Aktuální stránka:5 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-08-10, 19:01
a hlavne takhle bude mit fretku kazdej, i ti, co tomu nerozumej a meli by problem i s rybickama, chjooo to zas bude inzeratu na prodej fretaku v riji, ze jsou nezvladatelni :-(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-08-10, 22:10
Tak jsem se dneska byla podivat za BErenikou do zverimexu a ten fretacek je naprosto uzasny a nadherny. je barvou cokolada s ponozkama. Clovek by ho sezral:) Ale radsi jsem na nej moc nesahala, abych nebyla sezrana ja:)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:44
Amonnio, tuším že asi myslíš ten zverák ve Valmezu, takhle na rohu. Byla jsem tam jednou a už tam asi víckrát nepáchnu:-// CHlap nep?íjemný, to by se ješt? skouslo...ale spíš než obchod to p?ipomínalo skladišt?, hr?za...ale co m? dostalo, bylo, že tak koukám, a vidím jak po zemi v tom bordelo b?há ?in?ila...tak to chlapovi ?íkám, že mu tu cosi b?há...a on "to bude myš"...já na n?j, že ne, že to je ?in?ila...tak se šel podívat, objevil ješt? další, co mu utekla...ale že by m?l sebemenší snahu je chytit, to ani náhodou, naprosto nevzrušený ( asi normálka ). Dve?e do obchodu doko?án, ?in?ilky si m?žou vyb?hnout rovnou na silnici:-/....No, doufám jen, že je pak chytil, když jsem odešla...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:47
V jednom zverimexu na Letný maj plno zví?at, fretky jsem tam ješt? nevid?la, na ty asi nemaj ani místo. Taky jim tam b?haj sem tam t?eba mor?ata na volno, ale to maj schváln?... je fakt, že dve?e mívaj zav?ený. A sle?na, co tam je, má doma taky fretky, takže vždycky mazlí moje, když jdem kolem- fretky se zastaví p?ede dve?ma a odmítaj se hnout dál, dokud tam nejdem na návšt?vu :)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-11, 15:23
dretu - jo, to je ono - já jsem se s ním nebavila, teda bavila jsem se, že chci terárko pro k?e?ka. to, že byl nep?íjemný, m? dostalo, proto jsem psala na KVS .. ale co jsem pak vyslala kamarádku, tak se stejn? nic nezm?nilo..vlastn? ano, dal na fre?ata slevu :(

nicmén?, jak budu ve Valu, jdu se tam mrknout a pokud se mi to líbit nebude, píšu znovu na KVS. Pokud se ani pak nic nestane, píšu dál :-)

btw slyšela jsem, že n?kdo šel si pro myši pro hada do tohodle zveráku. Majitel nem?l, protože je zapomn?l v aut? a tam všechny pochcípaly - prost? u tohoto chlapa by m? už nic nep?ekvapilo. Když ho to nebaví, a? jde sbírat odpadky :(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-11, 21:54
Amonnio, to jo, ten chlap fakt nevypadá, že by m?l n?jaký vztah ke své práci, natož pak ke zví?at?m:-/
Myslíš, že pokud by se ohledn? tohohle zveráku ozvalo na KVS víc lidí ( tzn. i já:-P ), že by to bylo n?co platné? P?ípadn? mi pošli o tom SZ, protože já o tom co v téhle v?ci d?lat, nemám ani páru...ale pomohla bych ráda.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-08-14, 00:16
Dnes jsem byla ve zverimexi v Olomouci v Olimpii a mají tam t?i fretky, celkem už velký ?ekla bych že mají tak min 3 m?síce i víc.. byly to macci... mají je v kleci pro fretky která má ud?laný patra a mají tam i prolízací tunel a záv?sný pelíšky (houpa?ky).. ?ekla bych že je o n? dob?e postaráno jako ohledn? jídla a úklidu.. ale bylo mi jich moc líto.. celkem m? zarazila cena 999,- K?.. si myslím že kdyby si to lidé koupili od chovatele tak ud?lají mnohem líp, protože v?tšinou jsou už fretky aji nao?kované a od?ervenéé a hlavn? ví odkud fretka pochází, doufám že si je vezme aspon n?jaký dobrý ?lov?k

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-08-14, 15:27
sarussa:my sme sveho kupovali o korunu levneji, museli sme dat penize za ockovani a odcerveni, do toho nam dali asi jako bonus usni svrabik a po dotazu,odkud je maj:ja newim, asi z centraly,tam maj velkochov...:(


btw:alibaba je stale u nas,uz je z nej hodnej mazlivej fretacek,taky pekne pribira...takze kdyby nekdo chtelfretecku,aliho vrele doprucim-je ode me vymazlenej a celkem cistotnej...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-08-14, 17:05
Berenika: jéé tak to já se zas n?kdy p?íjdu podívat.. tak to je dob?e že jsi ho vymazlila.. aspon se o n?j n?kdo stará.. a už máš n?jaké zájemce?

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-08-17, 13:40
sarussa:coz o to ,zajemci by byly,ale prekecat:rodinu,otce,pritele,maminku apod.:(

ali ma 800g!!!!!! maciiiiiiiiik!!!!

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2007-08-17, 19:12
Ahoj, jestli je tu n?kdo z ?eských Bud?jovic a okolí tak ve zverimexu v Globusu mají dv? krásný fretky tcho?ovitý-same?ka-vypadá jako medvídek,už je po?ádn? velikej, ?ekla bych tak p?l roku možná i víc a sami?ku, tak 3-4 m?síce starou. cena za každou je 900 K?. Chudinky ani pelíšek nemaji a misku s vodou maji plnou pylin.Same?ek spí v pylinách a pá? jsou v malým akvárku tak sami?ka spí p?ímo v záchodu(který vypadá jako v?tší krabi?ka od nanuká?e).

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-17, 21:29
Praha, Opatov je tam fre?á?ek, nádhernej - v naprosto neadekvátní kleci. Silvii - prodava?ku jsem sprdla, že ho týrá, a ona mi ?ekla "já ale nem?žu vzít jen tak tady klec, to by musela majitelka dovolit...." Je to kousací lump, v pubert?, a dali ho pry? "z nedostatku ?asu." Mrkn?te na n?j, a vymazlete ho n?kdo. Chce jen n?koho kdo má zkušenosti s pubertálními pometly a ?as ho odnau?it kousat.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-08-20, 12:40
Ted o víkendu jsem byla v Liberci a zašla jsem do zverimexu jmenuje se to Super Zoo a mají tam dv? fre?ule albína a tcho?áka s jezev?ím pruhem. Ten tho?á?ek je celkem dost hubenej a ten albín p?knej macek, mají je v kleci ale nemají tam žádný pelíšek.. jen misku s jídlem a vodou a ani záchod. A jsou na n?jakých granulových pilinách a mají tam aji trochu sena :-( Cena za jednoho je 1990,- tak tomu ?íkám fakt p?kná pálka!!! Dražší fretku jsem nikde ješt? nevid?la.. chu?átka malýýý :´(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-20, 14:24
Znovu p?ipomínám fre?á?ka na Opatov?!!!! Silvii už se poda?ilo stla?it cenu na 400, ale chce to jednat rychle. Fakt je v neadekvátních podmínkách, Silvie to ví, ale prost? majitelka nepovolí nic víc. Hlavn? se fretky zbavit. Navíc je "zlej" - neboli kouše. Kdo by v týhle situaci nekousal, že jo. Takže n?kdo, kdo by ho zvládl umazlit, a m?l by na n?j dostatek místa a ?asu. Být už v ?akovicích a mít pro n? voliéru, tak je m?j, no takhle to zatím nejde. ty dv? co
máme jsou tak akorát.

Gazzo? že bys byla vhodná aspo? hlídací teti?ka??? :-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-20, 14:49
No, jestli si ho pak vezmeš, tak jo, ale jinak spím pod mostem.

A nezapome?, že p?i po?tu mých zví?at te? vychovávám št?n?. To je p?i t?ech psech (avšech ostatních)taky docela maka?ka.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Gazza dne 20.08. v 14:58.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-20, 14:59
Zatím ješt? po?kejme. Zkusila jsem dát avízo o n?m i na své stránky, tak t?eba si tam pro n?j n?kdo napochoduje. A když to nep?jde jinak.....

Sakriš ty fretky jsou návykový :-D

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-20, 15:30
To teda jsou, nemysli, že mi necukají nohy, když tady ?tu o n?jakém tom chudá?kovi, který pot?ebuje domov a pomoc, ale musím taky zapojit mozek a uv?domit si, že mám jen jedny ruce a nohy, které musím použít pro zví?ata, které mám už doma. Ach jo..Být tak bohatá chobotnice!!

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-08-29, 11:17
P?i zjiš?ování podle ?eho se státní veterinární správou posuzují podmínky, za jakých jsou zví?ata obecn? (fretky pak konkrétn?) prodávány ve Zverimexech, jsem získala kontakt na vst?ícnou paní doktorku ze St?edo?eské Krajské veterinární správy. Takže pokud n?kdo zjistíte n?jaké zásadní pochybení prodejce nebo chovatele ve St?edo?eském kraji, volejte paní doktorku Sedlákovou 607716637. Díky
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-08-30, 03:53
Na Opatove jak je zverac u metra byvaji takto fretky pomerne casto.. Ja odtamad brala Lumpa - byl to taky hryzavy pubertak a byl v kleci mozna tak cca 40 x 30cm, vez vody.. Takze az zmizi tento chudak pribude zas jiny :o( Lumpa jsem brala cca tak pred dvema lety.

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-30, 07:36
Yasmin, náš Ferdík byl taky odtamtud, ale je pravda že jsme si ho vzali druhý den poté, co ho tam n?kdo p?inesl. Nevím co se s majitelkou mohlo stát, když tam m?li fre?áka minule, m?l velikou klec a super servis.... Jestli si uv?domila že fretky nejsou tak ziskový nebo co... Každopádn? prodava?ka mu za svý kupovala baštu, mlsky, což maitelka vid?la prý nerada a d?sledn? kontrolovala jestli to Sivie platí. Prost? nechápu.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-08-30, 07:39
Ja tam na Lumpa chodila koukat cca tri tydny :o( pak uz jsem to proste nevydrzela.. Jinak velka klec se jim tam pry nevejde a deti ho chodily vencit - coz pochybuju, kdyz tak hrozne hryzal..

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-30, 07:42
Tak to my Ferdu brali p?ed p?ti lety, tehdy byl zadarmo, protože to byl nalezenec... A letos, když jim n?kdo p?inese odložence ?i nalezence, tak je za 1000 K?...

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-08-30, 11:15
Holky, pokud vite ze tam konkretne ted je v takovych podminkach fretka, tak mi pisnete Sz, ja to zaridim. ALe nemuzu ji tam poslat a rict ji..vite, p?ed mesicem nebo rokem to tam takhle bylo :-)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-30, 11:17
majdo, klid, já tam poslala veterinu..... :-) Fretík tam už není, vzal si ho n?jakej pán, ale tomu utekl :-/ prost? chudák fretík.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-09-03, 11:31
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-07-31, 12:34

T?i tcho?i jsou v Tescu Králov? poli v Brn?. Bohužel na pilinach a bez záchodku, kadí do rohu. Piliny m?li úpln? všude, ve vod? i v granulích. Prodávají tam i granule pro fretky, ale nevim, jestli žrali zrovna fret?í. Necht?la jsem tam d?lat scény, protože byl se mnou p?ítel. :((

Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-07-31, 16:45
Ja taky na brnaky poslala KVS, jsem zvedava, co napisou...s prodavackama jsem ani nemluvila, jak rikam, s pritelem se to nedalo :(

a ted se drzte...prisla odpoved:

KVS Jmk odbor ochrany zdraví a pohody zví?at
?.j. 4529 / 2007 / KVS
V?c: odpov?? na stížnost na nevhodné podmínky p?i prodeji fretek

Vážená paní Bajerová,


Na základ? Vaší stížnosti na nevhodné podmínky p?i chovu a prodeji malých zájmových zví?at - fretek v prodejn? - PetCentru V NC Kralovo Pole v Brn?, Vám sd?lujeme, že dne 3.8. 2007 byla provedeno v prodejn? místní šet?ení MVDr. D. Obrátilovou, ?. protokolu CZ 07 S 62059- 150. P?i vlastní kontrole nebylo zjišt?no porušení zák.?. 246 / 1992 Sb. v pl. zn?ní na ochranu zví?at proti týrání. Krajská vetzrinární správa pro Jmk neshledala d?vod k zahájení správního ?ízení nebo podání podn?tu k zahájení p?estupkového ?ízení s obcí s rozší?enou pravomocí.

MVDr. Bill Dušan
?editel odboru ochrany zdraví a pohody zví?at KVS jmk.
Avatar

fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: maaaca (IP)
Datum: 2007-09-03, 11:41
To je teda bezva,takže už ani KVS nic neud?lá jo?To m? teda štve.Má cenu aby jsme tam n?co v?bec posílali?A nebo je vezmem se stížnostma útokem a? se z toho po..... ;o(
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-03, 11:45
Hlavní problém asi bude v tom, jak definuje zákon na ochranu zví?at týrání zví?ete...pokud ho konkrétn? definuje. Žel v ?eských zákonech se neorientuju.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-09-03, 15:28
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-03, 15:57
Jak to tak narychlo ?tu, tak snad by se dal pro ty zverimexy použít § 4 ods. 1 písm. c) a k) zák.?. 246 / 1992 Sb. Bylo by fajn, jestli má zákon vydán vykonávací p?edpis, nebo vysv?tlení pojmú...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-09-03, 16:06
no panovi asi napisu, at si chleba s pastikou posype taky pilinami aby mu chutnalo...jsou tam na zvazeni dva body a to § 4 odstavec C2 a K :(
Avatar

Aktuální stránka:5 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist