Aktuální stránka:6 z 12
Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-07-27, 20:38
Ach jo...ja nevim, nemohly jsme na tohle tema debatovat driv?? Jo, moje chyba, ja driv cetla jen poradnu:( Ja si taky chci rikat, ze mela vadu a muselo to tak byt...ale je to tezky...jako ona zase jako chora nebyla- litat po byte umela poradne, akorat to tak nepotrebovala, kdyz byla pustena porad, jedla normalne, shazovala kvetinace normalne atd. ...jen proste nekousala.
Ted kdyz ale premyslim- na gauc vylezla az v nekolika mesicich, Lejla vyleze v nekolika tydnech, Maja se bala vysek..na gauc vylezla, dolu uz neskocila...Lejla skoci odkudkoliv...
Ze by tohle mela za vinu srdecni vada?

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-27, 20:57
S ur?itostí ti to t?žko dnes n?kdo ?ekne,ale je to prost? pravd?podobný.Nic si nevy?ítej,t?žko sis tím mohle n?co zásadního d?lat.Ja to zažila s Vašíkem,no p?i pohledu zp?tn? :t?žko m?žeš chtít,aby byla takovýmu zví?átku nap?íklad imlantována um?lá chlope? nebo n?co podobnýho.
Užívej si tu malou uli?nici,a ber to s humorem,dyk je to krásný jak lumpa?ej,vymejšlej roštárny a je na nich vid?t ta radost ze života.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-27, 21:50
bóža, tak nevím co to doma mám :-))) od mali?ka hodný...nekonfliktní...p?imn??ené temperamentní, nekousavý...nekastrovaný t?íletý samec! A zdravý!!! Dle vetú a vyšet?ení. :-))) Mám mít hrúzu ze skrytého onemocn?ní? Mne proboha ned?s!!!!!!
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-27, 22:07
Johanko, ty nemáš fretku...tv?j Vl?ák se vymyká všem fret?ím parametr?m :-)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-27, 22:15
Johanko,kluci jsou p?ece klidn?jší.A ?íkáš p?im??en? temperamentní,to sta?í :-))Žádnou hr?zu si nep?ipoušt?j,pokud nepozoruješ známky unavy a tak,tak je to normálka.Ja mluvila ted spíš o tom ,dyž je mlád? "hodné".

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-27, 23:49
Bóža, Majda: ...ste mne uklidnili! Já sem hold smn?ram k fre?ákovi t?žce paranoidní...Tak díky!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 28.07. v 09:47.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-07-28, 00:53
psala jsem to už hodn?krát, ale ješt? jednou:

názor "Když tu bude druhá fretka, nebude si m? ta první tolik všímat" JE NAPROSTÁ BLBOST!!! ;o)

Kam se hnu, hnou se za mnou všechny fretky. Když n?co d?lám zajímavého, mám je kolem sebe všechny. A když jednu mazlím, druhá se na m? kouká, a chce taky :o) Není pravda, že když je fretek víc, tak si už ?lov?ka nevšímají. Naopak je to lepší. Vykoušou se mezi sebou a s ?lo?kem si hrají už mírn?ji, a chodí se k n?mu mazlit. Víc práce m? dalo nau?it jednu fretku nekousat, než nau?it korigovat mlád? mezi fretkami.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-28, 00:59
Je pravda, že já m?la šok, jak si m? nevšímali, když jsem m?la doma Rockyho m?síc a p?inesla Meggie- asi 3 dny si hráli jenom spolu a já byla vzduch... te? si hrajou všichni mezi sebou i se mnou, mazlení d?lám tak, že jde kolem m? fretka, ?apnu jí a mazlim, dokud se mi nevykroutí :) nebo se s nima válim po zemi, takže se perou na mn?, vedle m?.... ale jsem s nima v kontaktu skoro po?ád...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-07-28, 09:04
Dneska sice pracuju, avsak az od 8 hodin a nic se nestane , kdyz prijdu pozde. Takze si bezne pospinkam klidn do 7:30. Avsak Leilinka dneska spat tak dlouho nechtela ...v 5:00 se nam neuveritelnym skrabanim na dvere, knikanim a kravalem zacala dobyvat do loznice...chtela si za kazdou cenu hrat= kousat:) Myslim, ze kamos bude nezbytny:)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-07-29, 22:33
Teda ja nevím jak vaše frete?ky,ale já si poslední dobou ?íkám, že toho mýho mr?ouska jsem radši m?la místo Zombie pojmenovat Upír:-/...Nau?il se takovou v?c,že mi vleze na p?edloktí, za?ne mi olizovat to místo jak se odtamtud bere krev, a pak m? tam za?ne hryzat. Si ?íkám, že m? asi chce vysát krev, ob?as to fakt tak vypadá, a prost? ne a ne pustit. Po tom míst? jde jak divý. Tož co to mám za fretku, to nevím:-P...

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-29, 23:22
Dretu, máš úpln? normální fretku :-))) Múj nekousavej fre?ák to d?lá taky...o?istí si potravu a pak hryže (on tedy jen jemn?). Takže jestli máš mlád?, je to normální, že kouše víc, nedokáže ješt? kontrolovat stisk. To ji musíš nau?it :-)))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-30, 08:58
Dretu, Kryštof mi to v poslední dob? za?al taky d?lat. Nevím, co ho to popadlo, jsou mu t?i roky, ale ležím na posteli, Kryštof p?ib?hne, za?ne mi mydlit ruku odspodu nahoru a u vnit?ní strany lokte m? za?ne ohryzávat...:-)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-07-30, 09:14
že by se fretky nau?ily n?jakou anatomii, kde to nejvíc bolí nebo je nep?íjemné???
Hm,... tak Zuza mi tohle ned?lá, ta mi umejvá ruku, spíš ochutnává jestli jsem to fakt já, kdo ji drží. A pak se bu? vyškubne a jdeme ?ádit, nebo drží a já ju drbu a drbu a drbu... :-)
I když o takovém hryzanci do palce nebo do mali?ku na nohách, to je tvrdá realita :-D když si nedám bacha...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-07-30, 09:37
To m? t?ší, že mám normální fretku:-PP No, u?it ho, to se snažím...jednu chvilku kousal mí?, to jsem m?la radost...ale pak ho to zase p?ešlo, a te? hryže d?sn?...Ale to se snad zvládne:-)..i když mi p?ijde, že to,že by tak moc kousat nem?l, n?jak v?bec nechápe:-/

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-30, 09:45
To p?ijde ?asem, neboj :-)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-07-30, 15:31
ahoj, já se už m?žu ozna?it za hrdou majitelku t?í upír?, všichni milujou to místo odkud se odebírá krev ;)) A každá má n?jakýho oblíbenýho "strejdu" nebo "tetu" a když p?ijde na návšt?vu, vyb?hne jak ho ucítí. A za?íná p?edstavení. Je zvláštní jak každá ví, kdo je pro ni nejzábavn?jší :)) Do krve ob?as kousne jen Míša, m? teda ne, ale strejdy. On je v?bec hrozn? dominantní. S tim asi nin nenad?lám, co?? Ale je zase nejmazliv?jší, po?ád by se semnou ?u?al ;) Strašn? m? baví pozorovat ty jejich povahy a jak dospívaj. Te? se pokoušim vychovat tu t?etí lumpici, zatim si brání žrádlo (to má ze zverexu) ale p?ekvapiv? se mazlí - tak 10 vte?in to vydrží, a je jí 11 týdn?. Jinak ?ábel. Ost?íhat jí drápky je na 4 dny, každej den jednu tlapku :)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-01, 11:23
To u Zombíka by ani ty 4 dny na drápky nesta?ily:-P...A mazlení-nemazlení..to je to samý:-) Ale vzhledem k tomu, že každou chvíli "otravuju" s hlazením a mazlením, tak doufám, že ?asem bude p?ítuln?jší.
Ale napadlo m?...d?lám dob?e, že si s ním hraju na "hon?nou", tzn. že on se mi snaží chytit nohy a já kolem n?j r?zn poskakuju, aby mi je nechytil. Takhle blbneme, dokud nás to baví:-) Nevyroste z n?j po takovéhle výchov? "terorista p?es nohy"??:-)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-08-01, 11:58
Pokud nemáš doma malé dít? nebo nebydlíš s n?kým, kdo se fretek bojí, tak myslím, že tím nic nezkazíš. Mn? se zdá, že je lepší nau?it fretku jenom ovládat sílu stisku, a ne ji odnau?ovat bojové hry...
Já si p?ed dv?ma lety p?inesla dom? dvouletého Matýska, a ten v?bec nekousal. Jenomže si ani nehrál na hon?nou. Od prvního okamžiku miloval našeho druhého tcho?e Freda, ale nás lidi jen tak toleroval. Postupem ?asu, a trvalo to dlouho, odkoukal od Freda jeho divoký styl her s lidmi, a m?žu ?íct, že hrozn? ožil :-) Dneska už si p?ijde ?íct, že chce být hon?n, p?epadáván ze zálohy,pronásledován a posléze umazlen, a p?ipadá mi veselejší než d?ív.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-01, 12:06
Taky mi práv? p?išlo, že fre?ák bude asi rád a spokojen?jší, když si s ním budu hrát podle jeho stylu ( v rámci možností:-) ). Ale taky bych si cht?la po?ídit druhou fretku, aby m?l Zombík i kamaráda svého druhu. M?žu se zeptat, jestli jsou oba fre?á?ci kastrovaní, když se v klidu snesou? Já myslela, že v?tšinou jsou dva kluci spíš problém:-)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-01, 12:08
Taky jsem ted na rozpacich a moc presne nevim, jak vychovavat. Majinka nekousala vubec.Kolikrat jsem ji zacala drazdit rukou, ze si budeme hrat, ona jen otevrela pusinku a jakmile se moje ruka priblizila, hned ji zavrela, jen aby se mne ani zoubkem nedotkla:) Leiluska je ted zase k nezastaveni...tak nevim, co je lepsi:)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-01, 12:21
Nejlepší je n?co mezi, si myslím:-). Já doufám, že až to mé mrn? bude starší, tak se trochu zklidní, ale asi bych necht?la aby neblbnul, je to fakt sranda n?kdy:-)) Jak poskakuje jako šašek, litá jak splašený....:-)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-08-01, 12:22
Dretu: oba kluci jsou kastrovaný a padli si do oka už p?i prvním setkání. Já m?la výhodu v tom, že jsem Matýska nejd?ív hlídala, takže když se m? jeho p?vodní majitelka zeptala, jestli ho nechci napo?ád, už jsem v?d?la, že se snesou... A ur?itou výhodou je, že když se perou, což ?iní s nesmírnou radostí (ale v mezích, bez smradu...), jsou stejná váhová kategorie :-)
Kastrovaný kluky má tady dvojmo víc lidí, ale asi to záleží na konkrétním zví?átku. Taky už jsem párkrát hlídala kluka, co si s t?ma mýma nesedl.

Lucifina: to záleží na konkrétním tcho?i a uvážení každého majitele, já to nemyslela jako univerzální návod...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-01, 12:27
Silva: Jojo...Díky za info:-) M? se práv? moc nechce nechávat fre?áka kastrovat. No, ale asi pokod chci mít 2, tak mi asi nic jiného nezbyde...a? už by to byly dva kluci nebo holka a kluk ( mladé bych odchovávat necht?la ).

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-01, 12:36
Silva: Jojo...Díky za info:-) M? se práv? moc nechce nechávat fre?áka kastrovat. No, ale asi pokod chci mít 2, tak mi asi nic jiného nezbyde...a? už by to byly dva kluci nebo holka a kluk ( mladé bych odchovávat necht?la ).

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-08-01, 14:20
Dretu: no, po?kej, až ti fre?ák p?ijde do ?íje;-)
Já ho mám nekastrovaného a ob?as je fakt na zabití a to našt?stí jeho zna?kování není tak hrozný
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-01, 14:24
Nessie: Jako že hodn? zlobí?

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-01, 14:30
Dretu: zlobí, zna?kuje, kouše, škrabe na dve?e a chce ven, p?estane používat na záchod ...hlavn? p?i první ?iji. To nestraším, mám taky nekastrovaného samce :-)))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-01, 14:36
Jejky jejky:-O...Je fakt, že jsem si toho o ?íji ješt? moc nep?e?etla, informuju se zatím o jiných v?cech...No, já bych to snad n?jak p?ežila, horší by to bylo s t?ma dv?ma chlapama, se kterýma bydlím:-/....Asi se vrhnu na vlákno o ?ijích:-P

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-01, 14:38
Dretu: Dá se to zvládnout, neboj :-)))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-01, 15:36
Holky, ?íjí ji nestrašte! Náš Rupík byl v ?íji stejný andílek jako jindy. Zna?koval a smrd?l, to ano, pak se taky snažil znásilnit Vanilku, ovšem to je tak hezou?ká fretka, že mu to nem?žeme vy?ítat. A bobky mimo záchod taky nedával! :o)
Avatar

Aktuální stránka:6 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist