Aktuální stránka:60 z 80
Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-02-23, 12:03
m? se zdá ob?as o o mojich zví?atek, že je nacházím mrtvá...n?kdy zas oživnou a n?kdy taky ne.. to pak sem vždycky celý den v loji:-((

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-23, 12:12
Je to bohužel normální u ?lov?ka, který má hluboký vztah ke svým zví?at?m. Já se k nim bohužel taky ?adím. N?kdy jde až o p?ecitliv?lé chování, ale s tím se narodíme, nedá se s tím moc d?lat :-(.
Já mám šest fretek, n?kdy se mi zdá, že je p?i záplav? lovím z ?eky a rozhoduje se kterou d?ív atd..., n?kdy je vytahuju z ho?ícího auta atd... Vítej do klubu.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-02-23, 12:18
No tak p?esn? sny o vybírání si mezi zví?aty mám po?ád - musím n?kam odejít a m?žu si vzít jen jedno zví?e. Nebo rodina trpí hlady a musíme za?ít jíst naše zví?ata a já se musím rozhodnout které p?jde první. Strašné sny!!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-23, 13:04
Ty sna dokážou být n?kdy fakt šílený.
Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :-).
Asi jediné pozitivum...

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-02-23, 13:24
holky, to je d?sivý! když jsme si po?ídili barnieho, tak se mi zdávalo, že jsme u našich na návšt?v? a omylem utekl na balkon (4.p), já na n?j volám a on po?ád kouká a natahuje se.....a já ho nechytím. fuj,d?s.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-02-23, 15:29
Jo tak balkonovy sny...a ze jsou na nem moje zvirata...ktery nestacim chytit...mam taky...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-02-23, 15:34
ja zas casto nekam padam a padam a padam... a nebo letim a cekam, kdy spadnu a nic

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-23, 15:37
Jo, mn? se zdává, že mi fretky t?eba utekly, nebo že je najdu mrtvý, nebo že umíraj... taky když se probudim, mám náladu zkaženou celej den a bojim se o n?... ale taky se mi zdálo, že se mi to doma najednou rozmnožilo a já m?la 15 fretek a nemohla se jich dopo?ítat, nemohla jsem je pochytat a dát do bezpe?í a nemohla jsem v nich poznat ty svoje "starý", což bylo snad nejhorší... ten pocit, že nepoznám ani vlastní fretky...
Pejska i fenky je mi šílen? líto... pak si nadávám, že to v?bec ?tu :(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-23, 16:48
Rynn, tak takový sen mám za sebou už taky.
Jela jsem n?kam na služebku v aut?, v n?m moji ?ty?i albíny na volno (celý je to blbost, prost? sen). Nechala jsem je n?kde v garáži v aut? a šla vy?ídit služební jednání. Pak jsem se vrátila a plná garáž albín?, otev?ela jsem auto a albíni se promíchali s t?ma mýma. Tak jsem s pomocí n?koho naházela do auta celkem dvacet albín?, protože jsem nerozenana který jsou ty mý a byla jsem z toho dost na nervy a jela jsem dom?, a p?emýšlela jsem jak vysv?tlím manželovi, že se ze služebky místo ?ty?ech albín? vracím s dvaceti. Ale hlavn?, že jsou m?zi nima ty moje ?ty?i. Zajímavý je, že se v tom snu t?ch dvacet albín? - vím p?esn? kolik jich bylo, v?bec neprali :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 23.02. v 16:49.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-02-23, 17:05
no ja taky nemohla poznat ve snu Nelu mezi ostatnima fretkama... koukam, ze tenhle potapanej sen mame snad vsichni za sebou :-) by me zajimal nejakej vyklad toho

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-23, 17:40
ježiš, jak tohle ?tu, tak sem ráda, že mné se nezdá nikdy nic :-)
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-23, 17:46
Pavlo, já se zase snažila v tom snu ty fretky spo?ítat, byla tam i mlá?ata, všechno, bylo jich minimáln? t?ch 15, ale jak se to hemžilo, tak jsem je nemohla spo?ítat a hrozn? jsem se bála, že se n?kterýmu n?co stane, protože byli prost? všude....
Klokane, taky by m? zajímal výklad... to je snad n?jakej skrytej d?s z n??eho nebo co... :)
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-23, 18:12
Já myslím, že je to jen ta naše úzkostná starost o naše mazlí?ky:-). Žádná psychiatrická diagnóza ani "p?edtucha".

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-02-23, 22:01
Holky nechte tohoo to je p?esn? téma pro m?:( Moje sny se skládají nej?ast?ji z toho, že je n?jaké moje zví?e mrtvé. Jednou se mi zdálo, že mi n?kdo vzal ?in?ilu, str?il ji do kýble s vodou, mo?il ji tam tak dlouho až jí slezl kožíšek a ona um?ela.. Bre?ela jsem ze snu a nemohla jsem se z toho po probuzení skoro dva týdny vzpamatovat. Byla jsem hysterická a chudá?kovi ?in?ile jsem dávala do misky jen pár kapek a denn? chodila tu vodu t?eba patnáctkrát dopl?ovat a kontrolovat. Já vím, zní to hrozn?, ale nemohla jsem si pomoct. O pár m?síc? pozd?ji se mi zdálo, jak moje mamka (v té dob? ?íjného Damiána fakt nemusela) uvázala Dam?u venku na mrazu p?ed barákem a já se z n?j nemohla dostat a p?išla jsem ven že ho vezmu dom? a on byl mrtvý, zmrznul:( To jsem zase m?síc nebrala Damiána ven a necht?la jsem ho nechávat samotného. Nedávno se mi zase zdálo, že jsem našla na dve?ích ob?šenou svoji ko?ku:( Nevidím za tím nic co by m?lo hlubší smysl krom? toho, že mám miliony fóbií z toho, jak se mi zví?e utopí, udusí atp, když nejsem doma. Když jsem si donesla dom? Doru, chodila jsem ji n?kolikrát v noci kontrolovat, jestli dýchá, protože se mi zdál sen, že se prost? zni?ehonic udusila.. Až do jejího p?lroku jsem do ní chodila š?ouchat a budila ji, chudáka.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-23, 22:12
Tak já se vzbudím na každý fret?í škytnutí a hned k n?mu letím...a on jenom chroupá granule. Jako probouzím se na jeho každé "divné" zvuky, ?asto a do te? našt?stí zbyte?né :-) Myslím, že kdyby mn?l fre?ák problém, tak se vzbudím kdykoli. Horší to je když sem v práci a je doma sám....to tedy mám spíš ob?as mindráky.

Ale naštéstí žádné horové sny se mi nezdají.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-02-23, 22:15
Johanko, bu? ráda.. Já si p?ipadám jako psychopat.. Moje fretky to ze m? nejspíš cítí a t?eba když se Do?e ud?lalo špatn?, zvracela mi p?ímo u mojí hlavy na polštá? a tehdy na tom byla fakt špatn?, byla hospitalizována hned den na to:( O tom, jak Damián pr?jmoval vždycky, když jsem jela pry?, už jsem tu n?kolikrát psala. Od doby, co ho beru s sebou skoro všude, problémy se zažíváním nemá. Našt?stí v práci nemám ?as p?emýšlet, co se doma d?je, když tam nejsem, jinak bych se fakt zbláznila.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-23, 22:32
Hanulko, já když si po?izovala Rockyho, tak jsem s nim byla první m?síc po?ád doma... pak jsem šla zase do školy a celou dobu jsem trp?la hr?zou, že se mu ur?it? n?co stane... pak, když byl pár dní kastrovanej, to samý. Když jsem si po?ídila Meggie, pak Rom?u, pak pr?ata, to samý.... pokaždý jsem ze za?átku na nervy a t?eba jsem msto ob?da v práci jela na skok domu je zkontrolovat, jestli je všechno v po?ádku. A to doslova na skok, dojela jsem tam, vyb?hla 4 patra, koukla do pokoje, oni se na m? podívali jako co tam d?lám, já si oddechla a zase let?la zpátky do práce... to m? te? p?ešlo, ale na jak dlouho? Taky si p?ipadám jak psychopat...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-23, 22:32
Hanulko, on múj fre?ák nikdy beze mne (krom púl dne u vata p?i operaci a ?asu co sem v práci-ale to je ve svém) nikdy nebyl. Nevim co by d?lal, být v jiném prost?edí....toho se taky dost d?sím. Kdyby se se mnou n?co stalo...a musel jít do jiného prost?edí.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-02-23, 22:52
Johanko, o tom se ani neodvažuju p?emýšlet.. že by byl v jiném prost?edí než doma, beze m?.. Radši nemyslet.. Našt?stí te? co máme Dorušku na m? není tak fixovaný a když byla 3 dny pry?, na krytí, tak byl smutný, i když ji ze za?átku necht?l p?ijmout.. Jinak jsem teda ráda že nejsem sama, kdo je takový psychouš.. V práci už si zvykli, že si beru "mate?skou na fretky" a tak podobn?..:))) Rynn to si pamatuju jak jsi mi psala že kontroluješ to dýchání.. A já jsem si ?íkala, že sice jsem blázen, ale že to bych asi ned?lala.. a te?? Sta?í když Damián zakašle, když se mu dostane do krku chlup a já už ho b?žím k?ísit a on na m? ?umí jak na vola pro? ho budim:)) ale po?ád ?íkám, lepší takhle stresovat než n?co zanedbat..
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-23, 23:00
Hanulko, múj fre?ák je na mne a své prost?edí fixovaný až moc. A i když sem od jeho koupi domluvená s chovatelkou od které ho mám ( sme kamarádky, píšeme si, navšt?vujeme se...) že kdyby se se mnou n?co stalo, tak si ho okamžit? vezme k sobé i s vkladní knížkou na jeho pot?eby - stále mne tohle d?sí...Jak by se vypo?ádal se zmn?nou prost?edí.....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-02-24, 09:57
O téhle vazb? už jsme n?kolikrát mluvily s Lee. Její fretky jsou u mne vždy celé prázdniny a když je Lee v Praze- má tu "trvalé bydlišt?" u rodi??, kam fretky nemohou-takže když to docela reáln? se?teme, ud?lá to víc než 3 m?síce za rok.Její zme?uchy už jsou u nás jako doma a ty moje si Lee spojily s t?mi dv?ma "vet?elkyn?mi" v kleci v kuchyni a myslím, že se jí nebojí i když je ob?as píchá do kožichu. Zato když p?ijde kdokoli jiný, Šuperka zneklidní a fretice se bojí, aby je cizí ruka neodnesla. Já kv?li tomu nemohu z domu, sta?í brzy ráno odjet a v noci p?ijet a smrdutky jsou na mne jak nalepené n?kolik dn?, dokonce i špatn? žerou po tom šoku. Myslím, že má pravdu Lee - m?ly by být nau?ené i na "cizí lidi", nikdy nevíme, co se m?že stát.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-24, 10:06
Múj fre?ák je na cizí lidi zvyklý, nijak mu nevad?jí, spíš je má jak zdroj zábavy. Jenže nikdy nebyl s cizím ?lov?kem beze mne....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-02-24, 12:10
když to tak ?tu, tak bych jako sou?ást výchovy od mala zavedla "p?j?ování" kožich? nap?. na víkendy.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-02-24, 12:16
No já te? byla dva týdny na horách, první a t?etí týden v únoru, Oghí je v Chebu u kamarádky, byli se tu na m? spolu podívat, p?ežívají v pohod?, holky byli také celé t?i týdny pry? a p?ežili taky v po?ádku, a ješt? mi za?ínají pravd?podobn? ?íjit a Pí?á?ka bych jen tak n?kam nedala, takže si ho našt?stí vzala Zdenda, se kterou a jejíma fretkama se vidí skoro každý den, m?l sice první den pr?jmík, ale našt?stí dobrý.. Takže já je mam až na Pí?u teda, celkem "variabilní"..
Myslím ale, že tohle není dobata do tutoho vlákna..
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-02-24, 13:44
Cikánka ve v?ku 23 až 26 let, svobodná nebo rozvedená, pop?ípad? manžel v kriminále, t?i d?ti, ona sama na mate?ské dovolené nebo bez práce.

V tu chvíli dostává od nás všech, z našich kapes:
 7.400 K? p?ísp?vek na bydlení
 8.700 K? sociální dávky
 1.700 K? p?ídavky na d?ti - pokud má "pouze" 3 d?ti
 7.600 K? rodi?ovský p?ísp?vek do 3 let v?ku dít?te.
Celkem: 25.400 K?


K tomu m?žeme pro po?ádek p?i?íst 13.000 K? p?ísp?vek p?i narození dít?te a jednorázové podpory na nákup "potravin" ve výši cca 6.000 K? p?i každé návšt?v? cikánské famílie s hordou u?vaných d?cek v prostorách
ú?adu. Rodi?ovský p?ísp?vek se vyplácí pouze do ?ty? let v?ku dít?te,ale je nastaven na t?i "rychlosti vyplácení"
a m?že být vyplácen do dvou, t?í nebo ?ty? let dít?te. Pokud si je "Rómka" jistá, že bude mít za dva roky další d?cko, m?že si vybrat vysokorychlostní nastavení p?ísp?vk? a v tom p?ípad? od nás dostane m?sí?n? 11.400 K?. Pokud bude mít další dít? až za t?i roky, bude pobírat výše kalkulovaných 7.600 K? a pokud trpí u Cikán? nevídan? nízkou plodností, pak m?že pobírání p?ísp?vku rozvrhnout na ?ty?i roky a pobírat 3.800 K? m?sí?n?.

A? tak nebo tak, má po dobu výchovy d?tí od nás všech zajišt?n solidní m?sí?ní p?íjem jen za to, že vychová dalšího pouli?ního zlod?jí?ka, fláka?e a kriminální?ka v horším p?ípad?, v lepším p?ípad? pak kopá?e kanál? nebo p?idava?e na stavb?. Celková suma, kolik nás stojí jedna "Rómka" každý m?síc, se tedy vyšplhá na asi 25.400 K? v závislosti na po?tu d?tí a jejím za?azení v tabulkách, ale m?že to být taky t?eba 30.000 K? nebo i víc, záleží na vychytralosti, hlu?nosti a sprostot? konkrétní žadatelky.

Tuto sumu dostává v?tšina u nás žijících Cikán?, a? už formou podpor v nezam?stnanosti nebo dávek v pracovní neschopnosti.
Jak dlouho na tento finan?ní obnos pracujete práv? vy? A vyd?láte v?bec tolik?

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-02-24, 16:33
klokane, ty víš jak normálního ?lov?ka na....
Když si p?edstavím, z ?eho žijí n?kte?í spo?ádaní ob?ané, tak ze m? bude brzy rasista, a? si Motejl ?íká co chce!!! Našim "národním host?m" sta?í dob?e pro?íznutá huba.
Chudáci d?chodci,osam?lé matky, kterým táta neplatí na d?ti atd...ale to tu ?ešit nebudem!

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:49
VRACÍM SE ZP?T K ONOMU P?ED DV?MA M?SÍCI PROBÍRANÉMU "ÚTULKU PRO FŠECHNO"


Dnes v noci mi p?išel e-mail od miroslava.hanysova@volny.cz, který m?l p?ílohu s tímto zn?ním:

No dámy!!?!?!! To jste se tedy p?edvedly.

Kolik zloby ve vás vyprovokovala Maruška Hrubá svým vztekem, že si jí n?kdo dovolil napomenout, že: „snad není nutné si na fretky po?izovat klec jako t?eba k hlodavc?m“, o kterou projevovala zájem, „a ješt? ke všemu na kole?kách. Fretky jsou inteligen?n? na úrovni mezi psem a ko?kou. To byste zavírala v byt? psa nebo ko?ku také do klece?. Pokud to d?láte, asi fretkám moc nerozumíte.“
Docela snadno se jí poda?ilo všechno p?eto?it a nasm?rovat vás proti m?. Napsala vám „poslala tak naivn? hloupou?ké pou?ky, že nesta?ím koukat.“ Holka to umí.
Petra Porub?anová, se svým sloganem " Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!" , hned za?ala pátrat jako „detektivní úst?edna pátrá a informuje“ a vyhrabala kontakt na n?jakou paní podobného jména a hned jsem byla vedoucí ú?adu. Lenka Košková se zajímala, jak jsem na Erin p?išla, Martinku to nezajímalo.
No ale Maruška se do toho pustila a moje slova p?eložila svým rozumem a hlavn? tak, aby si ode mne ani pes k?rku nevzal, a šlápla do toho ješt? víc:
„Mám pocit, že je to paní, která má "útulek" pro FŠECHNO". Hledala jsem na netu, o n?kolik položek pod vámi nalezenou paní je ten "útulek"
Paní "Mirka"
mne upozornila, že fretka není hlodavec
že žije 15 let jako pes
její inteligence je "mezi psem a ko?kou"
že ji chovali myslivci už n?kolik tisíc let
že dát fretku do klece je ošklivé, tím mén? do klece NA KOLE?KÁCH
že fretka nemá být dlouho v ?íji - to zd?vodnila nesrozumitelným blábolem
Kupodivu v textu byly jen 3 pravopisné chyby“
To bylo dost dobré. Až na to, že to bylo vytažené z kontextu. A pes si ode mne fakt k?rku nevezme.
A vy jste jí na to s radostí a gustem sko?ili. Pro? si nepoklábosit na fóru „BLBOST (lidská)- aneb panák na facky“ na cizí ú?et, i když po?ádn? nevíte o co šlo.
Po n?jaké dob? jsem tam nahlédla a koukám, že vy jste tam pe?ené va?ené po?ád.
No a samoz?ejm? m? z vašich útok? o?i p?echázely.
Míša - klokan_cestovatel napsala „to jsou kecy, boze“.
Johana to oto?ila a najednou jsem klec na kole?kách propagovala já. Petra p. se p?iznala, že jejím tcho??m klec na kole?kách nevadí. No vida, to je další ! A pak napsala, že jí to, co o tom, co jsem napsala já, napsala Maruška, pobavilo. Ale Maruška se nedala, protože ona byla po?ád ješt? rozzlobená, a napsala: „Petro, mne to ani nepobavilo, spíš nasr.... . Nána jedna pitomá.“ No fuj Maruško!!! A to se divíš, že jsem ti neodpov?d?la? I tehdy jsi byla vulgární.
No a Míšenka se chytla jen t?ch kole?ek a napsala „takze dneska vsichni povinne sundat kolecka z kleci“. Další s klecí s kole?kama !!! To ne d?v?e. M? nevadí kole?ka, m? vadí klece. I když, to si ty klece vozíte až k televizi, nebo co?
No a Lenku zajímalo, jestli mám n?jakou 15 letou fretku a jestli ji náhodou nechovám v lese. Taky dobrý. S tím „útulkem pro "fšechno" ti nepom?žu. Nevím co je to za?. I když vy všechny jste byly p?esv?d?eny, že je to moje.
ŽoFiRo, ?ili Ivetu Žižkovou ten útulek velmi zneklid?oval a zna?n? se do m? kv?li n?mu strefovala, ale to z?ejm? proto, že sama má podobné internetové stránky: www.myfferrets.cz.
Líbilo se mi, jak jsem vás vyplašila, že není t?žké se dostat k vašim e-mail?m. To jen aby vy jste se mohli strefovat do ostatních lidí, ne? Tak to máte sm?lu.
No a nakonec se do toho všeho vložila ješt? Markéta Kalinová a napsala: „Mn? celý ten "dopis", jako by n?jaký ?etla, od paní Mirky p?ipomíná ty internetové magory, co nemají co na práci, hledají adresy a pak "misiona?í."
Je to totéž, jako když do diskuzních fór na medicínská témata píše jakýsi sektá? strašidelné bláboly (zjevn? opsané - kdyby alespo? byly od srdce...), které zabírají místo svou nekone?ností a míchaj žlu?í i ortodoxním k?es?an?m :op
Erin - zkoušelas té bab? odpov?d?t? Myslím totiž, že tyhle typy jen rozhodí své "poselství", ale na odpov?di nereagují...“
A to všechno jen za to, že se mi nelíbí, že držíte fretky v klecích !!!
Jestli tohle jsou mago?i, co jste Vy ????
Tak d?v?átka. Když byste si také n?co o svých fretkách p?e?etly a jen se nechichotali lidem, kte?í si n?co p?e?etli, dozv?d?li byste se alespo?, že fretky se obecn? dožívají 8 až 10 let, max. do 16 let. Ovšem, když se k nim lidé chovají dob?e. Tak se asi nikdo z vás nechová, když se tomu vysmíváte, co?
K tomu „že fretky, tedy sami?ky, by nem?ly být dlouho v ?íji bu? bez po?etí nebo kastrace“, co p?ipadalo Marušce tak „nesrozumitelným blábolem“, vám vysv?tlí každý veteriná?.
Ukojím vaši zv?davost. M?la jsem a mám fretku. První se mi dožila bohužel jen 6 let, protože m?la chudinka rakovinu, nejd?íve sleziny, kterou jí odoperovali, a pak ješt? jater. Te? mám druhou.
První i tato druhá fretka má pelíšek blízko mé postele v ložnici, je ?istotná a b?há i v noci p?kn? na ko?i?í zách?dek do koupelny, kde má také vodu a granule. Koupu jí nejmén? 1x za 14 dní, takže není cítit. Ráno ?eká než se probudím a když se hnu, p?ijde ke mn? a jemn? se m? dotkne ?umá?kem.
Takže vidíte, že není nutné fretky zavírat do klecí !!!!
Mirka


Moje odpov?? byla odeslána v tomto zn?ní práv? te?:

DOBRÝ DEN! (Je totiž slušnost na úvod pozdravit, ne hned hanit)
Musím ?íci, že jste se op?t p?edvedla. Nesta?ím zírat, co vše dokážete vytvo?it a sepsat za bláboly. Nehled? na to, že diskuze o Vás na fóru probíhala p?ed dv?ma m?síci a tak jste m?la opravdu hodn? ?asu na vytvo?ení takové vtipné p?ílohy. Opravdu jste m? velice pobavila a to myslím zcela up?ímn?. Možná ani nemá smysl ten Váš šílený výplod výmysl? a blud? komentovat, ale p?esto bych si dovolila pár komentá?? zaslat.
1) Pokud Erin (Vámi zvan Maruška Hrubá, viditeln? pro Vás neznámá osoba) projevovala n?kde zájem o klec, nechápu pro? jste jí na to Vy odpovídala, že fretky se v kleci nemají chovat. Dle mého je to naprosto nesmyslná odpov?? a je úpln? normální, že toto napsala na fórum, protože kdybyste tam chodila také a znala se se všemi OSOBN? (my se totiž mezi sebou všichni známe), v?d?la byste, že si tam sd?lujeme r?zné zážitky a vše, co k fretkám pat?í. Od toho fórum máme, že?
2) Lenka Košková nevím kdo je, nechávám bez komentá?e.
3) Váš útulek pro fšechno - ano, p?sobí to na nás tak, že pouze chcete dary, abyste uživila svoje zví?e. Oni totiž ty fotky fretek, které máte v útulku, jsou stažené z jiných stránek a tak se o útulek evidentn? nejedná. Nehled? na to, že porušujete autorská práva a mohla by Vám také klidn? viset na krku žaloba. Takže s tím Vaším útulkem to z?ejm? nebude tak horké, že? Pravý útulek má použe uživatelka "bóža", ale o takovém útulku se Vám m?že pouze zdát!
4) Blbost lidská aneb panák na facky - op?t kdybyste byla p?isp?vatelem fóra, v?d?la byste, že toto vlákno bylo založené pro uživatele, kte?í ud?lali n?jakou blbost a cht?jí si tam za to sami sob? nafackovat. Bohužel p?ed dv?ma m?síci jste pot?ebovala nafackovat práv? Vy a za tento email byste m?la dostat nafackováno podruhé.
5) "Míša - klokan cestovatel napsala "to jsou kecy, boze" " a m?la naprostou pravdu. Opravdu jsou to všechno kecy.
6) Ano, p?iznala jsem se, že mým tcho??m klec na kole?kách nevadí. Nechápu rozdíl mezi klecí na kole?kách a bez kole?ek. K televizi si je opravdu nevozím, nevím pro?, snad aby je rušila ve spánku?
Zkusím vám vysv?tlit, pro? klec. Je mi ale jasné, že budu "házet perly sviním", protože Vy si op?t budete mlýt svou. Víte já je mám v kleci proto, že jedna fretka mi kouše kabely a tak jí musím hlídat. P?edstava, že v noci spím a ona mezitím dostane n?kde pecku z p?ekousaného kabelu, je pro m? nemyslitelná. Druhá fretka se ke m? dostala jako týraná dosp?lá, je ne?istotná a tak nehodlám tady chodit v bobkách po zemi a koukat si po?ád pod nohy. T?etí fretka je velice zvídavá, dokáže šplhat po všem možném a tak bych díky ní nemohla ani vyv?trat. Nehled? na to, že koušou všichni ?ty?i do nohou, p?evrhávají odpadkový koš, šramotí a tak je mi jasné, že bychom se nevyspali. Nemám dokonalý fretkuvzdorný byt a opravdu nechci, aby mi n?která zapadla za sk?í? a tam se udusila. Také máme doma pra?ku a my?ku na nádobí (znáte tyto p?ístroje? A víte jaká nebezbpe?í se v nich skrývají?) a vím o n?kolika fretkách, které v nich p?išli o život. A jejich pání?ci nebyli žádní pitomci, prost? ani nevíte, jak se tam ta fretka dostane. Také je známo spoustu út?k?, kdy fretka proklouzla skrz dve?e. TAKŽE POKUD CHCETE VY OHROŽOVAT SVOU FRETKU NA ŽIVOT?, TAK PROSÍM! Ale já svoje milá?ky ohrožovat opravdu nehodlám a jsem ráda, když vím, kde jsou a že spí zrovna v kleci!
A pro? kole?ka? Protože mám klec zapasovanou mezi nábytkem a váží 40 kilogram?. Záchodky p?ivazuju k zadní st?n?, takže si jí každý den pot?ebuju vyšoupnout ven. Také když pot?ebuju vyluxovat pod klecí, vyšoupávám si jí ven. S kole?ky se lépe manipuluje a fretky opravdu nevidí zm?nu v tom, jestli klec kole?ka má, ?i nikoliv. Ale to Vy to nem?žete znát...
7) 15ti let se fretka opravdu nedožije. A když jste p?išla o tu svou první chud?ru v jejích 6ti letech, napadá m?, zda t?eba ty svoje rakoviny nem?la díky nevhodné strav?? Nevhodným podmínkám? B?h ví, jak to s ní bylo, ale je mi jasné, že nep?iznáte, že krmíte špatn? ;o) Dosti ?asto za nádory nem?že pouze genetika, ale i pé?e (víte t?eba, že n?která steliva jsou karcinogenní?)!
8) ŽoFiRo se opravdu nejmenuje Iveta Žižková a její stránky se s Vašimi nedají srovnávat. Její jsou na profesionální úrovni, kde se snaží n?co ?lov?ku ?íct, zatímco ty Vaše by zvládlo ud?lat 12ti leté dít?, porušují autorská práva (jak jsem již napsala), je to výplod nesmysl? a snaží se z lidí tahat "dary" pro nic.
9) S tím, co napsala Markéta pln? souhlasím. Jste pouze rýpal, co si p?e?etl o fretce jeden sloupe?ek v Blesku a d?lá ze sebe Boha. Vy se svými názory byste v?bec nem?la vystupovat na ve?ejnost a rad?ji si sehnat po?ádnou literaturu.
10) Že se fretky dožívají 8 až 10 let máte pravdu, ale dov?tek "max. 16ti let" už je nesmysl. Ale to už se op?t opakuji.
11) V?ta, že fretky sami?ky, by nem?ly být dlouho v ?íji bu? bez po?etí nebo kastrace, co p?ipadalo Marušce tak nesmyslným blábolem.... Ano, je to blábol, protože každý veteriná? Vám vysv?tlí, že fretka sami?ka se v ?íji kastrovat NEMÁ!!! A pokud vám ten Váš ?íká, že ano, pak to není veteriná? vhodný pro fretky. Vysv?tlení je jednoduché - v ?íji je d?loha sami?ka hodn? p?ekrv?ná a pokud jí vezmete d?lohu, ztratí mnoho krve. A kde pak budete shán?t pro ni krev? (p?es ?eský klub - tedy od nás) Nejprve snad sami?ce zklidníte ?íji (návod t?eba zrovna na fóru - zatem?ování, kastrovaný samec, hormonální injekce) a pak dáte sami?ku vykastrovat! To už je od Vás druhé ohrožení na život? Vašeho zví?ete!!! Takže prosím, p?e?t?te si více od zkušených chovatel?, domluvte si návšt?vy, jezd?te na setkání, výstavy, procházky a shán?jte si více informací o chovu fretek, vzd?lávejte se a neši?te nesmysly. D?láme to takto všichni.
12) A ješt? co se tý?e toho koupání - nemyslíte, že je to docela ?asto? M? to p?ijde spíše jako týrání, koupat zví?e takto ?asto! Já svým fretkám denn? kydám záchodky, m?ním ?asto pelíšky a také mi nesmrdí. A nemusím je vystavovat tak ?astým stras?m z koupání.
Doufám, že jsem Vám dost vysv?tlila, že je nutné zavírat fretky do klecí. M?jte hezký den a p?íšt? si rozmyslete, koho budete o n??em pou?ovat a napadat.
S pozdravem, Petra Benediktová (ani jste nenapsala do Vašeho nesmyslu moje celé jméno :o))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 01.03. v 18:50.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:56
Petra p: Celkem t? obdivuju, žes dokázala na ten mail odepsat. Já bych ho nejspíš smazala a te?ka.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:59
No já to zjistila dneska ráno, že mi to p?išlo, ale musela jsem do nemocnice, pak na ob?d, se psíkama ven, a dom? jsem se dostala až tak p?ed hodinou. Tak jsem se celý den t?šila na to, až jí odepíšu.. Ale stejn? jsem tam cht?la napsat ješt? více v?cí, no nic, nechám si to na p?íšt? :oDD
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-01, 19:02
taky jsem jí na to v bodech odepsala, tedy hlavn? na to, že nejsem Iveta a pro? v?tšina z nás má fretky v klecích, podepsala jsem se celym jménem a p?ipojila i nick, at nemusí pátrat :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:60 z 80


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist