Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 73
Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 11:56
Rádi bychom si dom? také po?idili fretku a samoz?ejm? uvítáme zkušenosti, rady a seznámení s plze?skými chovateli....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Irena dne 11.08. v 12:31.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-11, 11:59
Ahoj, já mám 4m?sí?ního klou?ka a moc ráda se s Vámi sejdu. Je nás tu fretka?? v Plzni samoz?ejm? více a prý n?kdy v zá?í bude fret?í procházka v Rokycanech :o))
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:01
PEtra P. Ahoj, díky za reakci...a máš na m? te? chvilku, že bych t? vyzpovídala mailem?

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:02
m?žeš i icq, jestli máš
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:03
Irena, mam kamaradku z Plzne (vlastne dve) jedna ma odemne dva kluky, ale ted je mam ja na hlidani. Za mesic by se mela vratit z Anglie, tak ti pak muzu dat pripadne kontakt..
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:05
Yasmin: super, d?kuju ti

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:07
Yasmin, já na ní p?eci ?íslo mám, tak sta?í, když mi pak napíšeš ty nebo Janina, že už se vrátila
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:09
Ok jeste muzes kontaktovat Helcu - na ni mas taky cislo, ne? Ma dve samicky tchorinku a ted i sampanku :o) Mozna bude v nedeli, ale rikala, ze jen podle vystavy, jak dopadnou s hafikem..
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:18
Jejej, ani nevím, že je te? n?jaká výstava.. Možná v zahrani?í.. Já stejn? na n?jaké dlouhé ven?ení budu mít ?as až p?íští týden, ale možná bych do toho ukecala i JanuN a t?eba ješt? jednu kamarádku, ale to nevim nevim...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:25
coby naprosto nezkušená, mám pár dotaz?:

- fretku lze nechat voln? pušt?nou v byt? nebo je klec nutná? Je spíš pro její vyhrazené místo a bezpe?í nebo si je po?izujete kv?li bezpe?í svého bytu?

- p?edpokládám, že sehnat fretku ve zverimexu bude nadlidské úsili, navíc bez jakékoli rady..tak u koho v Plzni a okolí?

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:25
Bohuzel napamatuji si kde.. ;o) V nedeli ti to rekne ;o) Kdyby se mi ozvala, ze jede, tak bych ti mozna mohla dat jeste vedet a jeli byste z plzne spolu, ne?
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:27
Kdyby Helena jela, tak bych mohla jet s ní, ne?

Irena: Ve zverimexech je mají skoro všude, momentáln? v Olympii a v tom velkym zverimexu u Teska na Rokycanský
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:27
Irena:
o kleci je toho na foru hooooodne :o) jinak je na tobe, kde ji chces mit, ale pro fretku navolno musis mit fretkuvzdorny byt.. :o)
co se tyce zverimexu, tam bych ani nehledala (taky je tu toho na foru dost) a co se tyce chovatelu, urco se nejaky najde.. Vetsina zde uz bude mit mladata az pristi rok, letos uz odchovali..
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:28
Petra jj to sem myslela ;o)
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:28
Petro a doporu?uješ ze "zv??íku" nebo radši od n?koho?

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:30
Yasmin - v pr?b?hu let náš byt p?ežil k?e?ky, rybi?ky, andulky, ko?ku, psa...tak fretku snad taky zvládne 8))) spíš netuším, co je pro voln? pušt?nou fretku nebezpe?né-krom? oken a balkonu.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:36
Irena, nebydlíš daleko, tak se k vám m?žu jít podívat a vy k nám také. Ne?íkám, že mám 100% fretkuvzdorný byt, ale myslím, že když ho hlídám, tak mu nic nehrozí. Ze zverá?e nedoporu?uju, každý zví?e, nejenom fretka, je lepší od chovatele...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:42
Pé?o, jasan, ud?láme vým?nnou návšt?vu, jsem ráda, že n?kdo bydlí tak blízko 8) Chodím kousek od vás kamarádce ope?ovávat ko?ky, když je mimo Plze?, tak když budeš pot?ebovat, v p?ípad? nouze vás vezmu p?i jednom 8)))

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:46
Irena: ze sve zkusenosti ti muzu rict, ze byt prezije kocku i psa, ale fretka je opravdu vytrvale a hlavne zkoumave zviratko. Jestli budes mit pohromade tvuj zverinec a jeste frete, tak bych asi ze zacatku urco doporucila nejakou klec a postupne zblizovat s ostanimi spolubydlicimi. Muj Max se treba s pejsky sblizuje dobre - boji se ho. Ale nevim, jak by reagoval na kocku. Klec je i praktictejsi z toho duvodu, ze kdyz nebudes cely den doma, tak mas jistotu, ze se mu nic nemuze stat. Ja treba az ted teprve (po roce) nechavam sve dve fretulky pres den behat volne po byte nez se vratim z prace. Vzdycky mi ukazou, co je jeste potreba pred nimi dat do bezpecne vysky, ale dovolim si rict, ze ja mam docela fretkuzvdorny byt. Nepoustim je do loznice, jen chodba a obyvak. Vzdycky je ale najdu vecer jak poslusne spinkaji v kleci na peliskach a k tomu navic i nove uklizeny byt :o)
Takze klec bych asi doporucovala tak jako tak a az si male frete zvykne, tak ji muzes schovat (klec).
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-11, 12:57
Jooo to poznas az ji tam budes mit, co vsechno neni vhodne.. Byt fretkuvzdorny, znamena bezpeci nejen pro fretku, ale i ten byt ;o)
Myslim ze se nebudes moc smat az ti fretka bude schazovat nejake vystavene kousky ze skrini a pod (ja na tohle netrpim, ale hodne lidi to doma ma), budes se divit jak lehce vysplha po zaclone, kdyz ji najdes na lince, nebudes ji moci vytahnout z pod lednice, nebo ti utece pres zachod (stupacky) do jineho bytu a pod ;o)
Dalsi horsi veci co se staly - fretka lezla po skrinich a jednou bohuzel zapadla za skrin kde se udusila. Nekolikrat lidem fretka probehla kdyz prisli treba z nakupu oveseni taskama. Nebo co takove vyprani fretky...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:10
Ahoj,my jsme taky z Plzn? - Bory.
Máme 2 hol?i?ky a jednoho kluka.K nim ko?ku a momentáln? 7 ko?at :o))

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:14
Bez klece si fretku neumím p?edstavit. Mám jí sice asi n?co p?ez dva m?síce, ale už nemám na okn? ani jednu kytku, odpadkovej koš jsem taky musela vyst?hovat z pokoje, na stole nem?žu nic nechávat, velkou kytku mám na bucliku aby se tam tcho? nedostal a jednou když jsem usnula u televize, tak m? ta potvora kousla do ucha. Jinak ze stoupa?ek už jsme jí taky lovili a ato jen proto, že mi utekla z pokoje když jsem n?co nesla a m?la plný ruce. Ale je to moje myšátko a nevym?nila bych jí za nic na sv?t? :o) a taky ráda devastuje žaluzie a škube š??rky od nich :o)

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:16
Jsem to špatn? napsala - ta vyjmenovaná zví?átka už jsou na mrá?ku, hafíka odoptovalo rodi?ovstvo po nástupu do d?chodu, takže momentáln? nám doma n?jaký ten mazlík chybí a byl by sám. Na r?zné serepeti?ky v byt? si našt?sti nepotrpím. Nejv?tší nebezpe?í bych vid?la v balkonu, který t?eba p?es léto je prakticky po?ád otev?ený..obávám se, že sí?, která by byla dostate?n? hustá, aby jí fretka neprolezla a neslítla, to bude asi o?íšek..

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:17
Jana: zdravím na Bory 8)

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:18
ze sít? bych m?la strach aby to fretka neprotrhla, fretka je totiž malá demoli?ní ?eta :o)))

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:27
Ireno, my p?es léto máme taky otev?ený balkón. Zavíráme ho když b?há, což je cca dv? ho?ky ráno a t?i ho?ky ve?er
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:29
Demoli?ní ?eta je p?esný výraz!
Já to mám s bytem hodn? v pohod?, jak je pouštím po chodb? a obýváku, tak vlastn? na stolech nic nenechávám, dve?e zavírám do záchodu, ložnice, do sklípku s lednicí, pra?ka je v koupeln? a tam se taky zavírá, takže vlastn? ferte?ky nám uklízí akorát v t?ch dvou místnostech. Kytky nemám skoro žádné, protože mi n?jak uschnou nebo uhnijou a na linku se nedostanou.
Spíš mi rozházejí v?ci ve sk?ínce pod televizí, schovají ubrusy, kradou na co p?ijdou a schovávají si to za gau? ... a to je po?ádná sbírka. :o)
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:36
Leyla: a kytky jako jinak shazujou nebo rozhrabávají? Vím, že ko?ka byla fantasticky šikovná, protáhla se kolem kv?tník?, ikdyž tam byla naprosto nepr?lezná mezera..a nikdy nic neshodila.

A co kabely - od PC, TV apod.?

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:41
Irena: Tadeáš si v palm? ud?lal noru (ješt?, že nebyla moje:-)), co m?že to shodí a kabely nežere, protože není hlodavec:-)
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2006-08-11, 13:44
Demoli?ní ?eta je výstižný :o)) Když se potv?rky probudí,tak taky musíme vše schovávat,hlavn?,co se jídla týká.Nasyslí,co unesou a unesou toho opravdu dost :o)) freták si cht?l v týdnu nasyslit i kot?.
A když p?inesete nákup,to je teprve zábava.Teda pro nás už menší,fretky jsou v uklízení nákupu o dost rychlejší,než my.N?kolikrát jsem už m?la máslo,pe?ivo na cest? do ložnice,neuhlídané v?ci p??niv? schované na klavírem,p?íteli se jednou dostali do batohu,šel pak do práce mj. s plyšovou myší a kouskem tvrdého rohlíku.....

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 73


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist