Aktuální stránka:65 z 80
Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Rawen (IP)
Datum: 2009-06-27, 23:57
Zdravím vás,

moc sem nechodim ale tohle vlákno, to je teda soda, u n?kterých p?ípad? mi adrenalin pomalu vybublal i ušima. Když si vzpomenu ( a konec konc? , p?íb?h naší fre?ule sem také pat?í)

P?ítelkyn? mi jednoho dne oznámila že si po?ídí fretku. Moc sem ty potv?rky neznal tak jsem neskákal radostí, ale zví?ata mam rád tak co. Prý jí bude mít od n?jaké kámošky z plzn?.
Dotala jí s pom?rn? velkou klecí ( asi 1x0,6 x 0,8 m) záchodkem, hadrama a miskou s napaje?kou. P?išel den D a fretku dovezl z plzn? otec mé p?ítelkyn?. Byla skv?lá - hned sem si ji zamiloval, ta neuv??itelná radost p?i pušt?ní, nonstop hraní, a ta chu? k jídlu - hroznové víno, syrové maso, granule...Jen dost kousala, moc lidem nev??ila a pak sem se od p?ítelkyn? táty dov?d?l i d?vod:

V plzni mu prý ona kámoška otev?ela dve?e nap?l ožralá, doma bordel, smrad, klec s fretkou plná hovínek, v misce kitekat, voda žádná, hadry špinavý. Prost? klasickej "chovatel"

Fretce byli asi 3 m?síce a o?ividn? nikdy si s ní nikdo nehrál. To jsem se dov?d?l až dodate?n?, p?ed mým p?íjezdem klec i staré hadry uklidily.

Nebojím se ?íct že sme té mršce zachránily život. Jmenuje se Rozárka, už jí jsou dva roky a má se ?ile k sv?tu. Za nic bych jí nevym?nil. Klec jsme ?asem nechali u rodi?u na baráku a nechal sem na zakázku vyrobit t?ípatrovou volieru kterou máme v byt?. Maso má skoro každý druhý den a já a moje p?ítelkyn? jsme jediní které "pusinkuje". B?da cizím, kde jinde by se m?la tak dob?e.

PS: v?era si docela oškliv? p?i šplhu utrhla dráp, krvácelo to chvilku. Dneska už normáln? b?hala a nic jí nebolí, jen drápek nemá. Máte s tím n?kdo n?jaké zkušenosti? Nerad bych aby se jí to zanítilo nebo jí drápek zar?stal.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-28, 00:06
vlákno "první pomoc", ?ást druhá (druhý p?ísp?vek ve vlákn?), oddíl ochrana zdraví a hygiena.... drápky
podívej se tam, krom? b?žné pé?e i úrazy drápk?. další dotazy na drápky, prosím, v n?kterém z nabídnutých vláken, díky
co se tý?e záchrany - zapla? pánbu za to... vid?la jsem na vlastní o?i jeden "chov" v podobných podmínkách a paní, která takhle odchovává, požívá docela dobré pov?sti (coby "fretka?ka") :o(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 00:06.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-28, 00:09
se zalomením drápku zkušnost nemám, ale mojí fretici jako malou kousnul do prstu potkan (také m?j, str?ila jí packy do klece), drápek na to prstu "odum?el" a odpadnul, narostl jí sice nový, ale už není jako ty ostatní drápky, je takový "deformovaný", roste tak už ale 5 let a fretici to nijak nevadí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 28.06. v 00:10.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-07-21, 20:59
Dnešní komentá?e k "Výchov? fretky" ze stejné IP adresy. Božemuj,dej mi sílu!


fretka (fretka, 21. 07. 2009 13:04)
jojo ?e?i že si kousají jen tak že vás mají rádi.. Ale kousat tak že se to nedá už vydržet tak to už je n?co jinýho..

Pomoccc (Silvie, 21. 07. 2009 13:01)
Prosím o velkou pomoc, moje fretka Merlin je 8 týdn? stará, šílen?,ale opravdu šílen? kousá. Prokousne prst až do té doby dokud z n?j nevalí krev.. Fyziky ho netíráme,tak není d?vod úto?it.. jeden den je v klkidu a druhý by m? sežral.. opravdu nevím co mám d?lat ,ale ?ekat pár m?síc? to opravdu nejde.. Dají se n?jak zbrousit zuby?? Nebo n?co??



*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-21, 21:16
Zbrousit zuby majiteli....a taky bych trochu "p?ibrousila" jeho mozek....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2009-07-22, 09:22
Johano, a co bys majiteli cht?la brousit? znáš to, kde nic není, ani smrt nebere..... ;-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-21, 23:26
Ahoj Zdenino, píši sem, nebo? Martina p?íslušné vlákno uzamknula.
Já se bohužel domnívám, že záv?rz pitvy:
Záv?r : pitevní obraz akutní bakteriální sepse.
majitel
Shiel Graham
e-mail: honynina@centrum.cz
zví?e
druh :fretkajméno :
plemeno :pohlaví : Samec
stá?í :2,5 rokumísto odb?ru :
P 223
datum p?ijetí :21.9.2009
cena : 500 K? placeno v
hotovosti

VÝSLEDEK PATOANATOMICKÉHO VYŠET?ENÍ


hemoragická enteritit je u fretek v?ššinou (asi výhradn?, neznám patogena, který toto m?že zp?sobit) zp?sobena následkem cizího t?lesa ve st?ev?.
Pokud dojde k narušení st?evní stt?ny cizím t?lesem, následuje akutní hemoragiská enteritis (krvácivý pozd?ji - cca b?hem 3hodin, následující proces zán?tu) a na toto následuje p?esun zán?tlivých p?sobk? do krve a do celého krevního systému t?la. Z tohoto d?vodu m?že ve velmi krátké dob? (hodiny) dojít k celkové otrav? organismu patogeny, nebo? jsou p?ítomny všude v krevním ob?hu (tzv. sepse)...

Myslím, že se nejednalo o žádnou infek?ní nákazu a tudíž se nemusíš bát o své ostatní fretky...

Je mi to moc líto a sama bych si p?ála, aby se toto nikdy nestalo, posílám mnoho sil do dalších fret?ích aktivit.
Myslíme na Vás fretky z Kamenice:-(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2009-09-21, 23:59
Zítra se podrobn?ji zeptám,zdali bylo n??ím st?evo perforováno i když to doktor v pitevní zpráv? neuvádí.Což si myslím že kdyby tomu tak bylo muselo by to tam být uvedeno.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-22, 11:33
Zdenino, ani patolog neni dokonalý. Když primá? na onkologii koukal na správu od patologa (mou ne fret?í) ch?apl po telefonu a doty?ného chudáka patologa se?val, že mu ve správ? chybí púlka údajú, které ur?it? má, ale zapomn?l napsat. Chudák patolog údaje doplnil do hodiny, ?iže je zjevn? mnél, akorát ne na papí?e, prost? nestíhal a nenapsal všechno....takže i toto se stát múže...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2009-09-22, 12:39
Je mi jasné, že se jedná o neveselé v?ci, ale nem?žu si pomoci - spojení "...koukal na mojí zprávu z patologie..." mi p?ijde úsm?vné.

PS: Doufám, že jsem se nikoho nedotkl, ale spíše vyloudil pousmání nad možnosmi ?eštiny :o)
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-22, 12:52
Luk: doufám, že nikdo nenabyl dojmu, že píši ze záhrobí :-)))
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-09-22, 13:06
Johanko, p?iznej se :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-22, 17:25
A co když Johano provádíš detektivní pátrání na patologii?

Ale a? máte taky n?co veselého-všichni škodolibci p?ipravte si bránice.
Po n?kolika týdnech jsem pot?ebovala cosi vytvo?it na hedvábí. Podle zadání "do fialova". P?ipravila jsem si tedy št?tce, fialovou Seta silk a sklenici s vodou na st?l, otev?ela barvu a šla si nalít ?aj, aby mi to líp malovalo. Lucíšek samoz?ejm?, zv?davec, nem?že u ni?eho chyb?t. Vyhupl na židli, na st?l - a já pitomec jsem za?vala "jedeš! - a on jel. P?evrhl skleni?ku s barvou, v té vylité pon?kud ztratil orientaci, zalehl, pak si za?apal, sko?il na židli, na koberec, podrbal se za pravým i za levým uchem a vlet?l se schovat p?ed mým hn?vem na postel. Tu p?eb?hl, vlezl pod deku a barvu doždímal a dovyt?el do polštá?e.

Mám tedy fialovo v byt? i v posteli a poprvé souhlasím s tvrzením, že barevné fretky jsou škodlivé.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-09-22, 20:09
Super. Hele a jde ta barva vy?istit? Jinak fialová je p?ece hezká, ne? Jak to z té fretky vypereš???? :-))))))))))))

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-22, 20:28
Barva jde vy?istit jen t?žko. Na bavln? z?stane ve zm?n?ném odstínu, takže povle?ení "dalmatin" bude po vyprání dalmatin s modrými skvrnami, stejn? p?vodn? žlutobílý ubrus bude s modrými skvrnami, koberec zelenošedý kovral jde vy?istit jen na um?lém vlákn?, bavln?ná ?ást taky jde do modra. Ješt? že mne tyhle v?ci nelámou. Normální ženská by ?vala a poskvrn?né vyhodila, d?chodkyn? si ?ekne "no bože, to je toho". Z freta jsem to zkusila fretím šamponem, lidským šamponem a teprve potom, když jsem to zásadit? ustálila, mi došlo, že jsem to mohla trochu ?edit octem. To by to šlo do ?ervena. Takže výsledek je úžasný, fret je zespoda domodra, packy má modré a modro za ušima. Doufám, že p?ed zimou p?elíná.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-09-22, 20:43
Chi chi chi, poprskala jsem si monitor i klávesnici. To musí být úžasný pohled

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-22, 22:35
chci foto!
batikovanou fretku jsem ješt? nevid?la :o)

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-09-22, 22:37
mám ten dojem, že se pouze cht?l líbit :D

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-09-22, 22:40
jsem taky pro foto :-) Modrá ko?ka.. ano to jsem vid?la, i ruská modrá potkan, ale fretka?? ne :-)) žádám fotodokumentaci

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-09-22, 23:18
Erin: Vezmi ho na výstavu do Modré, je to jasný favorit ;-)

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-22, 23:28
Vy mrchy, to se to sm?je cizímu nešt?stí!Zkoušela jsem fotit, ale Luciáše ani ve spaní. Dokonce ani v režimu Sport z toho není slušná fotka.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-22, 23:55
Nojo,žádné foto, jen modrá šmouha :o)
P?imlouvám se za patentování batikovaných tcho??. To se všichni bavi?ká?i i protibarvi?ká?i zblázn?j. A dobrý na tom je, že pro docílení p?edepsaného vzoru je t?eba hyperaktvní p?íšeru svázat a pono?it kapaliny, což by bylo možné považovat za výchovný prvek v rámci zušlech?ování.
Výsledkem by byl pokorný, poslušný tcho? v libovolné barv?... To by mi možná i prošlo doma :o)
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-23, 00:21
hle, co z markéty ud?lalo pár týdn? mate?ství!!
d?íve - neublížila by mouše, i mravence opatrn? p?ekra?uje, tzv. milovník zvížátek
nyní - svazuje a potápí hyperaktivní p?íšery (= tcho?e, D?TI...), tzv. sadistický psychopat

jj, d?ti jsou pravým požehnáním, furt to ?íkám...

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-23, 01:27
Hele, nepodsouvej mi d?ti! Ty jsem p?vodn? batikovat necht?la, jen jsem p?evzala nápad s "barvi?kama." Ale když tak o tom uvažuju...
I jako u?itelce by se mi barevné odlišení líbilo...;op
Jo a mravence zažehluju do dupa?ek.
Fakt! Ale není to legrace, mám z toho spíš trauma. Ti chudáci se na š???e s prádlem asi opalovali a já je vzala žehli?kou. Aspo?že to m?li hned za sebou... :o(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-23, 01:43
opravuji sv?j p?edchozí p?ísp?vek"
d?íve Í NYNÍ - neublížila by mouše, i mravence opatrn? p?ekra?uje, tzv. milovník zvížátek alias magor
nyní - SE ŠPATN? SKRÝVANOU RADOSTÍ A CHUTÍ svazuje a potápí hyperaktivní p?íšery (= tcho?e, D?TI...), tzv. sadistický psychopat


Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2009-09-23, 09:56
P?edpokládám, že Luciáš je albín...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2009-09-23, 10:56
no asi spíš BYL albín :-D

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-23, 11:56
Albín s modrými znaky, tzv. MOTOLSKÁ MODRÁ!
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2009-09-23, 14:40
Fret?í Šmoula! :oD
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-09-23, 14:41
Jéje holky to je škodolibosti:D
Avatar

Aktuální stránka:65 z 80


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist