Aktuální stránka:7 z 23
Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-10-17, 14:06
Silva : Tv?j syn má pravdu.Je to holt Brutus.
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-10-17, 14:13
Yasmin : já jim to už nejen nazna?uji, p?ímo jim to troubím.
Jenže podle dcer - víc fretek = víc ni?itel? jejich boti?ek atd.
Podle manžela - každá fretka jen ?íhá na to, aby ho mohla roztrhat na krvavé kusy.
Náš malej Brutík v?bec nekouše a je to brou?ek mazlivej, ale m?j muž by ho ur?it? vylí?il jak krvela?nou bestii.
No, dcery snad jednou p?jdou z domu a manželovi zeslábn? zrak a pak si t?eba nevšimne, že tam b?haj dva až víc....
V tom má nad?je. A ne, že to na m? n?kdo práskne.

Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-17, 14:25
Ano, u nás to platilo, po?ídit tcho?i kamaráda. Asi tak p?l roku :-) Hrozn? jsme si libovali, jak se Fred zklidnil. Pak bohužel kouzlo pominulo. Moc hezky si spolu hrají, jenomže Matýsek je o rok starší a má v?tší pot?ebu spánku. Když usne, Fred se za?ne nudit.Když sedíme v obýváku, v?tšinou se odebere do kuchyn?, vysko?í na linku a vydrápe se na lednici - výška 1,8m mu poskytuje pohodlný rozhled. Nanešt?stí to už odneslo slušné množství skleni?ek a talí?k?, které stály v cest?. V obýváku Fredánek pobíhá po psacím stole - tuhle m? vyd?sil k smrti, protože p?i cest? klávesnicí naplno pustil synovy Rammsteiny. No, a pak zbývá ješt? šplh po policích s knihami, a to až ke stropu. Odtamtud shazuje s nevinným výrazem dekorativní p?edm?ty na klávesnici a monitor. Mimochodem, taková klávesnice vydrží i dopad v?tšího kovového zvone?ku z výšky. Vím to!!
No, a Fredovi budeme asi muset po?ídit ješt? n?kolik dalších kamarád?...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 17.10. v 14:27.
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-17, 14:28
:-) To bys pak mohla po?ídit ješt? tmavýho tcho?e a vydávat ho za Brut?v stín (až manželovi zeslábne ten zrak) :-)))
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-17, 14:32
Jejda, a já si po?ídím albína, a d?tem a skorozeti budu tvrdit, že to bílé je Fredova a Matýskova ?istá nevinná duše!
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-17, 14:33
:-) Silvo? Ty máš dva kluky? Jak se snáší?
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-17, 14:43
Ha?ula: oba jsou kastrovaní, Freda mám od miminka, Matýsek p?ibyl loni coby dvouletý. Od prvního okamžiku se mají moc rádi. Mají svou vlastní etiketu: nikdy se neperou ve volié?e, ale každý den se aspo? jednou nadšen?, vesele a bez zježených ocas?, smradu a vážn?jších zran?ní porvou. Zjevn? jen kv?li radosti ze života. V lumpárnách kooperují - nap?. Fred Matýskovi na p?ání otvírá pra?ku a dve?e od sk?íní, protože Mates to neumí. A v pelíšku spí oba zásadn? spolu :-) Matýsek je jenom o n?co mí? šikovný a ob?as ho rozesmutní, že nevyleze tam, co Fred. Když se mu ovšem p?ece jenom n?jaký šplh povede, seb?hneme se celá rodina a obdivujeme ho. Když jednou vyst?hoval knihovnu, všichni jsme málem slzeli dojetím :-)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-17, 14:53
:-) Tak to je bezva. P?ítel by rád ješt? kluka, ale já mám obavy, že Robin (1,5roku) by s ním nekamarádil a tak po?ád zjiš?uju jaký máte zkušenosti vy, co máte víc než jednoho kluka.
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-17, 15:01
Hanula: kluky je dobre mit bud od mala spolu, nebo pokud starsi, pak kastraty.. Takze pokud chces dalsiho kluka, aby byl i s Robinem, pak ho co nejdriv vykastruj..
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-17, 15:39
Jj. Robin p?jde tak nebo tak. Máme totiž krom? jedné sami?ky doma ješt? jeho dceru, takže stejn? bude muset. Od mala je to ur?it? nejlepší, no, já ješt? uvidím:-)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-17, 15:41
Víc ti ur?it? ?eknou lidi, co chovají fretky déle a mají bohatši zkušenosti než já. Co m? se tý?e, mám dojem, že je to dost i o osobních sympatiiích a povaze. Letos jsem postupn? hlídala ?ty?i r?zné kluky a vždycky to bylo dost jiné. Max a Šmudla se kluk? báli. Šmudla tak strašn?, že jsem mu je radši ani neukazovala. Montyho jejich snahy o hru ob?as obt?žovaly, takže jsem ho musela zavírat, aby m?l klid, když cht?l spát. Tadeáš se s ob?ma nadšen? pral a vyvád?l, naopak spíš udolal on je oba a kdyby byl u nás déle, ur?it? by vytvo?ili mocnou a nerozlu?nou trojku.
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-17, 15:44
Jo jo, po té, co jsem vid?la Tadeáše, jak je spokojený u Silvy mezi Fredem a Matýskem, tak mu chci taky po?ídit kamaráda:-)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-17, 15:51
Marti - oooooooooooobrovská gratulace k p?ír?stku! Je to fajn, mít dva zlobi?e, vi??
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-17, 15:54
Hm. No, v?tšina názor?, co jsem slyšela a ?etla tady ?íká, že je to na každým same?kovi. Že je to o povaze. Robin je (jak už jsem tu n?kde psala) celkem dominantní same?ek, pe?liv? si obchází svoje teritorium a svoje protesty k ?emukoliv vyjad?uje sy?ením. Jinak je to ale mazlík a p?i hlazení drží jak hluchý vrata:-) Je zatím ale nekastrovaný (i když co nevid?t p?jde), p?esto nevím, jestli by sdílel naše nadšení z dalšího same?ka.... Je to d?snej tvrdohlavec a naschválista a to se kastrací nezm?ní, sice milej, ale beran (podobn? jako p?ítel.-)) Se sami?kama si hraje a vesele je kouše, ale to jsou jeho holky, že... Tak nevím. No uvidíme jakej bude po kastraci, pak to zvážíme a když tak holt nebude bílej same?ek, jak chce p?ítel, ale ?asem m?že p?ibýt bílá sle?na. (I starší) T?eba to p?ítel nepozná:) A spokojení budou všichni:-)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-17, 15:56
petro p.,
joooo!! je to super! (a v??ím, že to není kone?né ?íslo, strašn? se mi líbí 3 :o)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 17.10. v 15:57.

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-17, 15:57
patty,
ni?ený boty nebo oble?ení by u nás taky neprošlo! ale ba?a (d?ív ?a?a a dneska i reno) mají vymezený revír v obývákokuchyni a tam se nikde boty ani oble?ení nepovalují. a kdyby jo, a vznikla (záhadným zp?sobem) díra, není to m?j problém, ale problém majitele d?ravého kusu... ;o)
mám d?kladn? propracované technicko-provozn?-protifretkovské zabezpe?ení bytu tak, aby škody na n?m i na životech a zdraví všech zú?astn?ných byly minimalizovány. takže za t?ch skoro p?t let jediná skute?ná materiální škoda je rozbitá lampa (asi p?ed 14 dny) - naší chybou, protože byla špatn? umíst?ná, tedy zvrhnutelná... :o)
pr?b?žn? posí*anou podlahu nepo?ítám mezi škody - zejména od doby, co jsme vym?nili koberec za snadnoúdržbovou plovou?ku.
na st?l ani linku se nedostanou, za linku ani za lednici taky ne, na nábytek nevylezou, za n?j se neprotla?í (vyjma seda?ky), kv?tníky jsou zakryté pletivem a když n?kdy vyhází knížky nebo LP z otev?ené sk?í?ky, tak je prost? zase str?ím zpátky. poznámky typu "zase" nebo "po?ád" a o "strašné škod?" nebo "hrozném poni?ení" p?echázím a vypouštím.... :o)).
když n?kdy náhodn? proniknou do zakázané zóny, (což je prakticky celý zbytek bytu), mají obrovskou radost, která trvá do "úlovu" - v?tšinou pár vte?in, n?kdy déle (to když mám radost, že mají radost a zárove? nás nikdo nevidí = ne?ve :o)), ale vždycky o nich vím a nenechám je škodit v?cem ani sami sob?. prost? se chvíli tvá?ím, že je honím a vyháním a oni se m?žou radostí pominout... :o)
v obýváku pr?b?žn? p?ibývá fretkovských v?cí - za?lo to pelíškem a záchodem, pak p?ibyla jedna, dv?, deset hra?ek, sem tam se ob?as válí rozdrbaná igelitka, prázdná pet lahev, r?zné špunty a uzáv?ry, za seda?kou jsou dv? na sob? svázané dlouhé roury od koberce a za televizí pyramidka ze t?í krátkých... bordel d?ív naprosto nemyslitelný!!

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-17, 16:08
Hanula: proto bych ho doporucovala vykastrovat co nejdrive, aby kdyz k Vam prijde novy samece, ho bral v pohode. Pripadne bych radeji vzala mlade, nebude ho brat jako vetrelce.. :o)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-17, 16:16
Yasmin: Díky za rady:-) Uvidím, jak to vymyslíme.
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-10-18, 07:24
Brutík si taky hraje v kuchyni a obýváku.A je hlídán , aby nevznikaly škody a hlavn? , aby se mu nic nestalo.Jenže ty boty ulovil, když jsme šli ven a on už na vodítku vb?hl do chodby p?ede mnou.Je to vina majitelky bot, furt jim melduju, a? je dávají na botník neb Brutík s tím svým vypaseným zadkem nikam nevyšplhá.
Za všechny škody si m?žou majitelé t?ch v?cí - mají si je uklízet.Dob?e v?dí, že vlastníme zvídavého chlupatého jedince, který chce všemu p?ijít na kloub - k ?emu to je a hlavn? z ?eho..
A všichni dob?e v?dí, že sta?í v?ci p?esunout n?kam trochu výš a jsou v bezpe?í- viz Brutova pov?stná lenost a vypasený zadek.
Jenže jsou to bordelá?i.
Ale za všechno m?žu samoz?ejm? já a Brutík.Jediní, dva úpln?, ale úpln? nevinní.
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-19, 11:57
tak musím po skoro týdenním soužití dvou fret?ích kluk? u nás doma konstatovat, že je to špatný. hodn? špatný!
teda špatný pro m?.
dv? fretky jsou STRAŠN? MÁLO!!!
v?bec si m? nevšímaj a mnohem víc spí - zákonit?, protože lítaj jak pitomý a pak padnou...
MUSÍM KOUPIT JEŠT? TU HOLKU, ta víc vydrží a možná jí zbyde energie i na pani?ku.
ach jo!

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-19, 12:00
martina: kdepak hol?i?ka. Tadeáš, to je zví?e k neutahání. To ti potvrdí Silva;-)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-19, 12:02
nessie,
a kdy ho p?ivezeš?
teda m? p?ekvapuje, že mi ho nabízíš, není to zas n?jaká kulišárna?!

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-19, 12:04
martina: Já ti ho nenabízím, já jenom chci, abys mi ho závid?la:-)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-19, 12:04
Tak to tedy potvrzuju! Nejv?tší legrace vždycky byla, když se pokoušel mé oba tcho?e totáln? spící vytáhnout za uši ven z voliéry a rozpohybovat, aby si m?l s kým hrát :-)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-19, 12:09
Tak to teda nevim. Když byl Pí?an ješt? sám, tak dokázal se mnou vyvád?t n?kolik hodin. Pak jsme po?ídili malou a když si s ní hraje, tak po chvíli odpadne, zatim co malá skota?í ješt? dobrých pár hodin dýl sama. Minulý týden jsme byli na návšt?v? u 10ti týdenního klu?íka, Pí?an odpad za hodinu, malá za 4 hodiny usnula u n?j za klecí a ten Bobíšek tam blbnul po?ád. Jenom se dal mazlit, což d?ív necht?l :-)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-19, 12:44
nessie,
jako bych to nev?d?la!! škodolibá, jako dycky... prej abych závid?la!
nebudu závid?t, rozší?ím chov! he?!
;o))

no jo, mazlit se ba?a nechá, i n?kdy p?íde sám (když d?ív "nezem?e"), ale co to je za mazlení, když okamžit? usne?!? a v?bec m? už nechce kousat, prej ho to neba! neoplácím mu to, málo hopsám a pomalu utíkám, jsem prost? nudná...
a reno, ten se zatím moc mazlit nenechá, protože ho to zdržuje od ostatních aktivit... :o)

co je úžasný a v?bec jsem v to nedoufala - zp?sobn? chodí oba na zách?dek. reno proto, že je tak ?istotnej od první chvíle, teda m?l i jedno místo mimo, ale to jsem zabarikádovala. ba?a se v poslední dob? taky hodn? zlepšil a od p?íchodu rena je skorovzornej, protože se z?ejm? snaží prcka p?ezna?kovat. no a to m?že jedin? v záchod?, když jinde mu to malej nenechá... :o)
(doufám, že jsem to nezak?ikla, jako už d?íve n?kolikrát!!)

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-19, 12:53
martino, neboj, za chvilku budeš ma? zábavy dos?...oni totiž UR?ITE na ten záchodík chodi? prestanú :-)))
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-19, 12:55
martino: Co bys beze d?lala? Víš, jak byl tv?j život nudný, než jsi m? poznala?:-)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-10-19, 13:33
jéééžiš, už zase za?íná prudit, pruda jedna obecná =)
Avatar

Re: ?a?a, taky Ba?a a Reno a .... ?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-19, 13:58
johano,
d?kuji za radostnou zprávu! p?esn? na tu jsem ?ekala a už se nem?žu do?kat... :o)))

nessie,
nudný.... nudný... tak bych to nedefinovala!
spíš bych ?ekla - KLIDNÝ A POHODOVÝ!
;o)))

Aktuální stránka:7 z 23


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist