Aktuální stránka:11 z 12
Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-07-28, 13:31
Lindik: kolik je ti rok?? pro? píšeš u všech v?t vyk?i?níky, k?i?íš nebo se roz?iluješ nebo rozkazuješ?
Pro? tu fretku vlastn? máš, když je v malý kleci, v malým pokoji, kde ji nem?žeš pustit? Jak ji vlastn? chceš chovat? Co s ní zamýšlíš?
Fretky mají lidé v tom horším p?ípad? ve velkých volierách venku,a nebo jaky my všichni tady, doma, v kleci nám jen spí a jinak jsou pušt?né voln? po byt?. Fretky se chovají jako ko?ky a psi v domácnosti, jak je uvedené v informacích na www. fretka .cz , o ?emž tvrdíš, že máš p?e?teno.
?ím ji krmíš?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 13:41
Ferret baby formula-fret?í granulky!a ty vyk?i?níky jsem zvyklá psát nek?i?ím nic takového!m? je 15 let!Nem?žu ji nechat pušt?nout po?ád voln?!když nejsem doma nebo mi taky m?že utéct!jsem za?íte?ník tak nemám takové zkušenosti jako vy!zatim jí mám 3 dny když si ji vezmu do ruky za?ne m? kousat a to bolí!tak jak ji mám nechat pušt?nou v pokoji když tady mám dráty z elektrikou a ona taky hned všechno kouše!

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-07-28, 13:48
a jinde v byt? ji nemužeš pustit,aby se vyb?hala a vydovád?la? Ono je to pro tu fretuli hrozn? nep?íjemné,když musí být zav?ená. Zkus si p?edstavit ko?ku na jejím míst?,jak by se asi chovala - za?ala by být zlá. Tohle je ješt? mlád?,takže zlé není,ale pot?ebuje si hrát. Taky pot?ebuje lásku od tebe poznat,aby byla v budoucnu hodná. Je to docela t?žký vychovat fret?í sami?ku,proože kousat bude,lítat jako blázen taky a uklidní se až dosp?je.
Škoda že sis tohle všechno nezjistila,než sis ji koupila,já ted budu dávat taky jedný 15-letý hol?in? fretku, ale to jsem i já koukala,jak ta má všechno zjišt?né a co všechno ví o fretkách.Takže honem za?ni ?íst všechny dostupné informace,nejlíp klidn? celé tohle forum od za?átku.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 13:58
Možná tak v koupeln? bych ji mohla nechat b?hat jinak už nevím!

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:07
Moji rodi?e se jí bojí tak ji nem?žu poušt?t!!protože je kousala!nechcou mi s ní pomoct t?eba z vodítem nebo tak a m? je to líto

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:11
Lindi mn?li jste si koupi fretky po?ádn? zvážit. Pokud se bojíš kousanc? a nemáš fretku kde nechat po?ádn? vyb?hat...a pak taky za m?síc za?ne škola a taky až p?íjde ?íje a za?ne t?eba puberta... a taky p?ijdou finan?ní nároky - veteriná? ( to nechci p?ivolávat) mn?la bys rad?ji zvážit, jestli nep?edat fre?uli do n?jakých lepších rukou. Nechci aby to vyzn?lo tak, že prost? nejsi dost dobrá pro fretku, ale opravdu poctiv? zkus zvážit jestli jí nabídneš plnohodnotný život a jestli je fretka p?esn? to pravé zví?e pro tebe.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:19
Lindik, v tvym v?ku t? v tomhle rodi?e musej podporovat, protože sama na to nemáš ani finan?n?, ani jinak. Budeš n?kde u kamarádky nebo tak a je t?eba, aby se fretka prob?hla i tak. Já v tomhle podporu rodi?? m?la, ale na druhou stranu mi už nebylo 15. Pokud t? v tom rodi?e podporovat necht?j, necht?j, aby s nima b?hala, necht?j na ní sahat, tak pokud nechceš bejt uvázaná cca 6 let na každodenní ven?ení, kdy neml?žeš ani na pár dní pry?, pokud jí nechceš zajiš?ovat hlídání u cizích lidí, možná bys jí vážn? m?la n?komu darovat...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:24
odkud jsi?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:36
Ahoj Lindo, upln? mi rve srdce, když píšeš, že je ti líto, když ti rodi?e necht?jí pomoct. Je ti patnáct a to už je docela dost (mn? je 25). Zkus se s rodi?ema rozumn? dohodnout a ujasnit si situaci. Pokud ti odmítají pomoci ze zásady, tak se musíš rozhodnout, jestli si malinkou nechat nebo ne. Pokud mají jen problém s kousáním, tak je to lepší. Vysv?tlíš jim a ukážeš tady na netu, že to s tím kousáním není tak strašný. A když si s ní budeš hodn? hrát a utaháš jí, tak si ji pak m?žou pohladit aniž by je kousla. A k Vánoc?m m?žeš celé rodin? nad?lit ba?kory;-) Moc ti držím p?sti, protože taky za?ínáme. Svoje zkušenosti za?áte?níka píšu hned v záp?tí.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:38
Linda - pokra?ování, taky mám fre?á?ka jenom chvili?ku a tudíž nemám žádné velké zkušenosti. Takže ti jen popíšu jak to d?láme my. Já jsem se za?ekla, že a? to bude sebe t?žší, tak to musím zvládnout, protože už jsme si ho jednou po?ídili a není to tri?ko, které když mi nesluší, str?ím ho do sk?ín?. Tak jsme se s p?ítelem museli prost? p?izp?sobit. Máme velkou klec, dv? patra (kamarádi se sm?jí, že je to králíkárna). Zatím je stejn? hlavn? u pelíšku a zách?dku, nahoru moc neleze. Pouštíme ho 1 až 2krát denn?. Ráno mí?, odpoledne nebo ve?er tak dloho dokud neusne, tak dv? až t?i hodinky s p?estávkama. Prost? je to naše mimi a jsme s ním doma. Na nohách nosím ty nejtlustší ponožky co se vyráb?jí a do nich mám zastr?ené tepláky, protože Barnie kouše a škrábe (p?ekvapiv?;-) ). Máme malinkatý byte?ek a pouštíme ho pro jistotu jenom v obývá?ku, kde je spousta zákoutí. Takže to vypadá tak, že pokud neúto?í na nás (s úsm?vem na xicht?) tak n?kam leze. No a v tu chvíli já popadnu baterku a lezu za ním, svítím si a kontroluji co d?lá. Na zatleskání v?tšinou hned vyb?hne a jde hledat zábavu. Venku na hraní je nejlepší hadr (ut?rka na prach) s uzlikem a taky poskakující majitelé, za kterými se honí.
Takže jestli máš vlastní pokojí?ek, tak ji prost? pus? a dvakrát denn? za ní hodinku budeš lozit a kontrolovat. Neboj na zaškrabání v?tšinou vyleze, protože bude zv?davá co bude zase za pr?u:-) Jo a pokud ti to nevadí, tak si dej na postel p?ehoz, n?jaká stará tri?ka, povlak na polštá?, polštá?ky a tam se spolu vydovádíte až až. Postrojek zvládneš nandat sama, neboj. Já to taky zvládla, byl to trošku boj, ale šlo to. Zatím jsme seznamovali s jedn?ma rodi?ema a ti se nakonec rozplývali. Druhý nás ?ekají tento týden.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:44
Jo ty zdrobn?liny píšu proto, že ozna?ení byt a obývák jsou opravdu vzhledem k našemu prostoru megalomanské;-)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:47
:-)) :-)) :-)) :-)) :-)) Tak to nešlo se nezasmát
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 14:58
D?kuji za radu zkusím to s rodi?i ješt? probrat a domluvit to !!!nebo jsme p?emýšlela že když odpoledne jsem pry? budu ji poušt?t po pokoji 2 hodiny ráno a 2 ve?er a takhle to n?jak zkusit!!ale dát ji pry? nechci mám jí moc ráda!a nechci o ni p?ijít!mám strašn? ráda zví?ata!jsme ze Svitav tj Pardubický kraj nvíte o n?kom kdo by mi mohl pomoci??pls:-(

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-07-28, 15:15
Lindiku, 2x2 hodinky jsou super. To zvládneš. Já jsem z Prahy ale u vás ur?it? bude spousta fretka??.
Ješt? mám jednu radu. Nastav frete?ce stejný režim, jaký bude mít až budeš chodit do školy. Já toho našeho pouštím p?ed prací, tedy v p?t. A ten hajzlík si na to samoz?ejm? zvyknul, což mi opravdu za za?átku netrklo. Takže o víkendu se dožadoval vypušt?ní v p?t! P?iznám se, že jsme s p?ítelem schovali hlavu pod polštá? a d?lali že spíme:-(
Holt chybama se ?lov?k u?í. M? to momentáln? u?í vstávat sice v?as, ale samoz?ejm? chodím furt pozd? do práce, protože se mi od n?j ráno nechce;-)
Jo a rodi?e (teda aspo? ti moji byli) jsou jako fretka - uplácet, uplácet, uplácet:-) Nádobí, odpadky, luxování - zabere to chvili?ku a oni pak zjihnou, jak mají šikovnou, dosp?lou a zodpov?dnou dceru;-)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-28, 21:35
D?kuji moc za radu!ted ¨jsem toho mýho malýho roštáka pustila ven !!takže jsi jdeme hrát

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-28, 22:00
Lindik, držíme p?sti?ky i tlapi?ky. Nevzdávej to, chvíli to potrvá, než se drobek nau?í, ale fakt to stojí za to.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-07-29, 10:32
Ahoj Lindo, tak jak jste v?era dopadli? Cht?la jsem se zeptat, jestli máš sami?ku nebo same?ka a jak se jmenuje?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-29, 12:02
Mám sami?ku a jmenuje se Cassie!!v?era byla pušt?ná 2 hodiny a b?hala po pokoji musela jsem mít 5 pár? ponožek:-)a pak když jsem ji dala do klece pro králíky tak mi z ní za?ala vylézat!ale když jsem ji dala na komodu tak už nevylézala ale kousala m?ížky!!ale jinak dobrý a nechala se chvíly hladit ale když zjistila že ji hladim já tak se ohnala a za?la kousat:-)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-07-29, 12:14
tak to je v pohode, kouše protože si hraje. Ten náš malej hajzlík je jak pira?a:-) Ale když ho po?ádn? utaháme tak usne i v klín? a nechá se hladit. Ale trvalo to tak dva týdny. Máš pro ní v kleci hra?ky a houpa?ku? Aby se vyblbla i když je doma sama:-) Jinak Cassie je hezké jméno;-)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-29, 12:31
D?kuji!!V kleci má takovej mí?ek na hraní!!ale moc si s tím nehraje!jedin? že bych sis s ní s tím mí?kem hrála já:-)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-07-29, 12:39
Tak my jsme koupili myš pro ko?ky, je velká asi 10cm a d?sn? chlupatá, malou myšku a pak plyšovýho mé?u asi 20cm, ten je pro psy. A hrozn? je miluje a když si s ním nechceme hrát tak jim za trest dává d?sn? na frak:-) Myšky stály asi 5 a 15K? ve zverimexu, meda asi 80(pekne draha hra?ka). Takže to muzes zkusit:-) Aby se hezky vyradila;-) Jinak já zas pádim, takže zítra, držím p?sti:o))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lindik (IP)
Datum: 2008-07-30, 11:53
Ahojky tak Cassie už je lepší!pouštím ji ráno a ve?er tak už se z klece nehrabe a celou noc spí!

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-07-30, 16:10
Super:o)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Nikitka (IP)
Datum: 2008-08-20, 22:33
Ahojky lidi?ky,jak tak tady koukám,mám taky takový problém.Ale ten m?j fre?ák ob?as kousne,n?kdy nekousne ani jednou a n?kdy zase hodn? kousne. ?etla jsem hodn? ?lánk? a prý ve v?ku do roka jsou prý v pubert? a snaží se úto?it proto, že cht?jí n?co lovit.M?lo by je to po roce omrzet.Mému fre?ákovi Montimu je taky tak p?t m?síc?.Tak snad se n?kdy uklidní.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: luciiiE22 (IP)
Datum: 2008-08-21, 02:36
chtela jsem se zeptat mam dva mesice starou fretku,kdyz jsem si ji privezla domu kousala do krve,tak jsem ji to odnaucila,me nekouse,ale kouse cizi lidi,poradite mi jak ji to odnaucit a cim to je?

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-08-21, 09:42
LuciiiE22 - zkoušet uplácet, mazlinkat, šíšat, když hryzne, zavírat do klece....
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: lenulka (IP)
Datum: 2009-06-30, 13:24
dobrý den naše fretka hrozn? kouše i když ji potrestáne a nevšímá siji tak stále kouše když si ji po ?ase vyndáme nevíme jak ji to odnau?it na žádne tresty ok?iknutí nereaguje prosím poradte dekuji

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-06-30, 13:26
lenulko procetla sis tohle vlakno? ma 330 prispevku, verim, ze tady bylo uz hodne psano
kazdy z nas si tim prosel, chce to trpelivost
kdyz kousne hodne, zavrit, nebavit se sni. a tkahle dokolecka dokola...
kdyz si hrajou, kousou i ty, co bezne by nikoho nerafly, takze rozlisovat co je v norme a co ne...
hlavne se obrnit trpelivosti

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-30, 13:27
lenulko jak je fretka stará? JAk dlouho ji máte? Není hladová? Nemá žíze? ? Když kouše? Kouše do krve? Nebo jen chytá?

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: lenulka (IP)
Datum: 2009-06-30, 13:30
je 9 týdnu stara a kouše do krve pití ajídlomá po?ád d?íve chytala to když jsme si hráli ale ted po?ád každouchvilikouše až do krve

Aktuální stránka:11 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist