Aktuální stránka:7 z 12
Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2007-08-01, 22:06
nazdárek! myslela jsem, že toto vlákno pot?ebovat nebudu, ale s p?íchodem upírky KIMI (má rok, máme ji od mlád?te), jsme kousání za?ali ?ešit. p?íjde mi prdlá - že kouše když se jí vometáme hadrem v kleci, to chápu - brání si teritorium, ale co p?edvedla dnes... m?li jsme v chodb? p?epravku s dvaceti lahvá?ema. a jak jsme to p?erovnávali, flašky o sebe navzájem cinkaly a fretku to doslova duševn? paralyzovalo - fyzicky aktivovalo. skákala na flašky, skákala na nás, dost drsn? se do nás snažila zakusovat. vyložen? útoky. byla úpln? mimo, jakoby v transu. jakmile jsme zacinkali, p?ib?hla k tomu jakoby si to hlídala. úpln? se klepala. je normální? nebo ji jenom ten zvuk tak vytá?í? byla fakt mimo, jinak je celkem v pohod?, mazlí se, prost? normál. mám i kámoše fre?áka, na kterýho se dost fixla. je vykastrovaná tak p?ed 3 m?síci, to snad už faleška není.

znáte n?co podobného?

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2007-08-01, 22:16
Náš Bobo,šel takto strestat každého, kdo zahrál na harmoniku.Hraní bylo normální,né žádné pa zvuky schváln? aby drásaly uši.Jednoduše náš Bobo nebyl hudebn? nadaný a pokud cht?l n?kdo na harmonice cvi?it, tak musel jít n?kam hodn? daleko a zav?ít se, protože už jen náznak byl potrestán.Nevím jestli to souvisí s tvým zážitkem,ale tak to bylo u nás.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2007-08-30, 23:20
Ahojky holky =o) chci se zeptat, kde najdu nejlepší radu pro ocho?ení fretky? N?jaké nejlepší zkušenosti? Ten m?j fre?ák kolikrát kouše jak pira?a! vím, že jde o trp?livost a výchovu, já jen jestli jsem na správné cest?... tak se chci zeptat jakým zp?sobem vychovávat aby se to ?asem ?lov?ku vyplatilo? a v jakém období se za?ínaj nekastrovaní samci tak n?jak uklid?novat? P?edem d?kuju.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2007-08-30, 23:45
Tak jsem te? pro?ítala ješt? jedno vlákno o kousání a lecos se dozv?d?la =o) ale i tak, kdyby m?l n?kdo fakt fungující doporu?ení jsem jedno velké ucho =o) Jinak je mi naprosto jasný, že fre?ulky ve vývoji jsou perfektní trenažér na nervy a trp?livost =o)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-09-27, 10:23
Holky váhala jsem jestli psát nebo ne, pot?ebuji pomoc, ale p?edem tuším, že asi žádná není.

Máme doma dv? fretky, jedna je super pohodá?ka a jedna je od mala kousavá potvora,ale kouše všechny cizí, m? a manžela ne. Celkem by to bylo v pohod?, ALE.......

p?ed ?ty?ma m?sícema se nám narodil Matýsek, hned jsme je zkoušeli dávat k sob?, aby si zvykla, že je tu n?kdo nový, kdo tu s námi z?stane, že to není žádná návšt?va k sežrání.

Nejd?ív m?la snahu po malym vyjížd?t, po m?síci ho však za?ala ignorovat, vyhýbat se mu jakoby obloukem tak jsme si ?íkali, že máme vyhráno, jenže tahle idylka trvala jen dva m?síce.

Te? už skoro m?síc zase po n?m jde (bohužel už dvakrát jí to vyšlo), dokud byl však malej p?es den v ko?árku,tak to šlo, jenže te? je v ohrádce, kterou ta m?ra hrav? p?eleze a ........
je to jasný kouše. Kdyby aspo? kousala, jako že si chce hrát, ale ona stiskne, procvakne k?ži (i dosp?lýmu) a když jí n?kdo klade odpor, protože ji neumí sundat, tak za?ne trhat. škube hlavou a trhá a trhá.

Myslím, že by o tom své mohla vypráv?t Martina, s ?í?ou se zná už rok, nejd?ív, že to nem?že být tak hrozné, že si jen musí zvyknout a tak, párkrát se nechala kousnout, ale t?chto okamžik? rychle ubývalo, nebo? to doopravdy tak hrozné bylo, až to skon?io tak, že když p?ijde Martina na návšt?vu už od dve?í k?i?í : " Poj? si chytit tu svini kousavu! "

Dokonce bych ?ekla, že se ta její agrese i trošku stup?uje, nás tedy zatím nekousla nikdy skrz, ale už se jí párkrát v poslední dob? poda?ilo nás chytit tak, že stiskla tak pevn?, že chyb?lo hodn? málo, aby nás prokousla upln?. A taky drží, jen ji ale umíme sundat, tak je to bez následk?, pak na nás t?eba za?ne sy?et.

?í?e jsou dva roky, Meg je rok ob? fretky máme moc rádi, nikomu bysme je nedali, dokonce i dovolené p?izp?sobujeme jim (no kdo by je -teda ?í?u, Meg je v pohod?-hlídal že jo?) A navíc p?iznávám chovatelskou chybu v podob? volnosti a to absolutní. Nejsou v kleci a pozd? bycha honiti, prost? je tam te? nem?žu za?ít zavírat.

Jsem zoufalá, nikdy bych necht?la žádné z nich ublížit, ani je dávat n?komu jinému,(ale nem?žu p?ipustit, aby mi kousala dít?), už m? napadají takové p?íšernosti, že mám pocit, že se z toho zblázním. (?ekla jsem jí, že jí nechám vytrhat ty tesáky a bude to)

Tak a te? baby ra?te, máte -li co. Nebo m? rovnou ukamenujte za moji výchovu. Všechno p?ijímám :-)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Vercula dne 27.09. v 10:25.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-09-27, 10:31
Verculko, je mi to lito a v tehle situaci je tezke radit...obligatni rady na tema kousani je tezke uplatnit v pripade ditete....ale nemohu si odpustit reagovat na tvou poznamku spatne vychovy kvuli volnosti. Urcite si nemyslim, ze by to byla spatna vychova a uz vubec ne, ze by mela vliv(negativni) na povahu fretecky....ale co ted...
:((((

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-09-27, 10:34
Ted mi tak jeste napadlo...je to mozna hloupost a dost obtizne, ale co treba ohradku upravit tak, nebo snad poridit takovou, aby se na ditatko fretka proste nedostala??? Je ted male, ale az vyroste, bude to lepsi , az bude schopne s fretkou nejak manipulovat a budete ji ucit ji usmernovat....co???
Taky to vypada, ze fretule na mimi zarli a proto je agresivnejsi...tak co myslite ostatni, zarazte me, pokud placam nesmysle:)))

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-27, 10:39
ja myslim že by to vy?ešila kastrace,po tý v?tšina i sami?ek p?estane kousat upln?.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-27, 11:18
...hmmm, kamoška má také 2 fretky a malé dít?, jak dít? za?alo lozit, vyhradili fretkám pro lítání kuchyni (je dost velká) a zasklenou loggi. Do kuchyn? dali místo normálních dve?í takové dví?ka asi 1 m vysoké ze šprušlí (Ikea) a na n? ješt? hladkou hobru, aby je fretky nep?elezli. Takhle múžou být dít? a fretky oddelené, ale p?itom ?lov?k múže vid?t sou?asn? na dít? i na fretky...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-09-27, 12:48
Luci, ohrádka je sí?ovaná, a neumím si p?edstavit jakou ohrádku po?ídit, aby po ní nešplhala, snad jen takovou jakou by mohli mít Flinstounovi, takže d?ev?nou a nejlépe z jednoho kusu d?eva :-D
i kdyby se mi poda?ilo ohrádku n?jak zajistit,je to ?ešení zase jen na chvilku, co bude až za?ne malej lézt???

ad Johanka
to je práv? dost problém, v?tšina našeho bytu je voln? pr?chozí a rozm?ry vchod? do místností jsou v?tší než futra od klasických dve?í. A náš pidi byte?ek jim (nám všem) sta?í tak tak celej.

Bóža, tohle asi nebude mít s kastrací nic spole?ného , ona hryzala už jako 6ti týdenní, kdyby za?ala po pubert? tak snad, ale takhle nevim nevim.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-09-27, 13:04
Vercul, no tak prozatim potahnout tu sitku nejakym sustakem, nebo nevim, necim klouzavym...ale na nic, vse prozatimni...tohle snad nema reseni...

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-27, 13:08
Vercula, ony se sami?ky po kastraci v?tšinou uklidní a zm?ní.
Já bych opravdu zvážila ud?lat n?jaké zábrany a vyhradit miminku jednu ?ást bytu a fretkám druhou. Lehké to ur?it? nebude, když jsou holky zvyklé se pohybovat voln?, kde je napadne. Ale po?ád lepší než možnost, že dáte ?í?u z domu. :o(
Jist? není od v?ci, stále ?í?u vychovávat a p?esv?d?it ji, aby miminko za?adila do stejné kategorie jako vás - tedy lidí, co se nekoušou.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-27, 13:17
luci,
já myslím, že tou "chovatelskou chybou" myslela vercula spíš to, že KDYBY byly holky zvyklé na klec, tak se to dá snáz uhlídat, resp. m?že bez obav ze sežrání "vypustit" dít?, protože bude v?d?t, že fretky JSOU V KLECI. ALE... fretky v kleci nejsou, voln? b?hají všude v byt? a jak to tam znám, v podstat? NENÍ MOŽNÉ jim vyhradit místnost, resp. nedovedu si to v tomhle byt? opravdu p?edstavit (nap?. kuchy? je ob?ím vstupem propojená s obývákem).

a musím potvrdit ti to, co vercula ?íká - tedy že ?ikina je fakt hryzec, kouše záke?n? kohokoli a snaží se urvat... já se fretek nebojím, umím jí sundat, když už se zahryzne, ale zjistila jsem, že je fakt nep?evychovatelná a nezvykne si, takže si nemám chu? nechávat p?i každé návšt?v? poušt?t žilou...

varovala jsem veroniku už v dob?, kdy byla t?hotná, že s tím bude problém. podle m? JEDINÝM ?ešením (pokud necht?jí dát fretku pry? a necht?jí si nechat trhat dít?) je NEKOMPROMISN? za?ít holky, nebo p?inejmenším ?ikinu do klece... však ona si zvykne... bude muset! dít? je p?eci jen o n?co málo p?edn?jší ?len domácnosti... ;o)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-27, 13:32
...tak v takovémto p?ípadé se p?ikláním k ?ešení Martiny: velkou klec, vyb?hat fretky když dít? spí, když je dít? vzhúru, fretky zav?ít do klece. P?ípadn? to skombinovat ešt? s tou kastrací ?i?i...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-09-27, 13:34
HM:(((
No ja myslim, ze Mirim ma taky pravdu, ze by se treba dalo ji prevychovat, aby dite brala jako bere Verculu a manzu.... a treba ta klec bude dobrym vychovnym prostredkem...jako do klece za trest.
No a taky mozna jenom za trest...mam obavy, aby fretecka, kdyby se zavirala na dlouho, nezacala byt urazena a nepocitovala k diteti zast....



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Lucifina dne 27.09. v 13:38.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-09-27, 13:53
vercula: hlavn? s ?ešením neotálej, takhle malýmu dít?ti by mohla fretka opravdu nebezpe?n? ublížit...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-27, 15:02
taky bych asi zkusila i tu kastraci, jak tu radí holky. ale klec každopádn?, to fakt není sranda...

luci, pro 99 % fretek klec není trestem (pokud nezav?eš chvíli poté, co byly vypušt?ny - t?eba zrovna za kousání), ale hlavn? bezpe?ným místem, když ?lov?k není doma, spí, má jinou práci a nem?že se jim v?novat (= hlídat je). ony si zvyknou, prost? budou místo do stupa?ek (sk?ín?, šuplíku, postele nebo linky) chodit spát do klece. kolika lidem už se stalo nešt?stí, když fretka voln? pobíhala - a to byli doma, nikoli v práci nebo ve van?!! p?ece sta?í je na pár hodin vypustit (nejlépe v pravidelný ?as, takže klidn? ve?er, když dít? spí), aby se vy?ádily a zase klidn? p?jdou spát TAM,KDE JSOU ZVYKLÉ. tak si prost? ZVYKNOU na klec...

a samoz?ejm? dál doufat, že si ?í?a na nového ?lena domácnosti zvykne alespo? tak, jako na dosp?lé, ale když vercula píše, že za?ala víc kousat i je... :o(

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-27, 15:06
Múžu jen potvrdit, co píše Martina. P?ítelák je te? kolikrát s fre?ákem celý den doma, má ho pušt?ného, klec je otev?ená...fre?ák tam chodí jíst a pít sám a když chce spát, jde si sám zalézt do klece do houpa?ky...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-09-27, 15:11
Marti, jojo, ja asi...vim, ze jo:) Uz tady nehodlam na nikoho "rvat" jako sem to udelala driv...a zrovna TY to vis moc dobre:((( Ja si budu chovat fretky tak, jak mne se to libi a ostatni take jak jim. A je to. Moje rekapitulace....10 mesicu s Majinkou, s Leilou, Tomikem a klukama celkem dalsi 4 mesice...takze sice se jim nic nestalo nikdy, jsou navolno 24h denne a ja verim, ze nestane, ale....moje zkusenosti jsem jeste moc male....

Jinak doufam a budu drzet vsechny palecky, aby se tu u Verculky s Cicou urovnalo a nejak vyresilo ke spokojenosti vsech.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-27, 16:17
lucifina m? p?ivedla ješt? na jednu myšlenku - ver?o, není možné, aby byla ?ikina nemocná? aby jí n?co n?kde (t?eba i málo nebo ob?as) bolelo?? to pak jsou z nich takový kousavky, už tu pár p?ípad? bylo...

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-27, 16:22
verculo ,ona ta kastrace vážn? pom?že práv? u takových kousavek,sami?ky se totáln? zm?ní do m?síce po operaci.Naše Beruška je zá?ným p?íkladem,kousala od mali?ka ,nikdo ji necht?l,šla od jednohop majitele k druhýmu a jen se to zhoršovalo.K nám p?išla jako dvouletá,prokousla mi n?kolikrát všechno možný,v?etn? rtu až k brad? a šrámy na obli?eji mám do dnes jak mušketýr.A po kastraci asi za m?síc za?ala být klidn?jší,a dneska nekousne vubec nikoho i když bys ji d?lala jánevim co.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ka?a (IP)
Datum: 2007-09-27, 18:30
Ahoj lidi,jsem tady poprvé.Cht?la jsem poradit,co s mým milovaným p?lro?ním fre?ákem,že po?ád šílen? kouše,kdykoliv ho vytáhnu z jeho klece,o mazlení nem?že být ani ?e?.Kupovali jsme ho jako dvoum?sí?ního ve zverimexu.Od samého za?átku se mu hodn? v?nujeme,byl s náma i na dov?i v horách na chat?,chdíme s ním ven,denn? b?há po byt?...Pomalu m? p?echází trp?livost,hlavn? kv?li d?cek,které každou chvilku hryzne.Myslím po?ád na to,kdy ho to kone?n? p?ejde.A taky do te? chodil normáln? do ko?kolitu na záchodek a p?ed pár dny za?al zne?iš?ovat celou klec.Jako kdyby mi d?lal naschvál.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-09-27, 18:39
ka?a,tak to se ješt? tou trp?livostí obrn ;o) je ted v tom "nejlepšim" období ;o) ale vydrž,za pár m?síc? ho puberta p?ejde a bude to mazel :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ka?a (IP)
Datum: 2007-09-27, 18:49
Tak to moc d?kuji za nad?ji,že se do?kám.:-)Mám vycvi?enou fenku,tak jsem netušila,že budu mít takový problém poradit si s výchovou fretky.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-09-27, 18:51
no to je práv? ten rozdíl - psa si musíš vychovat, ale fretka, ta si vychová Tebe :o))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-09-27, 18:52
to je normální,dostal se nejspíš do puberty a jak si psala,d?lá ti naschvály a testuje co vydržíte :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ka?a (IP)
Datum: 2007-09-27, 18:56
Tak to se obávám,že už jsem podlehla jeho kuku? a v n?kterých v?cech jsem rekapitulovala.:-)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-27, 19:45
ka?o,
holky maj pravdu, takže ti zbývá jediné - p?ežít pubertu... teda myslím, aby FRE?ÁK p?ežil... ;o))
a neboj, už "jen" pár m?síc? a bude to fakt mazel. a jestli chodil normáln? na záchod, bude zase ?istotnej, to jen te? ... no prost? puber?ák, no! co m?že ud?lat naschvál a nebo naopak, to ud?lá... v?etn? toho kousání.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-09-27, 20:54
Johanko, to je asi ten kámen úrazu, Matýsek p?es den nespí, to bych ty dv? musela mít zav?ené celý den.

Jinak Megg si ob?as do klece zajde,klec jsme si po?ídili, když m?ly holky mladé a te? stojí na balkon?.

Marti, to by musela být ?í?a nemocná od narození, ta m?ra kousala už jak jsem ji donesla domu.

Luci, to s tou ohrádkou jsem dneska vy?ešila také tak jak píšeš, takže mám ješt? tak t?i m?síce ?as, než mi za?ne malej lézt, a pak d?j se v?le boží

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-27, 21:20
Verculo, mn? fre?ák jde sám spát do klece cca v 9,00. Když tu p?ítelák není, tak ho zavírám do klece p?ed odchodem do práce cca v 7,30. Okamžit? jde spát. Pak spí ješt? když p?ijdem z práce, n?kdy i do 17,00. Pak už teda lítá, pokud nejdeme spát my. Na noc jde zas do klece. Vím, že múj fre?ák je na tento biorytmus nau?ený od mali?ka, ale snad by si zvykli i tvoje fre?ule...
Avatar

Aktuální stránka:7 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist