Aktuální stránka:8 z 12
Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-09-27, 21:23
toho se práv? bojím a je to to co jsem psala na za?átku - chovatelská chyba !!!! Po dvou letech svobody je zavírat do klece nem?žu, jsem zoufalá, ale asi budu muset radši p?eorganizovat byt než tu klec.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-09-27, 21:26
Vercula a co je skusit zvykat na tu klec postupn??t?eba jim tam dát pelíšek,krmení,vodu a tak a prozatím jim to nechávat otev?ený?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-27, 21:28
Verculo, ale i když sou fretky na stálo pušt?né, stejn? spí ur?itý po?et hodin...prost? je jen p?eštelovat na jiný biorytmus...a žádná chovatelská chyba! Takhle na volno fretky chová hodn? lidí!
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-09-27, 21:43
Pavlí, tu klec takhle mají, Megg si tam ob?as sko?í na jídlo, trošku se vyspat, a zas ven, ale ?í?a o ní ani nezavadí.

JJ Johanko, p?eštelovat ale jak?

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-09-27, 21:48
aha,tak to jsem n?jak p?ehlídla...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-27, 21:56
Prost? jim ten biorytmus naordinovat...jiné ?ešení nevidím. Ráno pustit, vylítat a vy?ádit. Pak zav?ít. Klec by mn?la být tak, aby se kolem ní moc nechodilo, aby mn?li klid a nev?déli o d?ní v byt?. Budou spát. Pak je pustit nave?er...a po?ádn? vylítat a vy?ádit, nebo s nima jít na procházku, jestli to po?así dovolí...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-09-27, 22:19
:-( p?i 56metrech ?tvere?ných nám moc místa nezbývá aby nás holky nevid?li, byt máme jak pr?cho?ák, ale Johanko, p?eci jen m? p?i tý tvojí rad? n?co napadlo, tak uvidím, jestli s tím n?co p?jde ud?lat. :-)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-27, 23:01
a co cooooo t? napadlo??!! jsme napnutý!!!!

m? taky n?co napadlo... prost? zamezit holkám p?ístup do všech oblíbených míst (to by se vy?ešit dalo) a naopak jim do klece nastrkat ty nejoblíben?jší pelechy a ?amky, aby tam prost? chodily rády. a nechávat jí t?eba prozatím vícemén? otev?enou, aby m?ly volný pohyb, ale aby se nau?ily chodit odpo?ívat a spát tam.
no a samoz?ejm? JÍDLO A PITÍ JEN V KLECI, žádný v kuchyni nebo kdekoli jinde. aby tam musely zab?hnout i když maj hlad nebo žíze?. prost? "pozitivní motivace", aby zjistily, že klec není strašák, ale p?íjemný a klidný místo k odpo?inku a taky prost?ený jídelní st?l. dobrý by bylo, aby tam m?ly boudi?ku, protože jsou nejvíc zvyklý v t?ch stupa?kách, kde je tma a teplí?ko a to jim asi vyhovuje... a vony se to nau?í, neboj se... ;o)

Vercula napsal/a:
-------------------------------------------------------
................

> Marti, to by musela být ?í?a nemocná od narození,
> ta m?ra kousala už jak jsem ji donesla domu.


no však já si taky vzpomn?la, jak jsi mluvila o tý ledvin?, proto jsem to zmínila... co když je opravdu nemocná od narození a te? se to t?eba zhoršilo, proto za?ala víc kousat i do vás?? to zhoršení m?že ale samoz?ejm? souviset i s narozením matesa...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 27.09. v 23:08.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-09-28, 03:08
Marti povol si ty kšandy a? ti neprasknou!!!!

Jinak do stupa?ky už asi dva nebo t?i m?síce V?BEC NECHODÍ !!!!!!!

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-28, 13:29
tím líp! ;o)

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-09-28, 18:33
Verculko tak drzime palce...zkus tu kastraci..zkus vsechno..., jsi statecna...rikam to proto, ze ja mam doma ted dva uzasny kluky navic, ktery dala "znama" pryc po roce jen proto, ze ji doma prekazeli...nejdriv v byte, pak i na balkone, kam je soupla:(((

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-09-28, 19:12
To já bych je nedala ani kdybych m?la ješt? menší byt a deset d?tí k tomu :-D Už jen z principu, že jsem si je jednou po?ídila, tak se o n? také postarám. Ale našt?stí se výhledov? rýsuje v?tší bydlení a tím i v?tší možnosti.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: nessie3 (IP)
Datum: 2007-09-30, 22:18
Ahoj, mám tokový problém, mám doma 3m?sí?ního fre?áka a n?kdy je naprosto skv?lý, ale n?kdy se ješt? zakousne do ruky a dost to bolí. Snad to ?asem p?ejde, je vid?t, že pochopil, že to nesmí, ale ob?as se zkrátka neudrží a kousne. Ale máme doma ješt? kocoura a v?tší fenku. Ona je strašn? hodná a respektuje, že když jí ?ekneme nesmíš, tak ona mému fre?ákovi nic neud?lá, ale problém je naopak. Náš Monty (fre?ák) jí dost kouše a nechápe, že to nesmí. Cht?la bych kohokoliv poprosit o jakoukoliv radu. D?kuji

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-09-30, 22:27
Osobn? bych ?ekla, že by bylo nejlepší držet je odd?len?...ono m?že rupnout i psovi, naštve se vy?ídí si to s fretkou ru?n? (zubn?).. to bych asi neriskovala. A i pro klid psa. Fretku to asi moc neodnau?íš, ?ekla bych, že pes je pro ní fajn hra?ka...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-30, 23:37
Já myslím, že když tak jen lehce seznamovat psa s fre?ákem....když je fre?ák vylítaný a najezený a opatrn?.
Možná až fre?ák projde pubertou, tak si své teritorium srovná a se psem se skamarádí...a nebo taky ne, to t?žko ?íct dop?edu.
Já od 3 mn?sícú u?ila fre?áka na cizí psi a te? mu nevadí ani cizí pes v byt? na návšt?v? (vlastního psa už mi žel nemáme) a venku si se psi hraje, s malými plemeny samoz?ejmn?.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-09-30, 23:41
Tak je fakt, že lidi, od kterejch mám Rockyho, m?li v byt? fretky na volno, psa, ko?ku, papušky, leguána... a všichni se se všema snášeli... Ale o samot? bych se bála je nechat i tak...
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: nessie3 (IP)
Datum: 2007-10-01, 19:34
Našemu psu už je 10let, takže moc nemá na Montyho náladu, ale když ho vid?la prvn?, tak si po?ád k n?mu lehala a cht?la, aby se šel od ní napít. Te? už to tolik ned?lá, ale jakmile se p?iblíží kocour, tak ho zažene. Myslím si, že by Montymu nikdy neublížila, je zvyklá na všelijakou zv??, b?há mezi slepicemi, ko?kami, v zim? n?kdy hlídá ježky a když se jí ?ekne nesmíš, tak skute?n? nesmí :) Ale já vím, ?lov?k nikdy nic neví jist?. Jinak Montyho mám v pokoji, pes je pouze venku a kocour je o patro níže v obýváku a v kuchyni a zárove? m?že ven, takže dá se ?íci, že žijí odd?len?.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: charontas (IP)
Datum: 2007-10-01, 22:34
Moje zkušenost fret versus pes¨je nechat je a oni si k sob? cestu najdou.Máme velkou fenu 16m?síc? a fre?áka p?l roku.Dokážou si hrát dlouhé hodiny a nikdy si neublížili.Fenka ješt? nepáchla a fre?ák si jen ob?as st?žuje na p?išlápnutý ocas.A i když je tam váhový nepom?r ve prosp?ch psa 35kg tak se nikdy nestalo že by mu ublížila t?eba omylem.To fre?ák je v?tší raubí?.Pokud to ?ubu bolí tak se oklepe,ferdaši se proletí a pokra?ují ve h?e.

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-10-01, 23:29
charontas,

ono to ale nejde ?íct takhle paušáln? - že pes fretce (nebo naopak) neublíží... jednak záleží na rase (?asto malej bojácnej a nervózní "kripl" m?že paradoxn? nad?lat víc škody než velkej a sebev?domej flegmouš) a taky na št?stí a klice, aby se zrovna tihle dva (t?i, ?ty?i...) spolu snesli - oboje vy evidentn? máte, tak to je super! :o)
a další dost podstatná v?c je - nejsnáze se sblíží mladá zví?ata, nejlépe mlá?ata. ?ím starší zví?e, tím je jeho ochota se p?izp?sobovat jinému živo?išnému druhu v?tšinou menší, resp. tím je sbližování obtížn?jší nebo i nemožné.

(tím vším nechci ale rozhodn? ?íct, že tvoje zví?ata pat?í mezi n?jaké mimo?ádné výjimky, ale taky to není sázka na jistotu, že se spolu pes a fretka nebo ko?ka a fretky snesou... vždycky je to tak trochu loterie - a tob? to prost? vyšlo, tak si to vychutnávej! :o))

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-10-02, 00:08
Nechat našeho psa s fretkou- to by se rovnalo akousnutý fretky a spokojenej pes... bohužel... takže já bych byla vždycky opatrná. I když je pes hodný zlato, tak ?im je v?tší, tim je v?tšinou neohraban?jší a zašpápnutá retka taky nic moc :-/ ale je jasný, že je to individuální a každej zná svý zví?ata nejlíp :)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-01-30, 14:49
Ahojky. M?žete mi prosím n?kdo popsat jak se tak zhruba chová fre?ák v ?íji? Náš Bárt ted za?al d?sn? kousat, sta?í abych prošla kolem a hned mi visí na palci - paradoxn? p?ítele nechává na pokoji (paradoxn? proto, že on ho po?ád poš?uchuje) Podotýkám že Bártovi je skoro rok a p?l, takže pubertu má (snad) zasebou. Docela m? to od n?j ta agrese zasko?ila, nikdy se takhle nechoval - ani v té pubert?. Nepomohla by mu t?eba n?jaká nev?sta?

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-01-30, 14:57
šary, kim?a d?lá ted v ?íji to samé, ona teda gribala vždycky ale jen tak mali?ko. Ted se zakousává plnou silou, mrška. Jestli má Bárt problémy s ?íjí a nechceš mim?a,tak m?žeš p?emýšlet i o kastraci. U kluk? je to rychlý zákroka a celkov? se hodn? zklidní. Navíc bude víc von?t:-)) Jinak to kousání mu asi nezakážeš, on si t? vybral jako družku tak si t? namlouvá. Jinak nev?sta by mu ur?it? pomohla,ale nevím jestli se poté jeho chování zm?ní, to asi ne:-))



" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petronelka dne 30.01. v 14:58.
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:01
Šaryk, podle v?ku je to snad Bártova druhá ?ije, ne? Jak se choval p?i té první?
Jinak to co popisuješ je podle mn? normální u ?ijného fre?áka. On si z domácí sme?ky vybere n?koho (u nás v?tšinou mn?) a toho si povýší na sami?ku...takže se zakousne t?eba do té ponožky a chce si mn? n?kam odtáhnout. Mn? múj fre?ák zas p?i každé ?iji štípe do lýtek a p?ítelákovi to ned?lá.
Nev?sta pomúže jenom na chvilku. Den dva po pá?ení mi Vl?ák dal pokoj, pá? hledal skute?nou sami?ku...pak vzal op?t zavd?k mými lýtky a ponožkami :-)))
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:14
Jee díky Petronelko, myslela jsem si že to tak n?jak bude. Ale prost? jsem se musela ujistit, že to je tím (že to jako ned?lá, protože m? chce zakousnout a sníst :-) ). Kastrovat ho zatím nechat nechceme, rad?ji bychom po n?m m?li alespon jednou miminka...

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:23
Johanko, jestli n?jaká ?íje byla (jako že asi jo) tak jsem si jí n?jak nevšimla. Všechny neplechy jsem p?ipisovala pubert?.
Bárt je náš první fre?ák, tak m? ob?as ješt? trochu vyšokuje.. Zrovna p?ed m?sícem jsem si libovala, jak se nám ho povedlo p?kn? "vychovat" a ted tohle. Pak se vždycky užírám když si s p?ítelem hrají (jako chlap s chlapem) a já se jen mihnu kolem a už m? loví.. asi za?nu doma chodit v d?chodkách :-))

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:28
šaryku, ur?it? už jednu ?iji mn?l...podle v?ku :-) Ono to kousání, zna?kování a všechny tyto vedlejší projevy ?ije sou z roku na rok fakt ?ím dál mí? intenzivní :-) Takže, jestli ho nechceš kastrovat, tak vydrž :-)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:28
šaryk, jestli ho máte odmali?ka, tak sis musela první ?íje všimnout (ta je fakt nep?ehlédnutelná)- zna?koval, m?l velký kuli?ky, fun?l, cht?l sami?ku, dost smrd?l :) je divný, že by sis tohohle nevšimla... jinak bych taky doporu?ila kastraci, pokud n?jak moc nestojíte o to, aby m?l mlá?ata, bude to lepší jak pro vás, tak i pro n?j :)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ITcat (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:08
jj první ?íje je opravu NEP?EHLÉDNUTELNÁ :-D my jsme prav? v ní, ale potomky nechceme, takže doufám, že to kastrace vy?eší, ale i kdyby ne, tak pevn? v??ím, že s ?asem to ustoupí :-D

[saproks.pilsfree.cz]
Plze?
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:10
ITcat- neboj, tak m?síc po kastraci už to bude naprosto jiný :) chvilku tam ješt? ty hormony budou, ale až si to uv?domí, bude jak hravý fret? :) aspo? Rocky takovej je, te? ho jenom vezmu z klece a už kvoká, pak si hraje s Meggie a vrtí ocáskem a ská?e metr vysoko :)
Avatar

Re: Kousání
Zaslán uživatelem/kou: ITcat (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:16
S tím kousáním, když jsme si ho p?inesli domu, tak první dva dny kousal do všeho ruce-nohy, ale vždy jsem ?ekla NEKOUSEJ a ud?lala varovný prst - a po pár dnech úpln? p?estal - te? už nekousne ani za nic - u doktora nám ?ekli, že je to CHARAKTER :-D ,že nekouše. Ale když mi t?eba vleze pod pe?inu, tak to si hraje a kouše do nohou, ale když ?eknu nekousej, tak jde pry?, ale nohy dávám stejn? pry?, protože v tý tm? to ur?it? bere jako lov :-D tak mu to nemám za zlé. Co jsem kde ?etla tak prost? když kousne - zvýšit hlas - a d?lat uraženého - nehrát si s ním

[saproks.pilsfree.cz]
Plze?
Avatar

Aktuální stránka:8 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist