky taková knížka ty v?ci hned na uvodu!

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:28
a vydává u toho zvuky jakoby kvokala?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:29
ano

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:30
je to n?jaký podivný piskov?ení

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:32
ona si fakt chce hrát a dovád?t. Zad?lej díry, kam nechceš aby ti vlezla a odkud by se nemusela dostat. Po?ítej s tím, že je to mrštné a rychlé zví?átko, takže d?kladn? vše zkontroluj, aby nemohla na sk?í? a spadnout za ní atd. Jinak pokud jí nenecháš po?ádn? vyb?hat, kousání se nezbavíš. Ona se musí unavit. Musíš jí brát na ruce a to kousání - pokud T? jen chytí zoubkama a pak pustí - toho se neboj, ona má zuby jako my lidé ruce. jen T? na chvilku chytne a zas pustí - to nebolí. Jen kdyby se Ti zakousla a nepustila, ale to ob?as fretky ud?laj, není to žádná hr?za. Moje m? okusují po?ád:-))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:33
jj, to je kvokání - radost, že je pušt?ná, radost z dovád?ní - to ony pot?ebují, aby byly spokojené a nem?ly pro? kousat.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:36
Když já nevím kde ji pustit pokoj mám malej a je tady moc v?cí kam by se mohla dostat a v obýváku nebo tak m? máma nedovolí a nevíš t?eba jak na vodítko jak ho mám navléct aby tolik nekousala??

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:49
na navlíkání postroje je z po?átku nejlépe vzít n?koho kdo by Ti pomohl - t?eba máma - a tu Maltsoftku pastu, jedna navle?e postroj adruhá bude dávat tu pastu, ale té jen malinko. Pokud chceš mít fretku a nekousavou, musíš pokoj p?izp?sobit tak, abys jí dop?ála dostatek pohybu, jinak T? bude kousat po?ád.
Já už musí jít na kut?, ráno vstávám do práce. Zítra tady budu, ale pro?ti po?ádn? nejen fórum, ale úvod na www.fretka.cz. na každou otázku najdeš odpov?di v tom vyhledávání - zadej tam nap?. slovo postroj a pro?ti vše, co najdeš. T?ch informací a rad je tady mraky. Ale v?? mi - hlavní je zajistit dostatek pohybu, nemluvím o kvalitním krmení - n?jaké ko?i?í granule typu Wiskas jsou naprosto nevhodné - a dostatek t?lesného kontaktu a to práv? nyní, dokud jí mužeš vychovat. Jinak z ní bude tyran a Ty se jí budeš bát. Chce to hodne trp?livosti, za t?ch pár kousanc? to stojí, jí to pozd?ji p?ejde a budeš mít hodnou fre?uli. Taky si pro?ti o?kování - bez n?j ven na procházku nem?žeš.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 00:51
Dob?e d?kuju moc taky už jdu spát a at vám fretky rostou!!

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-28, 09:20
Lindik, máš ji v kleci nebo v akvárku? podle fotky mi to p?išlo jak akvárko...
Jinak nech jí prob?hnout, ucpi vlezy do nebezpe?nejch míst, hraj si s ní, škádli jí...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 10:21
Mám ji v kleci!v?era jsem ji poušt?la po pokoji a pak se ode m? nechala chvíly hladit tak budeme zkoušet dál a snad to bude dobré!!dneska bych ji cht?la zkusit na vodítko tak uvidíme kdyžtak napíšu jak to dopadlo!

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-28, 10:34
lindik - v prvé ?ad? si musíš uv?domit, že fretka je šelma a od toho se odvíjejí její hry. Za chvíli bude v pubert? a to bude nastejno. Ty ji musíš prost? utahat a umazlit, jinak to nepude.. a nebude to ze dne na den. Jinak si po?i? knížku od Petry Nerandži?ový - fretka jako domácí zví?e a prozkoumej všechny informace i na tomto foru, nebo dalších, které se fretkama zabývají, ale ur?it? nevyhledávej r?zné blogy o fretkách, které mají r?zní uživatelé, n?kdy se tam do?teš hlouposti.
A pro p?íšt? alespo? víš, že koupit si zví?átko, které se zdá hezké na pohled, není zrovna to pravé o?echové...
Hodn? št?stí p?i mazlení a kdybys n?co pot?ebovala, napiš - jen prosím, vyhledej p?íslušné vlákno, ono pak vyjede na první stranu a lidi ti odpoví ;-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-28, 11:05
Lindik, no vidíš, ale fakt jí musíš poušt?t denn?, než se utahá... nem?žeš t?eba obden, jednou za tejden.... bude nev?ád?ná a pak o to kousav?jší... Ven jí ber, až bude nao?kovaná kompletn?. Pak jí m?žeš utahávat venku...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 12:44
Dob?e zkusím to d?kuji za radu!!a kdy p?esn? m?žu na to o?kování když neim kolik jí je m?síc? protože ve zv?rimexu to nev?d?li tak jak tohle mám zjistit!

Přílohy: CIMG0821.JPG (84kB)  
Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-28, 12:59
Prosim t?, co to má za podestýlku? To má jenom v záchodku nebo v celý kleci?
Jinak na o?kování s ní už jdi, první o?kování bejvá už v 6. tejdnech, když je to pozd?jc, nevadí to tolik, ale ?im d?ív, tim líp...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 13:15
To je záchudek jinak v kleci má ko?kolit pro ko?ky ve zv?rimexu ?íkali že to jí mám dát do klece!!

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-07-28, 13:24
lindík, ve zverimexu ?íkali....oni ve zverimexuv?tšinou o fretkách nic neví!fretkám se žádná podestýlka nedává, jen ko?kolit do WC a na spaní pelíšek - záv?sná hamaka, n?jaká de?ka a pod...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:10 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist