Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:9 z 11
Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-11, 20:38
já vím, doktorka ?íkala, že si myslí, že je to zp?sobeno tím "luftem ve st?evech" (mými slovy). jinak nachlazení nevím jak bych poznala, nekašle nesmrká.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-12-11, 22:24
želvo - kolik toho sežral ? t?ch granulí + konzervy?
A kolik toho pak vykadil?

N?jak se mi nezdá pr?jem, tla?ení, nevytla?ení, louže.. ? kaše? mám to teda pomíchané. ???

BTW nás Gia zežrala, když m?la bolesti. A p?i zán?tu mo?áku, který ji tla?il na st?eva se taktéž pokoušela po?ád tla?it a skoro nic z ní nevycházelo... takže bych nechala opravdu zkontrolovat vše, nechat projít kontrastní látku a rtg, sono..

t?eba to pomože dál diagnostikovat...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-11, 22:38
takže, kolik toho sežral nevim. n?jaký granule a 30g konzervy. v noci kakal 1normální tuhy, dvakrát až t?ikrát kaše - množství se zmenšovalo. P?es den nic, jen voda (ale podle mne nežral) a te? ve?er velká hn?dá kaluž s***ek, pak jenom voda, a te? dvakrát miniaturní polotuhé hovíne?ko a naposledy sv?tlé kašovité.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-11, 22:40
vypadá to , že už ho ta prdelka p?kn? bolí. má ji celou zad?lanou. nechci ho trápit mytím, když je mu blb? a ješt? k tomu mytí nemá rád. ráno jsem mu ji myla. mám strach aby mi práv? nenastyd, když ho budu mýt t?ikrát denn? na zade?ku. asi je to blbej dotaz ale mam ho nechat pos*anyho nebo ho furt mejt? díky díky.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-12-11, 22:54
zelviku,
kup si vlhceny kapesnicky na miminkovsky prdylky a tim ho otirej...
a drzime pesticky

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-11, 23:28
zelvi, taky bych koupila ty vlh?ený ubrousky a tím mu to otírala. jinak bys do n?j m?la dostat alespon vodu a asi bych mu zkusila dát va?ený ku?ecí maso s vývarem - rozmixovaný na kaši..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 11.12. v 23:29.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-12, 06:47
dostává rehydrata?ní roztok, ale vodu nevim jestli pije sam, musim si udelat rysku. p?es noc bylo asi pet minihovinecek. ted zase knour na zachode a tlaci a tlaci, samozrejme si i zapusil. dostal zase rehydratacni roztok, trosku vody, antibiotika. ted mu namacim granule a dostane i trošku granulí p?es den, protože když nic není, nemá co kakat. snad budu moct odejít d?ív z práce.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-12, 08:49
ty vlh?ený ubrousky jsou bezva, díky moc.

furt si to p?ebírám v hlav?. sice k?ourá když se snaží kadit, ale n?které z vás (+luk) už zažily, že barnie je d?sn? upovídanej, takže sice jsem to u n?j ješt? nezažila, ale... a taky je schopnej v kleci z p?ízemí vylézt do patra, tam na další patýrko a od tamtud do spacáku co má úpln? pod st?echou. tak si ?íkám, že to je docela dobré znamení, ne? asi s tím furt otravuju, ale nemáte n?kdo zkušenosti s takovýmhle pr?jmem? d?kuju d?kuju, hysterická želva:-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: zzelvickaa dne 12.12. v 08:54.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-12, 09:07
zelvi, z vlastní skušenosti: když mn? bolí b?icho, nutí mn? to tla?it, i když na stranu nemusím.
MaltSoft bych asi radši nedávala. Taky bych skusila vodu nahradit slabim ruskym ?ajem a granule va?enym ku?ecim s rýží.
Jestli by bylo t?eba, mám telefon na PavluZ, múžu poslat SZ.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-12, 09:57
johanko, on mi to nesežere a nevypije. ten rehydratacni roztok snad pomuze a hlavne ty leky (s temi samozrejme taky bojujeme). kure nesezere.
asi budu za blbku, ale jak by mi mohla PavlaZ pomoct? vím, že tu p?ispívá ale n?jak mi te? nesecvakáva...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-12, 09:59
Pavla je doktor :-)) Tak snad radou :-)))
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-12, 10:02
aha, d?kuju:-) tak bych tedy (pokud to fakt neva) prosila ?ísílko na SZ, a doktor lidskej nebo zví?ecí? jen pro jistotu
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-12, 10:34
zelvi posílám ti SZ
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-12-12, 13:08
Ahoj.
Ur?it? dneska jd?te znovu za Dr.Jungwiertovou. Ona je velmi dobrá veteriná?ka.
Ordinuje každý den, bu?to je na Zahradním m?st? v AA Vetu nebo na na Chodov? -ambulance v ulici Tererova. Tak zavolejte, kde a do kdy je a jd?te p?ímo za ní.
Nezdá se mi pro? má Barnie stále ty tenesmy (nucení na stolici). Mohou být zap?í?in?ny infekcí nebo mechanickým drážd?ním.
Pokud jde o infekci m?lo by zlepšení nastat do 24 hodin po prvním podání antibiotik (pokud jde o bakteriální infekci, na virovou ATB nezabírají.). Noroclav je to samé jako Augmentin, je to potencovaný penicilín a zabírá na v?tšinu bakterií, krom? anaerobních, které ve st?ev? ?asto neplechu d?lají. Ale v kombinaci s tím Streptoamidem je to fakt hodn? širokospektrá kombinace, paní doktorka je šikovná, takže bych p?edpokládala rychlé zlepšení pokud jde o infekci. Každopádn? pokud má stále ty tenesmy, m?l by stále dostávat spasmolytika. Dostal NO-SPU, to je dobré spasmolytikum, ale je pot?eba, aby ji stále dostával alespo? 2x denn?. Takže fakt b?žte zase co nejd?ív k doktorce.
Pokud by se do 48 hodin nezlepšily ty tenesmy, tak bych za?ala uvažovat o n?jakém dalším vyšet?ení, které by mohlo prokázat co Barnieho st?evo tak dráždí. Takže kontrastní i nativní RTG, sono, eventueln? endoskopie - kolonoskopie, ale to netuším jestli se u fretek dá v?bec ud?lat.
Další v?c jsou anální žlázy, ale ty asi doktorka zkontrolovala. Pak je otázka, zda-li to nucení na stolici není nucení na mo?ení. Takže vylou?it zán?t mo?ového m?chý?e nebo ucpání mo?ové trubice konkrementem. Pokud by šlo o zán?t mo?ového m?chý?e pak by zabral ten Noroclav a pokud by m?l ucpanou mo?ovou trubici, tak by m?l obrovský hmatný mo?ový m?chý?, a to je v?tšinou superakutní stav, takže to bych vylou?ila, to by také již doktorka diagnostikovala.
Co se týká ostatního klinického obrazu (teplota, neklid, apatie, záchvaty nebo další symptomy) to si ur?it? doktorka vyšet?ila a vyptala se Vás, ona je velmi pe?livá. Takže n?jaké hormonální nebo metabolické onemocn?ní asi vylou?ila.
Takže fakticky momentáln? znovu k vetovi. Zvládnout ty tenesmy a ztlumit ten pr?jem.
Pokud by upadal do dehydratace, tak bych ho nechala na hospitalizaci, nebo? to vyžaduje intravenózní zavod?ování. Ur?it? musí hlavn? pít ty rehydrata?ní roztoky a pokusit se o n?jaké velmi dietní jídlo, aby sn?dl, aby m?l trochu energie a neza?al katabolisovat (útlum metabolismu náro?ný na organismus).
Ješt? bych p?idala n?jaké léky proti drážd?ní žaludku (ú?inné látky: omeprazol nebo ranitidin).
Hlavn? dbejte na to, aby opravdu pravideln? dostával léky které má.
Držím palce, je mi ho líto, prdelky, takhle se trápí bobánek.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-12, 18:57
I když už asi nejde o problém s pr?jmem tak budu pokra?ovat tady.

Pavlo Z, d?kuju. Cht?la jsem ti zhruba v tu dobu volat. Byli jsme znovu u dr. jungwirtové, protože za celý den z barnieho nic nevyšlo a k?u?el. TAkže ho to asi hodn? bolí, protože op?t pokousal dva lidi:-( Zjistili jsme že ho takhle nezrentgenujeme. Dostal Torbugesic Horse a Plegomazin na zklidn?ní, za dv? hodiny jsem mu dalal kontrastní látku Micropaque sus., 5ml, te? ?ekáme až to trošku projde (zase dv? hodiny) a jedeme na RTG. Když to budou ucpaná st?eva tak operace, když ne tak to vypadá t?žší zán?t st?ev a lé?ba.
Co jsem doma tak znovu zkoušel n?kolikrát záchod a nic:-(

Jinak jsem se ptala na žlázky a mo?ák a to to prý není.

D?kuju všem za podporu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: zzelvickaa dne 12.12. v 19:01.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-12-13, 12:00
zelvicko, jak to dopadlo?
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-12-13, 17:45
Ahoj, p?ed chvílí mi volala želvi?ka, úpln? na m?kko, že barnie ud?lal už pár bobk?...aneb, da?í se mu líp. Ur?it? brzy napíše bližší info :)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-12-13, 23:45
AHoj,
taky netrp?liv? ?ekám na zprávu o Barnim.
Já byla dneska na veterin? na Zahra?áku s kamarádem kv?li psovi a sest?i?ka v recepci m?la obvázanu ruku. ?íkala, že jí kousla fretka. A já na to: "to byl Batrnie,že jo", vyt?eštila o?i jak to vím :)...

Moc držím Barniemu pale?ky a v??ím, že to zvládne.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-14, 10:49
Ahoj holky, tak snad už jsme lepší. Nechci to zak?iknout. Kontrastní RTG v pátek ve?er ukázalo, že žaludek a tenké st?evo je pr?chodné. BArnie dostal krom? t?ch sedativ i další antibiotika. V sobotu ráno jsme jeli na další RTG (p?ed tím BArnie vykadil tu kontrastní látku-hlen), jestli nám v t?ch st?evech n?co nez?stalo (zase pod sedativy, jinak to nešlo) a op?t to vypadalo dob?e. Takže jsme dostali další antibiotika injek?n?. No a Barnie spinkal a spinkal (?umá?ek, musel být z t?ch antibiotik úpln? vyd?šený). Jak psala Aniii, odpoledne jsme se rozplývali nad krásným hovínkem. No a holky p?es noc mám pocit, že si to Barnie cht?l za t?ch pár dní vynahradit a kakal a kakal.... V život? jsem nevid?la tak ráda exkrementy:-))) Dneska už zlobí, mazlí se, ale nechci ho ješt? nechat moc ?ádit, maroda.

Momentáln? máme takovouto lé?bu: 2xdenn? 0,5tablety Noroclavu a prdelku mažeme mastí Factu, protože jí má celou poškrábanou.

Jinak na Zahra?áku už jsme tedy pov?stní:-( Ta sest?i?ka o které se zmi?ovala Pavla dopadla ze všech zam?stnanc? asi nejh??. Pak doktorka Jungwirtová (která je mimochodem skv?lá). A pak ješt? kousnul jednoho chlapíka. Chjó. Nakonec jsem to nejvíc odnesla já - celkem p?tkrát. P?iznám se, že jsem se ho už i bála, pak to p?ešlo ve velký respekt a te? už je to zase m?j ?u?ánek (ale dávám si setsakramentskýho bacha).

Holky, strašn? moc d?kuju za podporu, držte nám ješt? p?sti.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-14, 11:00
želvi, to sem moc ráda! Ur?it? to už bude dobré! :-)))
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-12-14, 15:12
Také nás velmi t?ší, že je Bar?ochovi už lépe. Hlavn? a? to vydrží a dá se po?ádn? dohromady. Už si toho taky chudá?ek užil...

PS: A pak že jsou naši kluci trha?i se zabijáckým stiskem co ubližují nebohému Bárnýskovi. Te? se teprv ukázal v pravém sv?tle, co je za? :oD
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-12-14, 22:13
želvi?ko až te? to ?tu co se vám d?lo:( moc držím pale?ky a? je Barniemu jen lépe a lépe!
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-12-14, 22:33
Díky za zprávy.
Taky moc držím palce a? už se to obrací kone?n? k dobrému...

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-12-15, 09:11
želvi?ko, to jsem ráda, že je mu líp :) tak a? už je to jenom dobrý!!!
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-16, 09:29
Takže d?v?ata, aby se to nepletlo tak p?ítel má od ned?le st?evní ch?ipku. To mi ?ekn?te, kdo od koho to chytil:-( Takže lítám jak namydlenej blesk, abych je obá obstarala. Barnie vypadá lépe, papá, kaká, bumbá, ??rá. Nechá si mazat prdýlku (je to roztomilý jak roztáhne noži?ky, zvedne ocásek a drží:-) ). Je znát, že je unavený, ale našt?stí jsem našla "fintu" (rozdrcený prášek vmíchám do lži?ky kapsi?ky) jak mu dávat léky, tak to snad bude ?ím dál tím lepší. Už má i lepší kuku?, ale stejn? po?ád spinká (oba) - celý den, celou noc (oba). D?kujeme moc za držení p?stí, palc?, paci?ek a tlapek!!!
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-16, 09:36
Je upln? možné,že to p?ítel chytil od fre?áka. Nebylo by to poprvé,je to stejný virus, tak pro? ne.
Fretka to mohla dostat od n?koho z lidí, i ty m?žeš být ten p?enaše? viru. Každopádn? budete mít trochu té imunity, až si tím projdete všichni.Ted už to bude jen dobré.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-02-25, 15:38
Takže, jak jsem slíbila, podávám info o naší návšt?v? u MVDr. Chylíkové. O Barnieho potížích jsem psala sem, tak tady budu i pokra?ovat. Necht?la jsem zbyte?n? zakládat nové vlákno.

Viz výše - Barnie m?l v prosinci jistou "kadící epizodu". V únoru na hlídání u báje?ných Janule a Luka následovala další velmi velmi podobná situace [forum.fretka.cz]

TAkže na doporu?ení jsme zkontaktovali paní doktorku Chylíkovou, sehnali léka?ské zprávy a vyrazili.
Po popsání celého Barnieho života, p?istoupila paní doktorka k akci. Prohmatala mu b?íško, uzliny, poslechla si ho - to vše za neutichajícího Barniho je?ení (hysterik). To vše máme v po?ádku, teplota ok, všechno ok. Teda všechno až na to, že je Barnie d?sn? rozmazlenej, dostala jsem trochu vynadáno a musím za?ít s tvrdší výchovou, ale to je jen taková vsuvka.

Paní doktorka se moc divila, že ješt? nebyla zkontrolovaná stolice. Takže to je první v?c, kterou ud?láme. Pak se uvidí. Takže zase napíšu.

P?ednesla n?kolik variant, co by to mohlo být a jak by se to mohlo ?ešit. Jednou z mnoha možností jsou ECE, n?jaký prvoci, další brebery, chronický zán?t st?evní st?ny atd. Více budeme v?d?t p?íští týden.

Doporu?ila nám nestýkat se s ostatními fretkami (Zippánek totiž zvracel, když u nich byl Barnie), protože by BArnie mohl být n?jaký bacilonosi?. Dále Maltsoftku vym?nit za Calopetku, pravideln? jednou týdn? dávat Probican, p?i náznaku potíží dávat probican dvakrát denn? po dobu t?í dn?. Protože má prost? to trávení horší.

Jo a taky ?íkala, že je jasný, že nám pokaždé pomohla ta kontrastní látka, protože to obalí st?ny st?eva, to se zklidní a už to jde ven.. Že to dokonce n?kdy sama dává za tímto ú?elem.

Takže zatím moc informací nemáme, ale pracujeme na tom. Jsem ráda, že k tomu n?kdo za?al p?istupovat systematicky.

M?jte se krásn? a myslete na nás

želva+Bar?ouch

Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-25, 18:57
želvi, jestli múžu poradit, nechala bych ud?lat rozbor trusu na parazitologii i na bakteriologii. Tohle zvládne každá vétší vet-klinika nebo labák. Já tohle nechávám d?lat 2x ro?n?...pro jistotu.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-02-26, 20:12
Johanko, tohle p?esn? budeme d?lat v pond?lí, už jsem dostala za úkol sbírat hovínka:-)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-26, 20:24
zelvi, já dycky sbírám 3 dny a skladuju dole v lednici.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:9 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist